Ideologia gender w praktyce. W brytyjskiej klinice 8-latkom podawano leki blokujące dojrzewanie   - zdjęcie
17.05.21, 16:13Fot. via: Pixabay

Ideologia gender w praktyce. W brytyjskiej klinice 8-latkom podawano leki blokujące dojrzewanie

9

Przez Wielką Brytanią przetacza się skandal wywołany niegodnymi praktykami stosowanymi w jedynej klinice w tym kraju, prowadzonej przez Fundację Tavistock & Portman, specjalizującej się w leczeniu dzieci z zaburzeniami tożsamości płciowej. Wyszło na jaw, że w podejmowaniu decyzji ich rodzice poddawani byli potężnej presjom lobby transseksualnego, a leki blokujące dojrzewanie podawano nawet nieświadomym niczego 8-latkom.

Nadużycia wyszły na światło dzienne dzięki doktorowi Davidowi Bellowi, który w ośrodku Gender Identity Development Service pracował z dorosłymi pacjentami. Z prośbą o pomoc zwróciło się do niego siedmiu lekarzy zajmujących się nieletnimi, którzy zauważyli stosowanie nietycznych i niemedycznych metod w klasyfikowaniu dzieci do procesu zmiany płci. Nadużycia dotyczyły m.in. wysyłania na taką terapię dzieci z depresją (jej przyczyna bez odpowiednich badań była klasyfikowana od razu jako wynikająca z problemów z własną tożsamością płciową), problemami rodzinnymi czy ofiary różnych nadużyć. Fundacja korzystała z pracy niewyspecjalizowanych psychologów i psychoanalityków, a na podawanie leków blokujących dojrzewanie kierowano już pod dwóch spotkaniach nie przeprowadzając wystarczających badań klinicznych.

Brytyjskie media ujawniły m.in. takie nieetyczne praktyki, jak przedstawianie rodzicom terapii blokującej dojrzewanie jako „jedynego możliwego leczenia, które decyduje o życiu lub śmierci ich dzieci”. Wskazano też na rozwój i umacnianie w Wielkiej Brytanii transseksualnego lobby, którego indoktrynujące działania sprawiają, że coraz więcej dzieci zgłasza się do kliniki. Zmiana płci przedstawiana była w niej jako coś „naturalnego, łatwego i bezbolesnego”. Zakwestionowała to jedna z pacjentek, która zeznała w sądzie, że została poddana terapii zbyt wcześnie i bez pełnych informacji i gdyby miała obecną wiedzę i doświadczanie nigdy nie zgodziłaby się na blokadę dojrzewania.

Mimo prób zastraszenia przez klinikę lekarze ze sprawy uczynili „kwestię sumienia” (18 zwolniło się z pracy), dążąc do tego, by w przyszłości podobne praktyki nie mogły mieć już więcej miejsca. Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego, który nakazał, że każde skierowanie na terapię genderową musi być poprzedzone zgodą trybunału. Klinika wniosła apelację, która ma być rozpatrywana w czerwcu. Ze zebranej dokumentacji wynika, że do kliniki trafiło 2519 dzieci, z czego najmłodsze miało 3 lata.

Doktor Bell, który jest psychologiem i praktykującym od trzech dekad psychoanalitykiem, podkreśla, że gdyby sprawa nie dotyczyła gender, „poleciałyby konkretne głowy”, a tak praktycznie skończyło na skandalu, który powoli się wycisza. „Jasno widać, że mówienie przez liberalne środowiska o dobru dziecka i trosce o nie to pusty frazes, liczy się jedynie promowanie genderowej ideologii. Prawda o człowieku się nie liczy. Niestety także coraz więcej lekarzy obawia się tego, że zostanie uznanych za transfobicznych” – podkreśla David Bell. Dodaje, że brak możliwości jasnej i otwartej debaty na ten temat jest współczesną tyranią i nową formą represji.

Beata Zajączkowska – Watykan/vaticannews.va

Komentarze (9):

olo2021.05.18 7:42
Czy Spurek marzy o takiej sytuacji !!! na szczęście Polacy to nie debile !
wesoły tęczowy ormowiec2021.05.18 6:42
szykowali "towar" dla pedofili?
Andrzej2021.05.18 5:21
Trzeba tych ludzi leczyć. Natura ie uznaje tzw homosiów. Od tysięcy lat mamy tylko podział na płec męska i żeńską i nikt tego nie jest wstanie zmienić.
6969692021.05.17 18:46
Brońmy się przed tym ścierwem, bo większego ogłupienia nie było w historii ludzkości.
Wiem jak leczyć pedała!!!2021.05.17 18:24
PRĄDEM!!! 2000V w odbytnicę i wścieklizna analna wyleczona. Tęczowe zboki nie będą pedałować polskich dzieci!!!
val2021.05.17 18:18
w Auschwicu też się tak bawili
rebeliant2021.05.17 17:54
" że gdyby sprawa nie dotyczyła gender" - kolejna dykta, plakietka, za którą chowa się ordynarne "zrobię sobie z kimś to co chcę". Chyba już każdy zauważył, że wobec hasełek, ideologii, formułek kryje się po prostu fortel do wyciągania łap do innych i robienia sobie na tym zysków. Tu chodzi im o jakieś medyczne eksperymenty, które mają przynieść kasę i wiedzę "tajemną" dającą jeszcze większą możliwość władzy nad ludźmi.
rebeliant2021.05.17 17:47
Nie dziwię się czemu marksistowscy destruktorzy kładą tak duży nacisk na nie posiadanie broni. Honorowi wojownicy "postępu" powinni sami na sobie robić eksperymenty. Niektóre dzieci chciałby mieć skrzydła, więc dawać tu samolot natychmiast.
abcd2021.05.17 16:42
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie