Horała: Rostowski szokuje swoją niekompetencją - zdjęcie
28.01.19, 21:25zdj. Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, via Wikimedia Commons

Horała: Rostowski szokuje swoją niekompetencją

9

"Pan minister Rostowski zeznając o kształcie budżetu mówił, że jakaś część wpływów odchodziła do samorządów(...) Żaden student prawa czy ekonomii nie zaliczyłby kolokwium, gdyby coś takiego powiedział"- w taki sposób przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. VAT skomentował dzisiejsze przesłuchanie byłego ministra finansów, Jana Vincenta Rostowskiego.

"Każdy radny jednej z tysięcy gmin w Polsce wie, że samorządy nie mają żadnego udziału w podatku VAT. Pan minister Rostowski zeznając o kształcie budżetu mówił, że jakaś część wpływów odchodziła do samorządów. Tak po prostu nie jest, to jest elementarz"- ocenił w rozmowie z TVP Info Marcin Horała. 

Poseł, który jest przewodniczącym komisji śledczej przyznał, że jest zdziwiony niekompetencją dzisiejszego świadka.

"Nie trzeba być ministrem finansów przez sześć lat, wystarczy cokolwiek, mówiąc kolokwialnie, liznąć z finansów publicznych"-powiedział Marcin Horała. 

Przewodniczący komisji śledczej ds. VAT podkreślił, że były minister finansów "nie kojarzy wydawanych przez siebie rozporządzeń", jak również tego, że powołał zespół ds. zwalczania przestępczości podatkowej. 

"To byłą decyzja ministra finansów, i on nie jest w stanie nic na ten temat powiedzieć. Ten poziom niekompetencji zaskakuje nawet mnie. Pan minister zeznał, że nie zna się na podatkach, nie jest specjalistą od podatku VAT, ale nie sądziłem, że aż tak bardzo"- ocenił poseł PiS.

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze (9):

zygfryd2019.01.29 14:55
Wysłac ich w ramach pomocy sasiedzkiej na Bialorus tam za takie przestępstwa od razu w czape by dostali
PP2019.01.29 10:12
Kto takich Rostowskich Sikorskich Tusków nam tu zainstalował??? żeby rosła w siłę a ludziom żyło się lepiej....
JR2019.01.29 7:06
Trzeba było zapytać o wykształcenie tego pana. Jestem prawie pewny, że studiów na poziomie przynajmniej magisterskim nie ma. Skąd się więc znalazł na tak wysokim i odpowiedzialnym stanowisku? Nic dziwnego, że plecie głupoty podczas przesłuchania. Tego człowieka na nic więcej nie stać.
Alojzy Cedzidło 2019.01.29 8:50
Pewnie tak . Tylko jest jeszcze wg. mnie sprawa ważniejsza . Takim popisem głupoty , lekcewazenia , wszystkich psuje opinię całej swojej ,,elity " , która do tej pory go wielbi Podobnie jak ,,Bolka " . I wcale n ie widać ,że żartują walcząc o władzę .
Paweł2019.01.28 23:36
Ciekawe skąd się biorą dotacje dla samorządów Panie Horała. To że Pan nie rozumiesz to mnie akurat nie dziwi, ale nieładnie taką durnotę ludziom wciskać.
Alojzy Cedzidło 2019.01.29 8:40
A ja szukam i szukam kandydata na ministra skarbu i ani mi do głowy nie przyszło na Frondę zagladnąć . A tu talentów skolko ugodno. Tak np, pan Paweł....
Krzych Adam2019.01.29 17:24
Rzeczywiście, wybitny talent. Wpływy do budżetu od samorządów polegają na tym skąd się biorą dotacje dla samorządów. Ktoś mniej wybitny by tego nie odkrył nigdy.
Arkadiusz2019.01.28 22:41
Ależ panie drogi takich głupców jak Rostowski Tusk i reszta tej zbieraniny to jest kwintesencja rzadów platformy
Halina2019.01.28 22:43
Ale złodziejami to juz sprawnymi byli ja nie miałam ich nigdy za kompetentnych ludzi władzy