BRAWO! ANDRZEJ DUDA PRZED KOMOROWSKIM!!! - zdjęcie
10.05.15, 18:59

BRAWO! ANDRZEJ DUDA PRZED KOMOROWSKIM!!!

31

Andrzej Duda odniósł w I turze wyborów prezydenckich najlepszy wynik. Wyprzedził wcześniej faworyzowanego Bronisława Komorowskiego. Trzecie miejsce zajął Paweł Kukiz. 

Tak wynika z nieoficjalnych jeszcze exit polls. Wynik jest doprawdy zaskakujący, bo w sondażach jak dotąd zawsze przedstawiano Komorowskiego ze zdecydowaną przewagą. To jasno pokazuje, ile sondaże w Polsce są warte! Kandydat Prawa i Sprawiedliwości ma więc ewidentnie ogromną szansę, by zwyciężyć w II turze wyborów i wreszcie doprowadzić do rozbicia fatalnej dla Polski oligarchii!

Na Andrzeja Dudę zagłosowało 34,8 proc. wyborców. Bronisław Komorowski otrzymał z kolei 32,2 proc. głosów. Trzecie miejsce zajął Paweł Kukiz z wynikiem 20,03 proc. 

Na czwartym miejscu uplasował się Janusz Korwin-Mikke poparty przez 4,4 proc. Polaków. Dalej uplasowała się Magdalena Ogórek (2,4 proc.), Jarubas (1,6 proc.), Palikot (1,5 proc.), Braun (1,1 proc.), Kowalski (0,8 proc.), Wilk (0,6 proc.) oraz Tanajno (0,3 proc.)

"Dziękuję wszystkim, niezależnie na którego z kandydatów oddali swój głos. Oczywiście w sposób szczególny, serdeczny dziękuję milionom Polaków, którzy zechcieli poprzeć moją kandydaturę i zagłosliwali na zgodę i bezpieczeństwo" - powiedział na początku swojego przemówienia wielki przegrany I tury, Bronisław Komorowski.

Prezydent w swoim przemówieniu przyznał, że... wynik tych wyborów to "duże zagrożenie dla obozu władzy". Komorowski "wezwał" też do debaty przed II turą Andrzeja Dudę. Wcześniej nie było jasne, że urzędujący prezydent będzie chciał wziąć w takiej debacie udział, choć to deklarował.

W swoim sztabie wyborczym głos zabrał także Andrzej Duda. "Szanowni Państwo, dziękuję, ale brawa należą się wam - bo to wasza praca" - zaczął swoje przemówienie Andrzej Duda. "Przede wszystkim chcę powiedzieć jedno: gorące podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w wyborach" - powiedział Duda.

"Dziękuję tym moim kontrkandydatom, którzy wzięli ze mną udział w debacie" - dodał zwycięzca I tury. "Jestem pewien, że ich kandydowanie podyktowane było przede wszystkim miłością do Ojczyzny, ale także chęcią naprawy Rzeczpospolitej. Każdy mówił o tym, że Polsce jest potrzebna naprawa i zmiana" - mówił dalej Duda.

Kandydat PiS podziękował też Komorowskiemu za zgodę na debatę. Sala wybuchnęła śmiechem. Andrzej Duda stwierdził, że na taką debatę nalegał przez cztery miesiące. Zapewnił, że ma wolę uczestnictwa w niej.

"Dziś Rzeczpospolita wymaga w moim przekonaniu naprawy w wielu dziedzinach" - powiedział Duda. "Dziś dla mnie, tak jak i dla moich konkurentów, oznacza to przede wszystkim zmianę na urzędzie prezydenta Rzeczpospolitej. Trzeba naprawić polską służbę zdrowia, polską gospodarkę, polską edukację. Bardzo bym chciał, by stało się to wszystko na drodze dialogu społecznego. Nie zrobimy tego inaczej, jak jedynie razem. Dziś tak bardzo potrzeba nam wspólnoty i jedności - bo w ten sposób powstaje kapitał polityczny, a także społeczny" - mówił Duda.

"Głęboko wierzę w jedność naszego silnego i dumnego narodu, Polaków" - dodał kandydat PiS i podziękował nie tylko Polakom mieszkającym w kraju, ale i tym, którzy są na emigracji.  

"Proszę was o ogromne wsparcie - o jeszcze większe wsparcie. Proszę o to wszystkich moich rodaków. Zwycięstwo, wierzę w to głęboko, jest przed nami. I - wierzę w to - w II turze wyborów" - powiedział Duda.

