28.07.15, 13:05(fot. facebook)

Duda zamieszka taniej niż Komorowski. Wiemy o ile!

Prezydent elekt Andrzej Duda zadecydował o tym, żeby zamieszkać w Pałacu Namiestnikowskim, a nie w Belwederze, gdzie mieszkał prezydent Bronisław Komorowski. Dzięki tej decyzji oszczędzimy w całej kadencji nawet 350 tys zł!

Jak informuje "Fakt", prezydent, który decyduje się mieszkać w Belwederze musi się liczyć z tym, że jego kancelaria poniesie dodatkowe koszty.

Jako dowód tabloid posługuje się przykładem Bronisława Komorowskiego, który wraz z żoną Anną i dwójką najmłodszycch dzieci zamieszkali w Belwederze, przez co koszty utrzymania Belwederu wzrastały.

- W Belwederze trzeba było zatrudnić dodatkową obsługę.Prezydent Komorowski miał też zwyczaj przyjmować gości na urządzanych przez siebie przyjęciach właśnie w Belwederze. Koszty elektryczności i codziennej eksploatacji również wzrastały. W sumie wychodzi, że Belweder jako dom Komorowskiego kosztował średnio 90 tys. miesięcznie więcej. - wylicza gazeta.

- Kucharze, sprzątaczki, dodatkowa ochrona, to wszystko koszty, których nie trzeba ponosić, jeśli para prezydencka mieszka w Pałacu Namiestnikowskim, w którym obsługa jest zatrudniona na stałe. - dodaje.

W Pałacu Prezydenckim apartamenty prezydenckie były zajmowane przez urzędników, jednak aktualnie trwają prace, które mają przywrócić wszystko tak, jak było w czasie prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego.

Jak informuje obecna szefowa biura prasowego prezydenta Komorowskiego, nie jest planowany żaden wielki remont.

KZ/Fakt

Komentarze

anonim2015.07.28 14:39
W Belwederze powinny mieścić się Muzeum i Instytut Józefa Piłsudskiego. Sulejówek niech zostanie posiadłością rodziny Piłsudskich. Obecne plany dotyczące Sulejówka są bardzo piękne na papierze i nawet jeśli zostaną zrealizowane, to kto będzie jeździł tak daleko do muzeum Marszałka? Tymczasem Belweder znajduje się na trasie turystycznej Warszawy.
anonim2015.07.28 14:55
Pałac Namiestnikowski to nazwa, które używali carscy namiestnicy. Od lat odchodzimy od tej nomenklatury, chyba że niedouczony autor tego bzdurnego artykułu tęskni za czasami, gdy Polska była pod rosyjskim butem. Cudnie, że nie jest planowany remont. Mam tylko nadzieję, że przyjdzie jakiś godnie odziany w złote ornaty biskup i pokropi sypialnię Komorowskich, by wygnać z niej diabły i demony, które mogą podszeptywać złe myśli świętemu Dudzie.
anonim2015.07.28 17:56
90K zeta x 12 miesięcy to bańka plus rocznie 90K x 12 = 1,08M 1,08 / 180 = 0,6% fosterr nie 0,039% tylko 0,6% budżetu rocznie
anonim2015.07.28 20:24
Dobrze wiedzieć. Panie Prezydencie,nie mogę się już doczekać Pana prezydentury. Ufam, że zrobi Pan wiele dobrego, mimo sprzeciwu tak wielu Polaków.
anonim2015.07.28 23:10
Bul nie ma gdzie mieszkać?
anonim2015.08.4 1:55
Najgorsze co mógł człowiek wymyślić żyjąc z dala od Boga to to, że w życiu liczy się tylko to co po sobie zostawią. No i zostawią, tylko dobre wrażenie i nieporadne dzieci. :)