Gruz przed ambasadą Izraela. Protestuje naczelny rabin Polski - zdjęcie
02.07.21, 19:06Fot. screenshot - YouTube (wiez1958)/Facebook - Młodzież Wszechpolska

Gruz przed ambasadą Izraela. Protestuje naczelny rabin Polski

91

Nie milkną echa po happeningu Młodzieży Wszechpolskiej, która w odpowiedzi na żydowskie roszczenia wysypała gruz przed ambasadą Izraela w Warszawie. Teraz głos w sprawie zabrał naczelny rabin Polski Michael Schudrich.

Trwa polsko-izraelski spór wokół nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. W myśl nowych przepisów po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej nie będzie możliwe postępowanie w celu zakwestionowania tej decyzji. Protestują władze Izraela, które przekonują, że nowe przepisy uniemożliwią ocalałym z Holocaustu Żydom odzyskanie utraconego na terytorium Polski mienia. Na te protesty w obrazowy sposób postanowili odpowiedzieć działacze Młodzieży Wszechpolskiej, którzy przed izraelską ambasadą wysypali gruz.

- „Żeby była jasność: nie należy im się nic, nawet cegiełka. Ale postanowiliśmy wyjść naprzeciw i dać całość roszczeń, o które mogliby zabiegać, wysypując tonę gruzu pod ambasadą Izraela. Troszkę przekroczyliśmy wartość tego co zostało po wojnie, ale to nic - reszty nie trzeba”

- napisali działacze na Facebooku.

Happening zbudził skrajne emocje. Protestuje m.in. Gmina Żydowska w Warszawie. Głos zabrał też naczelny rabin Polski Michael Schudrich.

- „Doszło do haniebnego zdarzenia pod ambasadą Izraela w Warszawie. Działacze Młodzieży Wszechpolskiej wysypali tam gruz, który według ich słów stanowi całe mienie, zamordowanych przez Niemców podczas drugiej wojny światowej, polskich Żydów. Zwrot mienia im się należy. Ci Żydzi tu się urodzili, tu żyli, tu włożyli wkład w rozwój kraju i jego obronę, i tu zostali zabici”

- napisał w przesłanym KAI oświadczeniu wspólnie z Przewodnicząca Zarządu Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Klarą Kołodziejską-Połtyn.

- „My, ich potomkowie, z dumą czcimy ich pamięć. Nie pozwolimy jej wymazać z tysiącletniej historii kraju ani nie pozwolimy wymazać ich praw. Oczekujemy od władz Polski jednoznacznego potępienia haniebnego czynu Młodzieży Wszechpolskiej. Zło, by zwyciężyć, potrzebuje jedynie, by dobrzy ludzie nie robili nic”

- dodano.

Akcja Młodzieży Wszechpolskiej stała się też przedmiotem wymiany zdań Tomasza Terlikowskiego i Rafała Ziemkiewicz na Twitterze. Zdaniem Terlikowskiego jest ona wyrazem antysemityzmu.

- „Możemy się spierać, ale nie może być akceptacji dla antysemickich zachowań. Wysypywanie gruzu przed ambasadą Izraela jest niegodne w kraju, na terenie którego dokonał się Holokaust. Połowa z 6 milionów obywateli polskich, którzy zginęli w czasie II wojny światowej była Żydami”

- napisał publicysta.

Inaczej sądzi Rafał Ziemkiewicz.

- „Chyba, delikatnie mówiąc, przesadzasz. Gruz jest symbolem tego, że JWC i Izrael domagają sie zwrotu mienia, które uległo zniszczeniu w czasie kataklizmu wojennego i odbudowy kraju przez komunistów. Nie widzę w tym niczego antysemickiego”

- zauważa dziennikarz tygodnika „Do Rzeczy”.

kak/KAI, Twitter

Komentarze (91):

