Frans Timmermans chce nowych metod ,,dyscyplinowania'' prawicy w UE - zdjęcie
02.04.19, 16:40fot. Euranet Plus, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr, zdj. edyt.

Frans Timmermans chce nowych metod ,,dyscyplinowania'' prawicy w UE

18

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans grozi nowymi atakami na prawicowe państwa Unii Europejskiej. Chciałby przeprowadzić w całej Europie ,,debatę'' nad przyszłością tych członków Unii Europejskiej, którzy ,,łamią praworządność'' - to znaczy nie realizują rozkazów Paryża i Berlina.

O zamiarach Timmermansa poinformował rzecznik Komisji Europejskiej, Alexander Winterstein. W Unii Europejskiej pojawiła się inicjatywa obywatelska ,,w sprawie praworządności''. Celem  tej inicjatywy są być zmiany w Agencji Praw Podstawowych, która ,,doradza'' państwom i instytucjom unijnych w sprawach równościowych, rzekomo dyskryminacyjnych i tak dalej. Jeżeli uda się zebrać milion podpisów, to inicjatywą Komisja będzie musiała się zająć. 

Można domniemywać, że Komisja Europejska za pomocą inicjatywy obywatelskiej chciałaby doprowadzić do ustanowienia specjalnego mechanizmu, który będzie prawdziwym młotem na rządy prawicowe.

Z kolei sam wiceszef KE Timmermans chce ponadto uruchomić szeroką debatę publiczną na temat ,,praworządności''. Dyskusja miałaby doprowadzić do stworzenia nowych narzędzi dyscyplinowania prawicy, oczywiście pod przykrywką ,,walki o praworządność''.

Niezależnie od działań Komisji Europejskiej w czwartek Parlament Europejski będzie głosował nad swoim stanowiskiem w sprawie zamrażania wypłat funduszy UE państwom, które manipulują systemem prawnym lub zezwalają na oszustwa czy korupcję.

Oceniać te sprawy miałaby sama Komisja, proponując w przypadkach uznanych za wątpliwe wprowadzenie jakichś sankcji, na przykład zawieszenia płatności z budżetu UE. Ewentualne decyzje o restrykcjach musieliby jednak zatwierdzać parlamenty i rządy unijne.

bsw/niezalezna.pl

Komentarze (18):

