Dajcie mi żyć w normalnym państwie - zdjęcie
20.05.15, 09:43Dawid Wildstein

Dajcie mi żyć w normalnym państwie

17

Sprawa Lisa idealnie to pokazuje. Albo innego medialnego pluszaka władzy- Wojewódzkiego. Kiedy zaczynamy reagować? Kiedy Lis zaatakuje dziecko. Kłamliwie. Albo kiedy 50 letni Kubuś z TVN zażartuje sobie z gwałtów na kobietach. Wtedy, gdy najbardziej elementarne granice zostaą przekroczone- reagujemy. Ale do reszty się przyzwyczailiśmy.

Przyzwyczailiśmy się, że Lis, za pieniądze podatników, za zgodą władz publicznej telewizji, prowadzi skłamaną, agresywną i ciągłą propagandę partii rządzącej. Przyzwyczailiśmy się, że Kubuś z TVN-u robi to samo. Jest dla nas już naturalnym, że media za nic mają obiektywność, a zajmują się tylko ochroną układu rządzącego.

Nie dziwni nas, nie szokuje, że w tydzień kampanii prezydenckiej puszcza się kolejne kłamstwa Lisa, a zdejmuje się z anteny jedyny program, który mógłby nadawać w kontrze do pro-komorowskiej propagandy- Bliżej Pospieszalskiego. 
Przecież to są już medialne standardy rosyjskie, a nie Zachodu Europy...

Nie dziwi nas, że wiadomości w TVP czy Fakty TVN mołyby równie dobrze robić za spoty PO. Przecież to oczywiste. Przecież żyjemy w 3 RP.
A cholera, bez mediów chociaż udających obiektywność- nie ma demokracji. Taki elementarz polityczny. Więc czym jest 3 RP?

Do wszystkiego się przyzwyczajamy. Czy dziwi nas to, że z ośrodka władzy co i rusz wychodzą ustawy niszczące podstawy społeczeństwa obywatelskiego i demokracji? [o zgromadzeniach, o dostępie do informacji publicznej, o referendach?]

Czy dziwi nas, że największe autorytety tłumaczą nam od lat, że demokracja polega na tym, by rządziła jedna partia, by opozycja nigdy nie wygrała, by opozycję jak najbardziej gnoić i szykanować? Sugestie, by ci, co myślą inaczej emigrowali?

Czy dziwią nas afery przy wyborach, niejasności i szwindle? [tak, moi drodzy zwolennicy PO, nawet w najbardziej łagodnych słowach, jedyne co można powiedzieć o ostatnich wyborach samorządowych, to fakt, że doszło tam do szeregu niejasności, fałszerstw (o nieznanej skali), że nadal nie wyjaśniono podstawowych spraw związanych z systemem głosowania i błędami do jakich w nim doszło].

Ale czy nas to dziwi? Nie. A zamiast tego TVN i Wyborcza będą organizować kolejne kampanie ośmieszające wszelkie ruchy, usiłujące walczyć o uczcicwość wyborów.

Czy dziwi nas, że właściwie nikt z władzy nie ponosi konsekwencji za wszelakie afery korupcyjne? Że są uniewinniani?

Nie! Przecież żyjemy w 3 RP. To oczywiste, to naturalne.

Wróćmy zresztą do najprostszej sprawy, czyli tej istnej orgii propagandy w mediach. Czym usprawiedliwiana? Jakimś bełkotem o złym PiSie. Ostatnio wyjątkowo poczytne miejsce zajmuje kretynizm pt. „Duda antysemita”. Niby groteska, ale w obiegu. Durnie.
I wszystko już można tłumaczyć.

Ok, ja rozumiem. Wam to wszystko nie przeszkadza. Wy się przyzwyczailiście. Ale ja już jestem zmęczony. Zrozumcie to.

Dlatego pójdę na wybory w tę niedzielę. Bo chcę w końcu żyć w normalnym państwie.

Dawid Wildstein

Facebook

Komentarze (17):

