Greta Thunberg. Kto stoi za histeryczną ekoaktywistką? - zdjęcie
28.09.19, 15:50Screenshot Youtube - ABC News

Greta Thunberg. Kto stoi za histeryczną ekoaktywistką?

137

Ośmielam się krytykować tę nową kapłankę ekologii politycznej” - pisze francuski autor Laurent Alexandre, felietonista tygodnika „L’Express”. Jak dodaje – robi to, ponieważ jak dotąd nie zakazano jeszcze „bluźnierstwa ekologicznego”.

Autor w tekście, który w języku polskim publikuje portal „Wszystko co najważniejsze” podkreśla, że przekaz Grety Thunberg jest szkodliwy. Jak zaznacza – wypowiedzi te przyczyniają się między innymi to demonizacji energetyki atomowej.

Zauważa również, że we Francji aż 86 proc. młodzieży przekonana jest, że dwutlenek węgla wytwarzają elektrownie atomowe i w ten sposób odpowiadają one za ocieplenie klimatu. Poinformował też, że prezydent Francji Emmanuel Macron chcąc przypodobać się Thunberg i jej „poplecznikom”, poinformował już o tym, że do 2035 roku zamkniętych zostanie 14 reaktorów.

Jak zaznacza Alexandre – efekt tej decyzji będzie taki, że ocieplenie klimatu wzrośnie, ponieważ w razie niewystarczającego wiatru lub światła słonecznego, kiedy to wiatraki i panele nie będą mogły dostarczyć wystarczającej ilości energii, konieczne będzie skorzystanie z elektrowni gazowych. Te zaś będą wytwarzać 420 g dwutlenku węgla na każdą kilowatogodzinę.

Autor tekstu zaznacza, że tezy wygłaszane przez nastolatkę ze Szwecji wykorzystywane są przez ekologicznych aktywistów do próby narzucenia ludzkości „zielonej utopii”.

Dyskutowałem w jednym z programów telewizyjnych z ambasadorami Grety Thunberg i mogę powiedzieć jedno: oni nie są zieloni, oni są krwistoczerwoni…”

- pisze wprost Laurent Alexandre.

Podkreśla także, że apokaliptyczne wizje prowadzą do antyhumanizmu. Wskazał na wypowiedź jednego z ekologów. Jean- Marc Jancovisi powiedział bowiem niedawno, że w krajach Zachodu:

„[...] pierwszym sposobem rozsądnej i bezbolesnej regulacji liczby ludności powinno być zaprzestanie leczenia za wszelką cenę chorych w podeszłym wieku”.

Alexandre dodaje też, że w momencie, kiedy u nas krzyczy się o tym, że „nasza planeta płonie”, swoją okazję wykorzystują Chiny i stają się technologicznym liderem. Sugeruje też, że Greta może być obiektem chińskiej manipulacji. Wskazuje bowiem, że udaje jej się podporządkować sobie nie Chiny, ale Francję, która dzięki energetyce atomowej jest krajem produkującym najmniej dwutlenku węgla w przeliczeniu na wartość PKB spośród wszystkich krajów świata.

 

tag/wszystkoconajwazniejsze.pl,Fronda.pl

Komentarze (137):

