Dymisja premiera? Prof. Krasnodębski: Prędzej rząd mniejszościowy   - zdjęcie
10.12.20, 13:39Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Dymisja premiera? Prof. Krasnodębski: Prędzej rząd mniejszościowy

6

Po wczorajszych informacjach o przyjęciu przez Polskę kompromisu ws. tzw. mechanizmu praworządności pojawiły się w mediach doniesienia, wedle których przeciwny kompromisowi lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro ma domagać się dymisji premiera Mateusza Morawieckiego. Taką możliwość wyklucza europoseł Zdzisław Krasnodębski.

W rozmowie z Rmf FM prof. Zdzisław Krasnodębski komentował wypracowaną przez Polskę, Węgry i niemiecką prezydencję propozycję porozumienia ws. tzw. mechanizmu praworządności.

- „To jest trudny kompromis, to jest trudna decyzja. Kompromisy nie są, jak wiadomo, idealnym rozwiązaniem. Ale cóż… to zostało wynegocjowanie” – mówił polityk.

Zaznaczył, że Polska na pewno będzie dowoływać się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, aby ten orzekł o zgodności rozporządzenia wprowadzającego mechanizm praworządności z unijnymi traktatami.

W rozmowie poruszono też temat rzekomych żądań Solidarnej Polski, która ma chcieć odwołania premiera Mateusza Morawieckiego. Europoseł PiS był pytany o możliwość dymisji bądź, w przypadku buntu Solidarnej Polski, rządów mniejszościowych.

- „Moim zdaniem nie dojdzie do zmiany premiera. Nie ja o tym decyduję, ale nie sądzę… Morawiecki ma poparcie w PiS-ie. Myślę, że Prawo i Sprawiedliwości jest przygotowane na każdy polityczny wariant, ale myślę, że do tego nie dojdzie” – ocenił.

Dodał, że wyobraża sobie koalicję Prawa i Sprawiedliwości z Polskim Stronnictwem Ludowym.

kak/RMF FM, wPolityce.pl

Komentarze (6):

Agnieszka2020.12.11 0:59
Mam nadzieję, że zdrajca i łgarz Morawiecki wyląduje na zbity ryj z tego rządu i polskiej polityki. Dość już sentymentów związanych z jego ojcem, bo dość już kolejnej wersji Tuska z poprawką na wycieranie sobie gęby patriotycznymi hasłami!!!!
man.of.Stagira2020.12.10 14:44
BRAWO MATEUSZ Morawiecki! MISTRZ! T e r a z ....to NIDERLANDY...są ...p r o b l e m em!..xD...
Wojtek Polak2020.12.10 14:35
lizusowskie tchórze tak jak w lipcu Morawiecki mówił o sukcesie podpisując ten zamordystyczny pozbawiający państwa suwerenności "akt praworządności". a teraz kolejny raz będą obwieszczać sukces po tym jak podkulą ogon pod naporem UE a raczej przed niemcami hańba dla lizusów tchórzy- panie Kaczyński wypędź szkodników typu Morawiecki Niedzielski i Gowin z pis! brawo panie min. Ziobro miliony Polaków jest za suwerennością Polski za weto a przeciw ZSRE. przeciw komunistycznemu państwu niszczącemu religię katolicką rodzinę kulturę i całą Europę z jej historią tradycją religią i kulturą.
man.of.Stagira2020.12.10 13:54
Negroidalny (‘taka murzyńskość’) komentator 24-h / 7 days a week na forum fronda.pl -: „Zdeklasowany w młodości drobnomieszczanin (prekariat – m.o.S), nie posiadający ani zawodu (ksiądz bez sutanny –m.o.S), ani pozycji społecznej (‘wykładowca’ –m.o.S), dobrowolny uciekinier z ojczyzny (oikofob i ‘wnuczek z Wehrmachtu’ –m.o.S), której nienawidził, jak nienawidzi się słabości, jeśli nie można jej przeciwstawić własnej siły (‘polskość to nienormalność’ –m.o.S). Ani zawodu, ani stanowiska, ani majątku (zadłużenie –m.o.S), a do tego wątpliwe pochodzenie, i to ze strony ojca (UB+NKWD). Zapewne ‘Mein Kampf’ jest utworem w wielu partiach mocno zafałszowanym. Ale żal i gorycz przeradzające się w nienawiść do swojego środowiska –i tego, z którego wyszedł, i tego w jakim przyszło mu się znaleźć –przebijają wyraźnie z pierwszych rozdziałów książki i nie są na pewno fałszywe.” // Źródło; ‘Państwo stanu wyjątkowego’. Franciszek Ryszka, Ossolineum 1985
Jaka jest różnica pomiędzy świętami2020.12.10 13:52
Bożego Narodzenia a żydowskiego Chanuka? Tak wygląda choinka w NYC. https://www.rockefellercenter.com/holidays/#christmas-at-rockefeller-center
Jaka jest różnica pomiędzy świętami2020.12.10 13:52
Bożego Narodzenia a żydowskiego Chanuka? A tak wygląda żydowska Menorah (a raczej manure) w NYC. https://www1.nyc.gov/events/lighting-of-the-worlds-largest-menorah-manhattan/83355/1