Gorąco w Senacie! Pęk oskarża Grodzkiego o celową obstrukcję  - zdjęcie
28.11.20, 15:28Fot. screenshot - YouTube (Onet News, Telewizja Republika)

Gorąco w Senacie! Pęk oskarża Grodzkiego o celową obstrukcję

54

Do gorącej wymiany zdań doszło dziś w Senacie pomiędzy wicemarszałkiem Markiem Pękiem a marszałkiem Tomaszem Grodzkim. Wicemarszałek PiS zarzucił politykowi KO, że celowo nie przekazuje on do Sejmu stanowisk Senatu wobec ustaw.

Po dzisiejszym wznowieniu obrad wicemarszałek Marek Pęk złożył wniosek o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów. W ten sposób chciał wyjaśnić to, „co się obecnie dzieje w Senacie”.

- „A mianowicie sprawa dotyczy tego, iż wczoraj na wieczornym Konwencie ustalone zostało, że po przegłosowaniu pakietu ustaw, ten pakiet zostanie niezwłocznie przekazany do Sejmu. Podobne ustalenia nastąpiły - z tego, co mi wiadomo - na poziomie marszałków obydwu izb i szefów kancelarii” – powiedział polityk PiS.

Jak dodał, pracownicy Kancelarii Sejmu czekali na dokumenty do późnej nocy, chcąc wykonać swoją pracę. Sejm czeka na dokumenty dziś od wczesnych godzin porannych, jednak jak stwierdził wicemarszałek, marszałek Grodzki ich nie przekazuje. Podkreślił, że „praca izby wyższej wygląda bardzo nieciekawie”.

- „Podnoszone w czasie COVID-u obciążenia podatkowe i jeszcze wmawianie przedsiębiorcom, że jest to dla nich dobre, jest rzeczą niegodną” – odpowiadał marszałek Grodzki.

Wicemarszałek Pęk pytał więc, czy marszałek Grodzki chce doprowadzić do tego, by rozwiązania te nie zostały przyjęte:

- „W ten sposób izba obstrukcji chce doprowadzić do nie opublikowania prawa uchwalonego przez Sejm i przez Senat, bo stanowisko Senat przyjął wczoraj wieczorem w sprawie tych ustaw” – podkreślił.

Sprzeciw wobec wniosku wicemarszałka PiS złożył Bogdan Borusiewicz, który domagał się natychmiastowego przejścia do głosowania.

- „Jeżeli te ustawy mamy uchwalić, panie marszałku Pęk, to po co pan zgłasza wniosek o przerwę” – mówił.

Na to wicemarszałek Pęk odpowiedział, że chodzi o ustawy już przegłosowane w Senacie w piątek, które nie zostały przekazane do Sejmu.

- „Może pan jeszcze się nie obudził, panie marszałku” – mówił Pęk do Borusiewicza, co spotkało się z upomnieniem go przez marszałka Grodzkiego, który zagroził skorzystaniem z uprawnień regulaminowych.

- „Chciałem panu powiedzieć, że jak zwykle robi pan awanturę w szklance wody, bo nie ma pan aktualnych informacji. Ludzie w tej kancelarii ciężko pracowali do godz. 3 w nocy, żeby przygotować dokumenty i te dokumenty są w Sejmie” – mówił marszałek Grodzki.

W odpowiedzi Marek Pęk zaznaczył, że w Kancelarii Senatu poinformowano go, iż dokumentów nie dostarczono;

- „Albo któryś z panów kłamie, mówi nieprawdę, albo pan w tym momencie tworzy fakty dokonane, które nie miały miejsca” – stwierdził.

Wniosek wicemarszałka Pęka ostatecznie nie został przyjęty. Za odrzuceniem głosowało 50 senatorów, przerwę poparło 42, a 2 się wstrzymało.

