Czy Polska poniesie karę? Krasnodębski o opinii rzecznik TSUE - zdjęcie
31.10.19, 15:27zdj. screen Youtube/Polskie Radio

Czy Polska poniesie karę? Krasnodębski o opinii rzecznik TSUE

6

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości, prof. Zdzisław Krasnodębski skomentował dzisiejszą opinię rzecznik Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Polski, Czech oraz Węgier, czyli krajów, które odmówiły relokacji uchodźców. 

"Nie jestem w stanie teraz przewidzieć, czy w związku z tym wyrokiem, zostaną na Polskę nałożone kary"-powiedział eurodeputowany w rozmowie z portalem wPolityce.pl. Przypomnijmy, że Eleanor Sharpston, rzecznik generalna TSUE stwierdziła dziś, że Polska, Czechy oraz Węgry nie miały prawa odmówić relokacji uchodźców. Według Sharpston, kraje te „uchybiły zobowiązaniom, które na nich ciążą na mocy prawa Unii”. Jak ocenił Krasnodębski, tę opinię należy traktować raczej jako polityczną niż prawną. 

Europoseł PiS wskazał, że nie wie, na jaką podstawę prawną powołała się rzecznik TSUE. Ale pytań jest więcej. 

"Czy pani Merkel miała prawo lekceważyć zapisy konwencji dublińskiej; czy kanclerz Niemiec miała prawo, bez konsultowania się z przywódcami państw europejskich i instytucjami unijnymi podejmować decyzję o przyjęciu imigrantów?"-zastanawiał się rozmówca portalu wPolityce.pl. 

Zdzisław Krasnodębski wyraził opinię, że Polska może spodziewać się negatywnego wyroku TSUE, jednak na pewno będzie się od niego odwoływać.

"Nie jestem w stanie teraz przewidzieć, czy w związku z tym wyrokiem, zostaną na Polskę nałożone kary"-podkreślił.

Choć opinia rzecznika zapowiada wyrok, jaki wyda unijny Trybunał, to sama w sobie nie jest wiążąca. 

yenn/wPolityce.pl, Fronda.pl

Komentarze (6):

Zenon2019.10.31 18:57
Prowadzenie jakiejkolwiek dyskusji z TSUE, organem jakieś UE, który nie ma żadnej legitymacji do sprawowania jakiejkolwiek władzy, są głupotą naszego rządu. Ta zbieranina lewackich idiotów pokroju Kuronia, Mazowieckiego i... tego, co to zginął w wypadku samochodowym w czasie robienia loda, powinna być rozgoniona na cztery wiatry.
Cool2019.10.31 17:00
Nie "Polska" tylko wasz pisowski monopartyjny rząd.
Polak2019.10.31 20:03
Ty sie ciesz ze PIS nie zgodzil sie na imigrantow .....jakby co corke zgwalcili ,czy wzieli do burdelu ....to bys dopiero kwiczal ....
JONASIK2019.10.31 16:50
Czy Polska poniesie karę? Polska??? Nie Ukarać trzeba piśśśś
anonim2019.10.31 16:25
UE TSUE - TO CZYSTE LEWACTWO - albo wszyscy WON albo UE padnie na pysk. WIĘKSZYCH KRETYNÓW ŚWIAT NIE WIDZIAŁ !!!!!!!!!!!!!!!
Moshe Cvel2019.10.31 16:08
TSEU samo nie zna prawa EU. Przepisy imigracyjne nie zezwalają na przyjęcie osób spoza EU na takich zasadach jak to zrobiły Niemcy . Kto łamie prawo nie ma prawa liczyć na pomoc innych chyba że są to tacy sami oszuści jak ten ktoś.