Gdyby Polacy mieli świadomość, czym naprawdę jest gender...  - zdjęcie
17.01.15, 10:45Gdyby Polacy mieli świadomość, czym naprawdę jest gender... (fot. archiwum)

Gdyby Polacy mieli świadomość, czym naprawdę jest gender...

12

Zdaniem autorki książki „Raport o gender w Polsce”, w naszym społeczeństwie jest wyjątkowo niska świadomość zagrożeń, związanych z promowaną przez lewicowo-feministyczne środowiska ideologią.

A „żniwa” forsowania gender w Polsce są już widoczne – to liczne zajęcia dla uczniów szkół, szkolenia dla nauczycieli… Polacy nie przeciwstawiają się ideologii, bo do końca nie wiedzą, czym ona jest. Inaczej jest, jak zauważa Niewińska, we Francji, gdzie przeciwko gender organizowane są wielotysięczne manifestacje.

„U nas jeszcze tego nie ma. Ciągle jeszcze jesteśmy społeczeństwem uśpionym– w jedno ucho wpada, a drugim wypada. Od bardzo wielu ludzi słyszę: Gender? My już jesteśmy tym tematem zmęczeni, ale gdyby się dopytać, co to jest ten gender, okazuje się, że mają tylko taką płytką wiedzę telewizyjną, typu A, bo pani Środa mówiła, że to coś z równością płci, a inna osoba mówiła, że chodzi o równą płacę…” – ubolewa autorka książki „Raport o gender w Polsce”.

Według Niewińskiej, gdyby Polacy mieli świadomość, czym naprawdę jest gender, nie godziliby się na wprowadzanie ideologicznych rozwiązań, zwłaszcza na szczeblu parlamentarnym.

MaR/Radio Maryja

 

Komentarze (12):

