Grzegorz Górny dla Frondy: Wokół 'mafii homoseksualnej' w Kościele panuje zmowa milczenia - zdjęcie
17.03.19, 18:00fot: Youtube

Grzegorz Górny dla Frondy: Wokół 'mafii homoseksualnej' w Kościele panuje zmowa milczenia

69

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Szymon Hołownia mówi, że konferencja prasowa KEP dotycząca pedofilii, to porażka – inni mówią o przełomie, jak jest Pana zdaniem?

Grzegorz Górny, były redaktor naczelny kwartalnika „Fronda”, obecnie publicysta "Sieci" : Myślę, że ta konferencja biskupów to pierwszy krok w dobrym kierunku. Należy to traktować, tak jak określił to ksiądz Adam Żak, jako „badanie pilotażowe”. Oznacza to więc, że będą podejmowane dalsze kroki w tej sprawie. Z tego, co wiem, największe zastrzeżenia budził fakt, że nie przedstawiono żadnych danych sprzed 1990 roku. Wiąże się to z faktem, że w czasach komunistycznych takich rzeczy nie zapisywano, nie dokumentowano, ponieważ Kościół znajdował się wtedy na celowniku władz komunistycznych i służb bezpieczeństwa i obawiał się, że tego typu przypadki mogą być wykorzystywane przez władze jako amunicja przeciwko niemu, więc wolano nie zostawiać po tym pisemnego śladu, lecz załatawiać te sprawy po cichu. Sam słyszałem o księżach wydalanych wówczas ze stanu kapłańskiego za molestowanie, ale śladu po tym w archiwach nie ma.

Jakie konkretne kroki powinny zostać podjęte by zwalczyć pedofilię, która wykracza poza ramy Kościoła? Redaktor Paweł Lisicki, mówi o tym, że powinna powstać instytucja niezależna od biskupów, która zwalczyłaby problem i przyczyniła się do odbudowania na nowo autorytetu Kościoła.

Po pierwsze, musimy wziąć pod uwagę, że przypadki tego typu, które wydarzyły się w Kościele, stanowią 0,03% (trzy promile) wszystkich przypadków. Takie są dane m.in. z USA i Polski). Jeżeli chcemy więc walczyć z problemem pedofilii jako takim, to nie możemy się tylko i wyłącznie koncentrować na 0,03% tego typu przestępstw, tylko na całości zjawiska. Wówczas wymagałoby to kompleksowych działań ze strony państw i organizacji międzynarodowych. Natomiast inna jest sprawa, jeżeli chcemy walczyć z pedofilią tylko w Kościele. Tutaj ścierają się dwie koncepcje. Jedna mówi, żeby ciężąr walki z tą plagą przejęły instytucje kościelne a inna, żeby sprawę oddać osąd instytucji świeckich niezależnych od Kościoła. Na przykład biskupi amerykańscy w zeszłym roku podczas konferencji w Baltimore chcieli podjąć decyzję, żeby zajmowała się niezależna od Kościoła świecka komisja. Był już gotowy document, w przeddzień konferencji nadszedł sygnał z Watykanu od Franciszka, który nakazał im wstrzymać też procedurę i zabronił podejmowania jakiejkolwiek decyzji z zaleceniem, by poczekali do watykańskiego szczytu na temat ochrony nieletnich, który – jak wiemy – odbył się w lutym. Podczas tego szczytu Franciszek zadecydował, że ta sprawa nie może zostać jednak oddana świeckim instytucjom.

Czego konkretnie dotyczył wspomniany przez Pana szczyt?

