Gowin znów o przyspieszonych wyborach. ,,Mam w zanadrzu alternatywne scenariusze’’ - zdjęcie
31.05.21, 08:39Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

Gowin znów o przyspieszonych wyborach. ,,Mam w zanadrzu alternatywne scenariusze’’

25

Lider Porozumienia Jarosław Gowin udzielił wywiadu „Super Expressowi”, w którym odniósł się do obecnej sytuacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Wicepremier podkreślił, że jego partia jest dziś gotowa na ewentualność przyspieszonych wyborów parlamentarnych.

Choć wydawało się, że po prezentacji Polskiego Ładu i podpisaniu nowej deklaracji programowej, spory w Zjednoczonej Prawicy odeszły do przeszłości, to wciąż pojawiają się konflikty w obozie władzy. W ub. tygodniu Porozumienie Jarosława Gowina poparło kandydata opozycji na Rzecznika Praw Obywatelskich. W rozmowie z „Super Expressem” wicepremier Gowin był pytany, czy poparcie prof. Marcina Wiącka nie wywróci koalicji rządzącej.

- „Dlaczego miałaby ją wywrócić sprawa, która nie jest objęta umową koalicyjną? Niedawno Solidarna Polska głosowała przeciw PiS i Porozumieniu w dużo ważniejszej sprawie – Krajowego Planu Odbudowy, i nie zagroziło to koalicji. Okoliczności wystawienia dwojga kandydatów na RPO będą kiedyś przedmiotem badań historyków i zapewniam, że wyjdą na jaw bardzo zaskakujące okoliczności”

- zapewnił polityk.

Mówiąc o sporach wewnątrz Zjednoczonej Prawicy szef Porozumienia zaznaczył, że w obecnej kadencji stabilną większością może dysponować tylko obecna koalicja rządząca.

- „Do różnicy w głosowaniach dochodzi bardzo sporadycznie. Takie rozdźwięki są naturalne w każdej koalicji pod każdą szerokością geograficzną. Gdybyśmy się zgadzali we wszystkim, bylibyśmy jedną partią”

- stwierdził.

- „Jeśli ktoś wypycha dziś Porozumienie z obozu rządowego, tym samym działa na rzecz chaosu. Nazywając sprawę po imieniu: szkodzi Polsce”

- dodał.

Podkreślił przy tym, że jego partia jest przygotowana na ewentualność wcześniejszych wyborów.

- „Mimo że nie dostaliśmy nigdy złotówki z budżetu, a rywalizujemy z partiami, które otrzymują dotacje idące w dziesiątki milionów, to w tej walce Dawida z wieloma Goliatami potrafimy być skuteczni. Jestem przekonany, że będziemy istotnym elementem układanki parlamentarnej w następnej kadencji”

- mówił.

Zapewnił, że najlepszym rozwiązaniem byłoby kontynuowanie rządów obecnej koalicji w następnej kadencji, jednak Porozumienie przewiduje również inne scenariusze.

kak/PAP

Komentarze (25):

