Islamiści ścieli głowy 21 chrześcijanom. Dziś Egipt odpowiada bombardowaniem - zdjęcie
16.02.15, 10:08fot. Joint Service Audiovisual Team / CC 1.0

Islamiści ścieli głowy 21 chrześcijanom. Dziś Egipt odpowiada bombardowaniem

9

Wczoraj rozpowszechniono nagranie przedstawiające Egipcjan, ubranych w pomarańczowe kombinezony, którzy są prowadzeni przez terrorystów na plażę, a następnie zmuszeni do uklęknięcia i ścięci. Podpis pod pięciominutowym filmem brzmi: "Naród krzyża, wierni wrogiego Kościoła egipskiego", a jeden z zabójców mówi: "O bezpieczeństwie wy, krzyżowcy, możecie tylko pomarzyć". Rzecznika Kościoła koptyjskiego potwierdził, że na nagraniu widać 21 Egipcjan, których w styczniu w Libii porwali zwolennicy IS.

Na ten akt barbarzyństwa odpowiedział rzecznik Białego Domu Josh Earnest: "Barbarzyństwo IS nie zna granic". Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi oświadczył wczoraj, że jego kraj "zastrzega sobie prawo do zareagowania w odpowiedni sposób i w odpowiednim czasie" na egzekucję 21 Koptów, egipskich chrześcijan, której w Libii dokonali zwolennicy Państwa Islamskiego (IS). "Egipt, który już raz pokonał terroryzm, znów to zrobi, dzięki determinacji i woli swego narodu" - dodał Sisi. Szef państwa ogłosił siedmiodniową żałobę narodową.

Dziś z Egiptu wyleciały bombowce, które rozpoczęły bombardowanie pozycji zajętych przez barbarzyńców z IS w Libii.  Równocześnie egipska dyplomacja domaga się stanowczej reakcji społeczności międzynarodowej.

mod/Polskie Radio/TVN24

Komentarze (9):

anonim2015.02.16 11:28
a co na to powie exipexi słynny ateista przeciwnik Chrystusowych dzieci ?
anonim2015.02.16 12:19
Dziwna to reakcja z jednej strony w Egipcie prześladuje się chrześcijan a z drugiej strony to oburzenie. Ktoś tu rozgrywa sobie partyjkę w szachy, ktoś o kim media milczą a ma władze (no nie sam rzecz jasna).
anonim2015.02.16 13:14
ci "islamiści" udają głupszych niż są mordują spokojnych wieśniaków, ale nie ruszą tyłków na prawdziwych "władców marionetek" lewackich masonów którzy to koncertowo rozgrywają ciekawe skąd nagle mają taką organizację, broń, przeszkolenie i kasę na wszystko?
anonim2015.02.16 14:47
"Dziwna to reakcja z jednej strony w Egipcie prześladuje się chrześcijan a z drugiej strony to oburzenie." W Egipcie, jak w każdym innym kraju, są różne grupy światopoglądowe. Są też islamscy radykałowie, który organizują różne antychrześcijańskie akcje, często brutalne. Jednak między innymi właśnie ze względu na tolerancję wobec takich krwawych zamieszek obalony został prezydent Mursi, który przymykał oko na prześladowania Koptów. Obalili go wojskowi związani z wcześniejszym prezydentem-"dyktatorem" Mubarakiem. Nowe władze egipskie, rządzące od jakiegoś roku, próbują opanować sytuację w Egipcie i nie tolerują na egipskim terytorium przemocy w imię islamu. Dlatego podjęcie się przez nie obrony Koptów libijskich nie jest żadnym paradoksem, aczkolwiek Egipt na pewno ma w tym jakiś "wyższy" cel, a obrona uciemiężonej mniejszości religijnej jest raczej pretekstem ;)
anonim2015.02.16 15:32
Mój komentarz był do @Sidi3pl.
anonim2015.02.16 20:19
Egipcjanie sami napadają na Chrześcijan mieszkających w ich kraju to skąd nagle taka reakcja
anonim2015.02.16 22:16
Darth_Misiek
anonim2015.02.16 22:17
Darth_Misiek o Jałcie też mówiono teorie spiskowe a jednak podział się dokonał.
anonim2015.02.22 0:00
Dlaczego wszechmocny Bóg dopuscil do tego? dlaczwego sprawia takie cuda , ze woda z Lourdes leczy, jakis samozwaniec afrykaskiego pochodzenia wzkrzesza jak jezus a Bóg nie powstrzyma tortur? pewnie łatwiej mu zrobic cud w Sokólce albo sprawic żeby jakiś dziwekarz porzucil kochankę ? (swiadectwo na Frondzie Nowenny Pompejanskiej). Dlaczego Nowenna Pompejańska zbawia dziwkarzy, likwiduje pryszcze ale nie uratuje chrześcijan?