Qmak2021.07.4 16:22
DLaczego młodzież anty-Polska rozsypuje gruz. Czy dostali mandat za anty-Polskie śmiecenie, i czy zapłacił im za rozsypywanie śmieci W.W.Putin?
ajway2021.07.4 14:07
brawo młodzieży, gdy starym zawodzi pamięć a na oczy wchodzą dolary i pamięć już nie ''ta'' to warto przypomnieć o tamtych czasach i o uciekinierach // przedwojennych z kraju co gdzieś mieli Polskę"// do USA .
gość2021.07.4 7:51
to ile żydzi zapłacą nam za ugoszczenie ich jak byli w innych krajach prześladowani? może trzeba im to policzyć? jak pobyt w hotelu?
Tylko POLSKIE PO2021.07.3 20:16
Bez EWY KUREK nic z tego nie będzie. Chyba, że damy się DYMAĆ tak jak do tej pory. Wielką PRZYJACIÓŁKĄ PRZYZWOITYCH, UCZCIWYCH, SPRAWIEDLIWYCH ŻYDÓW, szczególnie POLSKICH ŻYDÓW, jest PRAWDZIWA POLKA, mająca największą wiedzę o ŻYDACH, szczególnie mieszkających kiedyś na terenie Polski, dr EWA KUREK, nie powinna ona wychodzić ze STUDIA TELEWIZYJNEGO wyjaśniając kwestie ŻYDOWSKIE między POLAKAMI i ŻYDAMI. Nie mówiąc o tym, że w imieniu POLSKI powinna być od "SPECJALNYCH ZADAŃ" w KONTAKTACH z ŻYDAMI. Taki nijaki DANIELS, nikaki SZYLDRICH, Żydowska ambasadorka, czy ten Żydowski minister, a nawet nijaki Netanjahu, powinni być pod specjalnym "NADZOREM" dr EWY KUREK, reprezentującym POLSKĘ w tych kontaktach. Kiedy POJAWI się w RZĄDZIE POLSKIM, jako EKSPERT i osoba ODPOWIEDZIALNA za kontakty z ŻYDAMI, dr EWA KUREK, to będzie znak ze nie ma żadnej z KIMŚ "USTAWKI"? OCZYWIŚCIE dr EWA KUREK musi być mocno "UMOCOWANA", najlepiej, jako WICEPREMIER, lub w ostateczności, jako MINISTER. Inaczej to jest tylko "BAJER". Inna sprawa to, że teraz jest cała masa ekspertów od ŻYDÓW z grona dziennikarzy, którzy do tej pory byli ekspertami od sportu, rolnictwa, pojazdów w ruchu drogowym, skupu opakowań zwrotnych czy obrotu owocami. Przy okazji spytam, KIEDY zostanie wyemitowany przez PiS, FILM dr EWY KUREK pt., „KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE" znany POLAKOM „PUŁKOWNIK" (od prawie 21 lat leży na półce). Właśnie w tej chwili jest OKAZJA na taką emisje tegoż FILMU. Pięknie współgrałby ze ŚWIADECTWEM POLSKIEGO ŻYDA, ocalałego z Holokaustu, uratowanego przez POLAKÓW Edwarda Mosberga. Przy okazji spytam, CZY będą wspólne z IZRAELCZYKAMI KONFERENCJE na temat "OSZUSTWA w JEDWABNEM", na temat "NIEDOKOŃCZENIE EKSHUMACJI w Jedwabnem", na temat "JAK WSADZIĆ DO WIEZIENIA NIJAKIEGO GRONSSA"" za KŁAMSTWA i PONIŻANIE POLSKI???? Jak zabezpieczyć się przed FABRYKĄ zwaną "PRZEDSIĘBIORSTWO HOLOKAUST" i jej 447??? CZY jak wymóc aby nie nazywano POLSKI naszej OJCZYZNY jakimś dziwacznym słowem POLIN, co to jest POLIN???, ponoć znaczy "MIEJSCE TYMCZASOWE" dla KOGO??? Czy Żydzi będą współpracować nad rozwiązaniem tych spraw??? Czy w końcu IZRAELCZYCY pozwolą pochować na CMENTARZU ŻYDOWSKIM, POLSKICH ŻYDÓW z TEGO DOŁU w JEDWABNEM w którym leżą WRZUCENI jeden na drugim NASI STARSI BRACIA w WIERZE, POLSCY ŻYDZI ZAMORDOWANI PRZEZ siepaczy niemieckich GESTAPOWCÓW i SS-manów??? Przecież jest cały RYTUAŁ POCHÓWKU NASZYCH BRACI POLSKICH ŻYDÓW, i dobrze o tym wie nijaki SZYLDRICH, nie mogą leżeć we wspólnym DOLE bez POCHÓWKU. CZY JEST ZAPROSZONA do tych rozmów PROFESOR EWA KUREK???
krótko:2021.07.3 18:10
Schudrichu! i wszelkie żydostwo! Poland NOT polin!! - Polska NIE polin !!!!!
Anonim2021.07.3 17:40
