Dr Jerzy Targalski: Głosy PiS są dla Ursuli von der Leyen bardzo ważne - zdjęcie
16.07.19, 08:40screenshot Youtube - Telewizja Republika

Dr Jerzy Targalski: Głosy PiS są dla Ursuli von der Leyen bardzo ważne

5

- Socjaliści są obrażeni, że ich kandydat Frans Timmermans nie przeszedł. Jeżeli przedstawiciel CDU rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim, to znaczy, że głosy PiS są dla Ursuli von der Leyen bardzo ważne i Polska powinna coś z tego dostać - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Jerzy Targalski.

- Gdyby von der Leyen nie uzyskała większości, to będzie oznaczało przewlekły kryzys, który będzie dla nas korzystny. Nie będzie ośrodka władzy, który by nas uciskał, i tylko od rządu zależy, czy w tej sytuacji będzie uciekał, czy przejdzie do kontrofensywy - zaznaczył Targalski.

Gość PR 24 wypowiedział się także o zabiegach prezydenta Rosji Władimira Putina, które mają utrzymać go na dłużej na szczycie. - Zachowanie władzy jest dla Putina najważniejszym problemem. Chodzi o to, czy Putin zostanie do 2030 roku. Jeżeli pozwoli mu stan zdrowia, to oczywiście tak będzie i po roku 2020 będziemy mieli powtórkę z Breżniewa - podkreślił.

Dr Targalski skomentował także działania Turcji, która na wybrzeżach Cypru wykonuje odwierty w poszukiwaniu gazu, co władze Cypru uznają za naruszenie ich suwerenności. - Północna część Cypru faktycznie jest częścią Turcji i stąd spory o szelf z zasobami gazu. Turcja na pewno na tym polu nie ustąpi. Moim zdaniem chodzi o to, czy Turcja zostanie dopuszczona do projektu "Posejdon" - zauważył.

Całej rozmowy wysłuchać można tutaj

Polskieradio24.pl

Komentarze (5):

Konfederata2019.07.17 7:07
Jest dobrze Juras! Pani Urszula popiera jak pan zapina pana, a pani miesza w misce innej pani i nawet przekazywanie dzieci takim parkom popiera. Wy z kolei, pisowcy, popieracie ją. Wasza lewicowość gospodarcza znana jest od dawna, a teraz wchodzicie na wyższy poziom, już lewacki obyczajowo. Powinszować Juras powinszować!
Marek2019.07.16 14:27
Zgrywus z tego faceta.
twitter:@PromocjaPWS2019.07.16 14:22
Przypominam, że w UE od Traktatu z Mastricht jest organizowana według Manifestu z Ventotene - trockisty Spinellego. Poczytajcie główne założenie traktatu, a zrozumiecie polityczną i gosp. stronę UE. To samo jest z polit. gender mainstreaming (potocznie zw. równościową) - wpr. Traktatem Amsterdamskim z 97 r. Celem gender mainstreaming jest obalenie tożsamości płciowej, bo ta jest podstawą wszystkich innych, a jej obalenie prowadzi do zatracenia możliwości przez jednostkę do obiektywnej weryfikacji otaczającej rzeczywistości, a to jest niezb., by przepchnąć federal. UE bez oporu ludzi. UE musi się sfederalizować jak najszybciej (data podana przez Schulza to 2025 r.), bo elity europejskie są świadome nadch. kryzys - od dziesięcioleci Europa jest bankrutem, tzn. nie wytwarza dóbr, które konsumuje. Ten dobrobyt jest podtrzymywany przez pracujących Azjatów - głównie Chińczyków. Jeśli oni odmówią, to czeka nas tragedia, bunt i na tę okol. musi być stw. aparat terroru - zlikw. armie UE, stworzona armia UE i zlikwidowane państwa narodowe. Ważną rolę odgrywa tu też masowa imigracja z Afryki i Bliskiego Wschodu. Więcej o tym i procesie deindustrializacji jest tu: historiasztuki.com.pl/strony/024-00-02-DEINDUSTRIALIZACJA.html , Manifest z Ventotene: historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html#1 , GENDER: historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag42 , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW historiasztuki.com.pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php
sinusoida2019.07.16 20:01
ciekawe ale straszne co robić?
PiS nie jest w stanie przeforsować swojego komisar2019.07.16 8:49
Skoro PiS nie jest w stanie przeforsować swojego komisarza, to czy zdoła stworzyć koalicję i wywalczyć więcej pieniędzy dla Polski?