J. Saryusz-Wolski: Totalna opozycja chce wywrócić państwo przez ,,zagranicę'' - zdjęcie
20.04.20, 13:44Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS/YT/JSW

J. Saryusz-Wolski: Totalna opozycja chce wywrócić państwo przez ,,zagranicę''

20

Właśnie przegłosowana została rezolucja w sprawie Covid-19. Sama inicjatywa wydaje się jak najbardziej słuszna, ale znalazły się w niej też zapisy o głosowaniu korespondencyjnym w Polsce oraz zapisy o warunkach dotyczących aborcji oraz edukacji seksualnej w Polsce, co z epidemią z kolei nie ma zupełnie nic wspólnego.

Jak pisze portal TVP.info:

- Treść projektu uzgodniły między sobą cztery europarlamentarne frakcje: Europejska Partia Ludowa, Socjaliści i Demokraci, liberałowie i Zieloni.

Do uchwał rezolucji krytycznie odnieśli się europosłowie PiS, którzy napisali m.in.:

- Z przykrością stwierdzamy, że nie jest to rezolucja tylko o walce z pandemią i jej skutkami, ale dokument, który wyraża stałe obsesje Parlamentu Europejskiego i większości, która rządzi Unią Europejską

Chodzi mianowicie o fakt, że w rezolucji zostały umieszczone zapisy o głosowaniu korespondencyjnym oraz na temat aborcji, co powoduje „stygmatyzację Polski”.

Europosłowie Zjednoczonej Prawicy dalej piszą w tym samym dokumencie:

- Jeszcze bardziej absurdalne i pozbawione wyczucia jest przyjęcie poprawki potępiającej Polskę za rzekome ograniczenia aborcji i edukacji seksualnej. Jest to nie tylko niezgodne z prawdą, ale także zupełnie bez związku z rezolucją i pokazuje ideologiczne zacietrzewienie większości Parlamentu, która nie odpuści żadnej okazji, aby określić swoje stanowisko w tych sprawach, nawet za cenę podziałów, których powinniśmy w tych czasach unikać

Z kolei Jacek Saryusz-Wolski stwierdził:

- Klasyczny atak polityczny bez podstaw, mający na celu szkodzenie i wsparcie opozycji w Polsce

Dodał też na temat działań unii w stosunku do Węgier i Polski, ponieważ na Węgrzech stan wyjątkowy wprowadzono a w Polsce nie. Europoseł PiS stwierdził:

- Śmieszne, ponieważ autorzy stawiają się w roli oceniających, czy polska Konstytucja jest dobrze, czy źle stosowana, a w kolejnym paragrafie – 37 – grożą, żeby Komisja oceniła i ewentualnie użyła wszelkie narzędzia, wręcz sankcje, w tym budżetowe, po to, żeby bronić demokracji i rządów prawa, i o to, żeby KE powtórnie uruchomiła Art. 7 przeciwko Polsce. Jest równoległy wątek węgierski.

Zauważył również, że każde takie działanie szkodzi wizerunkowo Polsce.

Powiedził:

Tego wszystkiego by nie było, gdyby nie działania polskiej totalnej opozycji. Sformułowania są identyczne z argumentami, które są stosowane w atakach krajowych na wybory prezydenckie i przeciwko rządzącym.


m
p/tt/polskie radio 24

Komentarze (20):

Fatim2020.04.21 6:08
Umpa,Umpa sprzedawczyk ma czelność się wypowiadać...
Walter2020.04.20 20:30
Podsumowanie działalności politycznej Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał przeznaczyć 2 mld zł z budżetu państwa na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", niż na leczenie onkologiczne. Chce zmusić Polaków do głosowania w dniu 10 maja 2020 r., w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza i jego szanse znacząco spadną. Można to nazwać "po trupach do władzy". Liczy na to, że jego przeciwnicy zbojkotują wybory, a zwolennicy masowo zagłosują i wygra walkowerem. Wybory korespondencyjne odbędą się poza kontrolą i będą bardzo łatwe do sfałszowania.
Rumcajs2020.04.21 2:23
przestań ćpać psycholu
JR2020.04.20 17:56
Polacy musimy się zjednoczyć by pozbyć się tych zbrodniarzy raz na zawsze.
JANOSIK2020.04.20 14:30
Kiedy ktos sie weznie za tych dziadow.Ja jak pujde bez maseczki to dostane mandat bo narazam spoleczenstwo,natomiast jak posel donosi do obcego panstwa i szkodzi narodowi to niema zadnej kary gdzie my zyjemy.Apowinno byc jak za Pilsudzkiego i bylby porzadek.Do stacha powiem tylko-Konstytucja.Milego dnia
anonim2020.04.20 14:18
Nie "Polskę" tylko wasz rząd. Nie "wywrócić" tylko zmusić do przestrzegania prawa.
serial2020.04.20 14:31
weź się do jakiejś pracy, nierobie bo ludzie umierają na twojej zmianie, nie za to ci płacimy...szakalu
Dam2020.04.20 15:40
Znacznie więcej wyborców PIS siedzi na zasiłkach, niż wyborców opozycji. Więc to wyborcy opozycji pracują na was i wasze socjale. Nieźle cię dobre pany wytresowały, piesku władzy totalnej.
Rumcajs2020.04.21 2:22
milcz kundlu ryżego kaszuba
kapral GRU2020.04.20 20:56
Stachu piłeś samogon? Eto byl na covid-19 98% job twoju mati.
Rumcajs2020.04.21 2:20
zamknij sie platformerska cioto
Piotrek2020.04.20 14:13
Chętnie czytałem tweety pana Saryusza-Wolskiego, jeszcze gdy był w PO. Jest to niewątpliwie bardzo inteligentna osoba, posiadająca ogromną wiedzę - zupełnie nie rozumiem jego wolty, bo okazała się całkowicie zmarnowanym potencjałem: W MSZ - gdzie widziałbym jego miejsce, za PiSu były i są miernoty, które Saryuszowi nie sięgają do kostek, mimo to, on w tej chwili politycznie jest nikim. Być może jest zbyt samodzielny. Wielka szkoda.
Pracownik2020.04.20 14:09
Tego państwa się nie da wywrócić, bo ono leży i robi pod siebie.
A kiedy Marian ze schodów spadł2020.04.20 14:00
Niech żyje prezydent nam kandydat Duda Bez niego się w Polsce chyba nic nie uda
M.a2020.04.20 13:55
Opozycja??? A kto to taki ? Czy to Ci co najpierw dbają o interesy obcych państw, a następnie szukają sposobu jak dokopać Polskiemu Rządowi.
man.of.Stagira2020.04.20 13:53
"Ale rywalizacja na inwektywy i negatywne emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi." -cytując Ulubionego Klasyka liberałów. Totalna Dyspozycja Frau Merkel
plantator unijnych buraków 2020.04.20 13:47
"Totalnym" lewacko-tęczowym sk----om na pewno to zapamiętamy ! Nie ujdzie im to na sucho, na pewno nie ujdzie !
Realista2020.04.20 13:46
Ta sprzedajna s mata wszystko na wszystkich powie bo on ma jeden cel KORYTO
Dam2020.04.20 17:35
I jeszcze używa do tego komunistycznej retoryki. Ale wyznawcy dojnej zmiany nawet nie wiedzą, kto pierwszy powiedział "ulica i zagranica"
Rumcajs2020.04.21 2:18
wylecze cię debilu elektrowstrząsami w Tworkach