jak ja ich q-wa nie znoszę ,ciagle nawet w tygodniu 1 dnia ,żeby nie miały do nas jakieś sprawy, te chamskie semickie mordy
Lechu, jesteś Żydem!2021.07.17 21:12
"anonimie" - Lechu!... Nie znosisz swoich Rodaków i się nawet na nich przezywasz?... Coś ci się powaliło w głowie- Lechu Keller? Przecież wiemy, że to twój nick, nie wrobisz nas w to! ...
ojtam2021.07.3 15:17
Oczywiście, że zwrot mienia się należy właścicielowi lub prawowitym spadkobiercom. Nikt im nic nigdy nie zabierał. Należy tylko udokumentować własność, zapłacić za remont i odbudowę kamienicy i uiścić podatek lokalowy lub oddać go poprzedniemu zarządzającemu za ostatnie 85 lat. Majątek oddaję się tylko osobom fizycznym lub tak jak synagogi gminom wyznaniowym. W żadnym wypadku jakimś szemranym stowarzyszeniom z USA i Izraela. majątek bezspadkowy przechodzi na własność państwa, tym wypadku majątek obywateli polskich przechodzi na rzecz państwa polskiego. Po rekompensaty pieniężne proszę zwrócić się do Nazilandu i napisać pismo w języku nazistowskim o ile takowy istnieje.
Jazzz2021.07.3 17:21
Dokładnie tak. Pieniądze chcą od Polski WYŁUDZIĆ jakieś amerykańskie organizacje żydowskie. Nie ludzie którzy mają akty własności. Nie ludzie, którzy mieli krewnych w Polsce. Nie spadkobiercy, tylko oszuści, którzy wymyślili że mienie bezspadkowe, należy się Żydom. W tym wypadku, akurat mieszkającym w USA. Ale jeśli dostaną od Polski choćby jednego dolara, można mieć pewność, że zgłoszą się następni, z całego świata. I to się juz nigdy nie skończy. A o panu rabinie mam jak nakgorsze zdanie, bo gdy izraelscy politycy mówią o Polsce jak najgorze, gdy kłamią, wymyślają nieprawdziwe oskarżenia, rabin idzie do p. Olejnik i w wywiadzie mówi tak, żeby nic nie powiedzieć. A POWINIEN OSTRO WYRAŻNIE, DOBITNIE ZAPROTESTOWAĆ, BO AKURAT ON NIE POWINIEN TOLEROWAĆ KŁAMSTWA W TAKICH KWESTIACH. Na marginesie, można też wyponieć NACZELNEMU RABINOWI POLSKI, że nie potrafi dwóch zdań sklecić po polsku. Wstyd.
matis892021.07.3 15:15
Terlikowski stoczył się już na dno, dokonał lewackigo coming-out'u i stoi w jednym szeregu z Hołownią, Szustakiem, Lemańskim...
Anonim2021.07.3 17:38
faktycznie, ma stać w jednym szeregu z dziwiszem i mówić że nic nie pamięta
Polak2021.07.3 14:21
parchy żydowskie dla was trzeba goowna nawieść pod aMBASADE I WYBIĆ WAS WSZYSTKICH NA CAŁYM ŚWIECIE.
Böno2021.07.3 14:29
Z takim wpisem pełnym nienawiści jesteś żydowskim albo bolszewickim prowokatorem. Twój wpis to już niestety antysemityzm w pełnym wydaniu.
matis892021.07.3 15:19
To lewacki trol myślący że ludzie dadzą się nabrać że to napisał katolik. Typowe działanie lewactwa i trolowni brejzowych POPIS .
Anonim2021.07.3 17:36
jest wolnosc słowa?? a co za przymus jakiś kochać to żmijowe plemie??zdurniałeś ,ich nikt nie lubi ,nawet ich kundelek usa
Ejże, ty Nie-"Polaku"! NIE KŁAM!2021.07.17 21:17
Lechu Keller-Krawczyk! NIE ŻYCZĘ SOBIE TEGO! Dlaczego podszywasz się świntuchu pod Polaka! Jesteś żydowskim ateistą- Lechem Keller! Od dawna o tym wiemy, zresztą pisałeś też we wpisach o tym! Poza tym jest o tobie SB-ku dużo w IPN- ie!
KUBA2021.07.3 13:48
Rada dla rabina.Wyjechac do swojego kraju IZRAELA.Prosze nie pouczac Polakow panie rabin co moga robic w swoim kraju.
ojtam2021.07.3 13:03