Sala odpowiedziała okrzykami: "My wierzymy!".

"Musimy się zjednoczyć. Państwo polskie jest jedno. Nasza flaga jest jedna. Rzeczpospolita ogromnie potrzebuje zjednoczenia. Jestem otwarty na dialog - także z tymi, którzy popierali moich kontrkandytatów, bo o ważnych sprawach trzeba dyskutować. Prezydent Rzeczpospolitej musi słuchać reprezentatywnych grup społecznych i dlatego jestem gotowy do dyskusji. Z tymi, którzy mają pomysły na naprawdę Rzeczypospolitej" - stwierdził Duda i podziękował zwłaszcza Pawłowi Kukizowi, którego określił mianem "wielkiego patrioty" i zapewnił, że jest otwarty w sprawie JOW. 

Duda podkreślił też, że należy zmienić zdecydowanie podejście do inicjatyw obywatelskich, które powinny być przez władze szanowane i brane pod uwagę. 

"Dziękując jeszcze raz wszystkim proszę państwa o wytężoną pracę przez te dwa tygodnie. To na razie tylko uwertura - a my potrzebujemy zwycięstwa. To zwycięstwo musimy sobie wypracować. Nie wierzę w to, że w życiu można dostać coś bez ciężkiej pracy. Na wszystko, co dostałem w życiu, musiałem ciężko zapracować" - kończył kandydat na prezydenta.

"Zwyciężymy!" - zakończył, a sala odpowiedziała gromkimi okrzykami: "Andrzej Duda, Andrzej Duda!".

kad

Komentarze (31):