Eva2019.12.17 14:24
jestem katoliczką i przejmuję się losem naszej planety i naszych dzieci. Liczba ludności na świecie rośnie w postępie geometrycznym w 1974 roku na Ziemi żyło 4 miliardy ludzi, a teraz 8,5 miliarda. Co konserwatywni politycy i biznes chce zrobić w sytuacji gdy wody będzie brakować coraz bardziej , pola uprawne wysychają, migranci głodowi ruszają na północ???? Mają jakieś pomysł poza krytykowaniem dziewczyny, która troszczy się o nasz WSPÓLNY dom? Papież Franciszek ogłosił grzech ekologiczny. Też wam nie pasuje, prawda tłuste, egoistyczne koty ...
Piotr2019.09.30 9:27
Może to nauka za nią stoi? Oficjalny komunikat Polskiej Akademii Nauk brzmi: "Podkreślamy, że to działalność człowieka jest dominującą przyczyną współczesnego ocieplenia klimatu, a nauka ma na to niezbite dowody." https://informacje.pan.pl/index.php/informacje/nauki-scisle-i-nauki-o-ziemi/2715-zmiany-klimatu-oficjalne-stanowisko-polskiej-akademii-nauk https://informacje.pan.pl/index.php/informacje/nauki-scisle-i-nauki-o-ziemi/2768-pan-solidaryzuje-sie-z-mlodzieza-protestujaca-w-obronie-klimatu
ZERR02019.09.30 10:02
Nauka? Chyba miliardowe biznesy, a jak wiadomo ZA PIENIĄŻKI KSIĄDZ SIE MODLI, a co dopiero jakieś szumowiny z tytułami naukowymi
Maria Blaszczyk2019.10.1 17:50
Taaaaak... To teraz zastanówmy się, kto ma więcej pieniędzy - równeiż na opłacanie naukowców. Producenci węgla, kraje Zatoki, kraje wydobywające gaz, kraje produkujące duże ilości drewna, Chiny zalewające świat nieprawdopodobną ilością towarów, producenci mięsa itd. czy ekolodzy z producentami paneli słonecznych, wiatraków i kilkoma osobami, uważającymi, że ludzie innych kolorów i biedni to też ludzie....
Kramer2019.09.29 15:48
Czy kogoś ta sterowana szczeniara w ogóle obchodzi ????
observer2019.09.29 15:14
To dziewczę ( określenie nad wyraz ) to jest doskonały przykład małpy z brzytwą.
Dr Aloha2019.09.29 13:41
Prawdziwy genetyczny polak katolik brzydzi się ekologią i sieje nienawiść. W imię ojca i syna i ducha świętego amen
oficer LWP2019.09.29 12:55
od samego początku za praniem mózgu tej biednej intelektualnie dziewczynki stoi żydostwo w postaci antykatolickiego żyda Sorosa co ujawniają opublikowane zdjęcia Sorosa i tej dziewczynki robione już od kilku lat, agendą żyda Sorosa w Polsce jest polsko brzmiąca żydowska "fundacja batorego"
AK2019.09.29 18:48
Jako pseudo oficer LWP nie masz prawa głosu, zakaz szczekania psie
oficer LWP2019.09.29 19:11
pies to ten co pokrył twoją matkę i spłodził takie debila jak ty, ilu was w miocie
POP2019.09.29 9:35
Prawdopodobnie jest urabiana na kandydatkę do nagrody Nobla.
rdaneel2019.09.29 9:20
Ktoś to ostatnio pisał o tym jakoby twarze PiS przedstawiano w niekorzystnym świetle? Co można powiedzieć o tym zdjęciu? Pasuje wam jak rozumiem do równie tendencyjnego tematu ?
babcia2019.09.29 8:45
A dzie nasza ekoterroystka? Siedzi w tok fm i nadaje...
Validol2019.09.29 8:19
Za notką w Wikipedii ; Zdiagnozowano u niej zespół Aspergera, ADHD, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, mutyzm wybiórczy. A tu do poczytania o innej genialnej 16-latce https://belsat.eu/pl/news/55-lat-temu-sowieci-zburzyli-fare-witoldowa-w-grodnie-jednak-pamiec-o-niej-trwa/
Palindrom2019.09.29 2:55
Jak ten CO₂ tak ociepla wszystko, łącznie z całą Ziemią, to dlaczego nie stosuje się go do ogrzewania mieszkań i budynków oraz do podgrzewania wody? Dlaczego nie stosuje się CO₂ do produkcji ciepła w ciepłowniach?
Maria Blaszczyk2019.09.29 13:26
Może spróbuj najpierw zrozumieć, na czym ten mechanizm polega. Wyjaśnie tak, jakbym wyjaśniała trzylatkowi. Atmosfera sprawia, ze do Ziemi przepuszczana jest duża promieniowania słonecznego (głównie światła) i zatrzymywania promieniowania Ziemi (m. in. cieplnego). Ten efekt nazywamy cieplarnianym i pozwala on istnieć życiu na Ziemi. Ale: Od składu tej atmosfery zależy to, jak silny będzie ten efekt. i jego nagłe, gwałtowne zmiany sprawiają, że warunki, w jakich to życie wyewoluowało, ulegają raptownie zmianie. Oznacza to, że obserwujemy niesłychanie intensywne wymieranie gatunków. Jednocześnie spore połacie globu, na których ludzie dotychczas żyli, stają się niemożliwe do zamieszkania. Tak się dzieje w Bangladeszu czy na atolach Pacyfiku, gdzie ludziom po prostu zalało domy. Mieli kawałek ziemi, na której stał ich dom - a teraz jest on pod wodą. Ale też w Afryce subsaharyjskiej, gdzie kolejne susze powodują pustynnienie i niedobory żywności. Itd. Samo CO2 nic nie ociepla. Jest jak kołdra.
wersja dla kolekcjonera2019.09.29 0:52
Trenerem Grety jest niejaka Luisa-Marie Neubauer
Naczelny2019.09.29 14:02
Bryś nieudacznik znów pijany
leszczyna2019.09.29 0:28
Zastanawiające, że szacowne gremia ekologiczne oraz ich medialnej ramię, czyli odwołująca się do nauki Greta Thunberg, nie wspominają dorobku naukowego serbskiego astrofizyka Milutina Milankovića, który w 1976 w 10 tomie Science opublikował popartą dowodami oceanograficznymi obserwację wpływu precesji oraz cyklicznie zmiennych parametrów orbity ziemskiej na klimat. Oś ziemska zatacza stożek na nieboskłonie w ciągu 26 tysięcy lat, co wpływa m.in. na pochylenie biegunów i ilość światła słonecznego docierającego do Ziemi. Dzięki tym obserwacjom wyznaczono orientacyjne daty zlodowaceń i ociepleń klimatu w czasie, gdy ludzie nie mogli wpływać na klimat. Sorry, taki mamy klimat, bo taką mamy Ziemię.
Maria Blaszczyk2019.09.29 1:31
https://ziemianarozdrozu.pl/artykul/1969/zawartosc-co2-rosla-z-opoznieniem-za-wzrostem-temperatury
Palindrom2019.09.29 3:59
Znasz taki wzór (równanie Clapeyrona): pV = nRT, którego wprost wynika, że dla gazu pV/nT = const.? Wyjaśnij mi, jak przy wzroście T (przy stałym V) przyrasta n i skąd?
leszczyna2019.09.29 10:42
