Czym są pożyczki prywatne i jak można po nie sięgnąć?  - zdjęcie
04.08.21, 09:26fot. pixabay.com

Czym są pożyczki prywatne i jak można po nie sięgnąć?

4

Z roku na rok coraz więcej naszych rodaków sięga po pożyczki na różne cele. W wielu przypadkach niezwykle korzystnym rozwiązaniem są tzw. pożyczki prywatne. Jakie są ich największe zalety, a także w jaki sposób można je zaciągnąć? Jeśli zadajesz sobie tego typu pytania, zachęcamy do lektury naszego artykułu!

Obecne czasy przynoszą wiele możliwości jeśli chodzi o zdobycie szybkiej gotówki i to bez znaczenia na co chce się ją przeznaczyć. Świetnym wyjściem z niekorzystnej finansowo sytuacji są między innymi pożyczki od osób prywatnych. Warto dokładnie poznać ich charakterystykę oraz dowiedzieć się, na co zwracać uwagę przy sięganiu po nie.

Pożyczka prywatna - co to takiego?

Jest to jedna z możliwości zaciągnięcia zobowiązania finansowego u osoby fizycznej, która nie prowadzi na tej płaszczyźnie działalności gospodarczej. Mowa więc tutaj o osobach prywatnych, dla których udzielanie pożyczek jest dodatkowym źródłem zarobku. Na tego rodzaju transakcji zyskują jednak obie strony, ponieważ pożyczkobiorca jest w stanie w szybkim tempie i stosunkowo łatwy sposób zyskać zastrzyk potrzebnej gotówki. Pożyczkę można uzyskać często dosłownie od ręki, bez zbędnych formalności, a poza tym jej parametry są co do zasady elastyczne i strony mogą dogadać się co do każdego szczegółu.

Dla kogo pożyczki prywatne?

Po pożyczkę prywatną może sięgnąć każda osoba pełnoletnia, która posiada polskie obywatelstwo i ma możliwość potwierdzenia swojej tożsamości na przykład za pomocą dowodu osobistego. Ofert związanych z pożyczkami prywatnymi warto szukać bezpośrednio w Internecie lub na sprawdzonych i rzetelnie prowadzonych stronach takich jak choćby LoanScouter, gdzie znajdziemy między innymi porównywarkę. Zaletą pożyczek prywatnych jest to, że mogą je uzyskać nawet osoby, które nie posiadają stałego miejsca pracy, a co za tym idzie - nie mogą pochwalić się regularnymi zarobkami. Pożyczkodawcy zazwyczaj nie sprawdzają wnioskodawców w bazach dłużników takich jak BIG, BIK czy KRD, a to sprawia, że w procesie ubiegania się o wsparcie nie są wykluczone osoby zadłużone.

Pożyczka prywatna - czy się opłaca?

Pożyczki online, w tym te prywatne, to atrakcyjne rozwiązanie dla każdego, kto nie chce lub nie ma możliwości uzyskania kredytu czy pożyczki w banku lub firmie pozabankowej. Oczywiście, należy zachować tutaj zdrowy rozsądek i mieć świadomość tego, na jakie warunki się zgadzamy. W tym celu warto dokładnie przeanalizować treść zawieranej umowy, a w razie pytań czy wątpliwości od razu je rozwiać. Cały proces odbywa się drogą elektroniczną, a więc pieniądze można uzyskać online, bez konieczności spotkań, dostarczania dokumentacji. W tym miejscu warto zachęcić do lektury materiałów dostępnych na stronie: https://adtraction.com/pl/blog/poznaj-lead-supply.

Komentarze (4):

Lichwa to bagno i grzech!2021.08.4 22:19
„Jeśli pożyczysz pieniądze ubogiemu z mojego ludu, żyjącemu obok ciebie, to nie będziesz postępował wobec niego jak lichwiarz i nie każesz mu płacić odsetek” [Kw. 22, 24].
Jak wam nie wstyd???2021.08.4 22:12
Reklamujecie żydowską lichwę. Ha tfu!
TADEK2021.08.4 20:21
WY GNOJE CO WY PROMUJECIE? LICHWE? MACIE GODNOSC? SMIECIE WY
Tylko PO POLSKIE PRAWDZIWE2021.08.4 13:02
To jakiś IDIOTYZM. Jestem z pokolenia ZX-80 SINCLARA, ZX SPECTRUM, ATARI, COMMODORE 64, potem PC-ty, aż do teraz WYPASIONEGO LAPKA i STACJONARNEJ MACHINY. Wiem co można zrobić i jak zamotać naiwnych. Powinna wyjść USTAWA która zapewni BEZPIECZNE WZIĘCIE KREDYTU jak będzie złożony OSOBISTY PODPIS i DOKŁADNE SPRAWDZENIE DANYCH POŻYCZKOBIORCY, za który to KREDYT całą odpowiedzialność weźmie PRAWDZIWY KREDYTOBIORCA. Każde inne branie kredytu na jakiś lipny TELEFON czy MAIL, w razie PRZEKRĘTU KREDYTOWEGO będzie sobie FINANSOWO ODPOWIADAŁ sam BANK. Trzeba zabezpieczyć OFIARY LIPNYCH KREDYTÓW przed ZŁODZIEJAMI. Banki w obawie o swoje bezpieczeństwo powinny bezwzględnie żądać osobistej obecności KREDYTOBIORCY inaczej to BANKI będą sobie SAME spłacać te UDZIELONE LIPNE nie wiadomo komu SZEMRANE kredyty.