28.08.19, 11:24(fot. wikipedia/Silar/CC BY-SA 3.0)

Grożą znanemu muzykowi, bo ma jedenaścioro dzieci

Znany muzyk Joszko Broda wraz ze swoją żoną Deborą po raz kolejny zostali rodzicami. Ich najmłodsza córeczka, która przyszła na świat w czerwcu jest ich jedenastym dzieckiem! Jak się jednak okazuje małżeństwo spotyka się z groźbami i zastraszaniem z powodu swojej wielodzietności. 

Debora i Joszko Brodowie zajmują się muzyką. Oprócz tego współpracują z dziećmi i młodzieżą w zakresie edukacji poprzez sztukę. Debora jest również menadżerką zespołu.  Najstarsze z dzieci małżeństwa Brodów to 19-letni Jaś, najmłodsze: dwumiesięczna Tosia. Są jeszcze Maciej (17 l.), Tomasz (15 l.), Mikołaj (13 l.), Jeremi (11 l.), Iwo (10 l.), Maria (9 l.), Roch (7 l.), Józef (5 l.) i Piotr (1 r.).

W wywiadzie dla Anny Lewandowskiej Debora Broda podzieliła się swoim świadectwem. Jak podkreślała, wychowanie 11 dzieci nie jest trudne, zwłaszcza że większość z nich jest już samodzielna. Ujawniła również, że spotkała się z hejtem z powodu swojej otwartości na życie.

 Zanim urodziła się nasza najmłodsza córka, Tosia, wymyśliłam sobie, że w ramach przysłowiowego wicia gniazda chcę nagrać piosenki o oczekiwaniu na narodzenie i o narodzinach dziecka. Kiedy nasza córeczka przyszła na świat, chciałam sprawdzić, jakie są reakcje ludzi na te piosenki. Weszłam do Internetu i przeczytałam komentarze: że ja i moje dzieci nie mamy prawa żyć, że życzą nam śmierci, okaleczenia, zamknięcia w jakimś lochu, porównują nas do zwierząt… Było też dużo opinii pozytywnych, ale był też hejt. A hejt jest przemocą. Siedziałam sobie w szpitalu z tą malutką, świeżo urodzoną Tosieńką i myślałam sobie: Co ja takiego złego zrobiłam? Co my zrobiliśmy? Nagraliśmy tylko dwie piosenki. Chciałam wejść i przeczytać opinie o nich, a trafiłam na hejt. Gdybym to wiedziała, to w ogóle bym tam nie wchodziła, bo było mi z tego powodu bardzo przykro. - Jak znajdujemy się w miejscu publicznym, ludzie zaczynają nas liczyć i robić nam zdjęcia. Mnie osobiście to bawi, chociaż odkąd wprowadzono 500 plus, wiele osób patrzy na nas wrogo i to jest przykre - dodała Debora Broda.

bz/se.pl

Komentarze

Jola2019.08.31 22:49
Jestem z Wami i gratuluję odwagi...a to wszystko dzięki Bogu...
MARIOLA2019.08.30 12:44
PODZIWIAM PANIĄ I ŻYCZĘ SZCZĘŚCIA
kama2019.08.30 10:10
Kazde dziecko to jest błogosławienstwo i wielka laska zeby miec i taka otrzymaliscie
JONASIK2019.08.29 22:56
Każdy model rodziny zasługuje na szacunek i wsparcie. Nawet takie, które mają kilkanaścioro dzieci, albo są homo.
Stanislaw2019.08.30 11:42
Nie "nawet takie", lecz "zwłaszcza takie"!
Hanna z N.S.2019.08.29 13:41
Gratuluję odwagi ,wielkiej miłości i oddania, a także dużego rozsądku w założeniu i prowadzeniu tak doskonałej rodziny !!!!!! Jesteście Państwo unikatem na skalę europejską . A "hejt" który się czasem na Państwa wylewa należy po prostu "olać". Jesteście cudowni w swoim oddaniu muzyce i tworzeniu piękna na ziemi.