Z tym chyba nie polemizujesz, bo jest pod nagłówkiem "Co mówi nauka": "Kiedy Ziemia wychodzi z epoki lodowcowej, ocieplenie nie jest inicjowane przez CO2, ale przez zmiany orbity Ziemi. Ocieplenie powoduje, że oceany uwalniają CO2. Gaz ten wzmacnia ocieplenie i miesza się w atmosferze rozprzestrzeniając ocieplenie po całej planecie. Czyli rosnąca temperatura powoduje wzrost poziomu CO2, a rosnąca koncentracja CO2 powoduje ocieplenie." Czyli ocieplenie następuje jako sprzężenie zwrotne zmian makrogeograficznych niezależnie od tego, czy człowiek w ogóle jest na świecie. Problem w tym, że zwiększona przez ludzi emisja dwutlenku węgla wzmacnia naturalny bieg rzeczy i jego ograniczenie jest jak najbardziej wskazane, o ile chodzi o powstrzymanie kolejnej epoki lodowcowej, która chyba nam się nie uśmiecha tak bardzo. Ale drugi problem to obecne przegrzanie i polityczno-ekonomiczne wykorzystanie tego procesu. Jeśli elektrowniom atomowym przypisuje się emisję CO2, czyli twierdzi się, że wskutek rozszczepiena jąder atomowych wytwarza się CO2 - dzięki jakiej reakcji chemicznej?- i prezydent francuski zapowiada likwidację iluś reaktorów, to kto zarobi na rozbiórce tych reaktorów i jaka jest propozycja w zamian? Jeśli powrót do paliw kopalnych, jak ropa, gaz czy węgiel w razie niewystarczającej mocy energii ze źródeł odnawialnych, to chyba jesteśmy w awangardzie światowej z masowymi transportami węgla z Rosji czy Mozambiku?
Maria Blaszczyk2019.09.29 13:18
No więc ten artykuł mówi, że przyczyny zmian klimatu są różne. No i nasza emisja właśnie "wzmacnia" ten efekt. I - to z innych źródeł - będzie wzmacniać coraz bardziej. Naturalny bieg rzeczy, wynikający z cykli Milankovicia by nas nie dotyczył. Bo to by się działo dużo wolniej. Ale go wydatnie przyspieszyliśmy. A kto twierdzi, że elektrownie atomowe emitują CO2 to ja nie wiem. Na pewno ktoś taki jest, bo nie ma takiek głupoty której ktoś by nie powiedział, ale nie na tym polega problem z tymi elektrowniami... Jak byłam w Szwecji w ramach szkolnej wymiany w - bodajże - 1996 roku, to mnie zaraz zaprowadzili do tych sarkofagów umieszczanych w górach. I już wtedy uważali to za zagrożenie dla ludzkości za jakiś czas. Ja nie mam jednoznacznego poglądu na tę sprawę, ale udawanie, że nie ma problemu, nic nie rozwiąże. W moim poście powyżej piszę, żeby dyskutować na ten temat. Greta nie jest naukowczynią. Nawet naukowcy zresztą nie mają rozwiązania dla tych odpadów. Ale bądźmy poważni i zamiast zajmować się ekspresją Grety zajmijmy się klimatem.
ZERR02019.09.29 15:25
Nasza emisja, choć istnieje, ma wpływ pomijalny. Sekta klimatyczna idzie na rympał, bezczelnie fabrykując dowody. Robią to na zlecenie Międzynarodowego Wielkiego Kapitału, który chce poddac swojej władzy cały świat, i wymyśliono tam metodę "na klimat", co jawnie i wprost napisano w jednym z raportów Klubu Rzymskiego. Chodzi po prostu o zaprowadzenie na świecie komunizmu, i sprowadzenie ludności do poziomu bydła roboczego.
leszczyna2019.09.29 15:59
Mario, problem jest i dyskutować należy, ale niekoniecznie tak, jak się to odbywa "za pomocą Grety". Cykle Milankowića może nas konkretnie nie dotyczą, bo za krótko żyjemy i to całymi pokoleniami, ale on jest i choćby nas nie było, za ileś lat zabraknie światła i ciepła tam, gdzie zmieni się położenie osi ziemskiej. A zmieni się, jak nieraz się zmieniało, choćby na Antarktydzie kiedyś było ciepło i żyły dinozaury. Ostatnie zlodowacenie ustąpiło zaledwie ok. 12 tysięcy lat temu, więc nabieramy rozpędu w kategorii "hot"...
Maria Blaszczyk2019.10.1 17:42
No i co z tego? Ludzie giną teraz. Teraz zalewa im domy. Teraz giną gatunki. I to jest efekt rabunkowej eksploatacji zasobów planety. I teraz powinniśmy spróbować przynajmniej przestać pogarszać sytuację.
Maria Blaszczyk2019.10.1 17:45
A tu jeszcze w kwestii dyskusji bez pomocy Grety: https://images.app.goo.gl/g85nnpt77U8tAZpi9
Eva2019.12.17 14:32
a smogu nie czujesz? A fakt, że ludności na świecie przybywa w tempie geometrycznym nie zauważasz? Wszyscy ci ludzie chcą jeść, pić, a potem chcą coraz więcej. Myślisz że Ziemia to wytrzyma? Skala ingerencji człowieka w przyrodę jest olbrzymia , przekształcono już 75% terenów nadających się do zamieszkania, wyginęła większość dzikich zwierząt (60% w ciągu 40 ostatnich lat) a tempo rośnie. Poczytaj trochę samodzielnie i wyciągnij wnioski.
ceramik2019.09.28 23:32
Soros.
Bruner z Olgino- Formularz zawiera mądrość2019.09.28 23:56
Tylko??????
roman2019.09.28 22:36
Zauważyłem, że wśród komentujących panuje dziwna niewiedza techniczna, bo nikt nie się nie zdziwił, że młodzież francuska w większości uważa, że elektrownie jądrowe produkują CO2.
Palindrom2019.09.29 3:30
A wiesz ilu ludzi twierdzi, że CO₂ jest trujący? O tym, że wg tych samych ludzi CO₂ coś tam podgrzewa, a jego zawartość w powietrzu (przy stałym ciśnieniu), wraz ze wzrostem temperatury wzrasta – nawet nie wspomnę.
JS2019.09.28 21:31
Do: Maria Błaszczyk "Widzisz, w tych krajach, gdzie jest dużo muzułmanów, ludzie nie mają z nimi problemu." Nie pamiętam, czy mieszkałaś w jakimś zachodnim kraju i wiesz o czym piszesz. Ja mieszkałem długo u Anglików. Na początku bałem się ich ale jak ich poznawałem w pracy, okazało się, że ci młodzi są pomocni, z duuużym poczuciem humoru, nie agitowali do swojej wiary, nie poruszali tematów wiary. Ja też, bo jaka wtedy była moja wiara. Mierna. Jednak później miałem kilka doświadczeń ze starszymi i zmieniłem o nich zdanie. Rozmawiałem z Anglikami i potwierdzili, że mają z nimi problemy, z ekspansją, postawami agresywnymi i roszczeniowymi, bo jak się zdenerwują, rzucą dyskryminacją to Anglicy, urzędnicy, lekarze miękną i ustępują. Co do migracji, to wywołały je konflikty w Afryce północnej za czasów Sarkozego, Miedwiediewa. Wiosna ludów miała obalić przede wszystkim Libię i dojść do Syrii a potem dalej do Iranu. To nie zmiany klimatyczne są przyczyną migracji. Międzynarodówka lewacka narobiła wielkiego szumu jak cierpią emigranci a my żyjemy sobie jak książęta i musimy się z nimi podzielić. A kto spowodował biedę w bardzo bogatym kontynencie Afryce ? Pozdrawiam
Maria Blaszczyk2019.09.29 1:26
Mieszkam w Holandii. Jedna z większych procentowo mniejszości muzułmańskich w Europie. Mieszkam w miejscowości o stosunkowo dużej liczbie muzułmanów, w dzielnicy, gdzie mniej więcej połowa ludzi to muzułmanie... W różnym wieku... Więc tak. Wiem, o czym piszę. A arabska wojna to niezależnie od tego, co kto chciał ugrać, to był wielki ruch społeczny. Jakby od lat nie było suszy, ludzie nie przenieśliby się do miast i bezrobocie nie urosło do niebotycznych rozmiarów, to ludzie nie wzięliby w tym udziału. Zaś zwalanie winy na susze na Sarkozyego i Miedwiediewa nie jest poważne, nie sądzisz? A my żyjemy jak książęta...
ZERR02019.09.29 10:16