Klemost2019.04.4 6:01
Nowy firer nam się objawił. Teraz trzeba czekać aż poda pomysł na budowę koncentracyjnych obozów z krematoriami dla państw prawicowych.
Jan Radziszewski2019.04.3 12:11
uwagi dla miłośników UE znak bardzo bliskiego jej upadku + Pan +++ 25 kwietnia 2015r. + zapowiada jej rozpad Aniołowie wykonawcy Sprawiedliwego Gniewu Bożego rozpoczęli już swoje działanie. Do realizacji tego są używane stworzone żywioły. Grzech popełniany przez człowieka w amoku, zwielokrotnił się względem Sodomy i Gomory. Już wkrótce rozpadnie się Unia Europejska. + Pozwolę toczyć się wydarzeniom oczyszczającym, aby obudzić z uśpienia hipnozą demona, choć niektóre dusze. czy nie żąda + Pan od nas + 26 styczeń 2016r. + bezwłocznego opuszczenia UE "Chcę, aby znaleźli się w Polsce odważni przywódcy, którzy wyprowadzą Polskę z Unii Europejskiej, a chętnym zaproponują stworzenie nowej, opartej na Bogu, na cywilizacji miłości, a nie jak obecna Unia, cywilizacji śmierci. +++ Bóg + 26 kwietnia 2016r. + stawią nam żądanie bezwłocznego wyjścia z UE i podaje przyczyny bezwłocznego opuszczenia UE ! "Żądam, aby Polska odstąpiła od Unii Europejskiej. + Masoneria chce was zlikwidować przez wciągnięcie w sieć pułapek i intryg
grimm2019.04.3 8:22
Będą mieli narzędzie na wypychanie niepokornych z unii. Pałka : "nie podoba sie to won!" Potrzebna jest unia państw demokratycznych jako kontra do państw, które chcą funkcjonować w komunizmie. Wyjście blokowo z UE, z już sformułowanym statusem, jako unia lub konfederacja państw.
JR2019.04.3 7:14
To jest tuman ten cały Timmermans. Dostał już kopa w d.....ę w swoim kraju, teraz czas na podobny kop w Unii. Niech najpierw powie czy w Holandii istnieje Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy lub odpowiedniki tych organów? Czy w ogóle on wie co to jest demokracja i praworządność? Podejrzewam, że nie. Jest to złośliwy człowiek i z takimi ludźmi Unia powinna się pożegnać!
unita2019.04.2 21:55
A Polacy wciaz wierza unii i w unie, a to przeciez lewacki diabel wcielony. I katolickiej Polsce nie popusci ! Jedyne wyjscie - POLEXIT. Kto nie wierzy niech poczeka pare lat....
Urszula2019.04.3 8:48
Gorzej bo Polacy wciąż wierzą watykańskiemu okupantowi. Przydałby sie taki polexit z Watykanu
Jan Radziszewski2019.04.3 12:17
Durnota waś jesteś co sekretarz PZPR LUB aktywista z PO ect odpuści ci twoje grzechy śmiertelne - które do piekła wiodą wszystkich grzeszników???
Tomek2019.04.2 18:48
Hitlerowcy, marksiści, leninowcy, trockiści, staliniści... Lewica wszelkiej maści to stan umysłu.
Grizzly2019.04.2 18:38
łamią praworządność? Ja to bym tego Timmermansa połamał ... kołem, faszystowska świnia!
PO2019.04.2 18:11
BOLKA LEWEGO NA CZERWONY PLAC
Ewa2019.04.2 17:56
Czyli wg. nich praworządność i demokracja sa wtedy, gdy rządzi lewactwo...................
Tomek 3.202019.04.2 17:46
Faszysta timmermans wciąż knuje i podlizuje się pedalstwu.
Czytaj to!2019.04.2 16:51
Bez tego świat sobie nie poradzi: https://www.dailymotion.com/video/x74an8b Powszechny i łatwy dostęp do Internetu urządzeniami elektronicznymi takimi jak telefony, tablety, komputery umożliwia wprowadzenie w Państwach Narodowych ustroju demokracji bezpośredniej czyli E-Demokracji. W E-Demokracji każdy obywatel posiadający na swoim urządzeniu aplikację (kod źródłowy) zliczającą oddawane głosy taką samą jak na głównym serwerze (stamtąd również udostępniony do pobrania) sprawuje władzę w Państwie, stanowi o prawach, przepisach i sądach. Bezpieczeństwo i prawdziwość wyników zapewniał by ciągły (online) dostęp do nich oraz możliwość weryfikowania ich przez porównywanie z wynikami na urządzeniach innych użytkowników a także z wynikami specjalnie w tym celu udostępnionymi przez Państwo np. w miejscach użyteczności publicznej. Wprowadzić E-Demokrację może w życie wniesiony do Sejmu projekt obywatelski przedstawiający ogólną zasadę jej funkcjonowania a polegającą na tym że każdy obywatel po zweryfikowaniu się analogowym (papierowym) dowodem tożsamości ze zdjęciem i adresem zamieszkania może wnieść pod głosowanie w formie papierowej wszystko co zechce aby funkcjonowało w przestrzeni publicznej. Uchwały, rozporządzenia, przepisy, wyroki, sądy, opinie. Te przedkładane urzędnikowi były by skanerem wprowadzane do odpowiednio zabezpieczonego serwera pośredniego i internetem do serwera głównego np. przy Parlamencie. Na wprowadzone pomysły i rozwiązania głosować mógłby każdy dorosły obywatel. Pierwszy głos na swoim urządzeniu przenośnym udzielała by osoba wnosząca głosowanie i od razu otrzymała nań potwierdzenie zawierające dane z dowodu osobistego i udzielony głos. A wtedy urzędnik potwierdzał by wnoszącemu głosowanie przyjęcie jego wniosku stemplem urzędowym i osobistą pieczątką z odręcznym podpisem. Po zagłosowaniu serwer pośredni i centralny drukował by takie same potwierdzenie w wersji papierowej do zarchiwizowania. Tym sposobem pozbędziemy się wszelkiej patologi bo zlikwidujemy Rząd Centralny i Samorządowy, Partie, Parlament, Urzędy o tym co w Państwie decydować będziemy my wszyscy poprzez ludzi których tą samą drogą wybierzemy by nas reprezentowali w naszych sprawach i potrzebach i łożąc na nich dobrowolne [po]datki bo będą na nie zasługiwać swoją kompetencją, zdolnościami i wynikami w pracy. Szybkość, prostota i wygoda elektronicznego głosowania sprawia, że można je stosować do sprawowania całej władzy ustawodawczej i sądowej np. przez wybieralnych w e-głosowaniach ławników, oraz częściowo władzy wykonawczej przez wszystkich obywateli Państwa.
Selex2019.04.2 19:57
co za brednie !!!
W tej sytuacji2019.04.2 16:50
Najlepsze wyjście dla Polski to wyjście z UE.
JR2019.04.2 18:58
Oczywiście, że tak. Tyle upokorzeń, które przeżyliśmy jako państwo i naród od tych alkoholików brukselskich pozwala na takie stwierdzenie. Jest tylko nadzieja, że może się to zmieni po wyborach. Ja osobiście w to wątpię.
tomasz2019.04.3 6:21
Mam inny pomysł najlepszym batem na liberałów z Francji i Niemiec jest zamknąć dożywotnio rynek dla ich towarów. To byłby najlepszy sposób wtedy tacy jak Timmermans unikali by pogróżek jak ognia wiedząc że może ich to samo spotkać. Poza tym ten pajac mówi z rozpaczy ponieważ jego partia zeszła poniżej marginesu politycznego. I atak na Polaków to jedyny sposób żeby o sobie przypomnieć.
Urszula2019.04.3 8:46
No i pozostaną nam towary z Chin, absolutne badziewie. Jesli Polska zacznie zachowywać sie jak na poważne państwo przystalo to i szanować nas będą.