Po głosowaniu rozpoczęła się kolejna kłótnia z udziałem domagającego się przeprosin Michała Kamińskiego, po której marszałek Grodzki przywołał polityka PiS do porządku za „wypowiedzi szkalujące wysoką izbę”.

kak/PAP

Komentarze (54):

Bystry2020.11.30 19:57
Zły to ptak co własne gniazdo kala, ale postąpił wobec naszej Ojczyzny jak Judasz.Pewnie nie wie jak Judasz skonczył?
opty2020.11.29 5:59
Targowiczanie mieli więcej Honoru.......
Anonim2020.11.28 22:09
Pisowskie złodzieje dla podtrzymania władzy i otumaniania suwerena j dają kolejne 2 mld zl na kłamliwą TV a żałują dla lekarzy który każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie. I oni mają czelność innych oskarżać o obstrukcję?
rozbawiony prymitywizmem lewackiego debila2020.11.29 0:12
kto ci tak zrypał twój móżdżek lewacki debilu? Kto płodzi takich debili
ala2020.11.28 22:06
Niech się Grodzki cieszy, bo gdyby już w Polsce była wprowadzona praworządność jak w tej cywilizowanej Europie na którą patrzy łakomie, to już dawno by pożegnał się z immunitetem i odpowiedział sądownie za łapówkarstwo. No ale tacy oni wszyscy - Adamowiczowa, Cimoszewicz, a teraz Lempart walczy o immunitet bo przecież trzeba się jakoś zabezpieczyć.
Jarek2020.11.28 21:01
Tu Grodzki ma 100% racji. Pisowskie sprzedajne trolle zawsze będą pisać o kopertach, ale nie przyjmują informacji o przekrętach PIS, bo to dobre Pany - dzielą się okruchami swojego złodziejstwa. Hasełko "Polska racja stanu" Brzmi dostojnie. PIS zjeść ciastko i mieć ciastko. To jest niemożliwe i wszyscy to wiedzą od wieków. Cała strategia Morawieckiego wyjścia z kryzysu po COVID jest oparta na kasie z UE. Jeszcze kilka miesięcy temu chełpił się kwotami jakie wynegocjował - a teraz te kwoty wetuje. Zapatrzony w Orbana, który wyraźnie powiedział na ostatnim spotkaniu z Morawieckim, że Węgrom kasa UE nie jest potrzebna. Orban dba przede wszystkim o interesy Węgier. Dogadał się na kasę od Putina na energetykę. A Morawiecki jaką ma alternatywę? Żadnej. Już wstrzymał podwyżki i trzynastki w budżetówce. Czyli szykuje się na najgorsze. No tak - rząd i jego rodziny się wyżywią, a reszta - będzie zapier... za miskę ryżu. Czy to jest "Polska racja stanu"? Dla tych co żyją z "plusów" to nie robi różnicy - byle dostawali. No i PIS spełni obietnicę - Polska w ruinie!
amożetak2020.11.28 23:02
do Jarek WSI Węgier poszło za Orbanem dlatego może sobie na to pozwolić - a u nas WSI stworzyło okrągły stół wcześniej sprzedając Polskę i WSI-oki prezentują interesy zachodnich interesów Google-O tym jak Rockefeller, Soros i Jaruzelski obalili komunę w Polsce.
Jn2020.11.28 20:46
I ma rację! Grodzki to dno moralne. Jak taki nieokrzesany typ może stać na takim stanowisku?
Jarek2020.11.28 21:03
No jak?! - i Twój mózg się zagotował na takim prostym problemie - biedny "Jn" :-D
Anonim2020.11.28 20:06
do tego ciemnego niedouczonego waltera jesteś ciemny jak tabaka w rogu co za głomb ci te bzdety napisałtusek czy chalicki a może rospurek czy tunowa albo wodowa co nie wie ile ma mieszkań albo komuchy
Walter2020.11.28 19:09
Przeciwko polskiej racji stanu występują Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro. Wielokrotne łamanie konstytucji przez Andrzeja Dudę i polityków z PiS-u jest faktem. Najlepsi prawnicy z Komisji Weneckiej i Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu są co do tego zgodni. Dla Jarosława Kaczyńskiego suwerenność polega na łamaniu ustawy zasadniczej, czyli konstytucji. W wyniku zawetowania budżetu unijnego Polska może stracić pieniądze z funduszu odbudowy w kwocie około 103 mld zł. Jarosław Kaczyński dla łamania praworządności gotowy jest poświęcić te pieniądze. Tak więc pisowska "racja stanu" polega na szkodzeniu własnemu krajowi. Ciemny lud to kupi i zagłosuje na PiS.