Templar2021.06.3 15:05
Z niego taka prawica jak z krowy lwica. To obstrukcyjny element kierowany przez Sośnierza. Genetyczny POwiec i koleś rozrabiaka. Sośnierz, kiedy przestał być Ministrem Zdrowia zaczął robić gnój. Razem jadą na jednym wózku. EGO zawsze jest największym wrogiem człowieka.
lewacka tęczowa lewatywa2021.06.2 10:57
to piąta kolumna prawicy, powinno się go na zbity ryj ...
Templar2021.06.3 15:07
dodam tylko i kopa w d
Jazzz2021.06.1 21:51
Wygląda na to że Gowin się zakiwał. Jego scenariusze zaprowadziły go poza aut. W następnej kadencji będzie istotnym elementem opozycji, z którą knuje nieustannie, jaki tu jeszcze kij wsadzić w szprychy.
Toni2021.06.1 20:33
Gowin w zanadrzu to ty masz obwisłego konika.
czekista2021.06.1 12:55
Ja też mam alternatywny scenariusz. Niech ten kameleon w Krakowie niech się ogląda za siebie, bo jak będę w pobliżu to będę musiał kopnąć go w d...e! Hawkh...
JM2021.06.1 9:16
Gowin, krecie, daj sobie spokój z polityką bo się do niej nie nadajesz. Może najpierw zapisz się do logopedy bo nawet trudno cię zrozumieć jak coś bredzisz. Raz jest w zjednoczonej prawicy, innym razem głosuje przeciwko. Co to za polityk? Chwiejny jak chorągiewka. Tacy ludzie są niewiarygodni.
Japa2021.05.31 22:44
Zaskakująca jednomyślność ocenie osoby i działania pana Gowina Alę są dwie sprawy obok oceny Gowina , mało poruszane równolegle. Gowin jest be ,wszyscy to pisza , ja też . Tylko jest problem z członkami tego Nieporozumienia . Pan Bielan ma swoje zdanie i ciężko z poparciem jego zdania u gowinowców. .Na co oni liczą , chciałbym wiedzieć I druga sprawa . Wyborcy . Przecież dzięki nam ten cienko myślący politykż zarabia niezłą kasę . Z naszej kieszeni . A służy komu innemu . Jeśli On tego nie widzi , to my powinniśmy mu oczy otworzyć przy urnie,
SLAWAN2021.05.31 18:01
Dajcie już spokój z tym narcystycznym lalusiem. Za co się nie zabrał, to sp..ił. Ile można wymiotować?!
Japa2021.05.31 22:57
Komu zfanzolił to sfanzolił . Wiadomo komu . Tylko komu pomagał to ciekawe . . Bo nie wierzę , panie SLAWAN , aby Gowin był az takim idiotą. Podobno 15 czerwca sprawdzi pan Bielan , jaka jest reszta członków Porozumienia Gowinowatych.
Anonim2021.05.31 17:33
Czy warto brać spadek po rządach PiS? Grać na wcześniejsze wybory? Moim zdaniem to głupia polityka tępaków bez wyobraźni. Polskie państwo już nie istnieje. Jakby testament po przodkach, którzy przehulali cały majątek. Znowu opcja zerowa. Jak po okupacji czy rządach komuny.
Nina2021.05.31 11:08
Gowin to taki sam koń trojański jakim był kiedyś Giertych, przyszedł z PO do Porozumienia by szkodzić i rozwalić polski rząd PIS. On już dawno powinien być odstawiony na bocznicę. Jaki z niego antypolak świadczy jego syn który został wychowany w nienawiści do Polski i miłości do POniemieckiej partii Budki. Gowin to wielki przykjaciel POniemieckiego Tuska.
krystyna2021.05.31 10:59
"CIEZKOSTRAWNE" sa jego wywody.
robin2021.05.31 10:50
Kioedy wreszcie ta sliska menda zostanie wyrzucona na smietnik historii?
joanna2021.05.31 10:14
Pycha Jarosława Gowina jest już w takim stadium, że chyba zbliża się do poziomu pychy Lecha Wałęsy. J. Gowin - uzyskujący w sondażach poparcie w okolicach 1proc. - wciąż uważa się za kogoś, kto może jeszcze w polityce rozdawać karty. Jak dotychczas, jedynym osiągnięciem J. Gowina jest mącenie, spiskowanie przeciwko własnej koalicji, a nawet własnej formacji politycznej, skrytobójcze rozwalanie dobrych inicjatyw... i pycha, pycha, pycha. Jego naiwna wiara w moc sprawczą własnych kombinacji politycznych przypomina mi samopoczucie sąsiada, która - jak dobrze popije - popisuje się swoimi możliwościami - ''...ja, pani sąsiadko, jakbym k...a był prezydentem, to bym k...a powy........ł z rządu - tu długa lista poprzekręcanych nazwisk - i co, pani sąsiadka o tym myśli...'' Dotychczas nie udzielałam sąsiadowi żadnych rad. Ale postanowiłam, że przy kolejnym podobnym oświadczeniu zaproponuję sąsiadowi, by w sprawie swoich ''pomysłów politycznych'' skontaktował z Jarosławem Gowinem.
A.2021.05.31 10:08
Brak słów na tego łajdaka! Polska i Polacy nie obchodzą go nic, tylko własna kariera. Won z polskiej polityki, szumowino!!!
kibic2021.05.31 10:06
A my Panie Guwin, mamy zamiar Cię wykopać z polityki w następnych wyborach !!!
Stary2021.05.31 10:04
Facet bez granic ma parcie na szkło i lubi władze
Vi2021.05.31 9:57
Oj ty masz w zanadrzu niejedno. Cwaniak.
Lucy2021.05.31 9:54
Inny i prawdopodobny scenariusz to Gowin poza polityka na zawsze
Gowin to chłoptaś Tuska2021.05.31 9:46
Jeszcze z czasów gdy geszefty załatwiali przy pomocy siatek z kasą z hitler-landu.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.31 9:38
Czy ktoś naprawdę myśli, że Złajdaczona Prawica odda władzę? Mają mafijną sieć, która oplata całą Polskę - wszystkie spółki wypełnione Obajtkami i Misiewiczami od rady nadzorcze po sprzątaczki. I doją, doją, doją, jak PADodil wymodlił...
Lucy2021.05.31 9:55
No juz dobrze wy nigdy nie dojdziecie do władzy wiec się nie denerwuj gorszych złodziei jak platforma nie ma w żadnym kraju.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.31 10:57
PIS będzie rządził do 2090 i dłużej.
ala2021.05.31 16:34
PO już nigdy nie wygra wyborów w Polsce. To partia znienawidzona przez zwykłych ludzi ale forsowana przez antypolski elektorat. W demokratycznych wyborach wygrał PIS, i to z dwukrotną przewagą nad PO. Zdobył drugi raz większość parlamentarną. Sądząc dalej po zachowaniu opozycji, jest duża pewność, że PIS będzie rządziło 3 kadencje, co przyznaje po cichu nawet sama opozycja a nawet Kwaśniewski z lewicy!