anonim2015.05.10 19:07
Mam nadzieję, że z racji dużej ilości nieprawidłowości wybory zostaną unieważnione!
anonim2015.05.10 19:09
AnitaF; boimy się o własną Du.ę, bo bedzie zakazane pedalst..o? albo przyjdzie zapłacić za ohydę zboczeń? albo stołek stracimy za zakłamane działania? i dobrze!!!!!!
anonim2015.05.10 19:12
Racjonalna większość jest za doktorem prawą Andrzejem Dudą, natomiast Komorowskiego popierał ogłupiały proletariat.
anonim2015.05.10 19:12
Wynik mnie bynajmniej nie zaskakuje, bo pamiętam jak 10 lat temu śp. Lech Kaczyński w sondażach miał 9 pkt procentowych mniej od rywala, a wybory prezydenckie wygrał.
anonim2015.05.10 19:16
margines liberalno - libertyński obawia się że ich protektor Komorowski polegnie i bardzo dobrze dość faworyzowania wulgarnych mniejszości i nękania Polaków.
anonim2015.05.10 19:41
Bredzisław tak jak przewidywałem popłynął w sisiną dal. W drugiej turze Duda zniszczy ostatecznie bredzisława. Miło będzie na to patrzeć. Po bredzisławie pozostanie tylko niemiłe wspomnienie, nic więcej.
anonim2015.05.10 19:43
cóż jednak Duda i Komorowski trudno, teraz trzeba się sprężyć wszystkim Polakom i nie odpuszczać do końca, frekwencja powinna być jeszcze wyższa w 2 turze, aby sprawę zmiany jaka by nie była na stanowisku prezydenta potwierdzić zatem Polacy do urn nie zwracajcie uwagi na tych, którzy chcą was zniechęcić do pójścia na wybory bo na 100 % elektorat Komora się teraz spręży i będzie chciał zniechęcić pozostałych, aby nie uczestniczyli w wyborach.
anonim2015.05.10 19:53
@Lewicki Taak!Czarno to widzisz! I bardzo dobrze!!! xDDD
anonim2015.05.10 20:06
"To jasno pokazuje, ile sondaże w Polsce są warte! " Chyba że sondaże wskazywały na umacnianie się pana Dudy. Wtedy były dużo warte.
anonim2015.05.10 20:10
Fronda, TV Republika, TV Trwam itp media coraz bliżej zostania "reżymowymi" :)
anonim2015.05.10 20:30
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
anonim2015.05.10 20:43
@AnitaF Droga Pani prymitywna to jesteś ty. Naród wyraża swoją wolę w wyborach. Politycy PO-PSL przez lata lekceważyli społeczeństwo, to teraz my podziękujemy tym politykom, którzy zapomnieli o swoim narodzie. To prymitywny egoizm polityków PO-PSL, doprowadził do tego stanu naszej ojczyzny. ---- PO straszy PIS-em widać boją się konsekwencji swoich rządów. PIS nie może powtórzyć błędu w rządzeniu i musi najpierw zając się gospodarkę i realną poprawą życia Polaków. Polacy to docenią w wyborach. Jest to ważniejsze od łapania aferzystów, których w późniejszym czasie należy ukarać. ----- @AirWolf Twoje oceny jak zawsze są nietrafne.
anonim2015.05.10 20:44
Bardzo się cieszę. Panie Andrzeju, mam nadzieję, i jest to coraz bardziej prawdopodobne, że druga tura okaże się Pana wielką wygraną i przede wszystkim wielką wygraną Polski!
anonim2015.05.10 20:45
Dziś zdechła w Polsce post-komuna!
anonim2015.05.10 21:13
Brawo : )
anonim2015.05.10 21:18
Komorowski to doświadczony polityk. Był niebezpieczny dla Polski. Mam pewną nadzieję, że doczekamy się jego procesu o zdradę polskiej racji stanu.
anonim2015.05.10 21:48
Majestic Racjonalna większość jest za doktorem prawą Andrzejem Dudą, natomiast Komorowskiego popierał ogłupiały proletariat. Czyli lemingi:)
anonim2015.05.10 22:00
mam nadzieję, że to początek końca III RP;)
anonim2015.05.10 22:15
Brawa dla Kukiza coraz więcej Polaków ma dość cyrku w wykonaniu PO i PiS.
anonim2015.05.10 22:49
No i chwała Panu, tyle że... w naszym kraju bywa ostatnio wiele cudów wyborczych, więc jeszcze się możemy zdziwić
anonim2015.05.11 4:37
Nie chcę nikomu psuć dobrego humoru, ale coś mi się widzi, że emigranci nie będą się ustawiali w kolejkach do powrotu do Macierzy.
anonim2015.05.11 5:03
@Jack Ale po co wracać skoro masz tam 4x wyższą pensję, rodzinę, dzieci urodzone już tam ... a tu H... D... i kamieni kupa oraz państwo które programowo nienawidzi swoich obywateli.
anonim2015.05.11 5:26
Fajnie. Ale jest duże niedopatrzenie. Redaktorek przy Kukisie, Braunie i Korwinie-Mikke zapomniał dodać, że to ruscy agencji albo przynajmniej faszyści. Fronda stała się jak Głos Robotniczy.
anonim2015.05.11 5:54
Polska skręciła w prawo! Nareszcie!!!
anonim2015.05.11 5:58
A na Opolszczyźnie II tura byłaby pomiędzy gajowym a Kukizem! To dopiero byłoby śmiesznie! Bo już podano oficjalne wyniki w woj.opolskim: BK 37,7%, PK 27,9%, AD 25,9%. Ale, frekwencja tutaj bywa chyba zawsze najniższa... A co do wyniku II tury to jestem ostrożną optymistką. Jeżeli nie chcemy cudów przy urnach to powinna być wysoka frekwencja (trudniej coś dorzucać), no i zabierajmy na wybory własny, niewymazywalny długopis i taśmę klejącą, aby zaklejać nieskreślone przez nas okienka.