Watykańskie spotkanie zdominowane zostało przez jedną koncepcję, a mianowicie, że czynnikiem odpowiedzialnym za pedofilię w Kościele jest klerykalizm. Natomiast w ogóle w czasie tej konferencji nie wybrzmiał argument, że zdecydowaną większość przypadków, czyli 80% pedofilii wśród duchownych, stanowią przypadki homoseksualne. W tym kontekście kardynał Burke, kardynał Brandmüller czy kardynał Müller zwracali uwagę, że pierwszym krokiem w walce z pedofilią wśród duchowieństwa musi być uporanie się z problemem homoseksualizmu, użyli nawet takiego zwrotu: z „mafią homoseksualną” w Watykanie i Kościele, która sprawia, że istnieje zmowa milczenia wokół problemu gejowskiego. Mamy bowiem do czynienia rzeczywiście z nadreprezentacją przedstawicieli tej orientacji seksualnej wśród sprawców czynów pedofilskich wśród duchownych, ponieważ (jak już wcześniej mówiłem) stanowią oni około 80% sprawców w krajach zachodnich, natomiast w Polsce – według ostatniego raportu – około 60%. Jest to przytłaczająca nadreprezentacja, dlatego, że homoseksualiści zaledwie stanowią 1-2% społeczeństwa.

Jeśli chodzi o Polskę, to dlaczego dopiero teraz ma miejsce tego typu konferencja, dlaczego dopiero teraz widoczna jest inicjatywa biskupów? I szerzej, na świecie dlaczego dopiero teraz mówi się, że jest nadzieja ze papież Franciszek zajmie się problemem, skoro problem pedofili istnieje chyba tak długo jak świat?

Niewątpliwie sprawa nabrała gwałtownego przyspieszenia od sierpnia zeszłego roku, kiedy arcybiskup Carlo Maria Vigano ogłosił swój słynny list otwarty do Franciszka, w którym odsłaniał pewne kulisy funkcjonowania lobby gejowskiego oraz tuszowania afer homoseksualnych w Kościele. Właśnie pod wpływem tego wydarzenia Franciszek zwołał watykański szczyt. To wydarzenie zdominowało również zeszłoroczną konferencję Konferencji Episkopatu w Baltimore w Stanach Zjednoczonych i ewidentnie zdopingowało inne Kościoły lokalne do zajęcia się tą sprawą. Przypomnieć jednak trzeba, że pierwszym, który stworzył procedury kościelne umożliwiające walkę z pedofilią wśród duchowieństwa, był w 2001 roku Jan Paweł II. Podczas lutowego szczytu watykańskiego biskupi z całego świata cały czas to wyraźnie podkreślali. Bardzo zdecydowanie walczył też z tą plagą Benedykt XVI, który zdymisjonował około osiemdziesięciu biskupów i usunął z szeregów kapłaństwa około ośmiuset księży. Na konto Franciszka należy natomiast zapisać zdymisjonowanie całego episkopatu w Chile, co także wpisuje się w ten model walki z nadużyciami.

To jedna strona, a z drugiej, prezydent Warszawy podpisuje kartę LGBT+ i stara się narzucić edukacje seksualną dzieciom, w tym przedszkolakom – co się dzieje?

Myślę, że strategię, jaka się za tym kryje, ujawnił wiceprezydent Warszawy, zastępca Rafała Trzaskowskiego, Paweł Rabiej, który powiedział, że pierwszym krokiem ma być przyzwyczajenie i oswojenie Polaków z tematyką LGBT, ideologią gender, związkami jednopłciowymi itd., żeby z czasem eskalować żądania i doprowadzić do obdarzenia par jednopłciowych przywilejami małżeńskimi, łącznie z adopcją dzieci. Jest to pewna strategia, która już została nakreślona już w 1987 roku w Stanach Zjednoczonych przez dwóch gejowskich działaczy Marshalla Kirka i Erastesa Pilla. Ci panowie przedstawili plan działania, co zrobić, żeby zmienić nastawienie społeczne wobec homoseksualizmu z negatywnego bądź neutralnego na afirmatywne, i żeby doprowadzić do zmian kulturowych i prawnych, uprzywilejących pary jednopłciowe. Ten scenariusz z 1987 roku został „jota w jotę” zrealizowany w krajach zachodnich, a dzisiaj próbuje się go wcielić także w Polsce.

