HIT!!! PO się sypie, a Budka… ,,to nie krytyka, to głos w dyskusji’’ - zdjęcie
08.05.21, 20:08fot. fb/borys budka

HIT!!! PO się sypie, a Budka… ,,to nie krytyka, to głos w dyskusji’’

53

51 parlamentarzystów PO i KO podpisało się wczoraj pod apelem do swoich kolegów i koleżanek, w którym wzywają do „poważnej debaty”, prowadzącej do „wieloaspektowej przemiany wewnętrznej”. Ciężko już chyba mówić o kryzysie PO. Partia się po prostu sypie. A co na to Borys Budka? „Myślę, że to jest taka odezwa w czasach pandemii, kiedy nie ma możliwości zorganizowania konwencji, czy też dużego spotkania. Każdy przejaw aktywności jest bardzo dobry” – stwierdził szef Platformy w czasie dzisiejszej konferencji prasowej w Mikołowie.

20-letnia Platforma Obywatelska przeżywa kryzys za kryzysem. Z szumnie zapowiadanej Koalicji 276, która miała być propozycją partii na nowe otwarcie, nic nie wyszło. PO coraz bardziej traci w sondażach. Kolejni jej politycy uciekają z tonącego okrętu do Polski 2050 Szymona Hołowni. Trwa podział na działaczy kierujących partię w stronę skrajnej lewicy i tzw. konserwatystów, którzy mają rozważać założenie nowego ugrupowania. Aspirująca do roli lidera opozycji partia weszła w konflikt z opozycyjnymi ugrupowaniami na fali prac nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy. Teraz 51 parlamentarzystów, w tym m.in. Grzegorz Schetyna i Bartosz Arłukowicz otwarcie buntują się przeciwko obecnej linii PO i wzywają do daleko idących zmian.

Co na to wszystko Borys Budka? Szef PO nie widzi żadnego problemu.

Budka wystąpił dziś na konferencji prasowej w Mikołowie, gdzie był pytany o list otwarty parlamentarzystów KO. Jego odpowiedź naprawdę zdumiewa.

- „Widziałem kilka wersji tego listu. Nawet proszono mnie o naniesienie poprawek - niektórzy ludzie, pytając, czy warto podpisywać”

- mówił.

Zapewniał, że w jego ocenie list jest jedynie elementem wewnętrznej dyskusji w partii.

- „Myślę, że to jest taka odezwa w czasach pandemii, kiedy nie ma możliwości zorganizowania konwencji, czy też dużego spotkania. Każdy przejaw aktywności jest bardzo dobry”

- stwierdził Budka.

Dodał, że list ten traktuje jako zapowiedź ciężkiej pracy na rzecz Platformy.

Pytany o fragment, w którym parlamentarzyści wprost stwierdzają, że „odnowiona Platforma oznacza skuteczne przywództwo, zdolne do szybkiego podejmowania decyzji” Budka ocenił, że sygnatariuszom chodziło o reakcję na kwestie dot. „wolty części opozycji w sprawie KPO”.

- „Tym różnię się od swoich poprzedników, że jednak stawiam na takie bardziej kolegialne, zespołowe podejście do tych spraw. Chyba właśnie to miały na myśli koleżanki, to mieli na myśli koledzy, podpisując się pod takim listem”

- podkreślił.

kak/PAP

Komentarze (53):