Ryszard P2019.08.29 9:22
BARDZO WAS LUBIĘ I CENIĘ . RYSZARD Z NEO
Ela2019.08.29 8:06
A najwięcej hejtują ci , którzy krzyczą o tolerancji , o konstytucji itp, itd . Bardzo podziwiam takie rodziny i życzę wszystkiego dobrego !
Sebastian lorenc2019.08.29 12:18
Najbardziej ich hejtowała Kaja Godek. Ze swojego FB konta, było to głośne, ale przecież nie na Frondzie
infor2019.08.28 23:19
Nie ma co przejmować się hejtem lewackich śmieci. Lewacki śmieć nie ma NIC co mógłby zaoferować drugiemu, dlatego pożera go nienawiść
Lublinianka2019.08.28 22:29
Uczyłyśmy się z Deborą w tym samym liceum w Lublinie. Nie znałam jej osobiście z uwagi na różnicę wieku (gdy ja byłam w 1 klasie, Debora była w maturalnej), ale wielokrotnie widywałam Joszka Brodę czekającego przed szkołą, aż Debora skończy zajęcia lekcyjne. Pobrali się wkrótce po tym, jak Debora zdała maturę, rok później urodził im się najstarszy syn. Jako małżeństwo i powiększająca się z czasem rodzina przeszli wiele trudności, nie będę o nich pisać, bo szanuję ich prywatność, ale możecie mi Państwo wierzyć na słowo, że wiele związków nie wytrzymuje ułamka prób, jakich doświadczyli Brodowie w swoim życiu, a są małżeństwem 20 lat. My z mężem poznaliśmy się w liceum, w którym uczyła się z nami Debora. Pobraliśmy się w trakcie studiów, w tym roku świętowaliśmy 15 rocznicę ślubu, mamy 6 dzieci - 4 synów tu na ziemi i 2 Aniołki w niebie. Wszystkim tym, którzy patrzą z nienawiścią lub zazdrością (z powodu 500+) na rodziny wielodzietne powiedziałabym: żal mi was. Od nas się odczepcie, nie jesteśmy trędowaci, patologiczni ani chciwi tych 500+. Nasze dzieci urodziły się przeważnie w czasach, gdy rodziny nie mogły nawet marzyć o jakimkolwiek wsparciu finansowym, a nasi koledzy i koleżanki z liceum i studiów tysiącami wyjeżdżali za pracą zagranicę, bo w Lublinie zlikwidowano wszystkie duże zakłady pracy, poza uniwersytetami i szpitalami. Zazdrościcie nam 500+? Stwórzcie sobie rodzinę wielodzietną, to zobaczycie, że poza ogromem miłości i innych wspaniałych wartości i uczuć, to także ogromna praca - kto ma dzieci, ten rozumie, co mam na myśli.
Grzesiek 2019.08.28 22:56
Tacy ludzie jak Pani i rodzina Brodów, to sól ziemi naszego Narodu. Jestem kawalerem, grzesznikiem i hulaką, a i za kołnierz nie wylewałem, nie mam dzieci i żadnego wsparcia od rządu nie pobieram, ale z podziwem patrzę na takie wspaniałe rodziny jak Wasze. Sam pochodzę z rodziny 2+3, wychowywałem się w latach 80 i wiem co znaczy pranie w pralce 'frani' stanie w kolejkach, kupowanie na kartki, i walka o krzyż na ścianie w szkołach, wiem ile pracy i poświęcenia musieli włożyć w nasze wychowanie moi kochani rodzice, a było nas tylko troje dzieci. Dlatego twierdzę, że wychowanie dzieci to bardzo ciężka praca i 500+ należy się takim rodziną jak Wy, jak chłopu ziemia. Wiem że dzieci nie macie dla pieniędzy, one są Was rodziców warte a Wy ich, wspaniali Ojcowie i Matki. Szczęść Wam Boże. Pozdrawiam Lublin, robiłem u Was, w Waszym pięknym mieście licencję kierowcy zawodowego, wspaniali ludzie, wcale się nie dziwie że rodzina tam siłą wiary i dziećmi stoi.
