Fałszywe szczepionki Pfizera w Polsce. Resort zdrowia zabrał głos - zdjęcie
22.04.21, 08:35Fot. via Pixabay

Fałszywe szczepionki Pfizera w Polsce. Resort zdrowia zabrał głos

5

Wczoraj informowano o pojawieniu się w Polsce podrobionych szczepione firmy Pfizer. Głos w sprawie zabrało Ministerstwo Zdrowia.

O fałszywych szczepionkach przeciw koronawirusowi firmy Pfizer informował „Wall Street Journal”. Podano, że poza Polską podobne przypadki stwierdzono również w Meksyku.

W Polsce fałszywe szczepionki odkryto w mieszkaniu Polaka w styczniu tego roku. To, co było w nich zamiast szczepionki, to najpewniej środek przeciwzmarszczkowy. Mężczyznę aresztowano i usłyszał zarzuty. Według śledczych nikt nie został zaszczepiony podrobionym preparatem.

Komentując sprawę, minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził:

Według nas ryzyko tego, żeby w ogóle w oficjalnym obiegu pojawiła się jakaś podróbka, praktycznie nie istnieje”.

Wskazał na fakt, że zakupów oraz dystrybucji dokonuje państwo, a do punktów szczepień trafiają jedynie certyfikowane preparaty.

 

Rzecznik ministerstwa Wojciech Andrusiewicz twierdzi, że w sprawie może chodzić o materiał telewizyjny ze stycznia. Zaznaczył, że Główny Inspektorat Farmaceutyczny nie otrzymał żadnych informacji na temat fałszywych szczepionek i jest w kontakcie z Pfizer Polska.

dam/wiadomosci.radiozet.pl

Komentarze (5):

Lekarz2021.04.23 9:25
Przed wojną nie do pomyślenia!
Anonim2021.04.22 18:21
szczepionka gowno warta wiec robia fejki ze zaszczepiono ludzi podrobkami. z kilku mnie znanych osob ktore zachorowaly i co opisano w prasie bylo szczepione phizerem...
JA2021.04.22 11:33
Kto rozprowadza te fałszywki "instruktor narciarski" czy "handlarz bronią"?
gumowa kaczka2021.04.22 18:47
na Orlenie do hotdoga dają
Anonim2021.04.22 8:52
Polak potrafi Jaki pan taki kram