A jak rabinie nazwać zwiezienie z domu starców jakiś tetryków pod polską ambasadę jak wam się poprzednia ustawa nie podobała. Nie widzę możliwości porozumienia chrześcijanizm i judaizm to dwa światy, które nie mają punktów wspólnych.
Byli sobie Polak Niemiec i Żyd2021.07.3 12:06
Żyd mieszkał w kamienicy którą kupił za pożyczkę zaciągniętą z polskiego banku. Pożyczki nie zdążył spłacić bo Niemiec zabił Żyda i dodatkowo zburzył kamienicę. Polak kamienicę odbudował za swoje pieniądze. Niemiec zapłacił odszkodowanie innemu Żydowi ,a jeszcze inny Żyd domaga się zwrotu kamienicy od Polaka ...
Mejer2021.07.3 12:42
lepiej tego opisać się nie da :)
No proszę, znieśli tytuł Prymas Polski2021.07.3 11:47
a teraz zastępują go innym tytułem naczelny rabin Polski, sory ale polinu bo tego oni chcą!!! Jako katolik nie życzę sobie by ten jegomość był tak nazywany i niech nam żydzi oddadzą kasę za ich ratowanie za ich przechowywanie i podjęcie wielkiego ryzyka za cenę śmierci by im krzywda się nie stała. TU JEST POLSKA i won z niej !!!
Anonim2021.07.3 11:26
URATUJ ZYDA A SPOTKA CIE BIEDA
a2021.07.3 10:59
po co Polsce jakiś rabin? Przecież tu nie ma żydów, tylko Morawieckie, Mazowieckie, Kwaśniewskie itp.
Anonim2021.07.3 16:25
i poaznanskie jak ten kajtekbezmajtek synek koszerproqurwator
Michał2021.07.3 10:48
jestem coraz bardziej przekonany ze Terlikowski to tak przebierany katolik jak Hołownia. udaje zatroskanego a miesza mąci i skłóca. Terlikowski opamiętaj się bo nie masz pojęcia co to jest antysemityzm. Tobie jak alkoholikowi wszystko kojarzy się z alkoholem.
Ciemkiewicz to idiota2021.07.3 10:11
:/
Włodek2021.07.3 10:00
A ten "repatriant" z USA to czemu się wcina? Co, nie zapłacili mu za certyfikat koszerności gruzu? Spytajcie go jakie ma wpływy za te certyfikaty i wyjaśni się dlaczego tak siedzi w "antysemickiej Polsce".
Zydzi musza zaplacić za zdrady2021.07.3 8:49
Polski i Polaków od czasów Powstania Styczniowego!!! Wtedy wchodzili w nielegalne posiadanie nieruchomości rekwirowanych przez carat od Powstańców!
Hanys GórnoŚląski2021.07.3 8:17
Ten happening można nazwać różnie i różnie zaklasyfikować, ale na pewno nie jest to ANTYSEMITYZM. Nie pozwolimy aby chazarstwo nazywało antysemityzmem co im się nie podoba - choćby było słuszne.
Tomek2021.07.3 8:07
Ten naczelny srul ma taką mine jakby nawalił kupsko na wycieraczke i udawał ze to nie jego
Qantum2021.07.3 8:05
Bezczelne beznapletkowce - to wy oddawajcie kase za każdego Polaka który wam tyłki ratował w czasie wojny.... i tak wielu zginęło z całymi rodzinami !
Sprzedajni okrągłostołowi PRECZ!2021.07.3 8:04
Za kase pod stołem oddaliście Polskę w jasyr żydom amer. i niem! A kłamstwo jedwabieńskie jest tego dowodem! https://www.youtube.com/watch?v=lPtecm3qpwM https://www.youtube.com/watch?v=3hk6gU5s-30
słtys2021.07.3 8:48
Ty konfiderat chyba sfiksowałeś jak wasz guru
won2021.07.3 10:57
chazarski menelu.
obserwator2021.07.3 7:36
P. Hołownia, pani Waltz, p. Trzaskowski, p. Tusk, jak i wspierajacy ich, zapatrzeni w swoją pozycję i pieniadz wyborcy i dziennikarze (np. Terlikowski, Durczok etc) zawsze bedą wspierac obce panstwa, antypolonizm oraz wyprzedaż polskiego majatku narodowego. Bo to - w czasach dzisiejszego globalizmu, wojny kulturowej i postprawdy (zafałszowywania rzeczywistosci) - na pewno zapewni im wygodne, spokojne i luksusowe życie.