Hm... ciekawe kto (i w czyim interesie) od dekady bombarduje i wysyła broń, dywersantów i najemników na bliski wschód i do północnej afryki? Kto niszczy infrastrukturę, studnie, szpitale, fabryki, kto robi tamtejszym piekło na ziemii, aby pognac ich pałka na północ, do Europy? I czym sie to różni od batalionów NKWD popychających kulami z naganów czerwonoarmistów na zachód? Odpowiedź brzmi: USA, UE, Izrael. Po co? Po to, aby zniszczyć białą europę, co zreszta zostało wyartykuowane po wielokroć. Biała europa stoi tym bydłakom kościa w gardle, trzeba ja wymazać z kart historii.
Maria Blaszczyk2019.10.1 17:39
Tylko że, nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, duża część migrantów to Erytrejczycy, Bengalowie, Sudańczycy, Nigeryjczycy, Kenijczycy itd. Nikt tam nic nie niszczy. Ich problemy są wypadkową susz i niewydolnych systemów politycznych.. Może z wyjątkiem Bengalów, bo tam po prostu skala dramatu jest za duża.
Artemida2019.09.28 21:30
Komunizm się nie sprawdził to mamy teraz Homoterroryzm i Ekoterroryzm!!!
kalk2019.09.29 7:19
Komunizm się sprawdził dowodem tego są PIS bolszewicy.
Maria Blaszczyk2019.09.28 21:19
Zespół Aspergera ma rozliczne zalety. Między innymi takie, że człowiek mniej się przejmuje hejtem. Greta: „Wydaje się, że przekroczą każdą możliwą granicę, żeby odwrócić uwagę, ponieważ są tak zdesperowani, żeby nie mówić o klimacie i ekologicznym kryzysie. Bycie innym nie jest chorobą, a aktualna, najlepsza z dostępnych wiedza naukowa to nie opinie, to fakty”
ZERR02019.09.28 21:40
Bycie "innym", na przykład alkoholikiem pokrytym liszajem, jest jak najbardziej chorobą. A hejtem? Masz rację, hejtem wcale a wcale sie nie przejmuję.
Maria Blaszczyk2019.09.28 22:43
Choroby są choroby Niechoroby nie są chorobami. Np. zespół Aspergera nie jest.
ZERR02019.09.29 10:30
Ech te twoje definicje... Czy wada rozwojowa (upośledzenie zdolności odczytywania komunikatów pozawerbalnych) jest "chorobą"? A czy wada rozwojowa pod postacia braku rączek i nóżek "bo talidomid" to choroba czy niechoroba?
Pet2019.09.28 19:23
A kto stoi za tym gostkiem co marsz próbował powstrzymywać? Jak mu tam, Baryła czy jakoś tak. Frondelek, nie kompromituj się.
faszysta2019.09.28 18:37
Czy to histeryczna ekoterrorystka ma wszystko dobrze poukładane w swojej pustej głowie?
Maria Blaszczyk2019.09.28 18:58
A jakiegoż to aktu terroru Greta dokonała? Bo nic nie słyszałam... Porwała jakiś samolot? Wysadziła się gdzieś w tłumie? Zamordowała kogoś?
ZERR02019.09.28 21:48
Jaki akt terroru? Namawia ludzi do samobójstwa. SKUTECZNIE. Przemoc niejedno ma imię.
Maria Blaszczyk2019.09.29 1:06
Cytat z linkiem jakiś poproszę. Bo ja nic takiego nie słyszałam, ani nie umiem wygooglać. Aha, i jakieś statystyki wskazujące na wpływ Grety na liczbę samobósjtw.
leszczyna2019.09.29 11:11
Nie podam Ci linku, bo go nie znam, ale podczas manifestacji "Protest Tysięcy Miast" w Warszawie był napis "Save the Planet, kill yourself". Takie hasła zresztą pojawiają się regularnie a propos "ratowania klimatu', "ratowania Ziemi" i podobnych akcji, by podkreślić, że ludzie są ciężarem dla Ziemi, ona jest ważniejsza niż życie pojedynczych osób. Np. chris korda save the planet kill yourself - obrazy. W Warszawie był obrazek z "uratowaną Ziemię" i znak z przekreślonym człowiekiem, jakby "zakaz dla ludzi".
Maria Blaszczyk2019.09.28 18:32
Czy naprawdę, zamiast dyskutować, również o energii jądrowej, musicie ciągle tę dziewczynę deprecjonować? Problemem nie jest to, czy jest "histeryczna" czy nie. Jest to żałosne, a przy okazji doskonale bez znaczenia. Tylko że na naszych oczach zmiany klimatu prowadzą do śmierci ludzi, ich cierpienia, wymierania gatunków, generują przepotworne koszty itd.
Nos burke Maryska2019.09.28 19:05
Burki dla wszystkich lebos, obowiazkowe.
ZERR02019.09.28 20:20
Koszta to "generuje" zielona energia. Histerya klimatyczna - genialny sposób na opodatkowanie ludności, zmuszenie plebsu aby płacił za powietrze którym oddycha. Frajerzy będa bulić za wszystko, za wodę, za powietrze, w każdym produkcie zabulą potężny haracz na Banki i Korporacje.
Maria Blaszczyk2019.09.28 20:47
Taaaak... A woda w Skierniewicach? Pożary, od Australii po Kalifornię? A arabska wiosna i wojna w Syrii? A Bangladesz? To wszystko jest znacznie droższe niż "zielona energia". I oznacza trupy. Bardzo dużo trupów. Ile warte jest życie człowieka?
ZERR02019.09.28 21:47
Nic nie jest warte, udowadniacie to przy każdej aborcji.
Maria Blaszczyk2019.09.29 1:19
No więc my uznajemy też wartość życia kobiet. Tych narodzonych i czujących. Ich życie ma dla nas wartość i znaczenie. Większą niż nieczującego zarodka, dla którego aborcja ma takie znaczenie, jak zerwanie z krzaczka dla truskawski. Czyli żadne.
leszczyna2019.09.29 10:14
Dlatego są protesty przeciwko edukowaniu seksualnemu wg standardów WHO, skoro Ty jesteś w tym przeszkolona i prezentujesz pogląd jak wyżej. Dla tej edukacji jednoznaczne NIE. A czym jest aborcja dla płodu? Śmiercią przecież, jeszcze tego nie zauważyłaś, Mario?
Maria Blaszczyk2019.09.29 13:10
Tylko że ja widzę różnicę pomiędzy płodem - czy zarodkiem, większość aborcji to ciąże poniżej 8 t.c. a kobietą. Otóż śmierć śmierci nie równa. Jak umyję kibel domestosem - to zgodnie z reklamą zabiję zarazki na śmierć. I nawet ja to robię. Jak mi się komar albo mucha dostanie do mieszkania, to próbuję go złapać i wypuścić - wolę go nie zabijać - ale jak mi się nie uda, to bywa, że zabiję. To oznacza śmierć. Ale jakoś widzę różnicę jakościową między zabiciem zarazka lub komara, a sąsiadki. Inni jedzą jajka - to - przynajmniej w niektórych wypadkach - odpowiednik aborcji w przypadku kury. Ja nie jem, ale nie dlatego, by los zarodków kur mnie interesował, ale ze względu na same kury - to są już czujące istoty, eksploatowane w sposób dla mnie nie do przyjęcia. Jeszcze inni jadają zwierzęta - to również wymaga ich śmierci. Może mi się to nie podobać, ale rozumiem, że potrzebujemy zwierząt np. do testowania leków. Zauważam, że oznacza to ich śmierć - ale na szali leży coś ważniejszego. No i dalej mamy ludzi - w znaczeniu "osoby" - i ich zabijania nie akceptuję. Taki mam system wartości. Aha, a edukacja WHO nie zajmuje się aborcją. Nie wiem, czemu to mieszasz. Zdradzę Ci, że umiem też prowadzić auto i pisać bezwzrokowo na klawiaturze - ale żaden z tych elementów nie wpływa na moje poglądy na temat aborcji. Które zresztą nie mają najmniejszego znaczenia. Nikt nigdy nie zapytał mnie, czy powinien przerwać - lub nie - ciążę. Zdarzało się, że ktoś pytał gdzie, jak lub czy mogę pożyczyć kasę. Ale jakoś nikt nigdy nie był ciekawy mojego poglądu na ten temat, jak doszło co do czego...