Rabiej powiedział też „Jestem zwolennikiem małżeństw homoseksualnych, bo jest to rozwiązanie w gruncie rzeczy bardzo konserwatywne” - ocenia i dodaje: „W sytuacji, w której trudno ludziom być ze sobą, nie chcą budować relacji opartej na zaufaniu, tworzenie takich małżeństw sprzyja stabilizacji społecznej” – dodaje wiceprezydent Warszawy. Co Pan o tym sądzi? Co na to Warszawiacy? Polacy?

To stwierdzenie jest pomieszaniem pojęć, dlatego, że w myśli konserwatywnej mieści się wierność idei małżeństwa monogamicznego jako związku kobiety i mężczyzny. Konecpcja par jednopłciowych natomiast kłóci się z prawem naturalnym i antropologią chrześcijańską. Polacy, z których większość jest przywiązana do tradycji katolickiej, dobrze to rozumieją i w większości odrzucają tego typu ideologiczne projekty.

Co na to społeczeństwo? Czy nadal będzie w części głosować na wszystko, nawet na ludzi reprezentujących tak szkodliwe ideologie jak Trzaskowski i Rabiej byle nie PiS, czy może zdąży przyjść opamiętanie zanim będzie za późno?

Spora część wyborców będzie głosować na LGBT lub jakąkolwiek ideologię, byle nie oddać głosu na PiS. Wielu z nich to osoby, które nie kierują się wyborami programowymi, lecz resentymentem opartym na emocjach. Czyli wszystko, byle nie PiS. Myślę jednak, że wielu zreflektuje się i zobaczy, jakie mogą być skutki stawiania na “tęczową koalicję”. Być może nie zagłosują oni na PiS, ale mogą np. na Kukiza. Zmiana sympatii wyborczych w największym stopniu może dotknąć elektorat PSL, który jest raczej konserwatywny obyczajowo. Po zmianie barw tej partii z zielonych na tęczowe, zwolennicy ludowców mogą również przy urnie wyborczej zmienić swe dotychczasowe preferencje.

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze (69):

