Eks kleryk Hołownia z poparciem pseudocelebryty Nergala - zdjęcie
07.06.21, 11:23Fot. screenshot - Facebook (Szymon Hołownia) / YouTube (Onet)

Eks kleryk Hołownia z poparciem pseudocelebryty Nergala

71

Na wspieranym finansowo przez Sorosa lewicowym portalu „Krytyka Polityczna” ukazał się wywiada „Nergal: Odwróćmy Polskę do góry nogami i pomalujmy na kolory tęczy” przeprowadzony przez Paulinę Januszewską z Adamem ''Nergalem'' Darskim liderem zespołu „Behemoth” znanym ze swojej pogardy dla chrześcijaństwa.


Zdaniem Nergala „limit kulturalnych, pojednawczych gestów w stronę Kościoła katolickiego w Polsce się wyczerpał. Kościół [...] Zawłaszczył całą przestrzeń publiczną bez pytania kogokolwiek o zdanie”.

 

Według Nergala „absolutnym standardem w każdym pluralistycznym systemie” musi być „wolność wyznania i sztuki”. W opinii muzyka Polska stała się zakładnikiem katolickich fanatyków religijnych, którym trzeba się przeciwstawić, a wyrazem takiego lewicowego oporu „jest nie tylko Ordo Blasfemia, ale i ruch Szymona Hołowni”.

 

Dla Nergala „Szymon Hołownia idzie jak burza po swoje i jest obecnie jednym z najlepiej przygotowanych merytorycznie polityków w Polsce, który mówi całkiem mądre rzeczy, prosto z głowy i serca, nie czyta z kartki. Takiego chrześcijańskiego oratora szanuję, mimo ideologicznych różnic”. Nergal wierzy „w szczerość […] postulatów” Hołowni, który „mówi, chociażby o konieczności rozdziału państwa od Kościoła. [...] chce, by o prawach reprodukcyjnych decydowali obywatele i obywatelki”.

 

Nergal wspiera też Rafała Trzaskowskiego i Strajk Kobiet, rozumie dokonywanie przez feministki profanacji kościołów, nie dostrzega jednak, by feministkom udało się dokonać w Polsce rewolucji, tak jak się to stało w Irlandii.

 

Zdaniem Nergala „laicyzacja to tendencja nie do zatrzymania, choć nie tak szybka, jak bym sobie życzył”. Dla rozmówcy lewicowego portalu „każdy sakrament, każde posłanie dziecka do kościelnej trzody chlewnej to dokarmianie pazernej bestii, jaką jest ciągle nienasycony, domagający się dziesięciny i łbów swoich owieczek (żeby nie powiedzieć – baranów) kler”.

 

Według Nergala „Kościół działa jak mafia [...] Hierarchowie rękami i nogami bronią się przed opodatkowaniem, utratą majątków i opuszczeniem kokonu wygody i bezpieczeństwa, jakie zapewniła im III RP. Ale ten kokon trzeba rozp***dolić”.

 

Dla Nergala „Kościół w Polsce to skansen, spróchniały las, skazany na samospalenie. Wiemy, że spłonie, ale nie wiemy jeszcze, jak długo będzie się palił”, a polscy katolicy oburzeni jego bluźnierstwami to „to kwintesencja polskiego, czczego katolicyzmu, który ma swoje korzenie w sarmackiej wsi i związanym z nią systemem feudalnym, kojarzy mi się z hipokryzją, głupotą, pychą, zacietrzewieniem we własnych poglądach, brakiem edukacji i kultury”.

 

W opinii Nergala w awangardzie katolicyzmu jest Ordo Iuris, który „pompuje [...] w Polsce ogromny i szalenie niebezpieczny balon sekciarstwa i dogmatyzmu. A od tego tylko kroczek do totalitaryzmu! Oni wprost mówią o porzuceniu wszelkich zdobyczy cywilizacyjnych w zakresie praw człowieka”. Dla Nergala Ordo Iuris to groźna, fundamentalistyczna agenda, „którą trzeba zdusić w zarodku i której nie można dopuszczać do decydowania o kształcie życia publicznego”.

 

Celem obecnych działań Nergala jest zebranie 100.000 podpisów pod społecznym projektem likwidacji artykułu 196 Kodeksu Karnego, który głosi, że „kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

 

W wywiadzie dla lewicowego portalu Nergal zadeklarował, że bardzo był zadowolony z integracji Polski z Unią Europejską.

