Francuskie media grzmią o hipokryzji Bidena - zdjęcie
25.08.21, 11:09Fot. Screenshot You Tube - Tok fm

Francuskie media grzmią o hipokryzji Bidena

12

Komentatorzy z kraju nad Loarą nie pozostawiają suchej nitki na prezydencie USA, oceniając jego postawę w sprawie wydarzeń w Afganistanie. Na wtorkowym zdalnym spotkaniu grupy G7, jej europejskie państwa członkowskie bezskutecznie próbowały przekonać Joe Bidena do wydłużenia terminu ewakuacji ludności pragnącej opuścić Afganistan.

„Biden, który za kulisami negocjuje z talibami, bardziej jest czuły na ich groźby, niż na prośby sojuszników” – stwierdził w radiowej debacie na antenie „France Info” dziennikarz telewizji publicznej Francois Beaudonnet. „Ma się wrażenie, że największa potęga świata podporządkuje się wymaganiom talibów” – dodał szef redakcji „La Provence” Guilhem Ricavy. Francuscy komentatorzy, ubolewając nad faktem, że europejscy uczestnicy szczytu G7 nie zostali wysłuchani przez prezydenta USA oraz, że głos Europy niewiele znaczy, głośno mówią o „hipokryzji lokatora Białego Domu”.

Do klubu najbogatszych państw świata, zwanego w skrócie G7, poza Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i Japonią, należą też cztery kraje europejskie: Francja, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy. Ich głos, domagający się od przywódcy USA wydłużenie okresu ewakuacji ludności pragnącej opuścić Kabul oraz nieuleganie presji talibów, którzy oświadczyli, że wojska sprzymierzone mają opuścić teren Afganistanu w nieprzekraczalnym terminie 31 sierpnia, został jednak całkowicie zignorowany przez Joe Bidena. Wywodzący się z partii demokratów prezydent Stanów Zjednoczonych zamierza zastosować się do ultimatum talibów i nie wydłużać czasu ewakuacji poza narzuconą przez nich datę.

 

ren/ PAP

Komentarze (12):

Palindrom2021.08.25 21:22
G7 (siedem najbogatszych państw globu) błaga prezydenta USA… To daje do myślenia, tym bardziej, że wszyscy widzą i wiedzą, że u prezydenta USA i jego "doradców" ciężko z myśleniem.
Anonim2021.08.25 19:35
Redaktor Górny twierdzi, że był on prezydentem marzeń dla śmiertelnych wrogów Ameryki. Może nie przypadkowo Deep State postawiło na niego.
Józef Bonkzdupytuska2021.08.25 19:01
Komunizm dotarł do USA a myślałem, że kraj ten pozostanie nim nieskażony.
sl_ko2021.08.25 14:27
Nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać nad upadkiem USA.
Anonim2021.08.25 13:00
i tak skleroza ostatecznie wykonczy usrael,a z dziadków z zsrr sie śmiali i z breżniewa
Art2021.08.25 12:16
Nawet w tak prostej informacji nie potraficie napisac prawdy. Data 31.08 to nie jest ultimatum narzucone przez Talibow Bidenowi tylko data zakonczenia ewakuacji zawarta w zalosnym ukladzie Trumpa z Talibami. Swoja droga uklad ten liczy 4 strony A4. Tak bohatersko zakonczyl Trump 20-letnia okupacje Afganistanu.
cmok_wawelski - dziadwawelski2021.08.25 12:11
"overlord 2" operacja "odlądowania" jankesów z piasków talibanu ;-))))) Już chyba bardziej żałośni ci amerykanie nie mogą być ;-))) Liczę, że i joe ( podobnie jak Murzyn osama) otrzyma nagrodę Nobla tę "pokojową" ;-)))))))))))0" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Krakusie z Radomia, co ciebie tak hameryka i jankesi interesują? Domyślam się, że salowa jeszcze ze zmianą pieluchy nie przyszła a magda_breslau wyszła na moment do synagogi. A ty nie masz z kim gadać.
magda_breslau ... Po 11 ... drag qeen2021.08.25 11:53
"Najlepiej klamstwa Bidena i jego calkowity brak wspolczucia dla zdradzonych sojusznikow podsumowal John Olivier. Biden: Our mission in Afghanistan was never supposed to have been nation building. John: Oh, ok then. If our mission was never a nation building, then I guess, not mission - not accomplished. ....Od dawna pytam tu na forum sto razy madrzejszych ode mnie: kiedy Ameryka upadnie pod ciezarem swych dlugow i zidiocenia wlasnej klasy politycznej - kto bedzie nas bronil przed ruskim Okiem Saurona? Lojtnant Macierenko i jego Gwardia Ludowa? . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . Nie martw się "magdziu" o hamerykę. Toż to nie jest twój kraj, to imperialiści! - zawołaj salową, aby ci pieluszkę zmienili. . . . Say "hello" to professor Jan Hertrich-Woleński. Er liegt im Bett auf deiner linken Seite.
cmok_wawelski - dziad wawelski2021.08.25 11:42
"Talibabowie "uchwalili ustawę" zabraniająca tego przemieszczania się czy zrobili to w formie "rozporządzenia" ???????? ;-)))))))))))))))) Ten stetryczały joke bidon to coś w ogóle "kuma" czy sterują nim przez wifi clintonowie z Levinski i murzyn osama ;-))))))))))" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - No co Krakusie z Radomia, profesorze?! Już ci się teraz Biden nie podoba?! Pewnie ci pieluchy nie zmienili!
POL2021.08.25 11:22
Dziadek już zapomniał co tam mówili
Francuzi oskarżają o hipokryzje!2021.08.25 11:22
Wynalazcy hipokryzji!
Jasio Bida2021.08.25 11:20
to tyPOwa ciamciaramcia