fdf2021.07.3 7:22
Ale o co chodzi zwracamy pomału.
Maciej Piwowar2021.07.3 7:18
RABINIE KŁAMIESZ.W Niemieckich Obozach zginęli Polacy wyznania Mojżeszowego,a Nie WYIMAGINOWANI ŻYDZI.RABINIE Chcecie Chocholi--Antysemicki Taniec? Przykład ma Rabin w Bielsku -Biała. Zniszczono 60-80 grobowców przez 12--13 latków.RABINIE POMYŚL ILU TAKI OSZOŁOMÓW 12,13 ,14 letnich jest w dużych Miastach ? ONI dla HECY Mogą urządzić ANTYSEMICKI CYRK. CZY TEGO CHCECIE????????????????????A może powtórka Marca 68r.Ale wtedy po Was zostanie tylko wzmianka w Historii.CZY TEGO CHCECIE.
Świena akcja!2021.07.3 7:08
jako Polak - dziekuję. Trzeba też dodać że Żydzi znowu zbiorą zasiew swojej nienawiści do reszty świata; ''podżydów''.... Niestety. ......................................Ich diablo - mesjanizm zawsze będzie kończył tak samo...
Możesz dziękować! Ale jesteś Żydem Lechu!2021.07.17 21:24
A nie Polakiem! Jesteś tylko polskojęzyczny! Taka prawda! Znów nas draniu pomawiasz!... Jeszcze wam mało!?
man.of.Stagira2021.07.3 7:02
LOGIKA T. Terlikowskiego: jeżeli w II WS w Polsce zginęło 3 mln obywateli polskich pochodzenia żydowskiego to JA TERLIKOWSKI mogę bredzić. // To się komentuje samo.
raczej to jest ... Rabin Bezczelny2021.07.3 6:41
Schudrich wyp******!
Mirek2021.07.3 6:32
Ja Naczelny Internauta Polski odpowiadam Naczelnemu Rabinowi Polski . Nie byłoby zagłady polskich Żydów gdyby ci Żydzi wspólnie z polskim podziemiem akowskim stanęli do obrony przed okupantem niemieckim . Sęk w tym że Żydzi takowej walki podjąć nie chcieli . Uważali że współpracując z Niemcami i Sowietami przeżyją wojnę . Jak wiemy spotkała ich za to ogromna kara . Jeżeli chodzi o postawę Żydów w sprawie obrony Polski to najlepiej charakteryzuje to wydany rozkaz gen Sosnkowskiego podczas Bitwy Warszawskiej w 1920 roku który nakazywał usunięcie żołnierzy pochodzenia żydowskiego z pierwszej linii frontu ponieważ ci masowo przechodzili z bronią w ręku na stronę Sowietów . Utworzony został specjalny obóz internowania w Jabłonnie dla poborowych żydowskich aby nie przeszli na stronę wroga !!! . W czasie II wojny i zaraz po wojnie za Stalina było jeszcze gorzej . Jeden tylko Samuel Morel w podległych mu obozach wymordował 1800 ludzi a następnie uciekł do Izraela i tam zmarł pobierając polską emeryturę . Przed II wojną Żydzi mówili : "Wasze ulice nasze kamienice ". To co zrobiła Młodzież Wszechpolska jest tylko dopełnieniem waszego żydowskiego hasła . Po prostu tyle zostało z waszych kamienic !!! . Dlatego Panie Naczelny Rabinie Polski ja Naczelny Internauta Polski uważam że to Wy Żydzi macie zobowiązania wobec Polski !!!.
czekista2021.07.3 6:49
W samo sedno. Nic dodac, nic ujac.
Böno2021.07.3 7:19
Mirku, dziękuję za super komentarz.
Anonim2021.07.3 6:53
Żydzi czuli odrębność od polskiej społeczności, uważali się za "wybrańców", a zatem chcieli swoich samorządów i poszli jak barany i dali się pozamykać w niemieckich gettach? Stąd cała tragedia Żydów? Przykładem jest tu Chaim Mordechaj Rumkowski i zarządzane przez niego łódzkie Getto?
Lolek2021.07.3 7:10
Strzelili sobie w stopę. Prze swą pazerność wywołali dyskusje internetowe i reakcje w postaci kolejnych informacji historycznych jak powyższa. Dłuuuugo będą musieli nawijać na uszy swą hagadę by to znów zagadać. Ale zagadać już się zagadać nie da. I oni to wiedzą.