alojzy2020.11.28 19:18
Walter- Dotacje które dostaje Polska z Unii Europejskiej idą w większości do prywatnych firm w większości niemieckich i holenderskich , te pieniądze są po to , żeby wygenerować zysk ok. 100mld euro które do tych firm i państw idzie .Polska dostaje z UE ok 30 mld euro -
Jarek2020.11.28 21:06
alojzy - odpowiedz, czy Polska wyglądałaby tak jak wygląda bez pieniędzy z UE? Piorą Ci mózg alojzy, a Ty się cieszysz, że masz internet i możesz sobie popisać na Frondzie. Kto zwraca uwagę na Twoje wpisy? Ja, bo zaglądam tu na zasadzie "oglądania kabaretu"
alojzy2020.11.28 23:05
Jarek ty jesteś kabaretem pisząc takie bzdety
Jn2020.11.28 20:47
I takie idioty jak ty.
Anonim2020.11.28 18:53
Kiedy ten łapówkarz pójdzie do pierdla
klawisz2020.11.28 19:05
spokojnie pójdzie siedzieć , w szpitalu Szczecin-Zdunowo ABW dokładnie trzepie wszystkich i wszystko
pytanie2020.11.28 21:52
trzepią to oni kapucyna. sobie nawzajem. trzepią i nic nie mogą wytrzepać. a jak sasina sasin wydał, tak nie ma sasina 1 sasin = 70 mln złotych
tr2020.11.28 18:26
czego to spodziewać się po Tomaszu Grodzkim tam poglądy gdzie korzyść- jak jego tatuś-Ojciec marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego – Stanisław Grodzki – był funkcjonariuszem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego – wynika z akt Instytutu Pamięci Narodowej,
jle_ffm2020.11.28 19:09
Taki z ciebie śledczy? A słyszałeś o tym że wuj Kaczyńskiego H. Świątkowski był ministrem Bezpieki w czasach stalinowskich kiedy na śmierć skazano W. Pileckiego?
lipa2020.11.28 18:09
czy to syn Bogdana Pęk, który to pewnego dnia odpoczywał näyebany jak szpadel w korytarzu domu poselskiego?
hahah2020.11.28 18:19
Dokładnie to jest ten. Fajnie się wtedy tłumaczył "zemdlałem na tle neurologicznym" hahahah
Anette2020.11.28 17:02
Trzecia osoba w państwie nie może znieść, że nie gra pierwszych skrzypiec. Jest po prostu żałosny
Nawet Hitler nie miał takich wyników2020.11.28 16:59
Polska ma wyższy wskaźnik zgonów na milion mieszkańców niż Wielka Brytania, Francja, Hiszpania czy nawet Stany Zjednoczone.
Przed Polska jest m.in. Irlandia, Węgry,2020.11.28 17:30
Holandia, Belgia, Szwecja, Francja, USA, UK, Francja, Czechy, Rumunia . . . . https://www.statista.com/statistics/1104709/coronavirus-deaths-worldwide-per-million-inhabitants/
Jan Radziszewski2020.11.28 18:07
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 𝐈 𝐖 𝐂𝐘𝐂𝐎𝐖𝐈𝐄. . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
Jan Radziszewski i oficjalna2020.11.28 18:10
𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐓𝐀𝐒𝐒 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐎𝐑𝐀𝐙 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐔𝐉𝐄: 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 !
w imie koronalottowiczów morduje się caly naród2020.11.28 18:02
https://www.statista.com/statistics/525353/sweden-number-of-deaths/ https://projektsanning.com/wp-content/uploads/2020/11/Doda-per-dag-1024x631.png Szwecja ma identyczne procentowo ilości zakażeń i niby full trupów. Ale to jest prawda dla idiotów bo to są wirtualne z dopy wzięte cyfry. Owszem, w Szwecji zmarło więcej ze 3-4 tysiące osób ale niemal wyłącznie w DPS-ach gdzie leczono starców morfiną. Natomiast u nas poza niezliczoną ilością nieszczęść, także dzieci, dziesiątkami tysięcy zmarłych przed czasem osób morduje się w gospodarkę i zaciąga kilkaset miliardów pożyczek . Szwecja zakończy rok z zupełnie