leszczyna2019.09.29 15:45
Na stronie 46 matrycy mowa o "osobistym nastawieniu (normy i wartości) dotyczącym (wczesnego) macierzyństwa i ojcostwa, antykoncepcji, przerywania ciąży i adopcji". Temat skierowany do młodzieży w wieku 12-15 lat, dla nieco starszej są takie materiały: "Gotowość uznawania różnic między płciami w odniesieniu do płodności, prokreacji i przerywania ciąży" oraz "Krytyczne podejście do norm kulturowych/religijnych w odniesieniu do ciąży, rodzicielstwa itp. " Temat aborcji jest obecny, to nie jest źle, ważne jednak, że stosunek do niego został zawężony do "osobistego nastawienia", a powinien zaczynać się od biologicznego opisu początku życia człowieka. Wtedy "osobiste nastawienie" wynika z wiedzy, a nie tylko z ogólnikowych "norm i wartości". Szczególnie, gdy dochodzi do kolizji różnych norm. Na poglądy dotyczące aborcji wpływa wiedza o embriologii i etyce oraz prawodawstwie. Prawo jazdy i biegłość w pisaniu na klawiaturze nie mają tu znaczenia, oczywiście. Ja też widzę różnicę między zarodkiem, płodem a kobietą. To różnica ontologiczna: od zapłodnienia istnieje odrębny od niej organizm ludzki, który żyje i rozwija się w niej, ale nie jest nią. Dlatego zniszczenie go jest unicestwieniem człowieka.
Maria Blaszczyk2019.10.1 17:30
W moim ciele żyje o rząd wielkości więcej oddzielnych organizmów, które nie są mną. I co z tego? Nie wolno mi wziąć antybiotyku, bo je zabiję? Nic to nie mówi o ich prawach. Anio prawach nic nie mówi to, kiedy zaczyna się życie. Ja nie jestem moim życiem. Zaczęłam się później niż ono. Bo ja sie nie utożsamiam z moim DNA. Ja jestem moim umysłem. Istnieć będę tylko tak długo jak on. I moje istnienie zaczęło się wraz z jego zaistnieniem. Nie, żebym wiedziała tak dokładnie, kiedy to się stało. Ale na pewno nie wcześniej niż w drugiej połowie ciąży. Co i tak nie ma znaczenia. Nie wolno poświęcać jednego człowieka dla drugiego. Chociażby moje życie od tego zależało, nie wolno utoczyć kropli Twojej krwi wbrew Twojej woli, by mnie uratować... Twoje prawa do decydowania o sobie stoją tu wyżej niż moje prawo do życia. I tyle.
Bruner z Olgino- Formularz zawiera mądrość2019.09.28 23:56
Marusia ja was lubliu.
Palindrom2019.09.29 2:58
Koszty generuje powszechna produkcja bubli i śmieci.
CCCCCC2019.09.28 18:04
tak bo koncerny paliwowe to przeciez chca dobrze dla szaraczkow biedaczkow:DD
kolos2019.09.28 17:48
PIS bolszewicy nienawidzą wszystkiego co jest dobre.
hm2019.09.28 17:39
Czy to jest w ogóle normalne żeby 16 latka zwracała się do starszych osób takim tonem? jak śmiecie !!! zabraliście mi dzieciństwo, kto jej zabrał? Tramp? Niech się przeniesie gdzieś do Afryki, tam gdzie nie ma cywilizacji (prądu, internetu, samochodów, szpitali, przemysłu etc.) będzie mieszkać ekologicznie, w szałasie, motyką uprawiać rolę, umyje się w kałuży
Maria Blaszczyk2019.09.28 18:56
Sądzę, że jeśli osoby starsze zachowują się jak banda nieodpowiedzialnych, egoistycznych, bojących się własnego cienia przygłupów, a na naszych oczach giną ludzie, tracą domy, kolejne gatunki wymierają - jest to absolutnie adekwatne.... Choć obawiam się, że frondziarze jedną tylko katastrofę lotniczą prześledzili z uwagą, mnie one fascynują i Twoje pytanie nasunęło mi skojarzenie z przesłynną katastrofą AF 447. Tamta katastrofa, jak to zwykle bywa, była całkowicie do uniknięcia. Ale wszyscy byli za bardzo uprzejmi, by jej uniknąć. Kapitan poszedł spać. Zapewne dlatego, że się tak wcześniej umówili, a nie chciał obrazić drugiego pilota, najmniej doświadczonego z załogi, okazując mu brak zaufania. Po kwadransie samolot się rozbił, i to mimo że wszyscy pozostali członkowie załogi wiedzieli, że pilot popełnia kolejne błedy. Drugi pilot, jak słychać na nagraniu, najwyraźniej jest zaniepokojony. Ale bardzo grzeczny. Zamiast powiedzieć "Q.wa, oddawaj te stery, bo nas zabijesz", mówi „Tu peux éventuellement le tirer un peu à gauche”, „mógłbyś ewentualnie skręcić odrobinę w lewo?”. Cierpliwie tłumaczy mu, że są w trybie ręcznym. Bonin najwyraźniej nic nie rozumie, ale bardzo uprzejmie potakuje. Burza szaleje, wskutek awarii nie znają swej szybkości względem powietrza. Ale wciąż można by się uratować. Tylko że Bonin nie zna tej burzy, próbuje przelecieć nad nią, traci prędkość, włącza się system alarmowy... Wciąż drugi pilot mógłby ich uratować przejmując stery, on wie, jak sobie poradzić w tej burzy. Gdy to w końcu robi, pojawia się kapitan. Ale również nad wyraz uprzejmy. Pyta, co się dzieje, dowiaduje się, że nie mają panowania nad maszyną - i wciąż nie każe im spadać. Dopiero w ostatniej chwili do kapitana dociera, co Bonin robił, krzyczy „Nie, nie wznoś się, nie, nie!”..., drugi pilot wreszcie rzuca "q.wą" 10 sekund później rozbijają się... Ta sama "Q.wa" kilka minut wcześniej ocaliłaby życie setkom ludzi... https://www.tailstrike.com/010609.html Naukowcy od wielu lat próbują uprzejmie wyjaśnić, że obecna polityka spowoduje katastrofę. A w Afryce, dzięki tej polityce, jest to szczególnie odczuwalne. Ludzie głodują i giną. Więc wysyłanie tam kogokolwiek jest typowym przykładem prawackiej logiki...
bieta 2019.09.28 20:01
Histeryzujesz jak Greta Thunberg. Proponuję więcej dystansu do swoich lęków. Wiedza historyczna powie ci, że w średniowieczu na terenie Polski dobrze prosperowały winnice, czyli też bywało cieplej. Od tego tak szybko się nie umiera, Jeszcze dożyjesz sędziwego wieku.
Maria Blaszczyk2019.09.28 20:44