Anonim2021.07.3 6:29
Obecna zmian KPA to zamach na własność Polaków, zagraża interesom pokrzywdzonych przez bolszewizm Polaków, a nie żądnych Żydów z przedsiębiorstwa holokaust? Zmiana KPA uprawomocni bezprawie urzędnicze? to bolszewickie, ale i to obecne pisowskie? Covidowe? Pisowski bolszewizm w całej krasie? ...... Żydzi i tak swoje wyłudzą od rządów RP w różnych formach finansowania, dokładnie tak, jak robią to do dziś? ..... Polakom zabierze się to, na co całymi pokoleniami pracowali? Polscy pokrzywdzeni nie mają takich koneksji i lobbingu na światowy poziomie aby walczyć o swój zrabowany majątek? I to jest skur..syństwo władzy, co mieni za za polską?
Anonim2021.07.3 6:40
Z Ministerstwa Sprawiedliwości słyszymy o "DZIKIEJ PRYWATYZACJI"? A kto tą "dziką prywatyzacją" robi w Polsce, robią to kaczki krzyżówki na stawie w parku? Czy kasta urzędnicza? A zatem prezydenci miast, burmistrzowie, wojewodowie, sądy administracyjne, sądy cywilne? Dzika prywatyzacja to "dzicy" urzędnicy i "dzikie" sądy? A co za tym idzie, "dzikie" Państwo? Jak ktoś to już powiedział, Państwo z dykty i paździerzu?
"anoniumie" / znany nam/Lechu!2021.07.17 21:29
Lechu Keller! ---- Lepiej nie rżnij głupa. Jesteś Żydem-ateistą!... Kto ci płaci, że piszesz w i imieniu Polaków przeciw wam! Jak śmiesz łobuzie!
xyy2021.07.3 6:18
powinno być w tytule naczelny rabin żydowski w Polsce !! chyba że droga frondo Polska zmieniła wyznanie
Schudrich, zapłać kasę!2021.07.3 6:16
Schudrich to rabin amerykański. Amerykańscy Żydzi mieli w nosie zagładę swoich współbraci w Europie. Zginęli Żydzi polscy a nie amerykańscy. Więc to może takie Schudrichy powininny płacić Polsce odszkodowania.
Dariusz2021.07.3 6:08
To i tak za dużo.
Grizzly2021.07.3 5:54
Nie ma czegoś takiego jak Naczelny Rabin Polski! Polska to nie republika mojżeszowa!
faktomierz2021.07.3 5:43
żydzi nigdy nie płacili podatku do polskiego skarbca
Jerzy2021.07.3 5:19
ciekawe czy zacny rabin czci też pamięć żydów kolaborujących z niemcami - policję w gettach, sonderkommanda obsługujące komory gazowe i wielu, wielu innych.... bez nich, cały ten z d.py wzięty "cholokałst" nie udał by się niemcom, tylko dzięki gorliwości żydów kolaborantów poszło niemcom całkiem fajnie... brawo wy, żydzi, brawo!
Adam S2021.07.3 5:14
Czy ten Schudrich to polak wyznania mojżeszowego, czy agent państwa Izrael?
Zgredzik2021.07.3 4:54
Brawo! W młodych nadzieja. Wesprę młodych Polaków z MW przelewem. Marsz Niepodległości już od dawna wspieram i odpisuje 1%.
Świetna akcja młodzieży;2021.07.3 3:41
jako Polak - dziekuję. Trzeba też dodać że Żydzi znowu zbiorą zasiew swojej nienawiści do reszty świata; ''podżydów''.... Niestety. ......................................Ich diablo - mesjanizm zawsze będzie kończył tak samo...
Anonim2021.07.3 4:40
kto polakow lubi i kto ich kiedykolwiek bronil?
ONE WAY TICKET!!2021.07.3 5:11
Węgrzy, Gruzini, Ormianie, Łużyczanie itd itp Za to was NIKT nielubi. Gonili was już 50 razy ale jeszcze nigdy nie naprzeginaliście tyle co teraz.
sołtys2021.07.3 0:21
Was mośki sabat nie obowiązuje ?
rychu2021.07.3 0:18
Naczelny gudłaj to może byc w izrahelu a nie w Polsce. Przestancie go tak nazywać
Anonim2021.07.2 22:26
