G. Wierzchowski dopuszczał się mobbingu? Nowe informacje ws. dymisji kuratora - zdjęcie
24.08.20, 12:36Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

G. Wierzchowski dopuszczał się mobbingu? Nowe informacje ws. dymisji kuratora

17

Wiele kontrowersji wzbudza decyzja MEN o zwolnieniu łódzkiego kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego. Dymisja nastąpiła w momencie, kiedy żądały jej środowiska lewicowe w związku z wypowiedzią Wierzchowskiego nt. LGBT. MEN zapewnia jednak, że to nie poglądy kuratora były przyczyną zwolnienia. Teraz głos zabrał przewodniczący łódzkiej Solidarności oświatowej Roman Laskowski. Przekonuje on, że lokalni działacze od dwóch lat domagali się odwołania kuratora, a przyczyną miał być m.in. mobbing.

Szef MEN Dariusz Piontkowski podjął decyzję o zwolnieniu szefa łódzkiego kuratorium. Powodem miał być od dawna zapowiadany wniosek wojewody. Zwolnienie to jednak zbiegło się w czasie z wypowiedzią Wierzchowskiego nt. LGBT, która bardzo nie spodobała się środowiskom lewicy. Reagując na słowa kuratora w Telewizji Trwam, gdzie mówił o zagrożeniu ideologią LGBT, Lewica i KO domagały się jego dymisji.

Teraz przewodniczący NSZZ „Solidarność” Oświatowa Łódź Roman Laskowski przekonuje, że jej działacze od dwóch lat wysuwali zastrzeżenia wobec Grzegorza Wierzchowskiego:

- „To były bardzo duże zastrzeżenia, dotyczące nawet, można tak powiedzieć, mobbingu” – mówił Laskowski na antenie TVP3 Łódź.

kak/PAP, TVP3 Łódź, tvp.info.pl

Komentarze (17):

