Drodzy seniorzy, zostańcie w domach! - zdjęcie
23.10.20, 09:53Fot. via: pixnio.com

Drodzy seniorzy, zostańcie w domach!

12

W czasie konferencji prasowej, na której ogłoszono nowe obostrzenia, premier Mateusz Morawiecki zwrócił się z apelem również do osób starszych prosząc, aby pozostawali w domach, kiedy rzeczywiście nie muszą koniecznie wychodzić.

 - „Na poważne zagrożenie dla zdrowia narażone są przede wszystkim osoby starsze. Dlatego wprowadzamy program Ochrona seniorów. Prosimy seniorów powyżej 70-ego roku życia, którzy nie świadczą pracy, o nieprzemieszczanie się, w miarę możliwości o niewychodzenie z domu, w tym celu uruchamiamy program solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów” – powiedział premier.

Założenia rządowego planu wsparcia dla seniorów przedstawiła minister Marlena Maląg. Podkreśliła, jak ważna jest dziś solidarność międzypokoleniowa.

- „W ramach tego korpusu uruchamiamy infolinię, która już działa” – poinformowała.

Zapewniła, że rząd zabezpieczył potrzebne do wsparcia seniorów fundusze:

- „My państwa bez tego wsparcie nie zostawimy. Zapewniliśmy też rozwiązanie finansowe, by to wsparcie mogło dotrzeć do państwa domów. Zabezpieczyliśmy 100 milionów złotych. (…) Drodzy seniorzy, zostańcie w domu! Nie zostaniecie pozostawieni sami sobie” – apelowała.

Wcześniej w rozmowie z portalem wPolityce.pl minister rodziny i polityki społecznej zapowiedziała, że w ramach „Korpusu Wsparcia Seniorów” rząd, jednostki samorządu terytorialnego i Wojska Obrony Terytorialnej będą dbać o dostarczanie osobom starszym do domów niezbędnych produktów.

- „Senior będzie zgłaszał, że potrzebuje mieć dostarczone produkty do domu. My będziemy poprzez infolinię przekazywali informacje do Ośrodków Pomocy Społecznej. Tam wolontariusze, którzy już pracują, a także pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej, będą zajmowali się opieką dla seniorów. Powstanie również specjalna strona dla osób, które chcą wspierać seniorów. Tam będą mogli się zgłaszać do pomocy” – mówiła.

Numer infolinii, na który dzwoniąc seniorzy mogą zgłaszać swoje potrzeby, to: +22 505 11 11.

kak/PAP, wPolityce.pl

Komentarze (12):

violencja2020.10.23 20:44
Segregacja ludzi
Anonim2020.10.23 15:25
Jak można tak zastraszać starszych ludzi ? Niby z troski o nich? Ludzie 70 letni są aktywni ,potrzebują spacerów na powietrzu ,dla zdrowia muszą się poruszać ,to żadna troska o nich ,zastraszanie powduje stres ,a stres choroby . Po to starsi ludzie często mają psy ,żeby na dwór z nimi wychodzić ,żeby mieć ruch .
Strach2020.10.23 12:51
Niech sie tak bardzo o starych ludzi nie troszcza, bo i tak im blizej niz dalej. Nie zrobili nic zlego, zeby im odebrano prawo decydowania o sobie. Zeby zaczerpnac swiezego powietrza , beda otwierac okna? Czy nasi poslowie, senatorzy i Rzad nie maja matek i ojcow? Zamknijcie ich, zeby nie mogli pojsc na spacer, a z wami chodzili. ? Oddajcie ich do domu opieki, to szybko sie od nich uwolnicie.
Michał Jan2020.10.23 11:55
To może znieść blokady sklepów w godzinach 10-12?
MaxFiend2020.10.23 11:19
Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się. Idźmy na wybory. To ważne, żeby móc kontynuować tę sprawiedliwą linię rozwoju.
Alicja2020.10.23 10:21
Wy dbacie o seniorów i o obywateli,jak te kłamstwa mogą wam przechodzić przez usta.Zamkneliscie służbę zdrowia dla Polaków. Ja w ostatnich miesiącach nie mogłam się poprosić o badania.Pani neurolog przez teleporade ustaliła mi jedną z najgorszych chorób, która że strachu rozwalila mi całkowicie układ nerwowy.Gdy w końcu dostałam się do prawdziwego lekarza,za pieniądze, to okazało się, że tej choroby nie mam,tylko inne schorzenie,przeciętne. Sor to porażka, nie zbadano mnie,odmówiono przejrzenia tomograf na mój koszt,który by pokazał,co mi dolega,po prostu niewłaściwie wyleczony kanałowo ząb. Natomiast dał cito skierowanie do laryngologa ,ale pilne oznaczało teleporade za 2 tygodnie. O mało z bólu i stresu nie popełniłam samobójstwa. Wierzę, że istnieje życie po życiu i tam się odpowiada za grzechy i żaden ksiądz ich nie odpuści.
violencja2020.10.23 20:43
Alicjo , dobrze napisałaś.Pisz o tym chorym układzie , a życie po życiu jest , byłam tam , pozdrawiam i zdrowia życzę i przytulam , bądż silna:)Wygrasz.
Taki jeden2020.10.23 10:16
Racja. W domu "kochani seniorzy" szybciej zdechną. Kim są doradcy tego rządu? Chyba sami psychopaci.
Dziennikarz TVN2020.10.23 10:15
Kłamstwo mam na drugie imię.
Anonim2020.10.23 10:03
A do kościeła kto pójdzi? Kto na tace da? Klechy z głodu umro!
Anonim2020.10.23 10:01
Drodzy Seniorzy, zostańcie w domach! (no chyba że akurat są są wybory, wtedy dawajcie do urn bo przegramy)
Tako rzecze RCB2020.10.23 10:04
I pamiętajcie, że głosować możecie bez kolejki.