Sadzac po wielu wpisach tutaj,mozna miec przekonanie, ze polacy maja zludzenie, ze sa silni i moga kopac innych, gdy zechca. Zapomnieli, ze prosza USA i innych w NATO o obrone, bo sa slabi Ale polak potrafi!
czekista2021.07.2 21:46
Naczelny zyd protestuje? Dosypac mu gruzu.
Anonim2021.07.3 16:28
hehe 100/10 i koniecznie kopuwdupu i na syjam
Anonim2021.07.2 21:38
Każdy żyd takim gruzem, to w pysk powinien dostać, aż by się kopytami nakrył, i zdechł ku westchnieniu ulgi przyzwoitych ludzi, nie wyciągających po nie swoje... robactwo nikczemne!
Anonim2021.07.2 22:22
DOM, ZIEMIA, PRZYBYTEK ZABRANE zYDOWI JEST SWOJE, POLSKIE? CIEKAWA LOGIKA!
AAAtomek2021.07.2 21:28
Prawicowy faszyzm, podnosi głowę w Polsce doświadczonej przez faszyzm i nazizm! :Paradne!
Anonim2021.07.2 22:23
skoncza jak przedwojenni polscy faszysci.
rychu2021.07.3 0:20
Co gudłaju szykujesz nowe UB
Böno2021.07.2 21:28
Schudrich, za zniszczenia wojenne i nie tylko waszych kamienic i majątków odpowiadają Niemcy jak i za mordy na twoich ziomkach, a także i na Polakach. Wy dostaliście odszkodowania od Niemiec, a Polacy nic. Ci twoi ziomkowie co przeżyli holokaust mogło wrócić do swoich posiadłości i niektórzy wrócili, inni zginęli lub wyjechali. Polacy odbudowywali to co zostało po was zniszczone, a ponadto sprawy powrotu mienia 76 lat po zakończeniu wojny trzeba zakończyć. Ponadto Polacy ratowali żydów, a żydzi po wojnie na wysokich stanowiskach w komunistycznych strukturach państwa gnębili i mordowali prawdziwych polskich patriotów i utwierdzali na polskich ziemiach niewolę sowiecką. Za ofiary tamtego czasu i zmarnowany czas rozkwitu Polski po 1945 roku powinniście zapłacić odszkodowanie. Nie tylko, że nie płacicie, ale chcecie jeszcze ograbić Polskę i Polaków . Wasz wkład w Polskę był taki, że żyliście tutaj z naszej gościnności i żyliście z Polaków, często ich ograbiając przez waszą zachłanność. A dzisiaj jak się wam nie podoba, to wynocha do Izraela. Zadnych odszkodowań nie będzie. Tu jest Polska i Polska się nie miesza w sprawy i ustawy waszego państwa Izraela, jak Izrael się miesza w sprawy Polski, a także innych państw. Skończcie ze swoją butą, bo znowu możecie doprowadzić, że was będą prześladować.
AAAtomek2021.07.2 21:30
Co stało się z majątkiem, domami i mieszkaniami zamordowanych Żydów w np. Jedwabnem? Niemcy sobie wywieźli domy Żydów?
Böno2021.07.2 21:49
Jeśli ktoś z rodziny przeżył to mógł na posiadłość wrócić, a jak nikt nie przeżył to tak jak w każdej innej rodzinie: rodzina wymarła, testamentu nie było, to majątek przechodzi na skarb państwa. Z jakiej paki obcy mają dostać to, co nigdy do nich nie należało, a do tego żydzi byli obywatelami Polski i obowiązywało i obowiązuje ich te same prawo co wszystkich obywateli. Ponadto po 1945 roku była reforma rolna i bogaci panowie też stracili swoje posiadłości. Kto ma za to dzisiaj płacić i co komu odbierać, jak ktoś to kupił od państwa lub nawet dostał i w to inwestował, a dzisiaj mu to zabierać, a więc krzywda krzywdę goni i tak bez końca. Sprawy tyle lat po wojnie trzeba zakończyć, by móc normalnie żyć i by każdy wiedział: tu gdzie mieszkam, co posiadam i uczciwie się dorobiłem, to jest moje.
czekista2021.07.2 21:51
Zgodnie z Polskim Prawem, jako mienie bezspadkowe przeszly na wlasnosc skarbu panstwa Polskiego .
Adrian2021.07.2 20:38
