Gary Oldman powiedział: "Żydzi rządzą Hollywood" czym wywołał skandal! - zdjęcie
26.06.14, 08:19Gary Oldman (fot. Wikimedia Commons)

Gary Oldman powiedział: "Żydzi rządzą Hollywood" czym wywołał skandal!

19

Na Gary'ego Oldmana posypały się gromy po wywiadzie w którym mówił o podwójnych standardach panujących w Hollywood, rozprawiał się z polityczną poprawnością i hipokryzją panująca w tym świecie, oraz stanął w obronie Mela Gibsona i Aleca Baldwina. Powiedział również zdanie, które zatrząsło Ameryką: "Żydzi rządzą Hollywood".

Na te ostatnie słowa mocno zareagowały środowiska żydowskie i polipoprawne. Do ataku na Oldmana od razu rzuciła się skompromitowana Liga Przeciwko Zniesławieniu (ADL) oraz Centrum Szymona Wiesenthala, agencja żydowska z Los Angeles, stawiająca sobie za cel ochronę praw człowieka i zachowanie pamięci o Holokauście. Obie organizacje napisały: "To słowa nieodpowiedzialne, podsycające nienawiść i fałszywe stereotypy na temat branży filmowej i obecności w niej Żydów" - napisał w oświadczeniu Abraham H. Foxman, szef ADL.

Co ciekawe, Oldman oberwał też za obronę Mela Gibsona, a szczególnie za zdanie: "Podczas aresztowania Mel był pijany, zdenerwowany i powiedział kilka ostrych słów, za które później przeprosił. Ale kto z nas czegoś takiego nie mówił? Jesteśmy bandą hipokrytów - powiedział aktor w wywiadzie dla "Playboya" (chodzi o antysemickie wypowiedzi Mela Gibsona). "Czy policjant, który go aresztował, nigdy nie powiedział nic wulgarnego o Żydach? Nigdy nie użył słów takich jak "czarnuch" czy "pie***ony Żyd"? Mel mieszka w mieście, które jest rządzone przez Żydów, więc mówiąc to, co powiedział, podciął gałąź, na której siedział. Teraz jest wyrzutkiem, trędowatym".

Zdaniem Foxmana z ADL, Oldman przekroczył granicę przyzwoitości twierdząc, że reżyser "Pasji" został niesprawiedliwie potraktowany. "Gibson sam się skazał na status pariasa, kiedy ujawnił swoje prawdziwe ja - jako człowiek przepełniony nienawiścią. ADL wyraża głębokie ubolewanie, że Gary Oldman dał się omotać wizji świata Gibsona, pełnej uprzedzeń i niesprawiedliwych opinii".

Oldman bardzo szybko zareagował na ten atak. "Wyrażam swój szczery i głęboki żal. Po zobaczeniu swoich uwag na piśmie zdałem sobie sprawę z tego, jak bardzo krzywdzące mogą być moje słowa w odbiorze i jak łatwo mogą stać się pożywką dla antysemitów. Każda wypowiedź, która wzmacnia fałszywe stereotypy, jest karygodna i powinna być ostro piętnowana. Dotyczy to również moich własnych słów. Dlatego też z pokorą przyjmuję słowa ADL i proszę wszystkich, którzy poczuli się urażeni, o wybaczenie" - napisał w liście, który wysłał Foxmanowi. I dodał, że "czuje osobistą więź z prześladowanymi przez wieki Żydami", a po niedawnej lekturze książki o Żydach w Hollywood autorstwa Neala Gablera "An Empire of Their Own: How the Jews invented Hollywood" zrozumiał, jak "wiele Żydom zawdzięcza i ma ogromny dług, bo dzięki nim zrobił karierę".