 

Nergal uważa, że ma „prawo krytykować Kościół za wszystkie jego zbrodnie i tworzyć sztukę w kontrze do świętości katolickich. Zwłaszcza że robi[...] to otwarcie i bez czynienia komukolwiek krzywdy. Ma[...] za sobą ciężką, prawie 30-letnią już pracę w zespole, który zna cały świat, który odnosi artystyczne i komercyjne sukcesy”.

 

Ciekawe czy lewicowa Krytyka Polityczna byłaby równie otwarta dla muzyka z nazi kapeli, który stwierdziliby, że ma „prawo krytykować Żydów za wszystkie ich zbrodnie i tworzyć sztukę w kontrze do świętości żydowskich. Zwłaszcza że robi to otwarcie i bez czynienia komukolwiek krzywdy. Ma za sobą ciężką, prawie 30-letnią już pracę w zespole, który zna cały świat, który odnosi artystyczne i komercyjne sukcesy”.

 

Nargal twierdzi, że dostarcza „ludziom rozrywki, radości, przemyśleń, inspiracji”, że „ludzie w imię” jego „muzyki nikogo nie atakują, nie zabijają, lecz dzięki niej doświadczają obiektywnego szczęścia. I na tym dyskusja powinna się zamknąć, bo granice mojej sztuki kończą tam, gdzie scena i przestrzeń moich koncertów”. Komentując taką deklarację, można stwierdzić, że tak samo mogą twierdzić wszyscy przedstawiciele nazistowskiej scen muzycznej.

 

Z wywiadu z Nergalem można się dowiedzieć, że środki uzyskane w wyniku zbiórki „na walkę z religijnymi fundamentalistami” po konsultacjach z grupą doradców zainwestował „w kampanię społeczną, której efektem są spoty w sieci i wielkie plakaty w przestrzeni publicznej”.

 

W wywiadzie Nergal stwierdził, że w Polakach „aktywny jest [...] wciąż parszywy gen antysemityzmu”.

 

Nergal chce też zdesakralizować Matkę Boską, bo „inne boginie są radośniejsze, ciekawsze, bardziej wyzwolone seksualnie, witalne. Jeżeli królową Polski jest smutna wieczna dziewica, a królem podźgany włócznią, umęczony pod ponckim Piłatem męczennik na krzyżu, no to – ja pierdolę – nie wróżę dobrej przyszłości tej nacji. To są przerażające, antyhumanistyczne archetypy, które trzeba wreszcie wyrugować, powywracać do góry nogami, a najlepiej pomalować na kolory tęczy bez słuchania, że kogoś to obraża”.

Jan Bodakowski

Komentarze (71):