Obecnie też na terenie Polski prosperują winnice. Więcej - funkcjonują nieprzerwanie od tysiąca lat. Rosły nawet za tzw. "mini epoki lodowcowej", czyli w okresie 1550-1830 roku... Winogrona w Polsce pojawiły się po prostu z nastaniem chrześcijaństwa w Polsce. Klimat nie miał tutaj absolutnie nic do rzeczy. Tak durnego argumentu to nie widziałam, może z wyjątkiem "a wulkany emitują wiecej gazów cieplarnianych niż ludzkość"... http://www.winnica.golesz.pl/pasja-zycia.html Do tego zaraz te winogrona szlag trafi, bo wody nie ma. Tymczasem w Syrii zginęło grubo ponad pół miliona ludzi. Nie doszłoby do tego, gdyby nie wieloletnia susza. Róg Afryki cierpi od kolejnej suszy. Na progu Europy miliony Afrykańczyków próbują się przedostać - by przeżyć. Codziennie toną, w skali roku są to tysiące. Bengalowie stracili już 4 wyspy. Ludzie biedni w sposób dla nas niewyobrażalny stracili swe domy i źródła dochodów. Hodują ryby słonowodne tam, gdzie kilka lat temu uprawiali ryż. Ich dzieci nie chodzą do szkoły, bo ujęcia wody są zasolone - trzeba po nią lecieć po kilka-kilkanaście kilometrów. Tysiące ludzi umarło w tym roku w Indiach w związku z falą upałów powyżej 50 stopni. Włosi ewakuowali ludzi i zamknęli drogi pod Mont Blanc. W Skierniewicach tego lata zabrakło wody. Co godzinę wymierają 3 gatunki zwierząt. Histeryzuję? Ilu ludzi musi zginąć, by był powód do "histeryzowania"? Czy jeśli człowiek traci dom, to jest powód do histeryzowania? Ja zapewne w Europie nie umrę od tego. Choć zapewne jakość życia mi się pogorszy. Ale miliardy ludzi za mojego życia będą ginąć lub będą musiały migrować. I nie uwierzysz, ale jestem w stanie sobie przynajmniej spróbować wyobrazić, jak to jest, jeśli wokół Ciebie ludzie giną - od głodu czy w walkach o zasoby. I musisz porzucić swój dom i całe swoje życie, jeśli chcesz mieć szansę na jakąkolwiek namiastką normalności. Trzeba mieć empatię kombajna rolniczego, by nie czuć przerażenia, gdy się myśli o tych wszystkich trupach i cierpieniu.
Sycylijczyk2019.09.28 23:43
głupia Maryśka jak zawsze plecie androny!!!powadam jeszcze raz androny!!zawsze głupio madra jak wszystkie lewaczki
Maria Blaszczyk2019.09.29 1:16
A w którym miejscu konkretnie coś się nie zgadza?
ZERR02019.09.29 10:33
Wszystko sie nie zgadza. krok po kroku - wszystko.
Dr Aloha2019.09.29 13:51
Usiłujesz rozmawiać z ludźmi którzy wierzą w ducha świętego, niepokalane poczęcie i że globalne ocieplenie to spisek sponsorowany przez antychrysta Sorosa. Te same argumenty o winnicach, wulkanach i zielonej Grenlandii są obecne w prawackiej mitologi od jakiś dwudziestu lat. A jak nie wulkany to jesteś głupią lewaczka i kłamiesz.
hm2019.09.28 21:02
Po pierwsze zieloni nie mają nic wspólnego z nauką, to lewactwo które okrzyknęło siebie ekologami tylko dlatego że np. przywiązuje się łańcuchem do drzew, (gdy pisiory je wycinają bo jeśli postępowi to nie) lub protestują w sprawie żab itp. Z ekologią w sensie nauki oni nie mają nic wspólnego. To są opłaceni ludzie, którzy robią zadymy na zamówienie i nie chodzi tu o klimat tylko o określone interesy określonych grup, ta dziewczynka też została kupiona, oczywiście nie jej wina
ZERR02019.09.28 21:38
Nikt nie ginie, to są brednie. A nawet jeśli ginie, to podobno ludzi jest zbyt duzo na ziemii? Trzeba byc niespełna rozumu zeby wierzyc w kłamstwa Sekty Klimatycznej.
Maria Blaszczyk2019.09.29 1:04
Nie ginie? W jakim sensie? Syryjczycy nie ginęli? Ludzie nie giną w Morzu Śródziemnym? Nigeryjczycy nie giną walcząc o wodę? A to, że jest za dużo ludzi nie oznacza, że należy ich uśmiercać. Trzeba być niespełna rozumu by nie widzieć równicy miedzy zabijaniem ludzi a nierozmnażaniem się w sposób niekontrolowany...
ZERR02019.09.29 10:41
Syryjczycy giną, bo banksterskie bydło z USA wysyła na nich bombowce, najemników i dywersantów. Syryjczycy giną, by powstać mógł Kraj "od Rzeki Egipskiej aż do rzeki wielkiej, rzeki Eufrat". Syryjczycy giną, bo stali na drodze "gazociągu katarskiego" "...Niemal jednocześnie Doha zaczęła hojnie finansować syryjskich rebeliantów dążących do obalenia Assada i wyrzucenia Rosjan z Bliskiego Wschodu. Wtedy wreszcie zostałby zrealizowany projekt marzeń Kataru: gazociąg przez Syrię do Europy."
tango2019.09.29 3:10
Jak kapitan poszedł spać , to kto został w kokpicie?
Jan Radziszewski2019.09.28 17:38
Kłamcy na forum niech uważają bo może spotkać ich podobny los Wizja ukochanej Babci Opuszczaliśmy się niżej. Opuszczaliśmy się do samego dna piekła. W jednym z kręgów zobaczyłam swoją Babcię. Tak, mamę mego Ojca. Moją dobrą, czułą, wspaniałą Babcię. Demon szczypcami wyciągał jej język. Szczypce rozżarzone. Od tych szczypiec zapala się język i całe ciało zwęgla się. I kiedy proch z ciała powinien się rozwiać i męczarnię się skończą, ona znów – demon otwierał szczypce, język wypadał i na tym miejscu proch się łączył i – ona znów stawała się tą, co poprzednio. I męczarnie trwały dalej. Ona krzyczała, ale powiedzieć nic nie mogła. Patrzyła na mnie wytrzeszczonymi oczami i wyciągała ręce. Nie mogłam na to patrzeć. Ponieważ pomóc jej w niczym nie mogłam. Nie mogłam wyciągnąć do niej rękę i ochłodzić jej język. Okazuje się, ona przeklinała. Ona przeklinała. Zrozumiałam, dlaczego z nią nie przyjaźnili się sąsiedzi. Strasznie to mówić. Boleśnie to mówić. Jej syn, mój Ojciec, znajdował się w raju, a jego mama całą wieczność będzie przebywać tu. Nie mogłam się ruszyć z miejsca. I gdyby nie Anioł, to chyba stałabym i stałabym tam. Płakałabym i krzyczałabym. Krzyczałabym zamiast niej. Nie wiem, jak znaleźliśmy się jeszcze niżej. 1 uzupełnienie ze świadectwa w cerkwi „Źródło życia”: … Odwróciłam się i zobaczyłam oczy mojej Babci. Tylko co w Niebiosach widziałam mego Tatę, jej syna. On, jak głownia, wyrwana z ognia, a moja miła Babcia, u niej tyle ikon było, ona umiała tyle modlitw, a teraz wielki demon szczypcami wyciąga jej język. Od rozpalonych szczypiec zaczyna się on palić. Powoli, powoli spala się, ogień pełznie do krtani. Z początku ona krzyczy, potem chrypi, wypala się, wypala się cała, całe jej wnętrze i w końcu pęka, został tylko popiół … zaraz się on rozwieje, - miałam nadzieję - , miałam taka nadzieję, że on się rozwieje. Ale, nie. Popiół spada kupką, szczypce rozwierają się i spalony kawałeczek języka spada na ten popiół i ona znów powstaje, odtwarza się. I męczarnie rozpoczynają się od nowa. Już ponad 30 lat ona jest tam, a dalej – wieczność. Rzuciłam się, aby pomóc jej. Czułam, że mam wilgotna rękę, tę, za którą trzymał mnie Anioł. Chciałam chociaż tylko trochę ugasić, ugasić ten płomień. Ale napotkałam postawioną przeszkodę. I nie zdołałam dotknąć, a ona… ona patrzyła na mnie, ona błagała mnie oczami
cogito ergo sum - ego sum tu es mundus excrementi2019.09.28 17:24
𝐂𝐨𝐠𝐢𝐭𝐨 𝐞𝐫𝐠𝐨 𝐬𝐮𝐦 - 𝐄𝐆𝐎 𝐒𝐔𝐌 𝐓𝐔 𝐄𝐒 𝐌𝐔𝐍𝐃𝐔𝐒 𝐄𝐗𝐂𝐑𝐄𝐌𝐄𝐍𝐓𝐈
anonim2019.09.28 17:15
EKOTERRORYZM - NOWA RELIGIA STARYCH BOLSZEWIKÓW !!!!!!!!!
Cogito ergo sum2019.09.28 17:11
BOLI DUPKA BO DZIECI I MŁODZI NA CAŁYM ŚWIECIE CHCĄ ZMIANY, ZA TO DO WASZYCH ŚWIĄTYŃ PEDOFILII JUŻ PRAWIE NIKT NIE CHODZI MŁODY. Dobrze że wy stare komuchy powymieracie, to młodzi przejmą ten kraj i świat, a wtedy czarna stonka zapłaci za te lata poniżania i niszczenia Polaków.
anonim2019.09.28 19:47
Od kiedy stonka jest czarna?
AAAtomek2019.09.30 8:27
Watykańska stonka zawsze była czarna.
Jacek2019.12.14 23:27