Lublinianka2019.08.29 9:50
Urodziłam się w 1983 roku, więc odobnie jak w Pana przypadku moi rodzice doświadczyli PRL-owskich standardów jak pralka "Frania" i zakupy na kartki, w naszym domu było bardzo skromnie. Moi rodzice mają 4 córki. Zarówno mama jak i tato także wychowywali się w rodzinach wielodzietnych. Moi dziadkowie nie mieli łatwego życia, bo ich dzieciństwo i wczesna młodość przypadły na czas II wojny światowej. Babcia ze strony mamy miała 6 lat, gdy Niemcy napadli na Polskę; miała 3 rodzeństwa, ale doświadczenie głodu z czasu wojny było dla niej tak dużą traumą, że do dzisiaj musi mieć zapasy żywności, chociaż sklepy są jej pełne. Dziadek ze strony mamy nie miał tyle szczęścia, jeśli chodzi o rodzeństwo, bo miał tylko 1 siostrę. Przyczyną tego była II wojna światowa: wuj dziadka został zesłany do Niemiec na roboty przymusowe. Udało mu się uciec i wrócić do Polski, ale jego cała rodzina była z tego powodu prześladowana przez Niemców. Wielokrotnie przeszukiwali nawet gospodarstwo moich pradziadków. Któregoś razu źli, bo nie mogli odnaleźć wuja dziadka, postanowili zastraszyć prababcię: przystawili karabiny o głowy jej i dwójce dzieci grożąc, że ich wszystkich zabiją, jeśli prababcia nie wyda kryjówki swojego brata. Prababcia w ułamkach sekund zupełnie osiwiała, nie urodziła więcej dzieci, chociaż oboje pradziadkowie pochodzili z rodzin wielodzietnych.Podejrzewam, że ten stres spowodował u niej przedwczesne klimakterium. Dziadkowie ze strony taty także nie mieli łatwego życia, bo ich w dzieciństwie również dotknęła wojna. Ojciec mojego taty pochodził z rodziny wielodzietnej, ale zarówno on jak i jego rodzice i rodzeństwo byli prześladowani przez Niemców, ponieważ brat walczył w BCh i AK, a po wojnie przez komunistów i NKWD, bo tenże brat dziadka wstąpił do oddziałów "Zapory" (w 1952 razem ze swoim dowódcą został schwytany w pułapkę przez UB i ciężko raniony w głowę odłamkiem granatu, co nie przeszkodziło komuchom rozstrzelać go na Zamku Lubelskim i pochować jak psa w bezimiennym grobie na cmentarzu przy ul. Unickiej w Lublinie; jego szczątki odnalazł niedawno IPN). Babcia ze strony taty, podobnie jak ojciec mojej mamy, nie miała szczęścia wychowywania się w rodzinie wielodzietnej z powodu wojny, bo jej tato został aresztowany 17 września 1939 i wzięty do niewoli rosyjskiej. Umarł w niewoli na Ukrainie w Dniepropietrowsku, zostawiając żonę i 2 małoletnie córki, a prababcia nie wyszła ponownie za mąż i nie urodziła więcej dzieci. W porównaniu do moich pradziadków i dziadków my mamy raj na ziemi, a mimo to dożyliśmy czasów, gdy ludzie zamiast dzieci wybierają kasę i karierę, a niektóre celebrytki chwalą się nawet, że dla kariery lub wygody zabiły swoje dzieci przez aborcję, ale adoptowały pszczołę. Pana Grzegorza pozdrawiam i życzę szczęścia i pięknej rodziny, na której założenie jeszcze ma czas☺
Nowa2019.08.29 8:07
Droga Lublinianko ;) Znam piękne wielodzietne rodziny i podziwiam . Mam koleżanę pochodzącą z rodziny gdzie było 16 dzieci, ,łatwo im nie było ,ale wszyscy wyrośli na porządnych ludzi ;) Pozdrawiam panią i rodzinkę ;) Niech Pan Bóg błogosławi .