normalnymi lub w miarę przyzwoitymi liczbami zgonów a Polska z nadwyżką ponad 60 tys tysięcy (na dziś mamy ok 43 tys) czyli jak po zrzuceniu bomby atomowej na Hiroshimę. Czy zwolennicy lock downów mają odwagę spojrzeć sobie w lustro i przeprosić za doprowadzenie do zbrodni na własnym narodzie???????Epidemiolog Szwecji na pewno zna ogólne statystyki w swoim kraju ale nawet tam ciężko wytłumaczyc idiotom że w czasie mocnej 2 fali nie umiera realnie nikt, nawet w DPS-ach. U nas nadwyżka 200%. Za używanie słowa koronawirus w przestrzeni publicznej powinna być chłosta albo wiezienie. inaczej czeka Polskę drugi atom jak na Nagasaki.
barbary zabiły 30 tys ludzi-13tys norma szwedzka2020.11.28 18:17
półtorej osoby na 38 milionów, to tak jakby wygrać w lotto ale w drugą stronę Ba-ba 2020.09.10 19:27 Jeśli ci umrze na koronawirusa ojciec lub matka, powiem, że nie ma czym się przejmować, bo właśnie wygrali w totolotka. Czy nie rozumiesz, ze gdyby nie działania rządu ta proporcja byłaby zupełnie inna? We Włoszech zmarło kilkudziesięciu księży, którzy opiekowali się chorymi. Tu proporcja jest zupełnie inna. Anonim 2020.09.10 19:33 Ale ile w tym czasie umrze od nieleczenia nowotworow i innych chorob. Ile umrze bo wyrzucono w błoto 200 mld? Mam szczescie ze u mnie w rodzinie nie jedna osoba zdążyła wyleczyć nowotwory bo ideologia covid zabiła by ich jak tatę który nie znał słowa koronawirus i umarł na płuca. Siedz sobie w czerwonej strefie twoja wola a ode mnie i innych 3 ch.. w bok.......
Anonim2020.11.28 18:34
Barbara podaj swoje dane osobowe to przyjade i napluje ci kiedyś w twarz za te wszystkie zbrodnie jakie się dzieją wedle twojego życzenia. 1 tys Szwedów zmarłych w społeczeństwie to wręcz statystyczne zero a u nas ludzie od lock downu umierają naprawdę mimo szczepień BCG (wersją japońską sam bym się dodatkowo zaszczepił a covidowe wsadz se w doope)
ajakże2020.11.28 16:43
czego to spodziewać się po Tomaszu Grodzkim tam poglądy gdzie korzyść- jak jego tatuś-Ojciec marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego – Stanisław Grodzki – był funkcjonariuszem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego – wynika z akt Instytutu Pamięci Narodowej,
Jak Pęk pękł2020.11.28 16:40
:-D
"Wicemarszałek Pęk"2020.11.28 16:38
Pisiory już tak mają - dużo gardłują, a jak przychodzi co do czego, szybko pękają!
Anon2020.11.28 16:30
Marszałek powiedział brutalną prawdę, od teraz zależy czy chcemy być środkowym wschodem czy raczej samym wschodem
zdumiony głupotą lewaka2020.11.28 16:33
O jakiej prawdzie pleciesz intelektualny debilu?
baćka Łukašenka2020.11.28 16:42
Kačyšenka, uchadzi!
Anon2020.11.28 16:53
O praktykach (np. łamanie niezawisłości sądów, skłócenie narodu) dzięki którym będziemy mogli się pożegnać z przynależnością do Unii. Jeszcze to wszystko oplecione naszym narodowym brakiem pokory (miejscami nieuzasadniony)
zdumiony głupotą lewaka2020.11.28 17:04
"łamanie niezawisłości sądów, skłócenie narodu" - kto ci tak zrypał móżdżek takim bełkotem. Jeżeli bezpośrednio nie interesujesz się tym tematem to nie zabieraj głosu. Tu idzie walka o niezależność Polski od unijnych urzędników. Jeżeli podążymy za tym co chcą po-wskie gów.a to niedługo nie będzie potrzebny POlsce sejm, bo o wszystkim będą decydować unijni urzędnicy. PO-wskie gów.a popierają ich teraz, bo liczą że przy ich pomocy oni dorwą się do koryta. Kiedyś takim strzelano w łeb za zdradę Ojczyzny. A teraz polactwo (czyt. głupawe lewactwo; nie mylic z Polakami) mają głęboko w czterech literach zdradę Ojczyzny. A gdy chodzi o sądy - to te polityczne śmiecie, które orzekały już w czasach komuny powinny już dawno odejść. Tylko debile jeszcze nie wiedzą jakie przekrety robią te śmiecie i podległe im kundle