Tak pół żartem ale serio,, Nie dalej jak dziś wieczorem usłyszałem, że w jednym ze swoich orędzi święta Greta powiedziała "dość zabijania Ruskich na pierogi" :)
mgr teologii2019.09.28 17:09
Na studiach teologicznych podawano przykład niejakiej Irmy - "ateistki nerwicowej". Przypuszczam, ze ta biedna dziewczynka będzie przykładem akademickim "prania mózgu" przez ideologię XXI w.
Dr Aloha2019.09.29 13:43
Jakieś inne urojenia z tych studiów jeszcze wyniosłeś?
Topek2019.09.28 16:30
Wiecie dlaczego PiS tak prześladujecie Grete czy też Owsiaka bo to dobrzy ludzie, a PiS tylko udaje dobrych i dlatego jest to dla pisu konkurencja
Alojzy Cedzidło 2019.09.28 16:58
A to rewelacja ,,Topku " Szanowny . Gdzie to prześladowanie wypatrzyłeś .? A tak poważnie poczekaj z tymi ,,swoimi objawieniami "do 14. X. .
...2019.09.28 17:19
Zmień nik bo Ślązakom wstyd robisz
Alojzy Cedzidło 2019.09.28 22:03
Pewno bym się przejął tym żądaniem zmiany ,,nika " gdybyś mi ,, ... " uzasadnił lepiej swoje pretensje . Inaczej nie zmienię bo to nie ,,Nick" .Tak se myślę czyś Ty,, trzykropku" ni z tych ,,ŚLĄZOKÓW " co to bardziej za Hitlerem tęsknią niż za Piłsudskim ..
Beata2019.09.28 17:10
Ha ha ha ha ha ha ha.
...2019.09.28 17:22
Chyba chciałaś Me me me me me me meeeeee
Alojzy Cedzidło 2019.09.28 22:10
Pewno masz ,, ..." rację . Na miejscu pani,,Beaty" zaśpiewałbym Ci to , me me me pod warunkiem ,że Ty zaśpiewasz ,,Hajli hajlu ..Boś przecie ,,ślonzok " pierona .
PePe2019.09.28 16:22
Jak to kto? Czerwona mafia i gigantyczne pieniądze.
lolek kremowka2019.09.29 8:25
A kto stoi za histerycznym Antkiem albo niezrównoważoną emocjonalnie "profesor" Pawłowicz?
mendy mendy2019.09.28 16:22
Tak jak wam mendy blogowe przyrzekłem, będziecie mieli ze mną przeyyebane tak długo jak będzie tu na blogach, tak długo jak będzie się zachowali jak prl-wskie qwskie mendy. A że nie możecie równać się z moją inteligencją - macie przeyyebane. Jak amen w pacierzu. Z goowna - 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 odleciała mucha, miała nawet ona dosyć, ale się znalazła inna, radziecka i czuje się jak u siebie w domu.
oficer LWP2019.09.29 12:56
ty przygłupie jesteś już sam dla siebie przygłupem
anonim2019.09.28 16:18
Obawiam się, że nie aktywistka tą Francją manipuluje, ale ci którzy manipulują zarówno aktywistką jak i Macronem. A kto będzie na to wszystko robił?! Francuzi, oczywiście! Oczywiście biali, bo reszta na zasiłku, czyli też na ich plecach. Czyli widzicie Państwo, nie po to odbiera się rozum, aby dać pieniądze, ale, aby je odebrać i wymuszać niewolniczą pracę!
JS2019.09.28 16:17
niech Greta uważa na księży! bo to pedofile!!!
Pokręć2019.09.28 16:22
Za stara.
Alojzy Cedzidło 2019.09.28 16:51
A nasz ,,dzielnicowy " znów naprany . Nie widzi o czym strona
Igor2019.09.28 19:25
lepiej niech uważa na kolegów z lgbtrtvagd, bo to ukryci przed media pedo..
tango2019.09.29 3:04
W jej matriksie wydupczy ją jakiś lewak.
kamila2019.09.29 3:31
twoja matka niech uwaza na AIDS.HIV i inne venery teczowych pomatolow ...
JS2019.09.28 16:07
Boi się, że planeta nie przetrwa, a nie boi się że jej naród nie przetrwa z powodu najazdy muzułmanów,? To dziecko zostało zaprogramowane anty-narodowo ! Pozdr.
Naczelny2019.09.28 16:09
Widzę, że kolejny łyka frodnoporpagandę. Przcież wg frodleka Szewcja już nie istnieje ;DDDD
JS2019.09.28 18:31
Zrobili z niego państwo teoretyczne. Pozdr.
kolo2019.09.28 16:15
Coś panu/pani się pomieszało, de facto w dzisiejszych czasach czysty katolicyzm jest religią anty-narodową! Tylko z jednego prostego faktu, prawda nie uznaje żadnych kompromisów a imperium żydowskie jest zbudowane na fikcji.
JS2019.09.28 18:36
Ale ja nie jestem przeciwnikiem przyjazdu innych narodów do Polski, jeżeli chcą żyć. Pod kilkoma warunkami. Nie będą zakładać swoich świątyń. Tak jest w Grecji, nie ma tam meczetów. Nie będą nawracać na swoją wiarę. Nie będą afiszować się swoimi flagami na domach. Będą przestrzegać naszych norm publicznych i prawa. Nie będą mieli roszczeń terytorialnych. Pozdr.
Maria Blaszczyk2019.09.28 20:27
No jakoś nie. Widzisz, w tych krajach, gdzie jest dużo muzułmanów, ludzie nie mają z nimi problemu. Problem mają Polacy, gdzie jest mniej niż promil... Nie mówiąc o tym, że trzeba bardzo nic o niczym nie wiedzieć, by nie rozumieć związku między katastrofą klimatyczną a zwiększoną migracją z krajów nią dotkniętych najmocniej.
JS2019.09.28 21:30
"Widzisz, w tych krajach, gdzie jest dużo muzułmanów, ludzie nie mają z nimi problemu." Nie pamiętam, czy mieszkałaś w jakimś zachodnim kraju i wiesz o czym piszesz. Ja mieszkałem długo u Anglików. Na początku bałem się ich ale jak ich poznawałem w pracy, okazało się, że ci młodzi są pomocni, z duuużym poczuciem humoru, nie agitowali do swojej wiary, nie poruszali tematów wiary. Ja też, bo jaka wtedy była moja wiara. Mierna. Jednak później miałem kilka doświadczeń ze starszymi i zmieniłem o nich zdanie. Rozmawiałem z Anglikami i potwierdzili, że mają z nimi problemy, z ekspansją, postawami agresywnymi i roszczeniowymi, bo jak się zdenerwują, rzucą dyskryminacją to Anglicy, urzędnicy, lekarze miękną i ustępują. Co do migracji, to wywołały je konflikty w Afryce północnej za czasów Sarkozego, Miedwiediewa. Wiosna ludów miała obalić przede wszystkim Libię i dojść do Syrii a potem dalej do Iranu. To nie zmiany klimatyczne są przyczyną migracji. Międzynarodówka lewacka narobiła wielkiego szumu jak cierpią emigranci a my żyjemy sobie jak książęta i musimy się z nimi podzielić. A kto spowodował biedę w bardzo bogatym kontynencie Afryce ? Pozdrawiam
Alojzy Cedzidło 2019.09.28 21:51
No i co z tego ,że znasz ,,JS" sytuację w Anglii . Pani Maria zna lepiej i tu i tam i w Polsce też . W g . niej najgorzej jest w Polsce , bo np Niemcy i Francuzi siedzą cicho i nic nie piszą .A my nie przyjmujemy i tak mamy gorzej . Żadna plebania ,,islama " nie przyjęła .Pani doktor Kopacz też
Maria Blaszczyk2019.09.28 22:39
Mieszkam w Holandii. Jedna z większych procentowo w Europie. Mieszkam w miejscowości o stosunkowo dużej liczbie muzułmanów, w dzielnicy, gdzie mniej więcej połowa ludzi to muzułmanie... W różnym wieku... A arabska wojna to niezależnie od tego, co kto chciał ugrać, to był wielki ruch społeczny. Jakby od lat nie było suszy, ludzie nie przenieśliby się do miast i bezrobocie nie urosło do niebotycznych rozmiarów, to ludzie nie wzięliby w tym udziału. A my żyjemy jak książęta...