Lublinianka2019.08.29 10:10
Z własnego doświadczenia wiem, że dzieci to małe cuda, a każdy, kto je ma, powinien dziękować za dar rodzicielstwa. Chociaż wiąże się ono także z wieloma trudami, to dzięki tym wysiłkom możemy dostrzec i docenić całe piękno rodzicielstwa. Niesamowite jest także to, że każde dziecko uczy nas czegoś nowego, bo jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Pozdrawiam!
anonim2019.08.30 10:36
To prawda ;) Wszystkiego dobrego ;)
Marta2019.08.28 22:03
Farmy trolli powinny być tak samo traktowane jak każda inna przestępczość zorganizowana.
Stanislaw2019.08.30 11:41
- albo jak kolejną zarazę!
Arthur von Kinsky2019.08.28 21:24
...wśród narcystycznych lewaków posiadanie dzieci jest niemodne, gdyż trzeba się nimi zająć często kosztem własnego czasu (stąd hejt). Lewactwo to w większości lenie w każdym calu...dlatego sprowadzają do Europy uchodźców z innych kontynentów, żeby zrobić sobie z nich parobów... często nawet nie sprawdzając kogo przyjmują, albo kogo już przyjęli... (zamachy w Paryżu, Londynie, itp.)
Szczęść Wam Boże 2019.08.28 20:08
Życzę Pani, mężowi i wszystkim Waszym dzieciom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wspaniale że są tacy ludzie jak Wy. PS a tym hejtem proszę się nie przejmować, Brejzopodobni nadają nie tylko z Inowrocławia, czego najlepszym przykładem jest forum tego portalu, i ci zagubieni hejtujący głupcy
adama2019.08.28 20:03
Wiecie, co robicie, jest to Wasza decyzja. Nie jeden ma jedno, dwoje i nie ma czasu dla dziecka, sa wiele razy jak dzieci z lasu bez rodziców. Wasze dzieci znaja swoich rodziców, fajnie je rozwijacie i jesteście z nimi. Śmieszne, że tyle się krzyczy o tolerancji, a zabrania się rodzinie normalnie żyć. Nie ma większego daru od dziecka i większego cudu. Te dzieci będą pracować na naszą emeryturę i te dzieci będą Was kiedyś wspierać, a egoiści pozostają samotni, we frustracji. Niestety hejt jest i to nie tylko od jednej osoby. Nieraz dzieci z wielodzietnych rodzin bały się powiedzieć ile mają rodzeństwa. Kiedyś pięcioro to było coś normalnego, przynajmniej jakoś się normalnie riozwijały i uczyłe wchodzić w relacje, rozwiązywać trudności. Teraz mamy dzieci roszczeniowe, wszystko im się należy i myślą, żę każdy ma im usługiwać. Trudno im się dzielić, dogadywać i innym pomagać. Nie jest to reguła, są wyjątki, ale coraz rzadsze.
.2019.08.28 20:17
bo dzieci powinno sie wychowywać na Ojcze Nasz, Sienkiewiczu i poszanowaniu starszych, zwierząt i matki ziemi - ojcowizny, jak się to spełnia to o dzieci rodzice moga byc spokojni
rowerzysta2019.08.28 15:50
Dlaczego nie napiszecie uczciwie ,rzetelnie ,że heit i szydercze, chamskie docinki i moralizatorskie prymitywne odzywki wyszły z ust i spod pióra pewnej "damy" lansowanej od lat jak pierwsza prolajferka RP, która w dziwny sposób nagle zrezygnowała z kandydowania do Sejmu RP? Przypadek czy obawa, że prawda jej heitu wyjdzie na jaw? Dobrze, że jest internet , a w nim niczego nie da się ukryć!!!!