anonim2015.05.20 9:52
Wmawiają nam, byśmy głosowali na "prezydenta naszej wolności". Ale czy życie w kłamstwie jest wolnością ? Przecież to już było w czasie peerelu, kiedy naród chciał się od niego uwolnić. Dlatego Jan Paweł II wzywał Ducha Prawdy na Placu Zwycięstwa. Oby Polacy poszli za Jego głosem w najbliższą niedzielę Zesłania Ducha Świętego !
anonim2015.05.20 10:14
Na "info" kolejna manipulacja. Relacjonują konwencję Dudy ze znaczkiem w rogu informującym o wieczorze wyborczym. Na znaczku Komorowski góruje nad Dudą.
anonim2015.05.20 10:29
Ministrem w kancelarii "przyszłego" prezydenta Dudusia pseudo Budyń ma być niejaki Szczerski o zdeklarowanych poglądach fanatyka religijnego;cytaty "Demokracja albo będzie religijna, albo nie będzie jej w ogóle" ""Polska jako państwo i Polacy jako naród w swej przytłaczającej większości są w stanie odczytać (czyli zrozumieć) nakazy i porządek płynący jedynie z chrześcijaństwa. Z tego też powodu to moralność chrześcijańska, kodyfikowana przez Kościół katolicki, jest jedynym dostępnym powszechnemu doświadczeniu Polaków zbiorem zasad, które mogą regulować sferę publiczną." ": "w Polsce w sferze publicznej potrzebna jest dziś dyktatura Ewangelii"." " "reprezentację osób zaufania publicznego, w tym przedstawicieli kościołów chrześcijańskich z dominującą reprezentacją Episkopatu Kościoła katolickiego". " Bo chcę żyć w końcu żyć w normalnym państwie. " moje gratulacje i powodzenia
anonim2015.05.20 10:48
@HansMesser Naród polski jest w prawie 90% katolicki...I ma pełne demokratyczne prawo wybrać SOBIE i dla SIEBIE przedstawicieli!
anonim2015.05.20 10:49
ej, zaraz... a kiedy wy opluwacie, kłamiecie, szczujecie - wtedy wszystko jest OK? Taka Polska wam się podoba, czy zakładacie jedynie, że cel uświęca środki, a jak już u władzy będą wasi, wtedy przestaniecie?
anonim2015.05.20 10:55
"Naród polski jest w prawie 90% katolicki." Co widać ,słychać i czuć
anonim2015.05.20 11:11
"Jakimś bełkotem o złym PiSie. " Ale to nie belkot. PIS juz rzadzil I spoleczenstwo mu za to podziekowalo nie wybierajac 2 x z rzedu. I sorry, ale za rzadow PISu to nie bylo "normalne" panstwo w tym sensie, ze nie przystawalo do swojego otoczenia koncentujac sie glownie na meczenstwie I probach wprowadzania terroru zaczynajac od mundurkow szkolnych. "jedyne co można powiedzieć o ostatnich wyborach samorządowych, to fakt, że doszło tam do szeregu niejasności, fałszerstw (o nieznanej skali)" O nieznanej skali oznacza, ze nie ma dowodow na zadne, bo skala zaczyna sie w tym przypadku od zera.
anonim2015.05.20 11:37
http://demotywatory.pl/4501110/Manifest-wkurzonego-wyborcy Towarzyszom prawomocnym dedykuję.
anonim2015.05.20 13:42
@prawomocny Statystyczny polski katolik wymaga nawrócenia...Kościół musi bardziej zadbać o edukację, przede wszystkim kapłanów.
anonim2015.05.20 17:02
Prawomocny, masz rację ,lepiej i skuteczniej rządzi WSI, że czasem trzeba żonę poświęcić na tylnym siedzeniu ,starszemu rangą ...se la vie
anonim2015.05.20 17:06
"Gdybyście ją zechcieli przekroczyć źle by to się dla was skończyło" Przekraczamy modlitwą i ofiarą mszy świętej.
anonim2015.05.20 17:10
@Michalinka tego masona już znam ,jawnie ukryty, wymień jeszcze kilku. Będzie ciekawiej.
anonim2015.05.20 18:11
Tak wiem dawaj kolejnych zacznij od nie żyjącego Geremka i suń dalej, Rostowski ?, Kwaśniewski?, Balcerowicz? Policzmy ich.
anonim2015.05.20 18:13
Może Radzio Sikorski? Wal nie żałuj strun.
anonim2015.05.21 4:42
Ministrem w kancelarii "byłego" prezydenta Dudusia Komorusia pseudo Bullll jest niejaki Nałęcz o zdeklarowanych poglądach czerwonego bojownika PZPR;cytaty "Demokracja albo będzie Nasza, albo nie będzie jej w ogóle"; " Wyborców to zauważamy w czasie wyborów"..../cytat z pamięci/
anonim2015.05.21 8:14
@Michalinka żadna prawda mnie nie boli.Od jakiegoś czasu boli mnie kolano, mam klęcznik w pracy zamiast krzesła.Kręgosłup lepiej ale kolana gorzej , jak w życiu. Od zawsze słyszę o masonie Wildsteinie nigdy o innych, i o ile taki mason piszący dla prawicowych mediów ( przepraszam prawica to tylko Korwin , dla jednych , dla drugich Braun , a tak naprawdę mało kogo to obchodzi) to mason z którym można sobie chyba łatwo dać radę ,o tyle cały szereg podejrzanych person po drugiej stronie nie wzbudza żadnych kontrowersji. Którego jeszcze masona syn pojechał na wojnę prawie tracąc życie? Jaki z nich wysłał syna czy córkę z ciepłych pieleszy? Dlaczego ktoś kogoś atakuje po pijaku? Może ma problem z alkoholem ;może bycie żydem , patriotą ,wśród chrześcijan to jakaś schizofrenia; może cierpi na podagrę, albo się zakochał nieszczęśliwie. Nie znam człowieka , nie znam sytuacji rodzinnej nie weszłam w jego duszę . Nie jestem masonką , ani żydówką , pradziad nazywał się Ostrowski i pochodził z ...nie dopytywałam teraz już nie ma kogo zapytać, osiadł na Podlasiu , był przystojny i miał długie wąsy. Dziadek bił się z bojówkami żydowskimi z 1939 , babcię uratowała żydówka wojną ,przed głodem. Życie nie jest czarno - białe, a ja jestem farbowaną blondynką, oszukuje według pana Łysiaka :)). Ludzie przestańcie dzielić . Jeżeli Polska będzie wolna od czarnych interesów WSI to za kilka pokoleń może dojdziemy do Brauna na tronie królewskim na razie mamy to co mamy.
anonim2015.05.21 8:52
Wcześniej przejmowałam się tymi przepychankami , kto jest kto , co jak , i dlaczego , czy tamci nasi , a inni swoi, i przyznaję że przy swoim przeciętnym intelekcie zgłupiałam do reszty. Ludzie nie mają co do garnka włożyć , a jeden drugiemu w łeb butelką , i trzeba się domyślać kto miał rację i dlaczego. I nie boję się masonerii, WSI, dżihady-stów i czarnego luda, z Panem Bogiem nie boję się nawet samego diabła. Co będzie dalej zobaczymy. Martwi mnie tylko ostatnio jak być pokornym i silnym zarazem.