Helena2019.03.18 12:13
Wygląda na to, powinny się zmienić władze polskiego episkopatu.Po odejściu ze stanowisk Prymasa i pozostałych biskupów, zostaną mianowani : nowy Prymas i nowi Jego współpracownicy i dopiero Ci duchowni zaprowadzą Boży porządek wśród hierarchów kościelnych. Obecny Prymas i jego obecni współpracownicy wykręcają się jak tylko mogą, żeby nie usunąć homoseksualnego lobby z Episkopatu. To powinni sami odejść ze swoich stanowisk., bo oni nic nie zrobią dla Kościoła.
Andrzej2019.03.18 12:02
Widzę po komentarzach że forum Frondy to codzienne pole bitwy dla gejów z KRK ( a przecież tylu mają pobratymców w Nim) i z nami żyjącymi wg Boskiego zamysłu.Mam propozycję by nie odpowiadać im na ich obraźliwe wulgarne komentarze. Jak Pan Bóg chce kogoś skarać to mu rozum odbiera. Nic tu po nas.
Szymon2019.03.18 11:57
Mafia homoseksualna księży zdominowała całkowicie diecezję koszalińsko-kołobrzeską a tamtejsi biskupi postanowili nic nie robić i przykryć ten syf M I L C Z E N I E M .
Szymon2019.03.18 11:57
Mafia homoseksualna księży zdominowała całkowicie diecezję koszalińsko-kołobrzeską a tamtejsi biskupi postanowili nic nie robić i przykryć ten syf M I L C Z E N I E M .
Szymon2019.03.18 11:56
Mafia homoseksualna księży zdominowała całkowicie diecezję kiszalińsko-kołobrzeską a tamtejsi biskupi postanowili nic nie robić i przykryć ten syf M I L C Z E N I E M .
ZERR02019.03.18 11:06
Przypomnijmy jak to było z tym "wykreśleniem" i uznaniem za "prawidłową orientację" Przez trzy lata obrad APA w tej sprawie, psychiatrzy byli nękani, dręczeni, obrażani (czasem wręcz bici), spotkania były rozbijane przez Gay Liberation Front. Frank Kameny wraz z bojówką GLF wdarł się na zamknięte spotkanie psychiatrów podczas Kongresu Amerykańskich Psychiatrów. Wypowiedział tam swoisty manifest: "Psychiatria jest wcielonym wrogiem. Psychiatria wypowiedziała bezlitosną wojnę w celu naszej eksterminacji. Odrzucamy was, jako naszych właścicieli. Możecie to uznać za deklarację wojny." Na koniec zagrozili psychiatrom ujawnieniem 200 homoseksualnych członków APA, jeżeli wynik głosowania nie będzie korzystny dla LGBT.
grzegorz2019.03.18 9:36
Sodomici nawróćcie się do Boga puki żyjecie bo wieczny ogień piekielny czeka na duszę
ada2019.03.18 9:28
paplasz Gorny, a biskupi kryją Poetza i jemu podobnych ogierów od kleryków... czy przerstepca sam sie ukarze ?
sara miriam2019.03.18 8:51
Homoseksualista w sutannie to jak złodziej w todze !
anonim2019.03.18 21:14
urzekające porównanie!!!
anonim2019.03.18 6:12
Wszystkie wróble ćwierkają o hotelach rozpustników w Watykanie, szkoda, że to nie Kościół, ale jego wrogowie wskażą czas i godzinę publikacji materiałów pornograficznych.
Daniel K2019.03.18 4:18
Bardzo dobrze- niech kościół sam wyłapie i wydali ze stanu duchownego homoseksualistów. Są oni mi obojętni, nie robią nikomu krzywdy, ale jednych darmozjadów mniej. A potem, mam nadzieje jak najszybciej, powstanie świecka komisja która wyłapie i przekaże pod sąd wszystkich księży i biskupów pedofili którzy molestują seksualnie nasze dziecj. A ci co pozostaną będą sami musieli zarobić na swoją emeryturę, dość życia na koszt państwa (podatników)! Pozdrawiam.
Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.03.17 21:39