adam p2021.06.8 10:00
mam znajomego z zakarpacia niby polak a mówi polaczki
bul komoruski2021.06.8 9:52
Rafallala Hołownia ma tyle wspólnego z Kościołem Katolickim co Niesiołowski z przyzwoitością. Następny projekt lewaków jak Petru i tak samo skończy.
kerr2021.06.8 8:52
Małe sprostowanie: Nergal to nie celebryta, ale cwelebryta :)
HGRE2021.06.8 6:58
A takie religijne konferencje głosił Pan Hołownia w Katedrze w Koszalinie. A jakich przyjaciół ma /Bp. Zadarko, Bp. Dajczak/
Prawda w oczy2021.06.7 23:37
PEDERASTIA to obrzydliwe ZBOCZENIE. Podobnie jak inne "orientacje seksualne LGBT+" - pedofilia, zoofilia, koprofilia
akuku2021.06.7 21:47
Nergal zwykły słoik +słoik Holownia = bezhołowie =bezmyslność
Templar2021.06.7 21:47
Co może łączyć Nergala z Piasecznym i Nergala z Hołownią, chyba coś innego niż poglądy polityczne. Może lubią banany?
LOL2021.06.7 18:18
No cóż, swój swego zawsze pozna...
Anonim2021.06.7 18:18
Można gwałcić dzieci i wciąż być aktywnym klerykiem, ale tylko powiedz coś złego na instytucję Kościoła i już jesteś eks
Sex2021.06.7 17:55
Mam na imię Asia, szukam miłego, kulturalnego mężczyzny do stałego seks związku mam 26 lat , chętnie Cię poznam, na co dzień pracuje, mam swoje mieszkanie, lubię wyjść do kina na spacer , lubię gotować, zapraszam do poznania się, __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ moje zdjęcia znajdziesz na stronie http://erosx.pl mój profil to Miskasypa26
tu-du2021.06.7 17:28
Czytając treść wypowiedzi Nergala, można się przekonać, jakie spustoszenie zrobił szatan w czerepie tego biednego człowieczka? Odrzucił jako "polak," "gen antypolonizmu", a przyjął z entuzjazmem "gen szatanizmu"?! W konsekwencji, wobec jego wszystkich powyższych bluźnierstw na temat kościoła, katolików, wiary, można tylko podsumować powiedzeniem - MÓWIŁ GŁUPI W SERCU SWOIM, NIE MA BOGA !?
Józef Bonkzdupytuska2021.06.7 17:13
Majka Jeżowska zostanie nową matką boską bo była na urodzinach u tego diabła.
Agnieszka2021.06.7 16:49
Naiwni katolicy mają nauczkę. Następnym razem jak ktoś taki będzie stał nad grobem, to się będę modliła tylko o nawrócenie a nie o zdrowie.
Leon2021.06.7 16:09
Dwie genetyczne niedojdy!
­2021.06.7 16:16
Bodakowski. A kto drugi?
6969692021.06.7 17:48
Ty!
Anonim2021.06.7 15:52
Adam Darski "Nergal" pogubił się w życiu i robi kasę na nienawiści do tego co katolickie i polskie. Lepiej niech wyleczy się ze swojego antypolskiego genu niż krytykuje wartości które są fundamentem naszej cywilizacji i nie tylko naszej. Jest bardzo zły i zgorzkniały przez swoją nienawiść. Jego miła twarz jest tylko przykrywką pokładów złych uczuć które w nim drzemią i których w sobie nie gasi tylko rozwija stając się złym i zgorzkniałym człowiekiem.
Hania2021.06.7 21:26
Jego miła twarz...
robaczek2021.06.7 15:48
PISIURKI....................... wy w wiecznym strachu żyjecie ;] ...................................... tak sie dać podpuscic................... wstyd sie teraz wycofac z tego g...... ????
robaczek2021.06.7 17:20
POwcy BIS................... wy w wiecznym strachu żyjecie ;] ...................................... tak sie dać podpuscic................... wstyd sie teraz wycofac z tego g...... ???? to ja Szymon Hołownia.
matis892021.06.7 15:34
Farbowany szatanista Nergal wspiera czołowego sługusa Głowy Watykanu Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika. Obaj to włazityłki Głowy Watykanu Bergoglio. Tak działa całe lewactwo czczące swojego pana i przywódcę religijnego Głowę Watykanu Bergoglio. Wynika z tego że Nergal tak samo się łasi do ''ojca'' Szustaka bo to te same klimaty.
Zdegustwany2021.06.7 15:34
A nergala wspiera rebe boniecki
matis892021.06.7 15:14
Dwóch religijnych fanatyków zjednoczyło siły przeciwko katolicyzmowi.
Jan2021.06.7 14:52
Już miałem bluzgną na te absurdy, ale spojrzałem na nazwisko autora. Współczuję
axjt2021.06.7 14:50
