13.02.15, 10:35Donbas (fot.YouTube)

Doradca Komorowskiego za dostarczaniem broni Ukrainie

Doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego na antenie RMF FM stwierdził, że wojna w Donbasie to także „wojna Europy”. – Europy i Polski, dlatego że wojna prowadzona przez Rosję jest niewątpliwe zamachem na europejski porządek - porządek prawny, instytucjonalny. Zresztą Putin jest bardzo otwarty, jeśli chodzi o odkrywanie swojej intencji. Nie chodzi tylko o kawałek Ukrainy, ale chodzi rzeczywiście o kwestionowanie logiki europejskiego porządku. Tego, który został ustalony, także z udziałem Rosji, po roku 1989 – wyjaśniał  prof. Roman Kuźniar.

Zapytany, czy Zachód powinien dostarczać Ukrainie broń, stwierdził: – Tak, my tak uważamy, pan prezydent tak uważa, ja tak uważam, wielu ludzi w Polsce tak uważa.

Dopytywany, dlaczego więc o to dlaczego stanowisko Polski w tej sprawie jest niejasne, Kuźniar wyjaśniał, że „to nie jest komfortowa sytuacja”. – Musimy sobie walnie powiedzieć, że to nie jest taka kaszka z mleczkiem podjęcie decyzji o tym, że dozbrajamy Ukrainę, chociaż Ukraina ma prawo liczyć na to, że może być dozbrojona, dlatego że jest obiektem agresji – mówił. – Ale to przecież nie Polska, tylko te główne kraje Zachodu powinny zdobyć się na odwagę, dlatego że one są narażone na przeciwdziałanie ze strony Rosji w tej sytuacji – dodał.

Kuźniar podkreślał, że „tu chodzi o spowodowanie zdolności Ukrainy do obrony przed agresją”. – Tutaj trzeba być transparentnym, trzeba być otwartym, trzeba mówić Rosjanom, światu, rosyjskiemu społeczeństwu: nie chodzi o nic więcej, tylko o powstrzymanie przed waszą agresją, chodzi o broń defensywną – tłumaczył.

Sab/Telewizja Republika

Komentarze

anonim2015.02.13 11:54
To tatuś tego płaksy z satanistycznej telewizji?
anonim2015.02.13 12:45
Niech jedzie i walczy łobuz jeden!
anonim2015.02.13 17:57
A tak wygląda prawda : http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/skandal-w-usa-ukrainscy-parlamentarzysci-pokazali-senatorom-nieprawdziwe-fotografie-foto Totalna kompromitacja. Nikt już nie uwierzy banderowcom.