anonim2015.05.11 7:54
@Wojciech_Polak - ja nie "mam tam", bo mieszkam w Polsce, ale jest jeszcze spora część, która się tam dziećmi nie zakorzeniła i chciałaby mieszkać w swojej Ojczyźnie. Wybór między Dudą, a Bulem to jak wybór między dżumą i cholerą.
anonim2015.05.11 10:36
Zaczne od tego, ze mam wielki żal do tvn'u ze do debaty zaprosil tylko 2 kandytatow, nie dajac szansy innym. A wynik Kukiza pokazuje, ze nie mozna nikogo z góry przekreslac. Ja glosowalam na Dude i w 2 turze, tez mam taki zamiar. Nie podoba mi sie, ze z pana Bronislawa Komorowskiego ludzie sie smieja, ze sa niekulturalni, bo uwazam, ze kazdemu czlowiekowi nalezy sie szacunek. Ale nie podoba mi sie tez polityka PO. Poza tym zastanowilo mnie wczoraj wieczorem jedno. Zyjemy w kraju chrzescijanskim. 3 kandytatow, co zdobylo najwieksza liczbe glosow to osoby wierzace. A mimo to w naszym kraju jest tyle zla, przespetczosci : ( Nie pojmuje tego. Ale wierze, i ufam, ze jesli wygra Andrzej Duda, nastapia pozywywne zmiany. Ufam, ze w koncu po panu Kaczynskim bede miala znow prezydenta, z ktorego naprawde bede dumna : ) I chce tez powiedziec, ze nie potrzebnie sld tak negatywnie nastawia sie do pani Ogorek i jej wyniku. Zajela 5 miejsce, a nawet tak wspaniali kandytaci jak pan Braun mieli tych procent mniej. Niepotrzebne sa te pretensje do pani Ogorek, bo na podjum miejsca byly tylko 3.... : ) Poprostu Polacy w tych wyborach pokazali, ze nie propaganda sie dla nich liczy, nie statystyki ktore pokazywaly, ze to pan Bronislaw Komorowski jest najlpszy, ale pokazali, ze mozna wprowadzic pozytywne zmiany. Ufam, ze teraz wygra pan Andrzej Duda, i ze do parlamentu tez dostana sie wspaniali ludzie, ktorzy naprawde beda milowac Boga i blizniego i pragnac zmieniac Polske. Jednak wielka szkoda jest dla mnie to co zrobil tvn zapraszajac do debaty (o ile mozna to nazwac debata bo nie bylo wymiany zdan miedzy kandytatami) tylko 2 a niewszytskich kandytatow. Miejsce na zaproszenie tych 2 politykow jest wlasnie teraz w 2 turze... Wtedy szanse nalezalo dac wszystkim. I ufam, ze naprawde teraz wygra pan Andrzej Duda, ze bede mogla w koncu byc dumna ze swojego prezydenta : ) Ze w Polsce nastapia zmiany, ze bedzie wiecej miejsc pracy, ze nie bedzie tylu umow smieciowych. Dodam ze za PiS pracowalam na umowe o prace, za PO na zlecenie. Teraz gdzie nie sklada sie CV proponuja zlecenie. Ufam, ze w Polsce nastapia zmiany, a ja bede mogla w koncu cieszyc sie ze mam super prezydenta ; ) Z Bogiem : )
anonim2015.05.11 17:54
@ufam niestety problem w tym że ci ludzie dobrze wiedzą co chcesz usłyszeć (mówię o POiPiS) i na tym jada w deklaracjach, sam jestem ateistą ale jeśli miał by być uczciwy katolik za sterami to nie mam nic przeciwko. Niestety głosując na Dudę dostaniesz nieuczciwego ukrytego ateistę, bo dla mnie jasnym jest iż jego deklaracje o wierze to puste frazesy, jest typowym Frankiem Underwoodem który traktuje religie jako narzędzie. Czy będzie przy władzy PO i czy PiS nic się nie zmieni prócz retoryki. To są prócz wyjątków który mało co zmieniają totalni bezideowcy którym chodzi tylko o władzę. Im jest na rękę że ludzie skaczą sobie do gardeł bo dzięki temu ich gardła są spokojne i mogą swoje przekręty robić. Gardzą ludźmi czego dał popis Prof. Czapiński. jedyny sposób na władze - każdą - to patrzenie im na ręce i rozliczanie, oraz zmiany w takim kierunku by było to jak najprostsze. Osobiście jestem za demokracją bezpośrednią bo uważam że ona da największe ku temu możliwości - nie będzie idealnie - ale lepiej niż jest teraz. Dość szczucia Polaków na Polaków, a to od kilkunastu lat robi PO i PiS.
anonim2015.05.11 19:46
A jaki jest stosunek PIS do wypłacenia Zydom odszkodowania za bezspadkowe mienie?
anonim2015.05.12 6:04
Bracie. Raczej nic się nie zmieni. PIS propaguje tylko i wyłącznie politykę nienawiści. Ich całym realizowanym programem jest "byle nie PO." Szkoda. Jeżeli cokolwiek się zmieni w rozumowaniu polityków PIS to chętnie oddam na nich swój głos.
anonim2015.05.17 4:56
"I choćby przyszło stu Karolaków I każdy zjadłby trzy miski flaków I choćby nie wiem jak się wytężał Nie popchną Bronka - taki to ciężar I choć popychać będzie Majchrowski Ciągnąć Saleta i Korzeniowski Nie dadzą rady podsadzić Bronka On tylko puści głośnego bąka I choćby Holland to filmowała Z Wajdą i Kutzem ekipa cała Choćby Olbrychski machał szabelką Gorzały pijąc butelkę wielką A Penderecki wspólnie z Rubikiem By napisali piękną muzykę I choćby film ten zdobył Oscara Bronek to kicha, obciach i siara" !!! :D