Ekspertka od komunikacji drwi z choroby prezesa Orlenu? - zdjęcie
19.04.19, 17:04Zdj. printscreen Twitter

Ekspertka od komunikacji drwi z choroby prezesa Orlenu?

7

Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek od dzieciństwa cierpi na zespół Tourette'a, czyli zaburzenie neurologiczne charakteryzujące się przede wszystkim tikami ruchowymi oraz werbalnymi. 

Menadżer nigdy zresztą nie ukrywał tej przypadłości, co więcej, pomaga dzieciom również zmagającym się z zespołem Tourette'a. Ktokolwiek wie o chorobie prezesa Obajtka, nie będzie raczej kpił z jego ruchów czy mimiki. Zwłaszcza, gdy pasjonuje się mową ciała... 

"Nadekspresja w mimice, ruchach, postawie i mowie oraz niespokojne mikroekspresje ↔️ czasem niosą za sobą ryzyko sztuczności i mogą powodować komiczne wrażenia .. chyba mniej zgodne z założeniami 🙄 Warto komunikację dopasować do kontekstu"-napisała na Twitterze Daria Domaradzka-Guzik, "#CEO w #ClassLadies KobietyBiznesu, #szkolenia #komunikacja Nauczyciel akademicki". Jak sama pisze, pasjonuje się mową ciała. Pod wpisem zostały zamieszczone zdjęcia Daniela Obajtka i jego ekspresyjnej mimiki, wynikającej najprawdopodobniej właśnie z zaburzenia neurologicznego, z którym zmaga się prezes PKN Orlen.

Mimo licznych uwag, a niekiedy nawet bardzo ostrej krytyki ze strony obserwujących, Domaradzka-Guzik nie tylko nie usunęła wpisu, ale opublikowała kolejny, w podobnym tonie. "Ha! A jednak da się .. sprawnie i skutecznie komunikować z otoczeniem 🤩 niezależnie od deficytów 😍 Ważne szczerość, chęci i umiejętności.. osób współpracujących 👌 Dobry kontakt wzrokowy, powaga, atencja 😶"- na kolejnych zdjęciach Obajtek panuje nad mimiką. Internauci zwracają uwagę, że osoba z zespołem Tourette'a nie jest w stanie przewidzieć "lepszych" i "gorszych" dni i nie zawsze potrafią zapanować nad twarzą czy słowami. Wydaje się, że prezes Obajtek i tak dobrze radzi sobie z tym zaburzeniem. Przykry jest, niestety, poziom ignorancji u niektórych specjalistów...

 

 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze (7):

Zonk2021.03.4 10:59
Najważniejszym objawem Tourette'a jest ciągłe mówienie "Brudna pała"?
ignacy 2019.04.20 12:12
Tak POtrafią tylko lewackie prymitywy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ilona2019.04.20 10:20
prymitywny i obrzydliwy BABSZTYL z plastiku i botoksu!!! jedna burza i jak spojrzysz na nia to sie okaże ze wiedxma nie tylko z charakteru
ZBOCZONE TOWARZYSTWO2019.04.20 7:09
TY DUMNY GEJU Z CIEBIE TAKI POLAK JAK ZEMIE ZYDEK.TEN NIBY MIKOLAJ TO NIE MA 18 LAT TYLKO JUZ OKOLO CZTERDZIESCI WCZORAJ NAWET ZA PIENIADZE TVN MATKA ZGODZILA SIE Z NIM ROZMAWIAC W PARKU.
Grizzly2019.04.19 22:38
Bo to POspolity urwiszon jest a może sexpertka?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.19 18:52
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10890zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
Angelus2019.04.19 18:09
To bardzo brzydko śmiać się z choroby. Jeśli pani już musi to proponuję coś innego. Np. Prezesem największej polskiej spółki giełdowej jest pan który ukończył studia na Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu, na kierunku Ochrona Środowiska.