Panie Gorny, prosze przedstawic schemat mafii homoseksualnej w instytucji Kosciola Katolickiego w Rzeczypospolitej. Watykan mnie nie interesuje.
baba-jaga2019.03.17 21:03
Mafia homoseksualna jest kompletnym wymyslem zalganych obroncow Kosciola majacego powazny problem z pedofilia. Trzeba zatem znalezc winnych tego stanu rzeczy, a najlatwiej zrobic z homoseksualnych ksiezy kozlow ofiarnych, bo oni przeciez nie beda sie publicznie bronic. Heteroseksualni duchowni sa przyczyna wiekszych problemow Kosciola, bo maja dzieci i musza placic na ich utrzymanie, a jednak ich sie nie atakuje, bo mogli by przystapic do ostrego kontrataku. Prawda jest taka, ze hierarchia toleruje i chroni ksiezy pedofilow, bo wielu z nich zajmuje eksponowane stanowiska koscielne.
Moni2019.03.17 20:43
Oczywiście, że od lat ukrywane były w Kościele liczne przypadki nadużyć seksualnych. Nadużycia dotyczyły w ogromnej części przypadków pedofilii, w ponad 80-ciu procentach pedofilii homoseksualnej. Dochodzą jeszcze przypadki nadużyć seksualnych wobec dorosłych osób duchownych. Dlaczego je wszystkie tak skrywano ? Ci, którzy je skrywali i ci, którzy byli ich sprawcami, to przecież przyjaciele jednego kręgu, dla których seks a nie wiara jest najważniejszym przesłaniem. Przypuszczam, że wielu z nich nawet nie wierzy w Boga. Dlatego teraz należy ich po prostu skutecznie identyfikować i wyrzucać z Kościoła. Jeżeli nie zrobią tego hierarchowie, zrobią to zwykli wierni. Niejednego rozpasanego proboszcza wywieźli już na taczkach, wywiozą i hierarchów, którzy skrywają takie przypadki. I niech gejowskie lobby w sutannach założy swój kościół, najlepiej objazdowy, w rytmie techno i w lateksowych szatkach w kolorach tęczy. Prędzej czy później tak się stanie.
Polak Ateista Dumny Gej2019.03.17 21:01
Nie ma technicznej możliwości zidentyfikowania tak już wyświęconego duchownego, jak i aspirującego kleryka. Dowodem papieski zakaz, który kompletnie nie działa oraz fakt, że geje stanowią większości duchowieństwa. Nie ma potrzeby zakładania nowego kościoła, geje obecni w kościele katolickim świetnie pełnią rolę koni trojańskich, uderzając od środka w niemoralną skostniałą i zdegenerowaną ideologię.
M.2019.03.17 21:46
Załóż się o milion durny geju, że ciebie robale zjedzą, a ta "zdegenerowana ideologia" będzie trwała do końca świata he he he
Lennon2019.03.17 20:38
Trzy promile to 0,3%, a nie 0,03%, proszę poprawić. Ponadto są to przypadki nie te, które się wydarzyły, ale te, które zostały wykryte i osądzone. A ile udało się zamieść pod dywan?
Urszula2019.03.17 20:31
"Spora część wyborców będzie głosować na LGBT lub jakąkolwiek ideologię, byle nie oddać głosu na PiS." Nie, szanowny panie. Zagłosuję na PiS choć jestem lewak jeśli PiS przedstawi program rozwoju kraju i pośle kler do zakrystii. Polska, zgodnie z Konstytucją, jest państwem świeckim, a więc należy pokazać kościołowi gdzie jego miejsce. No i przestać łożyć wspólną kasę na tych czarnych pasibrzuchów i nierobów. Samo rozdawnictwo pieniędzy, bo nic innego ten rząd nie robi, to nie rządzenie. I tak myśli wiele osób.
michu2019.03.17 21:07
To ciekawe, jak trza księdza ukarać to lewacy mówią często, to szczególna funkcja, publiczne zaufanie itd ble ble ble, a jak ma mieć z tej racji inne traktowanie na plus to zaraz gwałtownie gadają państwo świeckie równość wobec prawa itd ble ble ble ;)
