,,Dziś jesteśmy bliżej przyspieszonych wyborów niż byliśmy wczoraj'' - zdjęcie
18.09.20, 06:30Screenshot Youtube - Telewizja wPolsce

,,Dziś jesteśmy bliżej przyspieszonych wyborów niż byliśmy wczoraj''

19

Przyznam się szczerze, że mam co do tego wątpliwości, także w kontekście wczorajszego spotkania z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, który sprawę postawił bardzo ostro” – stwierdził dziś wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zapytany o to, czy koalicja rządowa wciąż trwa.

Minionej nocy Sejm przegłosował nowelizację prawa o ochronie zwierząt, która zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra oraz ograniczenie uboju rytualnego zwierząt tylko na użytek związków wyznaniowych funkcjonujących na terenie kraju. Za ustawą zagłosowało 356 posłów, przeciwko niej opowiedziało się 75 osób a 18 wstrzymało się od głosu. Przeciwko zagłosowali między innymi wszyscy posłowie Solidarnej Polski:

Tadeusz Cymański, Sebastian Kaleta, Jan Kanthak, Janusz Kowalski, Jacek Ozdoba, Michał Wójcik, Marcin Warchoł, Zbigniew Ziobro, Michał Woś.

W przypadku Porozumienia, przeciwko zagłosowali Andrzej Sośnierz i Mieczysław Baszko, a z PiS m.in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, Zbigniew Dolata, Teresa Glenc, wiceszef klubu Lech Kołakowski i Bartłomiej Wróblewski.

Wiceminister Wąsik stwierdził dziś także:

Wydaje się, że dzisiaj jesteśmy bliżej przyspieszonych wyborów niż byliśmy wczoraj”.

Jak ocenił dalej:

Użyję porównania nawiązującego do ustawy o ochronie zwierząt. Ja wiem dobrze, że pies może machać ogonem, a ogon nie może machać psem. Uważam, że pewne rzeczy trzeba bardzo radykalnie uregulować, bo inaczej Zjednoczona Prawica nie będzie funkcjonowała i nie da się w ten sposób przez trzy lata funkcjonować”.

O tym, że wobec posłów klubu PiS, którzy zagłosowali przeciwko ustawie zostaną wyciągnięte konsekwencje, pisaliśmy również tutaj: Rzecznik PiS o głosowaniu: Wyciągniemy konsekwencje.

dam/niezalezna.pl,PAP

Komentarze (19):