anonim2015.01.17 10:59
Oj ci Polacy ! Musza pilnować kopalni , pigułki, polityków, księży , genderów , przemocy.To kiedy żyć po prostu żyć gdy płacimy ludziom za rządzenie. To powinni dobrze rządzić , a nie fuszerkę odwalać.Trzeba znaleść tylko jeden sposób jak ich wyrzucić jak tworzą nierząd.Jak nie słuchają większości przecież większość to katolicy.? A czasem mi się wydaje że pasterze KK mają dużo za uszami.
anonim2015.01.17 11:17
Mamy na rynku znakomita pozycję opisującą kwestie genderowe - to książka "Pułapka Gender" Marzeny Nykiel UWAGA - lemingi i lewi nie czytać, to nie do was Wszystkim myślącym i starającym się lepiej rozumieć otaczający świat i zjawiska, jak i wszystkim poszukującym wiedzy polecam tę książkę Jest to świetna pozycja opisują zjawiska i procesy, które większość z nas z osobna zna, ale zebrane w jednym miejscu ze wskazaniem ścisłych powiązań dają pełny obraz tego z czym mamy do czynienia. Syntetyczne ujęcie i prosty, publicystyczny język powodują, że czyta się lekko i rozumie sprawy poważne i skomplikowane bez wielkiego wysiłku intelektualnego - język ten trafiłby i do leminigów czy lewych, ale oni a priori nie będą próbowali zrozumieć, tylko odrzucą z założenia. Dlatego gorąco zachęcam do przeczytania wszystkich normalnych ludzi - warto.
anonim2015.01.17 11:21
@temida Nie pękajmy - działajmy :-)). Jeśli jeszcze nie czytałaś - to zachęcam do wywiadu z prof. A . Nowakiem zamieszczonego trochę wcześniej.
anonim2015.01.17 11:52
gender to dziadostwo ale polak mądry po szkodzie
anonim2015.01.17 11:56
@Nabi Działajmy w domach nie pozwólmy by nam szkoła wychowywała dzieci.Był komunizm ,ale nie wszyscy popadli w tę chorobę. A przecie to było gorsze . Wartości są zawsze takie same, nie zmienne od lat, kto tego nie rozumie jego strata. Od wstapienia do Unii mamy i będziemy mieli narzucone prawo.I tu winę ponosi KK dlaczego wiedział i nie powiedział? KK wiedział jakie wartości ma Unia , i nie pamiętam żeby ostrzegał ludzi przed referendum o zagrożeniach płynących z zachodu. Z całym szacunkiem ,ale ludziom trzeba otwierać oczy , i ktoś to musi robić.Obudziliśmy się jak zwykle z ręką w nocniku.
anonim2015.01.17 14:49
@temida W domach to początek, oprócz musimy działać na miarę talentów i możliwości wszędzie gdzie się da (I jak kto może) na wielu polach. Jest nas więcej niż komukolwiek się wydaje, tylko musimy się policzyć i jednoczyć. Z Kościołem to nieco bardziej skomplikowane - zobacz ilu "śpiochów" nagle "objawiło się" w Kościele jak ich masowo zaczęto "wybudzać" - kto by przypuszczał, że tak wielu wrogów Kościoła tkwiło w samym Kościele? A ilu jeszcze tkwi nieujawniających się i to na wszystkich szczeblach hierarchii? Z drugiej strony wiodąca rola prymasów - przez większość historii mieliśmy świetnych prymasów, ale ostatni prymasostwo "skończyło" się w zasadzie na Glempie, choć to skuteczne na Prymasie Tysiąclecia - kolejni po Glempie, to w zasadzie prymasi - żeby sparafrazować pewne powiedzenie - tacy "teoretyczni" jeśli chodzi o prowadzenie polskiego Kościoła. Ale jak mawiał M. J. Wołodyjowski - "nic to", przez tyle lat różnych niewoli nie dali nam rady, nie dadzą i dziś - chyba, że sami się zniszczymy - nie na darmo mamy w hymnie: ...jeszcze nie zginęła, póki my żyjemy...
anonim2015.01.17 14:58
A patologiczny margines do którego dziś należą choćby np. takie różne swojskie_lewaki, nieMy i inne Przeciw_gendery istniały zawsze, a normalni ludzie z politowaniem ich tolerowali i jedynie nie pozwali żeby zbyt urośli we wpływy na tyle , bo za mocno szkodzić...nie się nimi co przejmować, popiszczą, popiszczą i im się znudzi, a zajmą czyszczeniem raciczek w rynsztoku, w którym się taplają.
anonim2015.01.17 20:12
@temida Radio Maryja protestowało bardzo mocno przeciwko Unii, czym zraziło do siebie "elyty", z częścią polskiego Kościoła włącznie. Przypomnij sobie wycie Wałka - Bolka w kierunku o. Tadeusza... Odsłuchałem ponad tysiąc kazań ks. Piotra Natanka... Dużo gorzkich słów w stronę biskupów. Jedno było fajne: "Głupota się nawet nie zatrzymuje przed kapeluszem kardynalskim" Śp. o. Joachim Badeni już dawno temu twierdził, że zapowiadanym Antychrystem może być właśnie Unia Europejska... Teraz na Republice widziałem jak cały świat islamski protestuje przed wyśmiewaniem ich proroka. Premier Turcji otwarcie mówi o wojnie cywilizacji... Kto to sprowokował?
anonim2015.01.17 20:19
@Nabi Chyba mamy to samo na myśli, śpiochy wzięły się za naszą wiarę.Tylko patrzeć na lewo i prawo to już wszędzie tego mnóstwo."Jeszcze nie zginęła" tylko na smycz ją wiążą i kaganiec nakładają.
anonim2015.01.17 22:12
@marekwu Wiadomo kto kreci na swoją modłę.
anonim2015.01.18 14:40
@SaraL Ja definiuję odwrotnie pięknie. Satanistyczno - marksistowska ideologia, której jedynym celem jest zatarcie wszystkich różnic kulturowych w obrębie populacji, aby grupa trzymająca władzę otrzymała maksimum środków ku jej sprawowaniu. Genderoodporny Trzeci Świat wykastrują wojnami, szczepionkami sterylizacyjnymi i odpowiednio spreparowanymi epidemiami. Przychodzi baba do... - seminarium z dowodem osobistym, że jest mężczyzną...I już mamy wrzask, że (go) jej nie przyjęli. Z przykrością informuję, że tylko WOJNA jest w stanie wyczyścić takie szaleństwo. Obym się mylił.
anonim2015.01.19 0:59
@marekwu Albo jakiś wąglik lub atom.... Ale najpewnie to samo sie wszystko zdegeneruje. Natura nie przebacza nigdy.