M.2019.03.17 21:19
Brawo, brawo wychodzi z ciebie wielka lewacka "miłość i tolerancja" he he he
Urszula2019.03.18 9:05
Ty to pewnie tolerujesz ssanie kasy przez największych nierobów w Polsce. No i gwałcenie dzieci też ci sie podoba. To jest ta twoja tolerancja. FUJ! Poczytaj sobie o tych największych nierobach. http://wyborcza.pl/7,155287,24552744,krajowa-administracja-skarbowa-zatrudnia-9-kapelanow-widzialam.html#S.srodkowaNajwieksza-K.C-P.-B.1-L.1.duzy
Mirek2019.03.18 13:39
Wychodzi z ciebie faszystowska mowa nienawiści. Zgłoszę ciebie na Policję.
wierny Kościoła2019.03.17 20:00
Tak jak w diecezjach jest osoba odpowiedzialna z RODO, jest Rzecznik Prasowy itp, powinna być Komisja do zapobiegania "Lobby Homoseksualnemu"
Zdegustowany 2019.03.17 19:27
Skoro to tak nikły procencik to dlaczego się nie wyrzuca tych ludzi? Co za problem mają władze hierarchiczne? Zawiadomić policję, gdy popełnia przestępstwo na tle i wydalić. W chwili wykrycia w poprawę deklarowaną nikt nie uwierzy. Do zakonu pokutnego i do roboty jeśli nie nadaje się do wydalenia. Po co ten rozgłos dla marginesu marginesów??? Temat wałkowany do znudzenia. Kogo obchodzą patologiczne marginesy? Służby mają je ogarnąć i koniec nudzenia,bo od tematu flaki się same wywracają.
ZERR02019.03.17 20:02
Wyrzucaja. Przypadków zaś jest 6 do 7 rocznie, z czego skazanych 2,7 sprawców, bo taka jest 10-letnia średnia sądowa. Co oznacza w ciągu roku 1 sprawcę na 15,5 tysiąca księży i zakonników. Pozostałe sprawy o pedofilię to np. 1200-1300 potwierdzonych postępowań, 600 skazanych, na obecnie mniej niż 11 mln mężczyzn starszych niż 25 lat. Co oznacza w ciągu roku 1 na 18 tysięcy zwykłych mężczyzn.
Józef Wrona2019.03.17 19:14
Nazywam się Józef Wrona. Jestem herezjarchą, teologiem i filozofem. Stworzyłem trzy nowe religie. Teraz muszę nagonić chociaż po 20 tysięcy wyznawców do każdej z nich. Na stronie rejestracjawiernych.com.pl można się zarejestrować. Opłata rejestracyjna wynosi 1000 zł. Katolicy mają 30% zniżki więc bardzo się opłaca! Apeluję o rejestracje! PS: Przestrzegam RODO oraz BHP. Wystawiam świadectwa moralności.
JaKi2019.03.17 19:02
Słusznie mówi że to pierwszy krok. Teraz czekamy na Pokutę,Zadośćuczynienie i Żal za grzechy ze strony biskupów.
ZERR02019.03.17 20:03
A niby z jakiej racji?
JaKi2019.03.17 21:52
Myśli pan że biskupi są niewierzący i Pokuta,Zadośćuczynienie i Żal za grzechy są im obce?
ZERR02019.03.17 23:45
Pokutuje się za grzechy własne. Za cudze niech pokutuje ktoś inny.
michu2019.03.17 21:03
Widać, że coraz mniej zwolenników grubej kreski, a co z TW co z aneksem do likwidacji WSI? Słusznie słusznie ;).
ciekawy2019.03.17 18:53
Jakoś cicho o pedałach i pedofilach wsród sędziów, nauczycieli , opiekunów z domów dziecka
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.17 18:58
Bo ich koledzy nauczyciele, dyrektorzy itp NIE kryją latami. To jest ta różnica. Zasadnicza.
Majestic2019.03.17 19:10
nie kryja latami powiadasz, mowisz to na podstawie lektury GW.
ZERR02019.03.17 19:59
Jakby 'nie kryli', to by było słychac. Robisz z ludzi ldlotów?
DinozaurZArkiNoego2019.03.18 11:56
Czy odgórnie jakaś instytucja ich kryje? Czy jak się okazuję że opiekun jest pedofilem to ta instytucja go wysyła na inną placówke?