iwona2020.08.24 21:51
dość już już dość my was pisowskie lewackie wieprze wybraliśmy i my was lewackie obłąkane ideologią lgbt obalimy i rozliczymy za oszukiwanie nas i upodlenie a naczelnika pstra i jego sługusów światowej masonerii i lewactwa powleczemy na sznurze i na latarnie dość już złodzieje i oszustów 3rp pluję na te ścierwa mieniące się elitami 3rp
ranek2020.08.24 21:42
łżecie pisowskie komuchy wasz koniec nadchodzi szybciej niż się spodziewacie oszukaliście nas biednych polaków a za to jest tylko jednokara sznur i latarnia dla skundlonych spedalonych lewacko pisowskich kundli
emerytka2020.08.24 18:07
bohcenski i piontkowski WYWALENI NA BRUK JUZ DZIS!!to prezesie uspokoi sytuacjeINACZEJ CZARNO WIDZE WASZ DALSZY RZĄD!!nie ma zmiluj,jesli byly przeciw kuratorowi jakies przyczyny do zwolnienia CZA BYŁO TO ZROBIĆ,teraz tłumaczenie TO STEK BZDUR I WYMYŚLANIE twardy elektorat JUZ SIE NIE NABIERZE tu idzie O DZIECI O ICH RADOSNE DZIECIŃSTWO a nie koszmar przezytych gwałtów czy innych deprawacji!! TO WAM PIS NIE UJDZIE NA SUCHO.moze trela i reszta towarzycha z literkami KAŻE WYGNAC NAS POLAKOW Z POLSKI tez to zrobicie????basta,dosc tego ogłupiania
gosc2020.08.24 18:05
czy wy tłumaczacy TĄ SKANDALICZNĄ DECYZJĘ myslicie ze POLACY głosujący na was TO DURNIE???jesli zeście zapomnieli TO PRZYPOMINAM TU CHODZI O POLSKIE DZIECI,które nie sa zabawką ,nie są do deprawowania ich w okresie dziecinstwa,czy młodości,POLSKIE DZIECI nie sa do gwałcenia przez lubiacych takie zboczenstwa,POLSKIE DZIECI TO PRZYSZŁOŚĆ POLSKI!!!zaufalismy wam PIS że bedziecie bronić RODZINY I DZIECI,i co sie okazuje, że kurator który wypowiedział TO CO MYSLI 98%POLAKÓW,było przyczyną wyrzucenia go na bruk!!!HANBA I SKANDAL!! teraz jakieś głupie pozbawione sensu tłumaczenia ze cos,kiedys kurator zrobił,CZA BYŁO WTEDY KURATORA ZWOLNIĆ,dzis sprawa wyglada tak lewactwo sie oburzyło i zaatakowało ,PIS dostał biegunki i mysląc głupi elektorat zrozumi bedzie OKEY,otóz nie bedzie okey,ZOBACZYCIE chcieliscie wojny to bedziecie ją mieli PIS!!
Alojzy Cedzidło2020.08.24 17:35
Ktoś tu nie wierzy w inteligencję Polaków . Przecież na Boga największy głupek zauważ ,że gloryfikuje się i tłumaczy na wszystkie sposoby jeden powód zwolnienia , Negatywny stosunek kuratora do LGBT O tych innych powodach , co to niby od dawna się rozważa , nic albo niewiele .Nawet Minister "rozważał" od dawna . Wiadomo . Minister musi " rozważać " Tylko co , same tajności ? Minister ma takie prawo . My też . Tyle tylko ,że nie budzi to w nas entuzjazmu do władzy tym bardziej ,że to nie pierwszy taki przypadek ,,tajności" . Było już podobne zwolnienie za m.innymi " ubeckie metody pracy" . Do dziś ginę z ciekawości jakie jakie to były sprawy które zwalczał urzędnik , który całe życie poświęcił walce z komuną.
Torchwood2020.08.24 15:12
Czyli ten kurator to nie nie tylko homofob, ale też generalnie zakała społeczna.
Michał Jan2020.08.24 15:23
I pijak, i złodziej, bo każdy pijak, to złodziej?
Michał Jan2020.08.24 13:36
Brawo PiS! Już w południe udało opracować (wprawdzie dość dęte) wytłumaczenie dymisji kuratora. Żeby tak zawsze rząd był równie sprawny!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.24 13:08
To nie żaden mobbing, takie są standardy pisuarskie.
Anonim2020.08.24 13:04
PiS I Solidarność Łódz się pogrążają. Ludzie, żeby było mobbing to musi być WYROK SĄDU . Dorabiacie teraz na siłę powód zwolnienia kuratora. Wystraszyliśćie się Lewaków. P. Piontkowski przecież tego nie zrobił bez zgody Premiera Morawieckiego. PiS'ie takimi posunięciami tracicie żelazny elektorat
Po 11, nie OBOJĘTNY2020.08.24 13:04
A co to jest mobbing? To polski portal, tu się pisze po polsku! Dlaczego nie piszecie "nękanie"?
Realpol2020.08.24 12:55
Co za bzdury. Dowody i do prokuratury ale dowodów nie ma bo od dwóch lat nic się nie dzieje. Takie sztuczki PR to do lemingów. Piontkowski i wojewoda out!
Anonim2020.08.24 13:03
To samo jest robione z panem Grodzkim! zero dowodów ale pisowcy szczują i plują ile wlezie!
Anonim2020.08.24 12:55
Kolizja z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa. W aucie, które uczestniczyło w tym zdarzeniu, był przewożony były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.
Anonim2020.08.24 12:50
Znaczy, biorąc pod uwagę "powody" (żadnych konkretów, ogólniki które można każdemu przypisać) , facet został odwołany bo się nie podobał panu wojewodzie.
ROBOTNICZAkrew2020.08.24 12:47
PiSSowskie brunatne szambo znów wybiło!
Japa2020.08.24 17:43
Nooo . Przynajmniej jeden odważny . Nie ukrywa swojej przynależności do przodującej siły narodu PZPR i jej ważnego ramienia ORMO . Jest ich trochę , dzięki Bolkowi .i Jego grubej kresce.