Alojzy Cedzidło2019.09.28 23:54
Mieszkam we Francji . Mamy tu co trzeciego Francuza muzułmanina . Jest taki spokój i wygoda ,że za Hitlera , było gorzej . Wredny malarz zmuszał Francuzów do pomocy przy ładowaniu Żydów do Auschwitz .Dziś mamy fajnie . Francuzka jak chce ,,użyć " seksualnie , to wychodzi na ulicę w sukience do kolan I już ma za sobą 5 ciu , amatorów na ,,ukaranie " niewiernej," Prezydenta Makarona , tez mamy fajnego . Bardziej pilnuje Polski niz Francji .Głupie , co , pai Mario ? Takie jak ,,walka " Grety Thunberg . .
JS2019.09.29 7:24
Pani Mario, po wysłuchaniu wielu mądrzejszych ode mnie ludzi, przekonany jestem, że Arabska Wiosna Ludów był ruchem sterowanym przez służby, nie przez zmiany klimatyczne. Ci ludzie żyją w takich warunkach od dziecka i wiedzą jak żyć, także w czasach suszy. Muzułmanie są fajni, dopóki są w mniejszości, jeżeli zorientują się, że mają przewagę w dzielnicy, na ich ulicy zaczynają czuć się pewnie i zaczynają się rządy. W Nottingham mieszkałem w domu szefa, który udawał muzułmanina przed rodzicami (urodzony w Anglii) a nam powiedział, że religia jest dla biednych. Jak mieliśmy kłopoty z cyganami-szantarzystami powiedział, że ta ulica jest jego i rozwiąże je tak, że umilkną całkowicie. Wystraszyliśmy się tych słów i prosiliśmy żeby nie robił im nic złego. Pozdr.
Maria Blaszczyk2019.09.29 12:58
To proszę sprawdzić, jak się kształtowało bezrobocie w tych krajach i migracje wewnętrzne przez kilka lat poprzedzających arabską wiosnę. Prosze sobie poczytać, jak wystuacja w Syrii zaostrzała się na kilka lat przed wybuchem wojny - dane dotyczące liczby więźniów politycznych są dostępne. A dowód anegdotyczny dotyczący jakiegoś gangstera nie jest dowodem na nic. Nie uwierzy pan, ale gangsterzy zdarzają się też wśród katolickich Polaków, anglikańskich Anglików, hinduistycznych Hindusów i w ogóle wszędzie. https://www.middleeastmonitor.com/20190123-climate-stress-drove-wave-of-arab-spring-refugees/https://theconversation.com/is-syria-really-a-climate-war-we-examined-the-links-between-drought-migration-and-conflict-80110
ZERR02019.09.28 21:35
Jak to "nie maja problemów"? Z muzułmanami nie jest taki problem, że obija komus ryja albo zgwałcą i 50 tysięcy głupich Niemek miesięcznie. Niech sie Niemki nauczą, że w muzułmańskim kodzie kulturowym chodzenie w krótkiej kiecce jest prośbą o sex grupowy. Z muzułmanami jest taki problem, że za ich przyczyną są likwidowane - medotycznie i bez hałasu - rdzenne narody europejskie. Po prostu likwidowane. Rasiści już dawno dostrzegli, że trudno wymordować kilkaset milionów ludności, no ale mozna stworzyć im takie warunki, żeby w ciągu dekad sami "gdzieś znikli". Jeśli się uruchamia w społeczeństwie transfer środków od grupy A do grupy B, to bez otwartej przemocy likwiduje się w ciągu lat grupę A, i jej miejsce zajmuje grupa B. Hitlerowcy robili tę podmiankę zbrojnie, ale było to zbyt mało efektywne w dłuższym okresie czasu. reasumując - Przemoc ideologiczna i redystrybucyjna to nadal przemoc.
Maria Blaszczyk2019.09.29 1:24
Co to jest "rdzenny naród europejski"? Najlepiej to sobie wymyślić coś, co nie istnieje, a potem tego bronić.
ZERR02019.09.29 10:09
Polacy, Francuzi, Hiszpanie, narody włoskie, narody niemieckie, Szwedzi, Duńczycy, GRECY. jak zawsze wymyślasz fikołki semantyczne aby "nie dostrzegać" ludobójstwa na raty, jakie się odbywa na naszych oczach.
JS2019.09.29 14:36
Widziałem wywiad z tą dziewczyną i kilkoma osobami przy stole. Ona sama z siebie nic nie potrafi powiedzieć. Jak dziennikarz zadał jej proste pytanie nie chciała odpowiedzieć i powiedziała żeby ktoś inny odpowiedział. Drugie pytanie też nic. Potrafi tylko czytać z kartki, co jej napiszą a ma pewną opiekunkę-trenerkę, której słucha się we wszystkim. Pozdr.
Eva2019.12.17 14:25
Muzułmanie przybędą jeszcze liczniej, jeśli wyschnie im woda, a pola zamienią się w pustynie. Pomyśl choćby o SWOICH dzieciach.
Naczelny2019.09.28 16:03
A kto stał za tym małym naziolkiem z krzyżem?
Walący twoją matkę2019.09.28 16:10
TWOJA PUSZCZALSKA MATKA
Naczelny2019.09.28 16:27
Oho frondokatol i jego miłosierdzie i erudycja
PePe2019.09.28 17:18
Oto czerwona ściera, jego "prawa człowieka" i wolność zafajdana.
PePe2019.09.28 16:24
Sam jestęś naziolkiem czerwona ściero.
Alojzy Cedzidło 2019.09.28 16:48
Naczelny ! ! ! Plujesz po ludziach ( z drzewa ) i żądasz od nich aby wierzyli że to deszcz , A może nie plujesz , a sikasz , jak naczelne , Z drzewa .
Naczelny2019.09.28 18:38
Piotrowski zamilcz multikontowy trollu
Alojzy Cedzidło 2019.09.28 21:38
Kiedy nie mogę zamilknąć . Mam litościwe serce .( jako katolik ) i cicha nadzieję w sercu ,że jak,, Naczelny" zejdzie z drzewa , nie czekając na Darwina, to mu szarych komórek przybędzie Proponuję uroczyste ,,zejście." 13..X.2019 A o Piotrowskim słyszałem jeszcze na Onecie , co by oznaczało ,że ,,Ferma Trolli " z Inowrocławia juz wtedy działała . A to ,, zamilcz " cholernie dużo mówi o Waszej ,,totalnej demokracji.
Naczelny2019.09.29 0:15
Nie rób z siebie durnia większego niż jesteś, przecież wiadomo ktoś Ty.
rybak2019.09.28 20:12
Spier.... wszawy lewaku!
ANTYCI.UL2019.09.28 22:10
esesman tylko zapomniał sie spuscic twojej starej do ryja i terac mamy sciero ciebie na swiecie
Polonista2019.09.29 19:37
Dlaczego ten rzekomo poświęcony portal toleruje Togo rodzaju komentarze. Można być katolikiem, można też być ateistą lub innowiercą, ale dlaczego się wzajemnie obrażać. Tego rodzaju epitety i słownictwo z rynsztoka świadczy tylko o autorze tego komentarza. Ortografia i budowa zdania nie ma nic wspólnego z językiem polskim. Mamy tu do czynienia z zagranicznym trollem albo kompletnym idiotą.
anonim2019.09.28 16:01
Tatuś. Szkoda że "histeryczna ekoaktywistka" nie nosi łańcuszka z krzyżykiem. Byłaby wówczas dla Frondla "ałtorytetem".
ardo2019.09.28 16:25
Jej rodzice to zatwardziałe lewaki to czemu dziwić się dziecku.
Alojzy Cedzidło 2019.09.28 16:43
A ,,tatuś " to co nosi na szyjce , albo gdzie indziej? Sierp i Młot . Półksiężyc , czy może sztandar 6-cio kolorowy ?
Igor2019.09.28 19:24
eee to typowy przykład tolerancyjnej dziewczyny, wychowanej w lewackiej rodzinie, tacy boją się krzyża, coś ten krzyż w życiu ich nie ominie
kamila2019.09.29 3:29
greta tandeta made in sweden...
anonim2019.09.29 14:01
Obok "Kamili" to ty chłopie w życiu nawet nie stałeś.