2019.08.28 16:13
Kaja "psycho" Godek? :)
.2019.08.28 20:13
jahira, szoiring czy płatek?! ale ona nie sa prolajf ale proholocaust dzieci nienarodzonych
2019.08.28 15:31
Jak ktoś ma ochotę i go stać... To na zdrowie i gratulacje. Inna sprawa że to trzeba mieć "moc" żeby to ogarnąć. 11 dzieci? To trzeba chyba jakieś kartoteki zakładać? :P
Urszula2019.08.28 17:57
Chyba jakoś ta mama ogarnia te dzieci. Mam sąsiadkę. Wychowała dziesięcioro dzieci. Było im bardzo trudno bo ojciec odszedł w siną dal. 500+ wtedy nie było. Pomagałam jak mogłam. Niestety, znalazły się panie, które widziały w niej nie matkę, ale kobietę lekkich obyczajów podkreślając to stwierdzeniem" Brzydzę się nią". Kobieta była wiecznie zmęczona. Raz mi się pożaliła, że najchętniej uciekłaby z domu, gdzieś w zacisze od tych krzyków, płaczu, kłótni. Więc wszyscy, którzy krytykują rodziny z dużą liczba dzieci powinny pamiętać, ze nie jest to zabawa i przyjemnostki, a ciężka praca aby te dzieci wyżywić, ubrać i wychować.
Stanislaw2019.08.30 11:40
Uważam, że takim rodzinom trzeba by przydzielić domową nauczycielkę. Jednaściowo dzieci? - to w wielu miejscowościach już dwie klasy w szkole i kilkoro ich nauczycieli!
Jan 2019.08.28 13:24
Cudownie. Gratulacje. Nas było ośmioro. Najcudowniej w swoim życiu wspominam nasze dzieciństwo choć było trudno. Mieszkaliśmy na wsi - dużo roboty w polu. Mamo i Tato dziękuję wam
Stachu2019.08.28 13:15
Jestem lewakiem aż do bólu, i nie rozumiem tego "hejtu" - jeśli faktycznie to prawdziwy hejt, a nie próba zwrócenia na siebie uwagi w sensie PR-owskim. W końcu ojciec jest muzykiem, a to sztuczka bardzo często w branży stosowana. Na głosy "a bo 500+ z moich podatków" odpowiadam - jak ty bezdzietny singlu z "większego ośrodka" przestaniesz spłacać raty kredytu za twój "apartament" to ja także zrzucam się na nie z "moich podatków". Poza tym 19 lat temu nie było mowy o 500+ Ich dzieci, ich wybór, ich problem. CIESZĘ SIĘ że nie mój, nie wyobrażam sobie siebie w takiej roli :)
bogdanus2019.08.28 13:01
Hejtują bo jesteście wyrzutem sumienia dla ich ideologi feministycznej, dla ich egoizmów.
J.P2019.08.28 13:14
Dziś każdy każdego hejtuje, bo ma dzieci, bo nie ma dzieci. Bo bogaty, bo pryszczaty.. norma. Czym tu się przejmować?
Erertyuk2019.08.28 12:53
Biedna ta jego żona, jak kura nioska.
bogdanus2019.08.28 13:02
idiota...
Sebastian Lorenc2019.08.28 13:04
Nie wygląda na gwałconą i zmuszaną do rodzenia, więc raczej nie jest biedna.
Stachu2019.08.28 13:08
Jej wybór, jej sprawa.
anonim2019.08.28 17:04
Biedny to jesteś ty ,a dlaczego biedny ,boś głupi . Pani Debora jest wspaniałą otwartą na życie kobietą ;)
infor2019.08.28 23:21
dla ciebie śmieciu może i jest biedna ale za to tacy jak ty - to dla innych - NIKOMU NIEPOTRZEBNE śmiecie
Stanislaw2019.08.30 11:37
Jeśli kto urodziny przeżywa jak katastrofę, to niech je wymaże. Sznur... syfit... i koniec!
gratulacja2019.08.28 12:40
Kobieto, nie przejmuj sie holota. Badz dumna ! A zawisc to cecha charakterystyczna dla naszego narodu - to jest znane !
mrs mrs2019.08.28 12:38
Pani Deboro, szacunek i ukłon za odwagę i otwarcie na życie, dziękuję Pani za wspaniałych ludzi, których z pewnością Pani i Pani mąż wychowacie dla dobra innych i kraju. Serdecznie pozdrawiam.
anonim2019.08.28 13:40
Wystarczy jedno zdanie i już się odkrywasz.
