Gowin: W kwestii aborcji utrzymamy kompromis - zdjęcie
26.10.15, 09:03

Gowin: W kwestii aborcji utrzymamy kompromis

18

- Beata Szydło jest kandydatem na premiera, wskazanym przez Jarosława Kaczyńskiego, „chociaż do tej pory nie było formalnych decyzji kierownictwa PiS” - mówił Jarosław Gowin w RMF FM.

- Zwracam od razu uwagę państwa, że przyszedłem do redaktora Piaseckiego o ósmej rano, a nie o szóstej rano. - zażartował Gowin.

- Kogokolwiek PiS wskaże, na pewno zaakceptujemy. - w ten sposób odniósł się do spekulacji na temat ewentualnego szefa rządu.

- Jarosław Kaczyński jednoznacznie wykluczał taką możliwość, żeby objąć funkcję marszałka Sejmu, a ja jestem człowiekiem twardo stąpającym po ziemi, w związku z tym wiem, ze każda próba pomniejszenia znaczenia politycznego Jarosława Kaczyńskiego byłaby nieracjonalna. Proszę dać nam przynajmniej kilka dni na zastanowienie się po tym zwycięstwie, rzeczywiście niekwestionowanym zwycięstwie, jak tę szachownicę ułożyć, kto tutaj będzie królem, kto królówką. - mówił polityk Zjednoczonej Prawicy.

Dodaje, że marzy im się zmiana konstytucji. Jednak mówi, że takiego projektu jeszcze nie ma.

- Nie ma i słusznie, dlatego że kiedyś były przymiarki ze strony samego Prawa i Sprawiedliwości, teraz tworzymy szerszy obóz, musimy wypracować wspólny projekt konstytucji, wspólny także przynajmniej z częścią opozycji. - tłumaczy Gowin.

- Jeżeli chodzi o aborcję, to uważam... Ja zawsze opowiadałem się za utrzymaniem bardzo trudnego moralnie - również dla mnie - obecnego kompromisu. Na pewno nie będzie też tak, że zakażemy in vitro. Ja jestem zwolennikiem dopuszczalności in vitro, natomiast poprawimy tę obecną ustawę, żeby nie można było niszczyć ludzkich zarodków. - mówi.

Polityk przyznał też, że w tej chwili samodzielna większość PiS wisi na włosku. – Zdecydowanie za wcześnie dzisiaj dzielić skórę na niedźwiedziu. (…)Jeżeli partia KORWiN przekroczy próg, to my tracimy samodzielną większość – mówił Gowin. Dodał, że jeśli do utworzenia nowego rządu potrzebny będzie koalicjant to wszelkie wcześniejsze ustalenia "mogą wszystko wywrócić".

kz/rmf.fm

 

 

Komentarze (18):