ZERR02019.03.18 13:43
Właśnie tak. kryjecie poprzez MEDIA uparcie przemilczające 99,55% wyroków sądowych, za to robiące raban o 0,45%, po to, aby odwracac uwagę. A jak UDOWODNIŁY procesy w UK, pedofile są chronieni przez: szkoły, placówki wychowawcze, władze miejskie, policję a nawet sądy.
Stachu2019.03.17 18:59
Cicho również o trenerach przyłapanych na pedofilii, przenoszonych do innego klubu.
ZERR02019.03.17 20:01
Cicho, bo bydło-media piszą WYŁĄCZNIE o księżach, uparcie ukrywając sprawki "trenerów i nauczycieli". To wy ukrywacie pedofilów, Ukrywacie 99,88% wypadków.
Stachu2019.03.17 22:46
A które to są pozostałe 0,12% przypadków? Chodzi o te młode pedofilki, które myślały że pisze do nich jurny szesnastolatek?
Majestic2019.03.17 19:05
Nadzywczajna Kasta nie ma sobie nic do zarzucenia, nawet jesli sedzia wezmie 50 zlotych, to zrobi to z roztargnienia. A ZNP inne sprawy ma na glowie, dzieci nie zostana promowane do nastepnej klasy bo Broniarz chce kasy :)
JaKi2019.03.17 19:05
Tyle pisania i gadani a ty nic nie rozumiesz.Mylnie myślisz że ksiądz to taki sam człowiek jak nauczyciel,kierowca czy murarz,a tak nie jest.
michu2019.03.17 21:01
Oczywiście, że nie z punktu widzenia wiary, ale w świetle prawa świeckiego wszystko wygląda inaczej i co więcej mocno się to podkreśla.
zenio2019.03.17 19:27
W przeciwieństwie do wielu księży każdy z tych sędziów, nauczycieli i opiekunów poszło siedzieć.
Majestic2019.03.17 19:45
byl niezbity dowod wiec nawet Kasta Nadzwyczajna nie byla wstanie ich poscic wolno, choc znajac przyklad pana Tomka Komendy to w III RP rozne wyroki zapadaja.
ZERR02019.03.17 20:05
Cicho, bo lewacy świadomie ukrywają przed Opinią Publiczną 99,55% wyroków Sądowych. Ukrywają, bo by się kampania hejtu i mowy nienawiści wobec Kościoła skończyła.
DinozaurZArkiNoego2019.03.18 13:01
Lewacy są winni temu że kościół traci wpływy/wiernych i aferzy - logika paranoika! :D Nie wyglądasz mi na gówniarza więc tym bardziej żal że dorosła osoba tak myśli!
ZERR02019.03.18 13:45
Oczywiście, że to lewacy uprawiają wściekłą hejterską propagandę antykatolicką. A niby kto jak nie neomarksiści? Nie rób z ludzi idiotów.
matis892019.03.17 18:39
Bergoglio tylko fałszywie udaje pod publiczkę że walczy z pedofilią i tak będzie do póki nie przestanie ukrywać, chronić i wspierać sodomitów poprzebieranych w sutanny którzy poza tym że mają problem też z pedofilią to jeszcze jako sodomici są oszustami wobec wiernych. Tak więc wygląda na to że za Bergoglio sodomska pedofilia będzie się miała najlepiej, na pewno znacznie lepiej niż za poprzedników. Ale dla lewakoateistów oczywiśćie nie ma to żadnego znaczenia dalej będą najbardziej wielbić Głowę Watykanu.
Stanislaw znad Dunajca2019.03.17 18:21
Nie pisze się o homoseksualiźmie, bo może nie jest tu tak źle! Nie przyjmujesz tej wersji? Dlaczego, jakieś uprzedzenie do prawdy?
Polak Ateista Dumny Gej2019.03.17 18:21
Problemem katosetky jest robienie problemu z normalnej prawidłowej orientacji jaką jest homoskesualność. Jednocześnie ukrywanie, bądź niedostateczna walka z pedofilią. Dopóki się to nie zmieni dopóty katosekta będzie mieć problem. Kluczem jego rozwiązania jest uznanie zdobyczy nauki w kwestii ludzkiej seksualności oraz bezwzglądna walka z przestępcami.
Majestic2019.03.17 19:08