Henryk2021.05.9 14:39
Towarzysz Budka wraz z janczarami, stworzył lemingom świat wirtualny, pomawiając o kontakty z KGB,Putinem, Pana Prezesa, ...a okazało się ,że on jest wiedźminem! W waszej budce znaleźli się wszyscy, tuleja,leszczyna,mucha, co do Hołowni się dosiadła, na wszystko siada i często byle co gada,wszystkie POczwary,POkręty, wasze niezliczone zastępy. Najlepiej na Kamczatkę zaiwaniajcie, z całym majdanem i czemodanem! We wszystko wierzycie,w reinkarnację, w Hołowni hucpie się przebranżowicie, wy w to wierzycie. Budce zęby się starły od łgarstw i kłamstw, dał sobie wstawić jak jego giermek, scyrby między zymby. Polskę chcą wywrócić, oddać w ręce Moskwy,Berlina, ta targowicka melina! Budkę podpalono w ruskiej ambasadzie, tym nie od razu się POchwalono, a KGB-owcy w odwecie koktajlem, obrzucili polską ambasadę przecież! Za wami idą stada lemingów, kodziarzy,broniarzy,lemparcicy dziewoje, łykają łgarstwa,jak pelikan pożywienie. Borys to ruskie imię, tanzbuda to niemieckie znaczenie, artysta gra na dwa fortepiany, a tu klęska nadchodzi, zaślepiony nie widzi zmiany! Gra stale w tej samej tonacji, oczekuje od Polaków owacji. Zagrał już wszystko totalnym sposobem, pycha kroczy przed upadkiem! Polska to nasza Ojczyzna, to nie poligon doświadczalny dla obcych interesów, wbijcie sobie do głowy, budko z tuleją, bo wszyscy już z was się śmieją. Przestańcie naród straszyć: -senator co ostrzega,że dopadnie ręka, waszej niegodziwości dzieci, wnuki, nawet w czwartym pokoleniu, -inna senator,co sama strzela sobie w stopę, jak przejmiemy władzę, Polaków zagonimy do pracy! Ostatnio przywódca POplątany, majaczył chyba o fiołkach w Krasnymstawie, a Fijoła zrobił prezydentem w Warszawie! Co tu jest grane w tej budce z tuleją, co z tego wynika,cudaki kuglarze?! Czy budka z tuleją, na waszej skórze przyszłość świetlaną ćwiczą? Te scyrby i zwarcia na synapsach, zeszły wam niżej między zymby, a w programie ,,Zostań gwiazdą", już z takim wizerunkiem nie wygracie! Coś wam z Ojczyzną nie po drodze! Demokracja to umowa społeczna, a nie władza dla totalnych wieczna!
Hahhahah2021.05.9 12:43
Za to ZP się nie sypie :))))))
Izydor2021.05.9 11:13
Dla frondelków żyjących zgodnie z przewodnią myślą pisizmu-zjebizmu idea że krytyka może być dyskusją jest szokująca. Nie martwcie się, kiedy rozpocznie się rozliczanie obecnego reżimu dojdziecie do etapu błędów i wypaczeń. Jakieś 40 lat i będzie można was wpuścić do salonu bez obawy że walniecie dudę na dywan.
katolik2021.05.9 8:58
Episkopacie na próżno , zreszta fałszywie, modlisz sie o zakonczenie pseudopandemii, nie zrobiłes tego przez cały czas, tylko nawoływałeś do szczepienia, a teraz jak program holocaustu Polaków jest realizowany, to mówisz modlitwy w Cżestochowie na świecie w sanktuariach. Podwójna fałszywa twoja twarz przed Bogiem, Matką Boska i ludem. Powiem ci Episkopacie i Abp Gądecki kiedy sie zakończy masonsko -= nazistowski mord-- w 2023, czasowo, bo projekcja filmu pod tytułem Fałszywa pandemia I Holocaust pseudoszczepionkowy przewidziana jest do odtwarzania do 2030r, wtedy gdy cześc Polaków szczepionych już wymrze, reszta bez własności stanie sie niewolnikami mafii morderców. TY EPISKOPACIE i TY KS AbP GADECKI jestescie współodpowiedzialni za ten mord Polaków, bo SSPIS i posłowie dokonują największego Holocaustu ,realizują plan Gatesa soros szwaba. Kosciół nie powinien się bać, bo to zaleca misjonarzom, ale w Polsce, to co innego, bo ten stały dopływ kasy, układów odwodzi EPiskopat od Boga