Nergal zwykły trzepacz kasy na nieumiejętności śpiewania i hołowania opłacone Sorosowskie dziecię aby wymusić ustawe 447
pije po 13tej2021.06.7 14:32
Całe szczęście że mamy Obajtkowe media które jednoznacznie popierają jedynie słuszną linie partii tak żeby każdy wiedział że naród z partią a partia z narodem ...
Takiego babola mógł pierdyknąć tylko Bodakowski2021.06.7 14:32
Hołownia nie był "klerykiem" - był nowicjuszem u Dominikanów.
arti2021.06.7 14:28
Nergal i Hołownia to zwykły Pajac jego słowa mają taką wartość jak rubel transferowy
Anonim2021.06.7 13:50
Nergal gdybyś na koncercie w Arabii Saudyjskiej powiedział ,że Mahomet to pajac i pedofil to miałbyś odwagę ale ty gadasz tylko jak nic ci nie grozi, zachowujesz się jak zwykła dziw.a która daje dla pieniędzy
Janko muzykant2021.06.7 13:48
Zioło jest okej. A „Pies” wąchał klej.
abc2021.06.7 13:36
To już było. Krwawe ofiary. Kult herosa w postaci umięśnionego byczka kulturysty. Nadczłowiek. Lepszy sort bo zdobyli wykształcenie. Komuniści np. w Kambodży - bo wiedzą lepiej. A tutaj nauka chrześcijańska, symbol krzyża, panowanie nad namiętnościami, altruizm wynikający z przekonań religijnych. Bracie praca / duch / ciało - to wszystko szlifuj aby być dobrym dla innych. Bo czasu mało.. Nie wywróci się tego hedonizmem, róbta co chceta, cynizmem, pogardą. To jest za wielkie, za podstawowe - to jest walka dobra ze złem.
Janko muzykant2021.06.7 13:29
Coś ta logika satanisty szwankuje skoro popiera byłego kleryka, który na dodatek uważa się za katolika. A najśmieszniejsze są te komentarze rzekomych ateistów z poparciem dla ich obojga. Wszyscy musicie brać to samo zioło, bo sprzeczność ściga się z głupotą. I tak trzymajcie.
Hanys GórnoŚląski2021.06.7 13:25
Udawany katolik z udawanym satanistą. Pasują do siebie idealnie: dwa malowane ciule - obaj NIC niewarci.
Grizzly2021.06.7 13:17
Przynajmniej nie ruchają dzieci po kontach
AAAtomek2021.06.7 13:25
czyli są zajęci sobą? dwie kuźwy?
Hanys Górnosląski2021.06.7 13:26
A skąd ta pewność ? Bo "wybiórcza" o tym nie pisała? Bo tvn nie pokazywał?
Hanys Górnośląski2021.06.7 13:35
W du-pie szeroki, w barach wąski.
Dell2021.06.7 14:33
"Po kontach"?
Grizli Durak2021.06.7 17:22
Ruchają własne dzieci
Anarchista (nie lewak komunista)2021.06.7 13:17
No cóż - cudze szczęście boli panie Adamie, prawda? Też jestem ateistą, ale mnie nie boli to, że całe moje otoczenie chodzi do kościoła i tam się modli. Co mają w głowach to ich sprawa - nie moja. I pomimo, że ich wszystkich kocham to i tak nie maja na mnie żadnego wpływu. Jestem wolnym człowiekiem i nie nazywam Jezusa "królem podźganym włócznią", a jego matki "wiecznie smutną dziewicą". Jesteś Pan niewolnikiem własnego EGO.
6969692021.06.7 17:15
Dzięki!!! To miło, dowiedzieć się, że są takie osoby jak Pan. :)
jula2021.06.7 13:07
Brednie Nergala pasują lak ulał do bredni Hołowni, teraz czekam na poparcie dla aktywności Hołowni przez żyjących na wolności morderców księdza Jerzego Popiełuszki. Ten sam nurt.
6969692021.06.7 17:17
Byli esbecy, to jego protektorzy.
Brochwicz2021.06.7 13:05
Nergalem szkoda się zajmować. Hołownia nurkuje wręcz w szambo
no to niech ktoś spełni marzenie nargala2021.06.7 13:00
i odwróci tego pajacyka do góry nogami i pomaluje w paski :)
Wróżbita2021.06.7 12:59
klecha + satanista - dwa bratanki
Mała162021.06.7 12:59
"z poparciem pseudocelebryty Nergala" - to lekkie niedopowiedzenie. Powinno być : z poparciem satanisty...
Do Adama Darskiego:2021.06.7 12:49
PYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM
Jacuś2021.06.7 12:41
Po pierwsze, jaki polityk takie poparcie. Po drugie, Darski jest ateistą może satanistą niech się wypowiada w sprawie swoich wierzeń. Zero ma do powiedzenia na temat kościoła katolickiego i wara od niego. Po za tym niech się zastanowi po swoich przejściach bo drugiej takiej szansy na życie może nie mieć.
Anonim2021.06.7 12:48
Jacuś, zgodnie z twoją "logiką", niech się panowie księdze nie wypowiadają na temat osób LGBT.