homoseksualizm nie jest normalny, to anomalia, przypadłość powodująca kolejne niebezpieczne dla zdrowia psychicznego dzieci zachowania/
Polak Ateista Dumny Gej2019.03.17 20:53
Wiążące są naukowe klasyfikacje oraz definicje wedle których homoseksualność to norma prawidłowej normalnej tożsamości. Negowanie rzeczywistości przez homofobicznie zaburzonych ideologów nie ma żadnego znaczenia.
Virtus2019.03.17 21:10
"naukowe klasyfikacje" wymuszone siłą, np. klasyfikacja Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, są niewiążące.
Majestic2019.03.17 21:14
przyjmij do wiadomości że nauka w kwestii zaburzenia homoseksualnego poszla w zla strone, ulegla naciskom lgbt, stad klasyfikacja zgodna z oczekiwaniami lgbt,
ZERR02019.03.17 20:06
Gejoza NIE JEST normalna, choćby dlatego, że oznacza nawet 40-krotnie wyższy odsetek pedofilów. Jakby była normalna, to ten odsetek byłby taki sam jak wśród Normalnych Mężczyzn.
Polak Ateista Dumny Gej2019.03.17 20:47
Nie ma takich badań. Wyższy odsetek dotyczy statystyk robionych WŚRÓD pedofilów, nie zaś wśród gejów jak sugeruje zerro. I wynika on nie z domniemanej przez zerro orientacji, lecz łatwiejszej dostępności chłopców jako ofiar pedofilów, którzy bardzo często okazują się być heteroseksualnymi mężczyznami mającymi żony i dzieci, które potem gwałcą. Co jest kolejnym dowodem na bzdury zerro.
ZERR02019.03.17 23:21
Bzdury kwadratowe. Orientacja nie zmienia sie wraz z "dostępnością". tylko 12% sprawców przestępstw pedofilnych jest pedofilami w senie klinicznym. Pozostali działają w pełnej zgodzie ze swoją ORIENTACJĄ,.
ZERR02019.03.17 23:42
No to może POLICZMY taka Polska, 12 mln mężczyzn, ponad 1,67% gejów (naprawdę 1% ale niech ci będzie), czyli 0,2 mln gej, 11,8 mln hetero 1200 skazanych siedzi w pace, z czego 480 gejów, 720 hetero. 12% sprawców (140) to pedofile w sensie medycznym... Zostaje 420 gejów, 640 hetero... Wychodzi na to, że odsetek uwięzionych pedofili gejów to 0,21%, odsetek uwięzionych pedofili hetero to 0,0054% Oczywiście prawdziwy odsetek w spoęłczeństwie jest kilka razy większy, ponieważ ludzie po wyroku wychodzą z więzienia i dalej sobie żyją... ale proporcja się nie zmienia. Trzydzieści osiem razy więcej. Tu nie potrzeba "badań". Wystarczy przeliczyć znane i niepodlegające dyskusji dane. Ot, bzdurry "dumnego ateisty". Z matmą na bakier.
Stanislaw znad Dunajca2019.03.18 9:27
Gejostwo jest bez przyszłości. Z natury wymiera bezpotomnie!
Szendzielarz2019.03.18 10:25
wśród księży 0,03% to homopedofile. W twoim środowisku przebywa 99,97% pozostałych zboków
michu2019.03.17 18:19
A co ze zmową milczenia odnośnie TW ;) ? Tam może być więcej patologii, bardziej zróżnicowany wachlarz, nie tylko ten homo ;) Ks. Isakowicz Zalewski mógłby w temacie zapewne dużo pomóc.
Stanislaw znad Dunajca2019.03.18 9:28
Ty też jesteś pożeraczem fake newsów?
michu2019.03.18 9:44
To na pewno fake newsy?? UBecy nie mieli swoich ludzi w strukturach Kościoła?? Naprawdę żadnych???
Majestic2019.03.17 18:05
Lepiej zapobiegać, nie można pozwolić by zboczency od 6 barwnej teczy przywdziewali szaty duszpasterzy.
Angelus2019.03.17 21:37
zamknij się debilu
Stanislaw znad Dunajca2019.03.18 9:25
Ty naprawdę jesteś pożeraczem medialnych fake newsów? Nie możesz bez nich żyć?
Szendzielarz2019.03.18 10:23
zboki do nory