Histerii ciąg dalszy. Sienkiewicz: To nie jest kwestia LGBT. To kwestia Polski i Polaków - zdjęcie
23.07.19, 21:13(fot. wikipedia/MSW)

Histerii ciąg dalszy. Sienkiewicz: To nie jest kwestia LGBT. To kwestia Polski i Polaków

24

- To nie jest kwestia LGBT, to nie jest kwestia osób homoseksualnych, to nie jest kwestia Białegostoku. To kwestia Polski i Polaków jako całości - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.

- Istotą tego, co się dzieje jest kwestionowanie prawa do legalnego manifestowania własnych przekonań, niezależnie od tego, czego one dotyczą. To jest zagwarantowane w konstytucji i we wszystkich prawach demokracji zachodnich - dodał. 

- Polowanie na ludzi, czyli banda bandytów, chuliganów, którzy wyszukują swoich ofiar, żeby ich dopaść, skopać, pobić - tak wydarzenia z Białegostoku skomentował były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. 

- Szukają innych, szukają tych, o których się nasłuchali z ust najwyższych przywódców kraju - ocenił, odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który mówił we Włocławku "Ruch LGBT i gender zagrażają naszej tożsamości, zagrażają naszemu narodowi, zagrażają polskiemu państwu."

- Tak to się zaczęło, a potem było odmieniane przez kolejne dyspozycyjne wobec władzy redakcje, potem do tego dołączyli księża myjący swoje grzechy pedofilii w Kościele za pomocą zagrożenia LGBT. Na końcu ci ludzie zareagowali w przekonaniu, że bronią Polski, że bronią polskiej tożsamości, polskiego państwa, że to zło trzeba zwalczyć w taki sposób, w jaki zostali wychowani, czyli po prostu brutalnością. To było polowanie na ludzi. Pan prezydent Truskolaski miał absolutnie rację - mówił Sienkiewicz. 

- Uważam, że to jest kampania, którą zaczęli politycy Prawa i Sprawiedliwości, systematycznie ją kontynuowali. Wystarczy przejrzeć dowolny spis gazet, portali związanych z prawicą, żeby widzieć, jak ta kampania była sukcesywnie prowadzona. - dodawał

- Problem polega na tym, że z takimi emocjami społecznymi, czyli graniem na wrogu, graniem na przeciwniku, bez którego nie można oddychać, bez którego nie można prowadzić polityki, to bardzo łatwo się rozpędzić, ale bardzo trudno potem sobie z tym poradzić - stwierdził

- To nie jest kwestia LGBT, to nie jest kwestia osób homoseksualnych, to nie jest kwestia Białegostoku. To kwestia Polski i Polaków jako całości, ponieważ istotą tego, co się dzieje jest kwestionowanie prawa do legalnego manifestowania własnych przekonań, niezależnie od tego, czego one dotyczą. To jest zagwarantowane w konstytucji i we wszystkich prawach demokracji zachodnich - zaznaczył.

- Kwestionowanie prawa do legalnej obecności na ulicach ludzi, którzy mają coś do powiedzenia, jest uderzeniem w demokrację w Polsce i wypisywaniem się z całej kultury prawnej cywilizacji Zachodu. I o to jest ta gra - mówił Sienkiewicz.

Jak dodał, "wszyscy powinniśmy być wdzięczni odwadze ludzi z Białegostoku, którzy wiedzieli, co się szykuje, ryzykowali zdrowie, ale się nie wycofali i poszli dalej".

- Dla mnie są to współcześni bohaterowie. Nikt do tej pory nie zapłacił takiej ceny za głoszenie własnych poglądów - powiedział. 

bz/TVN24.pl

Komentarze (24):