Anonim2021.06.7 12:54
zakazujesz lgbt wypowiedzi o lgbt?
Bystry2021.06.7 13:25
Komentarz Jacusia to dla normalnych ludzi , a nie wykolejeńców, którzy chcą zatrzymać rozwój ludzkości i chcą wymusić specjalnego traktowania dla marginalnej grupy ludzi.
­2021.06.7 12:50
Jacuś, nie rób kurvy z logiki.
6969692021.06.7 17:19
widać, że to typ, który nie potrafi wyciągać wniosków (mówię tu o "przejściach). To charakteryzuje psychopatię.
Prawda2021.06.7 12:35
Prawdopodobnie byli razem w == Szpitalu Psychjatrycznym w Horoszczy ===
Anonim2021.06.7 12:33
Przecież lepsze teksty piszą dzieci w podstawówce. Każdy akapit zaczyna się od: "Zdaniem Nergala" (...), "Według Nergala" (...), "Dla Nergala" (...), "Nergal" (...), "Zdaniem Nergala" (...), "Według Nergala" (...), "Dla Nergala" (...), "W opinii Nergala" (...) etc. Ten bodakowski to serio jest tak ciężko upośledzony, czy na polskiej tzw. prawicy nie ma już żadnego publicysty który umie sklecić tekst na pół strony A4?
Zatroskany2021.06.7 12:28
Geniusz wpadł w pułapkę własnej głupoty.
Zatroskany2021.06.7 12:27
Nargle jakiś Nergal zna się na wszystkim, dosłownie na wszystkim. Geniusz. A jeśli ktoś przyjdzie na jego koncert i znieważy go i jego scęnę, i jego obrzędowe śpiewanie, podepta mu gitarę... i obrazi jego diabła. to co wtedy ?
Zatroskany2021.06.7 12:18
Ktoś wierzy w ten bełkot ?
Anonim2021.06.7 12:13
jasiu bodakoski chyba pół dnia myślał nad tym tytułem.
thebodzio2021.06.7 12:11
Znamienne jak często „miłośnicy postępu i wolności” mówią o duszeniu…
Co tam sprzedają?2021.06.7 12:03
Nergal nie jest celebrytą. Tym bardziej pseudoceleberytą.
swiat2021.06.7 11:58
Jeszcze pare lat abebe Jedraszewski popracuje, bedziemy mieli wolny kraj i miliony esk klerykow ! Mam nadzieje, z ego FRanciszek za szybko z urzedu nie wyrzuc.
Kibuc zawsze przeciwko Polsce2021.06.7 11:44
i Polakom. Nic nowego.
Trurl2021.06.7 11:40
Piękny tytuł artykułu. Nie pozostawia złudzeń co autor chciał nim przekazać
fdf2021.06.7 11:39
Wrogiem może zostać każdy kto ni z pisu.
robaczek2021.06.7 11:37
UUUUUUUUUUUUUUUUUUUU.................................... strach przed TUSKIEM.............................. strach przed Hołownią................................. strach przed EU ................................. strach przed Rosją ........................... strach przed gejami ........................... strach przed Niemcami........................................ strach przed proboszczem ..................................... strach przed wujtem ............................... biedne pisiurki .................... PRZERAŻAJĄCY TEN WASZ SWIAT W KTORY WAS WPEDZILI ;] ................................ no ale to wasz świat ;]
Robaczek2021.06.7 17:26
UUUUUUUUUUUUUUUUUUUU.................................... strach przed TUSKIEM.............................. strach przed Kaczyńskim................................ strach przed Bogiem ................................. strach przed Chinami ........................... strach przed Księdzami ........................... strach przed Polakami........................................ strach przed Suskim ..................................... strach przed Dudą ............................... biedne platfuski z PO .................... PRZERAŻAJĄCY TEN WASZ SWIAT W KTORY WAS WPEDZILI ;] ................................ no ale to wasz świat ps: a i tak tusk ma małego fiuta.
6969692021.06.8 10:48
Zniżę się do twojego poziomu i napiszę taki rym: "hahahihi, hahahihi, co zostało z mojej kichy" ...
6969692021.06.7 11:34
To neomarksizm; trzeba poczytać sobie na ten temat. Takie szarpidruty, nie "rodzą się" same, ktoś ich promuje.
6969692021.06.7 11:40
Poza tym - dziękuję za ten artykuł. Wiedziałem , że ten pan nie jest szczególnie mądry, tylko bezczelny, ale od dziś wiem, że mało co rozumie. Żenada... Ten drugi? Czymś się różni? Może większym zakłamaniem ...