katolik2021.05.9 8:46
Największym hitem społeczno- politycznym jest nabranie się wiernych na nazwę prawo i sprawiedliwosć w pakiecie z e zdrajcą Narodu Polskiego dudą, ale ten nazistowsko- masonski slogan oznacza, wprowadzenie prawa i sprawiedliwości w sensie traktowania Polaków jak zwierząt na ubój przez SSPIS.
katolik2021.05.9 8:42
okazuje się, że kazda partia, która kiedyś powstała została utworzona z ramienia masonów po to, aby krok po kroku realizować plan AGENDA 2030-- zmniejszenie liczby Polaków przez pseudopandemie, pseudoszczepionki . Polacy polegli, ale jak nazisto- masoni płacą rózne socjalne dodatki, to podczłowiek, podobywatel musi ze smierci się wywiązywać. Za chwilę Polacy będa żałowac, nie będą chcieć pieniedzy od masono- nazistów, ale będą wiedziec, ze bezpowrotnie utracili zdrowi, życie i wolność + własnosć
Izydor2021.05.9 11:14
Hydroksyzyna nie pomogła?
katolik2021.05.9 11:33
a co to jest hydroxyxyna, ty bierzesz na prostate?
Mejer2021.05.9 8:39
tjaaa.... to nie kupa to proresywna przemiana duchowa
silną dyscypliną trzeba wziąść się2021.05.9 6:49
za trockistów z Ratusza, za goszystów z lewej strony, za probolszewików środkowych, za stare , zużyte Pochewki jak Hoibilinek z Kuniem . Do pracy w Kampusie i kompostowniku
Budka to jedyny faiter, dynamiczny, młody lider2021.05.9 6:24
a przeciwieństwie do innych POkrak z KC nieudaczników, glutów na szybie, gogusiów czy zużytych starców
Skrzypek na dachu2021.05.9 3:29
Jestem starym ch.... nie buerzcie mnie powaznie .
jan2021.05.9 9:47
Przestań pajacu sam sobie plusy wrzucać. Musisz być malutkim złośliwym człowieczkiem,że za klawiaturą komputera plujesz dokoła jadem.Chyba nawet ci współczuję
Skrzypek na dachu2021.05.9 3:29
Konfederacja to Putina prostytutka .
ok2021.05.9 0:17
ok
PePe2021.05.9 0:09
Zostawcie tę fajtłapę w spokoju. Niech rządzi aż do niesławnego końca i wyprowadzi sztandar.
Skrzypek na dachu2021.05.8 23:42
Brawo i sto lat dla Pana Barucha Budki , lidera opozycji dozywotnie i jeszcze dwa dni .
PRAWDA2021.05.8 23:24
Błazny Niemieckie z PO --Tuska i
Japa2021.05.8 23:20
Coś mi to , jako nie politykowi, cuchnie podstępem , polityką . czy może knuciem antypolskim Niemiecki_ PO wskim . Platformersi pozornie się się skompromitowali tym swoim głosowaniem Tylko idiota pokazuje nieświadomie swoje idioctwo . W PO sami idioci ? Nie sadzę. . Bo idiotami byliby i ci z Brukseli . Pofantazjujmy. Polska dostaje kasę. Wpada w długi . PiS bankrutuje . Co PO wówczas mówi ? A NIE MÓWILIŚMY ? MYŚMY TO PRZEWIDYWALI , A TE MATOŁY Z PIS-U NIE , Tylkpo my możemy Polskę uratować ! ! I zacznie się wysprzedaż ......... Głupie ? Może , ale czy nie możliwe ?
Skrzypek na dachu2021.05.8 23:44
Brawo Konfederacja bo nikt inny nie powie wam prawdy .
Skrzypek na dachu2021.05.8 22:18
Taki urok ma wolnosc slowa ze niech kazdy mowi co mu jest na sumieniu .
Kaczka basta!2021.05.8 22:18
Nigdy nie zrozumiecie tego, że nie wystarczy nie kochać Platformy, żeby zagłosować na kaczuchy.
Skrzypek na dachu2021.05.8 22:21
Brawo Ks Jacek Miedlar .
ala2021.05.8 22:15
Budka dopuszcza się przestępstwa nawołując do obalenia Rządu wybranego w demokratycznych wyborach. Takie zachowanie penalizuje KK Art. 128. Zamach na organ konstytucyjny RP § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Skrzypek na dachu2021.05.8 22:22
Brawo Konfederacja .
gośc2021.05.8 22:12