AB2019.07.24 13:37
Bartek Spalona Budka przebija wszystkich chuliganów, także bezczelnością. Kiedy zorganizował podpalenie pod rosyjską ambasadą, urządził właśnie polowanie na Polaków, a teraz Polską wyciera sobie brudną gębę jako obrońca LGBT. Prapradziadek w grobie się przewraca. Skąd tylu łotrów w naszej Ojczyźnie?
anonim2019.07.24 8:31
"To kwestia Polski i Polaków jako całości,..." a wystarczyło POczytać lektury dziadziusia...i uchodziłbyś wnusiu za patriotę ......
Bartek2019.07.24 7:47
Nikt nie zapłacił? Kpisz czy o drogę pytasz? A za co zapłacili pobici naprawdę uczestnicy marszów niepodległości? A za co zapłacili górnicy do których strzelano gumowymi kulami i tracili oczy? Za co wielu innych? Owszem, nie zapłaciłeś za spalenie budki przed rosyjską ambasadą! Ale to nie upoważnia do kłamania w żywe oczy!
JR2019.07.24 7:41
Problemem Polski i Polaków są tacy ludzie jak ty. Baran i bezwstydnik. Nachlał się wódy i pieprzył głupoty! Masz ty człowieku jakieś odruchy ludzkie? A może zwierzęce.
pat2019.07.24 6:34
Bartłomiej jest dowodem obalającym ewolucję. Jako rzekomy potomek Wielkiego Człowieka powinien pójść choć trochę do przodu, a ten cofnął się w rozwoju do czasów przed Mieszkiem I.
Jan Radziszewski2019.07.24 4:48
Pan "„Boża Sprawiedliwość dopuści na ludzi grzeszących grzechem nieczystym, zwłaszcza w jego najgorszych odmianach, wiele nowych chorób. Śmierć i piekło zbierać będą plony u wszystkich, lubujących się w nieczystości, szczególnie tej, przeciwnej naturze. + Choroba ta, będzie dotykać wielu ludzi żyjących i praktykujących homoseksualizm obojga płci (geje i lesbijki). + Będzie to choroba śmiertelna i bardzo zaraźliwa. + Objawy tej choroby zaczynać się będą dość łagodnie, a zarazić się nią będzie można jedynie grzesząc w ten sposób. Odmiana tej choroby, ale w o wiele bardziej srogiej formie, dotykać będzie osoby praktykujące zoofilię, a zwłaszcza jej skrajne odmiany (współżycie ze zwierzętami). Biada grzeszącym taką nieczystością! Jeżeli nie nawrócicie się, jeżeli nie rozpoczniecie surowej pokuty, to czekać was będzie straszny koniec w ciężkim poziomie ognia piekielnego. 616.
KAMIK2019.07.24 17:30
Janie! Myślę, że ta choroba, o której piszesz, to pewnie AIDS! Zarazić sę nią można tylko w sposób grzesząc pedofilsko!
Olin2019.07.23 23:41
spal kolejną budkę....
Alojzy Cedzidło2019.07.23 23:32
Jeśli to prawda ,że Pana , panie Sienkiewicz " korzenie genealogiczne, sięgają wielkiego autora Trylogii, to tracę wiarę w życie pozagrobowe . Pluje Pan po pamięci wielkiego przodka a On nawet Pana w nocy nie straszy .
jan lesiak2019.07.24 10:46
Panie Cedzidło, dla tego osobnika nie trać wiary w życie pozagrobowe, Ten gość ma jakąś pracę ? PO posadziłgo na synekurze, lecz to powinnobyć skasowane.
Robert2019.07.23 23:19
Krasnal Sienkiewicz próbuje jak może rozhuśtać łódkę na której sam baran siedzi. To są właśnie takie bezwzględne chxjenz PO.
JONASIK2019.07.23 23:17
PiS jest odpowiedzialny za jedną z największych zbrodni dokonanych na polskim Narodzie. Piszę o robienie kapitału politycznego na cynicznym kreowaniu, podgrzewaniu i pielęgnowaniu sztucznych podziałów. Na szczuciu Polaków na Polaków. To szczucie, to zbrodnia, bo te podziały pozostaną na lata. To destrukcyjna siła niszcząca naszą Ojczyznę, teraz i w przyszłości. Robią to z pełną premedytacją, prawdopodobnie na zlecenie pisane cyrylicą. Muszą za to odpowiedzieć, a jeśli poleje się krew, to politycy PiS nie powinni już nigdy zobaczyć wolności.
Robert2019.07.23 23:21
zupełna racja jak się wstawi zamiast PiS PO
tadek2019.07.24 0:11
Przeciez mylisz czlowieku pojecia! To kolorowi faszysci z antypolakami spowodowali te awanture i chcieli wiecej, ale sie im nie udalo!
KAMIK 2019.07.24 1:19