Anonim2020.09.18 9:10
Możecie mówić co chcecie, ale nie mamy, my Polacy, wyboru na dziś, jedyna prawica, walcząca aby Polska była Polska, to jest KONFEDERACJA, jak i SOLIDARNA POLSKA, i pewnie są jednostki trudne do zaakceptowania, ale to są jednostki? czy jest możliwe uzgodnienie stanowiska? myślę, że tak? czy mogą patrioci z PiS-u dołączyć, myślę, że tak? módlmy się, aby tak się stało? bo zostanie nam format Palestyny w Polsce?
pat2020.09.18 8:33
Tym razem postawmy na Solidarną Polskę, może uda się nam z nią wyjść z tego masońskiego eurokołchozu.
Anonim2020.09.18 8:24
A kto wam pójdzie na te wybory ? Ludzie są już nauczeni doświadczeniem co oznacza władza poszczególnych partii .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 + ladychapel2020.09.18 8:19
Jestem ĐŮƤÄ czyli Đöğłëßñïë Ůşřäñÿ Ƥïërđöļñïëțÿ Äțëïšţä. Chory na nienawiść do Polski i Kościoła. To już końcowe stadium. Nie czytajcie moich bzdurnych wpisów.
Anonim2020.09.18 8:03
tak się zastanawiam, na jakiej racjonalnej podstawie pan Kaczyński - właściciel kota, twierdzi, że jego kot nie cierpi??? może ma syndrom dręczonego zwierzęcia, i akceptuje męczarnie psychiczne?
gracz2020.09.18 7:18
I co, znowu mamy wybierać między jawnymi zdrajcami a posranymi ze strachu idiotami?.NIEDOCZEKANIE !!!.
Anonim2020.09.18 7:30
Dokładnie to zawsze mamy wybór taki - między sługami jednego rytu masońskiego, a sługami drugiego rytu.
Berenika2020.09.18 8:02
Ty masz zryty łeb pachołku Putina.
Anonim2020.09.18 8:08
ryty masońskie, to fakt? zło masońskie, to fakt? satanizm amerykański, to fakt? zaprzaństwo i zdrada Po+PiS, to fakt? żydowskiej finansjery gwałty emocjonalne na zdrowym człowieku, to fakt?
Anonim2020.09.18 7:33
absolutnie, wybierzemy mniejsze zło? będziemy całować w stopy Prezesa PiS-u, i aparatczyków z PO za to, że jesteśmy bezmyślnym leniwym Narodem, i musi nas, albo jedno mniejsze zło prowadzić, albo drugie mniejsze zło prowadzić, bo wszyscy dokoła to zdrajcy i zaprzańcy, ruskie onuce, oczywiści oprócz wymienionych PiS i PO? PiS i PO to nie są ruskie onuce, ukraińskie onuce, sowieckie onuce, żydowskie onuce, niemieckie onuce, unijne onuce? lewackie onuce? i tacy z krwie i kości patrioci? że aż widać?
Anonim2020.09.18 7:15
Strzeż się miłośników zwierząt! ..... https://sanocki.neon24.pl/post/157687,strzez-sie-milosnikow-zwierzat
Anonim2020.09.18 7:13
Nie wiem, czy podzielony za sprawą POPiS-u Naród już widzi, że pochłania go lewactwo, pogrąża się w złym, ale jedyna prawica, konserwatyści, to Solidarna Polska, Konfederacja, i ci, co nie zapisywali się do partii lewicowych? Trwanie w lewicowym postępie marksizmu kulturowego nic dobrego nie wróży?
Anonim2020.09.18 7:06
Jak zapowiadał Prezes PiS, trzeba być >>>dobrym człowiekiem<<<, aby dopuść jako zgodny z prawem obój rytualny zwierząt tylko na użytek związków wyznaniowych funkcjonujących na terenie kraju, a niezgodny z prawem na eksport? dla nas zwierzęta mogą cierpieć? dlaczegoż miałyby cierpieć dla innych? takie cierpienie jest nieracjonalne?
Marian2020.09.18 6:53
Opór był też w samym PIS-sie. Tak wytrawny polityk jak Kaczyński, powinien się z tym liczyć.Nie można z powodu takiej drobnostki igrać losem Polski.
Michał Jan2020.09.18 7:11
I oczywiście się liczył. A nawet liczył na to. A lewackie frajerstwo myślało, że to dla zwierzątek.
ladychapel2020.09.18 6:49
Jakie ugrupowanie zdecyduje się posprzątać i wziąć odpowiedzialność za ten bajzel, jaki narobiła Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej?
Michał Jan2020.09.18 7:10
Moim zdaniem powinni ci, którzy tak darli japę, że pozamykają pisowców do pudeł. Anawa!
Anonim2020.09.18 7:26
złośliwy jesteś? ale zastanów się, jak będzie wyglądać Polska, po 3 latach galopującego lewactwa? jak wzrośnie dobrostan LGBT? jak będą wychowywane dzieci? w szkołach masturbacji? co z zadłużaniem Państwa? co z osadnictwem na ziemiach Polski? co z palestynizacją Polski? co z wyrywanym majątkiem przez Żydów i Ukraińców? co ze stanowieniem prawa pod dyktando usraela? dokąd zmierzamy? zostawiamy te sprawy pod dyktat Prezesa, dla jednych filosemickiego, dla innych żydo-banderowskiego PiS-u?
Michał Jan2020.09.18 8:52
To wszystko są pytania do Polskiego Roberta Mugabe z Żoliborza. To on postawił wszystko, razem z losem kraju na wybory 10.05, żeby mieć własnego prezydenta, a po zrobieniu takiego bałaganu, teraz stawia na wybory parlamentarne A.D. MMXXIII - frajerzy przejmą władzę, będą kontrolowani przez prezydenta i się umoczą na dobre. Jaka ta Polska będzie za 3 lata nie obchodzi go, bo ważne, że tymi zgliszczami będzie mógł porządzić.