Jarek2019.08.28 12:20
Zastraszanie jest karane, zgłosić na policję lub do prokuratury. Wielu ludzi jest zastraszanych, stalkowanych, bitych - Fronda o nich nie napisze. Klasyczny przedwyborczy PR.
DzieciarniaUtrzymujeRodzicówNaScenie2019.08.28 11:57
Czasy mamy dzisiejsze i trudno się na rzeczywistość oburzać. A w dzisiejszym świecie trudno uznawać model rodziny 2+11 za normalny. Zresztą państwo Broda chyba doskonale zdają sobie z tego sprawę i przechodzą na pozycje cyrkowe, wyciskając pieniądze z rodzinnych pląsów i śpiewów.
anonim2019.08.28 12:34
Nie twoja sprawa to nie twoje życie państwo Brodka są otawrci na życie to mają do tego prawo ,ty możesz sobie mieć piseska i trzy koty ,bo to taka moda teraz i też ci wolnoto się nie wtracaj do zycia innych.
Urszula2019.08.28 17:49
Dlaczego Brodka? Ich nazwisko to Broda.
Stanislaw2019.08.30 11:36
Uważasz, że lepiej, żeby sprawadzać islamki, jak to czyni Zachód, żeby rodziły nam dzieci?
Jahu2019.08.28 11:55
Gratuluje gromadki i pięknej rodzinki..Pełen podziw i szacunek dla Państwa a głupkami się nie przejmować.
Jana2019.08.29 8:55
Ile radości -tylko pozazdrościć.
Ja 2019.08.28 11:55
Super rodzinka!! Pozazdrościć.
Waarnemer2019.08.28 11:42
Wszystkiego Najlepszego całej rodzinie! Jan Sebastian Bach też miał 11 dzieci. I pewnie z powodu inspiracji Biblią i Kościołem, też w dzisiejszych czasach doświadczyłby hejtu, tak jak wszyscy którzy decydują się żyć normalnie, z dala od grzechu i blisko Boga i prawdy. Ale przecież: Iz 5:20 Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemności na światło, a światło na ciemności, którzy przemieniają gorycz na słodycz, a słodycz na gorycz! Tak więc nie przejmujcie się, pozdrawiam i z Bogiem!
Klapaucjusz2019.08.28 11:53
JS Bach był protestantem, więc w dzisiejszych czasach pewno doświadczyłby hejtu ze strony Frondy.
athos2019.08.28 12:03
Jan Sebastian Bach (1685-1750) wszechstronny geniusz muzyki, miał z dwóch żon 23 dzieci. Niektóre z nich jak Jan Lipski również były kompozytorami. Klapacjusz, jak twoja nazwa wskazuje, kłapiem ozorem bez sensu. W swej głupocie i złośliwości wiedz jeszcze i to, że Jan Sebastian będąc bardzo gorliwym protestantem skomponował katolicką Mszę h-moll z okazji koronacji na króla Polski Augusta III Sasa.
Botis2019.08.28 12:41
Po pierwsze był protestantem, więc Klapacjusz ma rację co do wyznania, po 2 wy wszystkich innych równo nienawidzicie więc i hejtem z waszej strony też ma rację.
athos2019.08.28 13:45
No i coś napisał? Przecież ja też napisałem, że był PROTESTANTEM. Ponadto, w moim poście nie ma niczego przeciw Bachowi, za to jest jego pochwała. Umiesz chłopie czytać?
Sebastian Lorenc2019.08.28 11:41
Fajna gromadka. Stać ich na to, podjęli taką decyzję, ich sprawa. Trochę im zazdroszczę, ale tylko trochę ;) i tylko czasem.
anonim2019.08.28 12:36
Żeby mieć dzieci trzeba być kobietą, przeliteruje ci to KOBIETĄ a nie lewackim czymś.
