W świecie zawłaszczonym przez promujące liberalną, pozbawioną chrześcijańskich wartości kulturę media; kiedy zalewają nas treści chcące przemodelować nasze myślenie o najważniejszych wartościach, takich jak dobro, prawda i piękno; potrzebujemy literatury, stającej na straży wartości prawdziwych i właściwie rozumianych. Naprzeciw tej potrzebie wychodzi wydawnictwo Replika, którego nakładem właśnie ukazał się piąty tom sagi „Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej” – „Dokąd nas zaprowadzisz”, autorstwa Małgorzaty Klunder.

To piękna, niezwykle mądra i ciepła saga rodzinna o zwykłych, ale dobrych ludziach, w nienachalny sposób promująca takie wartości jak dobro, miłość, rodzina, przyjaźń, godność, miłosierdzie, wiara. To historia wywołująca zarówno wiele uśmiechu jak i łzy wzruszenia, pełna humoru i optymizmu opowieść zarówno dla tych wierzących, jak i wątpiących. Saga opisuje losy poznańskiej rodziny Niziołków od lat sześćdziesiątych począwszy, na XXI wieku kończąc. To książki bez przemocy, zawierające ponadczasowe wartości, w sposób przystępny, z dystansem oraz dawką humoru przybliżające naszą codzienność.

W piątym tomie sagi ksiądz Jan – już nie Janek, choć Jankiem pozostaje ciągle dla przyjaciół – dociera się nie bez bólów ze swoim nowym wikarym, księdzem Stachem. Początkowo wydaje się, że Stach będzie jego własną kopią w drugiej odsłonie. Ale szybko okazuje się, że pomiędzy księżmi panują inne, bardziej bezpośrednie i przyjacielskie stosunki, choć jeden drugiego skrupulatnie pilnuje. Jednocześnie przekonujemy się, że czasem łatwiej znieść męczeńskie prześladowania, niż... własną babcię. A co dopiero dwie babcie.

kak/materiały prasowe