anonim2015.10.26 9:12
Ładny ci katolik z tego Gowina
anonim2015.10.26 9:14
Obrońcy plemników znów wykiwani ładnie ich PiS rozegrało popierając z góry przegrane głosowania w poprzedniej kadencji :)
anonim2015.10.26 9:24
Tego faceta powinni się pozbyć. Jeżeli nie, to spotka ich los partii wielbicieli dewiacji.
anonim2015.10.26 9:45
"- Jeżeli chodzi o aborcję, to uważam... Ja zawsze opowiadałem się za utrzymaniem bardzo trudnego moralnie - również dla mnie - obecnego kompromisu. Na pewno nie będzie też tak, że zakażemy in vitro. Ja jestem zwolennikiem dopuszczalności in vitro, natomiast poprawimy tę obecną ustawę, żeby nie można było niszczyć ludzkich zarodków. - mówi." - no jak to? Przecież ostatnio na frondzie pojawił się artykuł, że katolik może głosować na PIS bo broni chrześcijańskich wartości?!
anonim2015.10.26 9:56
Terlikowscy na kolanach do Częstochowy bo inaczej w piekle sie będziecie smażyć za agitowanie dla tej bandy aborcjonistow hehe ;)
anonim2015.10.26 10:05
To jest właśnie PiS. Kompromis w zgodzie na mordowanie. Katolicy znowu wykiwani. Czułem to i poparłem Korwina, niewątpliwie człowieka rozwiązłego i deklarującego się pod publikę jako deista, ale nie mordercę.
anonim2015.10.26 10:32
Miło jest widzieć wrogich wojowników samych zadających sobie śmiertelne ciosy. Widzę po wpisach rzeszy upadłych klakierów obrońców zgnilizny, że nie rozumieją, o co chodzi. I dobrze. Bo co by nie napisali, to marsz zgnilizny jest ograniczony, a Gowin, sam wpadł już w to, co wczoraj wytykał nieistniejącemu już Palikotowi. Wrogowie Boga pożrą się sami. Cuchnące komentarze ludzi fałszywie dbających o moralność innych, są śmieszne w chwili ich klęski. Matka Boża poradzi sobie z PO, a nawet PiS-em jeżeli ten zdradzi. Teraz nie będzie zwalania na innych, ale także w razie sukcesu, nikt się nie doklei. Za grzechy, każdy dopowiada osobiście. Nikt nie będzie odpowiadał za grzechy których jeszcze inni nie popełnili, to raz, a głosowanie było na poszczególne nazwiska. Rozumiem, że kretyn nie umie czytać, więc taki nie zauważył, ile nazwisk było w każdej partii.
anonim2015.10.26 10:35
Władza demoralizuje!
anonim2015.10.26 10:49
Skoro wychowano cie na manekina, to rozumiem, że wszystkich mierzysz taką sama miarą. Nie wolno nawoływać do grzechu, ale mechanizm kamikaze w akcji, potwierdza się jak widać na twoim przykładzie nadal.
anonim2015.10.26 10:52
Wchodzicie na to forum, smrodzicie i macie efekty.
anonim2015.10.26 11:32
Rozumiem. Ale chyba raczej na takie wyznania lepszy jest konfesjonał, lub wizyta u specjalisty.
anonim2015.10.26 11:46
To jest tzw. "unikanie konfliktu światopoglądowego" który i tak jest faktem. Polacy w większości są katolikami, trzeba mieć jednak świadomość, że często jest to katolicyzm selektywny i powierzchowny. Dlatego walka o prawo człowieka poszanowania jego życia od poczęcia do naturalnej śmierci nie rozgrywa się jedynie na płaszczyźnie prawnej. Ona toczy się w świadomości każdego Polaka, a przede wszystkim każdej Polki. Walka trwa nadal - pomiędzy cywilizacją życia i śmierci. Wybór należy do nas.
anonim2015.10.26 12:29
Narody składają się tak naprawdę z jednostek, a ludzie dzielą się na wierzących i nie wierzących, tak. Katolik, każdy z osobna, powinien przede wszystkim patrzyć tylko na Chrystusa we wspólnocie KK, a nie na innych. Patrzyć na swoje ręce w Chrystusie. Jak wówczas mógłby pobłądzić? Poza wypadkiem zwykłej złej woli, było by to niemożliwe.
anonim2015.10.26 13:09
Bóg jest niezmienny, Chrystus jest niezmienny. Każdy kto go naśladuje według Słowa i patrzy się tylko na swego Mistrza, automatycznie tworzy jedność jego Mistycznego Ciała, bez oglądania się na innych. Ktoś może kogoś chwalić lub ganić, ale nie rozezna się prawdy bez trwania w Chrystusie tak jak należy. Dociekliwość wynikająca z pychy i buntu, czy złości, jest zła. Ten kto trwa, ocenia to co widzi jak należy, ale nie jest sędzią innych. Czyn dobry lub grzech, widać, ale serce widzi Pan. Całe życie ludzkie i każdego z osobna. Tak i relacja z Nim powinna być zawsze osobista, choć wspólnotowa, by być szczęśliwym. Osobista relacja - dla Boga każdy jest niepowtarzalny. Buntownicy działają razem, lub nie, ale każdy z nich sam jest swoim własnym bogiem i dlatego, tak lubią patrzyć na ręce innych. Oni twierdza że nie, bo sami żyją jak chcą, po swojemu i nie interesuje ich, co robią inni. Oni uwalniają się od kieratu - tak określają Prawo Boże i sami kreują siebie. Ale na kogo patrzą, skoro nie widzą Chrystusa, nie uznają Go? Na siebie i na innych, bo nie mają wyboru. Patrzą na zmienność, a tam nie ma ładu i stałości. Więc zawadzają im ludzie wierzący. Wierzący są znakiem, dowodem własnego upadku odstępców. Więc nigdy zgody i pojednania między dobrem i złem. Nie ma środkowej drogi, są tylko dwie. Dobra - Chrystus i zła - szatan.
anonim2015.10.26 16:26
Spokojnie. Jarosław Gowin z inicjatywą zaostrzenia dostępu do aborcji nie wyjdzie, ale projekt zakazu zabijania nienarodzonych, u których zachodzi podejrzenie głębokiego upośledzenia, na pewno poprze. To będzie nadal kompromis aborcyjny, bo dopuszczalność aborcji, w szczególnych przypadkach jednak zostanie.
anonim2015.10.26 16:47
@kors, arbiter i reszta dewiantów:) Zluzujcie portki, bo odkrywacie Amerykę widze na nowo. Napijcie się czegoś mocniejszego, bo na razie wam mózgi się lasują od przegranej dewiantów. PiS wyraźnie przed wyborami mówił,że tego kompromisu nie bedzie na razie ruszał, więc o czym wy bredzicie. Nawet na frondzie były słowa polityków PiS na ten temat. Cel jest powazniejszy niż rozpętywanie zadymy na początku rządów. Celem jest zmiana konstytucji i poszukiwanie wiekszosci konstytucyjnej. Dopiero nowa konstytucja zmieni wszystko,ale do tego trzeba dojsc z głową, czyli czymś, czego lemingom brakuje. Celem jest Teokracja Katolicka i do niej dążymy, pierwszy krok zrobiony w niedziele, zgodnie z planem A komuna niech zdycha w rynsztoku, gdzie lewactwa miejsce;)
anonim2015.10.27 5:14
@Darth Maul Nie przeczę, ale jedno nie wyklucza drugiego.
anonim2015.10.27 15:57
Gowin - nie pierdol! Żadnych kompromisów! NIE dla aborcji!