Go!2019.08.28 12:46
Za to żeby móc pisać na Frondzie, nie trzeba używać nawet jednej setnej potencjału mózgu.
MJ2019.08.28 14:16
Agnicha dałem ci plus i nie ważne, jak to brzmi.
Stanislaw2019.08.30 11:30
Podobasz mi się (chyba po raz pierwszy)
Klejnot Nilu2019.08.28 11:37
Choć ja jako antynatalista przeciwny jestem powoływaniu na świat kolejnych cierpiących istot, to jako lewak wolnościowiec nie zamierzam nikomu narzucać swojego światopoglądu. A rodzinie życzę dużo zdrowia i radości.
emeryt2019.08.28 11:40
lewactwo i wolnościowość? To jest nieusuwalna sprzeczność, więc albo żaden z ciebie lewak, albo żaden wolnościowiec. Chyba że redefiniujesz wolność jako 'wyzwolenie od ucisku kultury' i totalne zbydlęcenie człowieka. Wolnośc jako prawo do srania na przystanku MZK?
Klejnot Nilu2019.08.28 11:47
Wolność do srania tobie do ryja.
asder2019.08.28 15:34
Jedno jest pewne jakich mądrych słów małpa się nie nauczy to i tak na końcu wysra z siebie chamstwo.
Klejnot Nilu2019.08.28 16:35
Małpy nie uczą się słów, nawet te tresowane. To nie papugi. A teraz pozwól, że zastosuję ten ukochany przez pisowców symetryzm: ZERR0 też pisał o sraniu, w dodatku zrobił to pierwszy, więc jest wszystkiemu winny, a ja nie mam sobie nic do zarzucenia.
Stachu2019.08.28 13:06
Tak, lewactwo i wolność. Mnie również jako lewaka ani ziębi ani grzeje kto ile sobie dzieciaków narobi. Jego problem, nie mój :)
Stanislaw2019.08.30 11:33
Jakl to "kolejne cierpiące istoty"? Za co Ty masz czlowieczenstwo i życie? Albo może czekasz na islami, że przymigrują i będa nam rodzić dzieci, jak na Zachodzie?
anonim2019.08.28 11:31
Klasyczna sztuczka PR-owska. Ważne żeby o nas mówili.
anonim2019.08.28 11:38
Gratulacje dla państwa Brodów !!!! Piękna rodzina ,pociechy z dzieciaków ;))) Niech Pan Bóg ma was w opiece ;)))
Bonifacy2019.08.28 11:40
A po coś ty tu wszedł i piszesz?
Jarek2019.08.28 11:55
@ Bonifacy, Bo mu wolno i chce.
Jan2019.08.30 10:38
"głupi mówi to co wie, a mądry wie co mówi". oczywiście, że mu wolno ale wielka szkoda, że chce.
Michał2019.09.1 14:00
Chore myślenie Twoje
Klejnot Nilu2019.08.28 11:30
Nikomu nic do tego, jak chcą to niech mają nawet 20 dzieci. Jeżeli nie są brudne, mają co jeść i rodzice dbają o ich wychowanie, nikt nie ma prawa stygmatyzować ani obrażać takich rodziców. A hejt to w tym kraju rzecz najzwyczajniej normalna, dotyka każdego kto osiągnął w życiu cokolwiek ponad siedzenie na bezrobociu albo najniższą krajową i codzienne walenie wódy. Albo jest w jakimkolwiek stopniu bardziej rozpoznawalny.
Stanislaw2019.08.30 11:29
Dlaczego nikomu nic do tego? Ja właśnie chciałbym złożyć im głęboki pokłon za miłośc do życia i do człowieka, za pomnażanie dobra narodowego - w ludziach! To właśnie dzięi rodzinom wielodzietnym Polska jeszcze nie musi zaprasszać islamek do rodzenia i na niewolników do pracy, co czynią na tzw. Zachodzie! W mojej rodzinie bylo dziewięciu chlopców. Jeden z nich został nawet chrześniakiem prezydenta RP (na podstawie przywileju od I. Mościckiego).