Dziś debata kandydatów w TVP. Komorowski się boi? - zdjęcie
05.05.15, 07:01telewizja polska (fot.vanNouten_domenapubliczna)

Dziś debata kandydatów w TVP. Komorowski się boi?

6

Dr Wojciech Jabłoński, politolog i specjalista ds. marketingu politycznego, komentując zapowiedzianą na wieczór debatę kandydatów w TVP portalowi Onet mówi:

„Komorowski popełnia więc błąd. Przewiduję, że po tej debacie Komorowski straci ok. pięć pkt. proc. Do tej pory tracił już pięć czy nawet siedem pkt. proc., ale dzięki debacie mógłby te spadki zahamować. Bronisław Komorowski jednak rezygnuje z podjęcia próby”

W debacie ma uczestniczyć 10 spośród 11 kandydatów na prezydenta. Nie weźmie w niej udziału ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski. Od decyzji Komorowskiego swój udział w debacie uzależniała Magdalena Ogórek.

W debacie usłyszymy: Andrzeja Dudę (PiS), Adama Jarubasa (PSL), Magdalenę Ogórek (SLD), lidera Twojego Ruchu Janusza Palikota, Janusza Korwin-Mikkego (ugrupowanie KORWiN), Pawła Kukiza, Jacka Wilka (Kongres Nowej Prawicy), Mariana Kowalskiego (Ruch Narodowy), Pawła Tanajno (Demokracja Bezpośrednia) oraz Grzegorza Brauna.

Bronisław Komorowski wyjaśniał, dlaczego nie weźmie udziału w debacie. Mówił w kwietniu, że gdyby obecnie wziął udział w debacie, polegałoby to na tym, że 10 kontrkandydatów strzelałoby „do bramki prezydenta przez godzinę, mając (…) pewnie pięć minut każdy”. Prezydent stwierdził, że nie byłoby szansy „na żadną pogłębioną wymianę myśli, poglądów, na ujawnienie swoich zamiarów, swoich programów”.

Debata rozpocznie się o godz. 20.25, ma trwać 90 minut. Będzie emitowana na żywo na antenie TVP1.

Wśród tematów debaty znalazły się: „polityka zagraniczna i bezpieczeństwo”, „rozwój gospodarczy i społeczny”, „wizja i ustrój państwa”. Każdy z uczestników ma mieć tyle samo czasu na wypowiedź. Wstępna wypowiedź jest zaplanowana na 45 sekund, tak samo jak końcowa. W każdej z trzech tematycznych rund kandydaci będą mieli do wykorzystania 2 minuty.

KZ/Onet.pl

Komentarze (6):

anonim2015.05.5 7:21
Nie głosuję na Komorowskiego, bo nie chcę się wstydzić takiego prezydenta, który będzie wchodził na krzesła, gdzie tylko się da, dawał ssać palca cielakom, macać kur i mówić o zgodzie jednocześnie wymachując pięścią, chcę głosować na człowieka wykształconego, kulturalnego a takim jest Duda Andrzej :) Komorowski się przestraszył (kurczaczek) dlatego nie przyjdzie, a i sztab wyborczy boi się konfrontacji intelektualnej z Dudą, który ma wiedzę i ogładę i wie jak rozmawiać z każdym, wypunktował by komoruskiego w 3 sekundy...
anonim2015.05.5 7:25
Hm, słowo debata wskazuje, że ktoś powinien debatować. Tymczasem tu raczej kandydaci będą recytować wyuczone odpowiedzi na z góry znane pytania. Co to ma wspólnego z debatą?
anonim2015.05.5 7:42
Duda nie przyszedł do TOK FM a także nie przyjął zaproszenia od Piaseckiego do RMF FM czyżby się czegoś bał?
anonim2015.05.5 7:58
Dzisiaj Pan Prezydent przyjdzie dzisiaj na debatę do studia TVP i będzie się rechotał ze swojego dowcipu, że nabrał dr M. Ogórek i A. Dudę. Tani chwyt, który już się opatrzył od czasów A. Kwaśniewskiego w 1995, ale ferdki kiepskie- wyborcy Komorowskiego to łykną
anonim2015.05.5 11:26
Ja nie jestem fanem tego typu debat, ale Komorowski strzela sobie w stopę nie przychodząc, co w sumie mnie nie martwi.
anonim2015.05.5 13:33
90 minut na 10 kandydatów - to farsa. W takim składzie to debat powinno być kilka - każda na inny temat...