Ćwoki PO z Budką na czele chcieli obalić rząd a w rezultacie sami się obalili.
Skrzypek na dachu2021.05.8 22:24
Brawo wPrawo.pl .
jan2021.05.9 9:43
zaraz ci się klawiatura zapali
JM2021.05.8 22:00
Przed chwilą usłyszałem w Telewizji "wystąpienie" Budki. Ten człowiek zbaraniał całkowicie. Właściwie to rogi już mu wyrastają! Na co liczy PO!? Uważają, że ludzie rozumu nie mają??? Złodzieje, oszuści, zdrajcy szukający poparcia w Unii w celu zniszczenia Polski liczą na cuda? To jest po prostu skandal. Apel do Polaków. Jeżeli nawet ta granda z totalnej bandy będzie faktycznie organizować jakieś spotkania to wygwizdać i gonić to towarzystwo!!! Baran do kwadratu ten Budka. Co wypowiedź to kompromitacja!!!!!!!
Skrzypek na dachu2021.05.8 22:26
Brawo Pan Jacek Miedlar bo nikt inny nie powie prawdy .
Anonim2021.05.8 23:20
W złodziejstwie i oszustwach PiS jest niedościgniony. Zainteresuj sie lepiej swoim ulubionym komunistycznym ugrupowaniem.
JM2021.05.9 11:57
Nie należę do żadnej partii koleś. A ty komu służysz? Złodziejom z poprzedniej 8 letniej kadencji? A może jesteś w rozpaczy z tego powodu, że ty nie jesteś przy korytku?
Skrzypek na dachu2021.05.8 21:56
Kazdy kto nalezal do Unii Wolnosci moze byc z tego dumny ale dzisiaj to tylko Konfederacja prawde powie .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.8 21:45
PO się sypie jak Marta Kaczyńska-Smuniewska-Dubieniecka-Zielińska z nowym gachem!
A oprócz tego zimno i pada.2021.05.8 22:15
żal ci ćwoku?
Anonim2021.05.8 23:21
Znowu? Lecą na kasę bo urody to ona nie ma.
Skrzypek na dachu2021.05.8 23:34
To nie wiesz debilu co to milosc i zakochanie bo to cos co trzeba przezyc aby zrozumiec .
Skrzypek na dachu2021.05.8 21:28
Pan Baruch Budka to najlepszy lider opozycji dla nieudolnego Rzadu PiS .
ala2021.05.8 22:22
Śmiechu warte, co ty wypisujesz na tym forum. Budka to osobnik pełny nienawiści i pogardy dla Polski i Polaków, nie ma za grosz honoru, a swoje tumaństwo i prostactwo zastępują butą i tupetem.
Skrzypek na dachu2021.05.8 22:31
Przeczytaj niedorozwoju to co napisane jeszcze raz a potem domyslaj sie znaczenia .
gość2021.05.9 11:35
Skrzypek na dachu- niedorozwojem chyba ty jesteś, skoro tak innych nazywasz!
lockdown macht frei2021.05.8 21:04
Budka wyp****j zdrajco
Anonim2021.05.8 21:01
Budka ma idealna twarz do filmow kryminalnych, tak jak Czarnek glos do audycji agrobiznesowych. Stracone talenty. Do polityki to oni sie nie nadaja.
JM2021.05.8 22:03
I znowu bredzisz. Krytykujesz, ubliżając ludziom, a sam do czego się nadajesz? Chyba do pracy w klozecie.
Anonim2021.05.8 22:20
Gdzie ublizam?
ceramik2021.05.8 20:54
Dlaczego imbecyle chcą rządzić rozumnymi ludźmi? Bo są imbecylami. I wiecie co? Niestety nazbyt często im się to udaje.
PATRIOTA2021.05.8 20:35
ALE MIERNOTA POTRZEBNY LEKARZ
abc2021.05.8 20:31
Powinien sobie wytatuować na czole 8 gwiazdek -> to jest ich cały program i cała merytoryka (nic nie robią, ale pieniądzie biorą).
Polak mały2021.05.8 20:59
Po prostu się opier...ją. A żeby się opier... trzeba wysoko siedzieć - w myśl dowcipu o sowie i zajączku.
Polak mały2021.05.8 20:25
Ten list jest wezwaniem, apelem ale tak naprawdę to nie wiadomo do czego?!
dość żartów - Trzaskowski won z Ratusza2021.05.8 20:19
na I Sekretarza KC PO
POwiem więcej2021.05.8 20:18
to krytyka konstrukcyjna mitomana Trzaskowskiego
ala2021.05.8 22:25
Przecież to osobnik bez honoru, ambicji. Kłamstwo ma w genach i lewe ręce.