Hołota sterowana przez Giertyka robi sobie reklamę, a wy ich promujecie. Przecież oni robią antypolską robotę gorszą niż PO i Lewizna razem wzięci.
as2021.07.2 20:35
Z tekstu wynika, że chcą kasy (zwrotu mienia). Gruz nic nie pomoże. Chcą pieniędzy. Nie ma znaczenia prawo. Żydzi chcą kasy. Ok, ale najpierw zapłaćcie za ratowane życie braci. Jak się liczymy to liczymy co? Bądźcie honorowi.
czekista2021.07.3 1:27
Niech sobie sprzedadza gruz beda mieli pieniadze.
ceramik2021.07.2 20:29
Nie ma i nie będzie rabina Polski. Jest rabin w Polsce, ch wie po co, ale nie Polski. Przestańcie zakłamywać stan faktyczny, bo żydzi są o tym przekonani, a jeszcze brakuje, aby Polacy stracili wiarę w swoją Ojczyznę. Dość hucpy.
tak uważam2021.07.2 20:28
Wysypywanie gruzu tu niepotrzebne choć faktem jest, że większość tych majątków uległa zagładzie podczas wojny. Faktem jest, ze ci ludzie, którzy je stracili byli obywatelami Polski a nie Państwa Izrael bo takowe wtedy nie istniało. Tak, że żadne Państwo ani międzynarodowa organizacja nie ma prawa występować z żadnymi grupowymi roszczeniami wobec Polski i to powinno zamykać sprawę tych tak zwanych grupowych roszczeń jakiś organizacji. To mogą być tylko indywidualne przypadki gdy ktoś udowodni, ze taki majątek posiadał. Oczywiście to nie oznacza, że jego oczekiwania zostaną automatycznie i w całości zaspokojone. Trzeba brać pod uwagę upływ lat i co z tego majątku pozostało. Niejeden Polak nie mający korzeni żydowskich też wiele stracił i nikt mu niczego nie zwrócił takie są koleje wojny. To nie Polska i Polacy rozpętali tą wojnę i tu trzeba pamiętać kto był sprawcą i ewentualne roszczenia dawnych właścicieli powinny być kierowane raczej do niego.
Anonim2021.07.2 19:52
dziwne ,ze bez echa przeszło 2 lata temu jak 2 młodych żytków na majdanku z wycieczki z tego paskudnego kraju ,chodziło z gołymi wackami po obozie tym "wielkim' sanktuariuma mączenników ,czy im wszystko płazem ujdzie?
Schudrich wyp***alać!2021.07.2 19:50
Kretyństwa tego pajaca Schudricha są tak kuriozalne że pobożny żyd słuchając tego zostanie antysemitą.
Anonim2021.07.2 19:38
Przepraszam, że tak się spytam, ale zachowanie Izraela mnie do tego ośmiela, - ile kosztuje uratowanie jednego Żyda?
Ix Ypsilon2021.07.2 19:27
Kim są Semici?
czekista2021.07.2 21:53
Jaszczury z wyspy Komodo.
Lolek2021.07.2 19:24
Zabolało. Happening trafił w samo sedno.
Rumcajs2021.07.2 19:32
i co tydzień w sobote tona gruzi pod ambasadą Izraela do skutku aż się odczepią żydy od Polski. Piękny Widok Wkurzone żydy, i zaraz będą krzyczeć że to gruz antysemicki, i tym sposobem żydzi się ośmieszą na cały świat. ps:świat pomyśli że żydzi to psychole że oni uznali kupę gruzu że jest antysemicka.
Lolek2021.07.2 19:36
Już są: http://ruch-obywatelski.com/zdrowie/lekarz-twierdzi-ze-zydzi-sa-nosicielami-schizofrenii/
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.07.2 19:46
... zeby ino wszystko bylo ... halal i cymes ... szalom
Anonim2021.07.2 19:53
napisze tak; kamieni kupe i ch.. w du/pe
bobon2021.07.2 19:18
Ziemkiewicz ma racje.... tyle ich co młodzież wszechpolska wysypała... pasożydy do końca świata będą doić naiwnych....
Anonim2021.07.2 19:18
ten rabin po tym jak poreczyl za "panią" Margot powinien ze wstydu zakopac sie pod ziemie lub przynajmniej zostac wywalony na zbity ryj przez czlonkow swojej gminy wyznaniowej.