Jonasik ! koleś ! A co z twoją pamięcią ? Wszystko zgadzałoby się! Tylko osoby nie pasują! Wiesz doskonale, że tu chodzi o Tuska i jego rządy POPSL ! Komu chcesz wcisnąc kit ! Co ?? Szybko zapomniałeś o Aferach PO za ich rządów!! Wbij i poczytaj, tak jak ja to zrobiłem! Ponad 2600 sztuk afer prze 8 lat i na około 900 miliardów złotych ! Zdajesz sobie sprawę jaka to kupa pieniędzy, prawie BILION! Prawdy nie zakrzyczysz, my to znamy !
JR2019.07.24 7:49
Jesteś największym draniem. Inne epitety tu mi się też nasuwają ale z baranami nie polemizuję.
Klapaucjusz2019.07.23 23:05
Jak to w końcu było ze spaleniem budki strażnika przy ambasadzie Rosji w listopadzie 2013? Jeśli to była prowokacja autorstwa Sienkiewicza, to dlaczego Bartłomiej S. nie siedzi jeszcze w więzieniu? Minęło prawie 6 lat od wydarzenia z tego 4+ lata za rządów PiS i ciągle nie ma aktu oskarżenia. A jeśli Sienkiewicz ze spaleniem budki nie miał nic wspólnego, to nieładnie go pomawiać.
twitter: @PromocjaPWS2019.07.23 22:27
Proszę zapoznać się z esejem komunisty (ex - Związek Spartakusa) Herberta Marcuse'go z 1965 r. pt. "Tolerancja represywna" - wygłoszony na Brandise University. Przedstawia on wykładnię pojęcia tolerancja we współczesnym znaczeniu, które lansują ośrodki lewicowo-liberalne. Cyt. ze strony historiasztuki.com.pl : "Jego myśl jest prostym rozwinięciem teorii krytycznej. Tradycyjna tolerancja dominującej większości dla mniejszości wymusza tolerancję tych mniejszości dla dominacji większości, a tym samym utrwala status quo, które jest genetycznie wadliwe. Tradycyjna tolerancja jest więc sprzeczna z ideą postępu i nie może być tolerowana. Musi ją zastąpić nowa tolerancja - tolerancja represywna, która toleruje postępową lewicę, ale nie toleruje reakcyjnej prawicy. Postawa konserwatywna jest faszystowską psychopatologią, nie zasługuje więc na tolerancję. Teoria Marcusego jest w ostatecznej perspektywie teoretycznym uzasadnieniem fizycznej eksterminacji prawicy, a przynajmniej jej eliminacji z życia publicznego. W perspektywie bliższej uzasadnia prawo mniejszości do narzucania reguł życia społecznego większości - a więc jest uzasadnieniem rządów totalitarnych i likwidacji demokracji. Problemem technicznym, którego Marcuse nie rozwiązał było znalezienie metody, dzięki której mniejszość mogłaby zmusić większość do posłuszeństwa. Na rozwiązanie tego problemu antykultura potrzebowała dziesięciu lat". Akapit ETAP VI historiasztuki.com.pl/strony/021-00-00-ANTYKULTURA.html
KAMIK 2019.07.24 1:10
Daj nam w koncu spokój z tym twoim wpisem ! Już nie da na to patrzeć ! Ile razy to można wklejać ! Będziesz miał odwrotny skutek ! Za bardzo się narzucasz! To już jest wkurzające ! Ja nie wejdę ze złości !
Agnieszka2019.07.23 21:41
DRANIU! Gdy chciałam uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości to mi na Marszu Niepodległości dorabiałeś gębę chuliganki, każąc swoim podpalać budkę, żeby potem od rana do nocy jak dziś pieprzyć, że to dowód chuligaństwa mojego i tych, co tam szli! ZAMILCZ!
Tomek2019.07.23 21:31
Logika tego pajaca jest swoista: Potępiasz homofaszystowską ideologię, to odpowiadasz za każdy akt przemocy wobec każdego homoseksualisty. Skoro potępiasz kradzież, to odpowiadasz za obcinanie rąk w Arabii Saudyjskiej.
poPO=szambo i dno2019.07.23 21:28
przegrany debilek niech podpali teraz smietnik poPOwski na którym ta MIERNOTA siedzi!!! kubus oblechu nawet tego bełkotu twojego specjalnie nikt nie komentuje , ja ci zrobiłem ta łaskę ze skomentowałem BYDLAKU
Cogito ergo sum2019.07.23 21:19
Tak, to jest kwestia Polski. Czy będziemy żyć w świecie homoseksualnego terroru, czy będziemy wolni. W Szwecji został skazany pastor, bo powiedział posiłkując się Biblią, że homoseksualizm jest grzechem czyli złem
Jahu2019.07.23 21:19
Ty spalona budka, jeśli masz odrobinę przyzwoitości to ty lepiej się w ogóle nie wypowiadaj.