Anon2020.11.28 17:17
A kto znowu zrypał ci móżdżek Takim bełkotem? Podane przez ciebie przykłady analogicznie wykonuje obecna władza tylko na innej płaszczyźnie (ale to wciąż to samo). Sam ton twojej wypowiedzi potwierdza przytoczone wyżej przeze mnie przykłady- dzielenie narodu na "lewaków" i oczywiście "prawdziwych Polaków Patriotów" + kara śmierci za "zdradę" ojczyzny- co my chcemy osiągnąć przez takie prostackie praktyki?
Dam2020.11.28 16:26
PIS, który dalszym ciągu nie opublikował ustawy podpisanej przez PAD 3 tygodnie temu ma czelność mówić o obstrukcję. Żałosne jak zwykle.
infor2020.11.28 16:34
Ty jesteś żałosny debilu, gdyż twój zasrany móżdżek nie łapie o co tu chodzi
infor = żałosny pisowski trol2020.11.28 16:39
:/
infor2020.11.28 16:55
dla -debila twojego pokroju - wszyscy o odmiennym poglądzie są pisowskimi trolami. Tylko tacy debile jak ty i poprzednik nie łapią czemu i komu służy taki bełkot jak tego gów.a zwanego grodzki. Ponadto dla twojej wiedzy debilu - nie mam nic wspólnego z PiS-em ale umiem rozróżniać interes Polski od interesów innych krajów w Unii w przeciwieństwie do was lewaków o zrąbanych móżdżkach
PV2020.11.28 17:44
Jak tak się odnosisz do innych to się potem nie dziw, że Cię przezywają pisowskim trollem- trochę więcej pokory
Dam2020.11.28 19:03
Chodzi o to, że PIS nie zauważył, że dał PAD do podpisania ustawę, w której były podwyżki dla wszystkich medyków, a nie tylko dla walczących z COVIDem, więc od 3 tygodni jej nie opublikowali. A była ponoć tak ważna, że 1 dzień przetrzymywania jej w senacie, aby ktokolwiek mógł ją przeczytać, było podniesione niemal do rangi zdrady. I teraz dzieje się to samo. Ale ciemny lud to kupi.
Göwna żydowskie "w pracy"...2020.11.28 16:15
jle_ffm, Natalja Siwiec, Göwno z Nilu, MT (‿ˠ‿), Po 11..., MaxFiend, ladychapel, Krakus, Suweren, Darek, Jonasik, AAAtomek, okazyjnie "kretynizacja", Anonim.... itp. To duet parchów Tadziu i Jasiu Hertrich-Woleński. . . . .
jle_ffm2020.11.28 16:21
Słychać pis-wycie? Znakomicie. Po prostu miód na uszy :)
Göwna żydowskie "w pracy"...2020.11.28 16:29
Zamiana göwna żydowskiego na nawóz to przyjemność.
szubienica przy okazji2020.11.28 16:13
Folksdojcze marnie kończyli.
Kinol2020.11.28 16:12
Dr koperta to szpicel UE. To jest godne kary śmierci.
jle_ffm2020.11.28 16:12
Widać jedno, że orędzie marszałka było jak wsadzenie kija prawdy w pisowskie mrowisko. I bardzo dobrze, niech sobie nie myślą że PiS to cała Polska że mogą robić co im się podoba...
PPP2020.11.28 16:04
Polska Partia Protestująca protestuje zawsze bez końca…
Standard parcha.2020.11.28 15:52
Co parch może i co jest wg. parcha normalne, np. antypolskie skürwysyństwo, cyt.:" Kurvva nie naród POZNASZ POLAKA PO CHAMSTWIE GŁUPOCIE I MORDZIE PIJAKA! POLSKIE ANTYWARTOŚCI SĄ GORSZE NIŻ KORONĄ BO NISZCZĄ TEŻ ZDROWIE PSYCHICZNE". - . . . . A jakie jest do tego potrzebne wykształcenie, nie mylić z inteligencja, żeby takimi "standardami argumentować"? Potrzebny jest "doktorat i profesor nadzwyczajny" z PRL-u oraz "profesor zwyczajny" tzw. geremkowsko-żydowski. Oraz pozycja "profesora" w najbardziej prowincjonalnej dziurze Polski, Rzeszów-Mojżeszów. Pomijam takie drobiazgi jak umiejętność myślenia abstrakcją i jakiś tam talent literacki. Gratulacje dla prof. doktora Jana Hertrich-Woleńskiego oraz jego synka ułomka Tadeusza.
AAAtomek2020.11.28 15:49
Sobota, prezes baranów potwierdził mrugnięciem i stado baranów rzuciło się oczerniać Marszałka Senatu.