Oldman powiedział też bardzo ciekawe zdania na temat politycznej poprawności. "Polityczna poprawność to bzdura. Gdybym ja o kimś wyraził się, wykorzystując termin obraźliwy lub uważany za mowę nienawiści, od razu zostałbym napiętnowany i wyrzucony poza nawias. Tymczasem komicy tacy jak Bill Maher czy Jon Stewart mogą powiedzieć wszystko i uchodzi im to płazem. Co więcej, ludzie się śmieją. Podobnie oceniam incydent z Baldwinem, który zwyzywał jakiegoś natręta po tym, jak nie chciał mu dać spokoju. Nie mam mu tego za złe, doskonale to rozumiem".

mod/TVN24.pl

Komentarze (19):

anonim2014.06.26 8:20
Przyzwoity człowiek. Brawo
anonim2014.06.26 8:46
Nie jest przyzwoitym przepraszanie za powiedzenie prawdy Raczej to tchórzostwo
anonim2014.06.26 8:58
Co ma z tym wspólnego Holokaust.?
anonim2014.06.26 9:12
temida To ma wspólnego, że holokaust jest religią tych, którzy rządzą w hollywood
anonim2014.06.26 9:20
Amerykanie zachowują się jak"choinką robieni"nie zauważając tego nawet nie krypto-lobby w Hollywood,już jak powstawał Ojciec Chrzestny,było jasne że o mafii żydowskiej film nie powstanie.
anonim2014.06.26 9:56
To, że Żydzi rządzą fabryką snów to oczywiste- każdy kto choć liznął historii fabryki snów o tym wie. Nie rozumiem dlaczego stwierdzenie tego faktu miałoby być antysemickie? Jakieś jaja to są. :-(
anonim2014.06.26 10:00
No i za co go zjechali? Ja bym się cieszył gdyby powiedział, że Polacy rządzą w Hollywood.
anonim2014.06.26 10:15
I po aktorze podobnie jak po historykach, pisarzach którzy osmielaja sie pierdnac na temat zydow a nie daj boze na temat holokaustu od razu uruchamia sie Wiesenthala do scigania gojów.
anonim2014.06.26 10:23
Chyba najlepiej ujął to premier Składkowski w 1937 piszac o Zwiazku Nauczycielskim gdzie było 3000 zydów. "Jeśli żydzi mają swoje organizacje z paragrafem żydowskim, jak np. "Związek nauczycieli szkól hebrajskich w Polsce", "Żydowskie Stowarzyszenie Kulturalno Oświatowe", "Jabne", gdzie członkami mogą być tylko żydzi, to dlaczego Polacy nie mogą mieć takich stowarzyszeń, gdzie mogliby być tylko sami Polacy? " Zastnówcie sie przez chwile kto wymyslił TOLERANCJE.
anonim2014.06.26 12:41
wszędzie jest pełno żydków
anonim2014.06.26 12:47
Ma całkowitą rację nie tylko w Hollywood - żydzi rządzą. A ilu polityków tzw patriotów w ich przepastnych kieszeniach siedzi? Tego się nawet nie doładnie policzyć!
anonim2014.06.26 13:12
"jeden z najbardziej wybitnych"?
anonim2014.06.26 17:25
@bonaventura To niech się nawrócą na droge Mojżesza.Wskazane!!
anonim2014.06.26 17:26
@Jahu Za to zjechali bo im nie lizał.
anonim2014.06.26 18:02
Apropos Centrum Wiesenthala. Franciszek Waluś został oskarżony o to, że jako gestapowiec znęcał się nad Zydami. Żydowski autorytet - Szymon Wiesenthal "wystarał się" o kilkunastu swiadków, którzy sugestywnie (niemal jak Gross) opisywali jakich to makabrycznych zbrodni dokonywał Waluś. Potem okazało się, że w żaden sposób nie mógł być gestapowcem ponieważ w tym czasie przebywał "na robotach" w Niemczech, miał 17 lat a w dodatku był bardzo niskiego wzrostu. Łaskawie go uniewinniono. W trakcie całej tej skoordynowanej akcji miał dwa zawały, dorobek zycia stracił w związku z kosztami prawnymi a żydowska bojówka oblała mu twarz kwasem.
anonim2014.06.26 22:43
Pan Oldman wyraził swój pogląd i został za to natychmiast napiętnowany. Pragnę jednak zwrócić uwagę, że jego przeprosiny to jawna drwina z adwersarzy, choć ubrana w eleganckie sformułowania.
anonim2014.06.27 10:31
Dobry artykuł o branży porno, w tym duchu: http://www.bibula.com/?p=1793
anonim2014.06.29 20:56
A w którym miejscu Gibson się pokazał jako człowiek przepełniony nienawiścią?
anonim2014.07.2 9:43
Taki Baron Sasha Cohen może się nabijać z Polski i jest git. To nie jest antypolonizm.