Czy PiS jest gotowy na walkę o życie nienarodzonych? - zdjęcie
15.09.20, 19:12fot. yt/telewizja wpolsce

Czy PiS jest gotowy na walkę o życie nienarodzonych?

83

W związku z epidemią koronawirusa na świecie przy wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), fundacji Billa Gatesa i innych organizacji wiele krajów wprowadza ułatwienia dla możliwości dokonywania aborcji, tłumacząc to trudną sytuacją materialną społeczeństwa, rodzin a nawet samotnych kobiet. Z drugiej strony wiadomo, że do produkcji szczepionek nie tylko na koronawirusa ale też przeciwko innych chorobom wykorzystywany jest materiał z płodów dzieci zabijanych w łonach matek. Czy te sprawy należy łączyć ze sobą, czy jest to tylko kolejna spiskowa teoria dziejów?

W tej sytuacji walka o nienarodzone dzieci staje się obecnie jednym z najważniejszych tematów nie tylko w Polsce ale też na świecie. Kraje europejskie odczuwają skutki niżu demograficznego i zapaści gospodarczej spowodowanej pandemią koronawirusa.

W tej sytuacji szczególnie ważna jest troska o nienarodzone dzieci.

Czy partia rządząca jest już gotowa na taką mocą walkę? Czy my jako Polacy jesteśmy na to gotowi, żeby zmierzyć się z całą nawałnicą nie tylko obcych mediów w Polsce, ale też mediów światowych, ponieważ ataki medialne LGBT wydają się w tej sytuacji jedynie przygrywką.

Na portalu wpolityce.pl próbuje na to odpowiedzieć redaktor naczelna portalu Marzena Nykiel. Publicystka pisze m.in.:

- Są momenty dziejowe, za które politycy muszą wziąć szczególną odpowiedzialność. Prawo i Sprawiedliwość otrzymało potężny mandat demokratyczny na kolejną kadencję od konserwatywnego elektoratu. Ich wyborcy to ludzie w większości świadomi politycznie, mający konkretne oczekiwania. To konserwatywne postulaty powinny zostać podejmowane jako pierwsze.

Podkreśla także:

- Zwarcie szeregów partyjnych PiS i przekaz medialny w ostatnich dniach pokazują, że jeśli tylko jest wola stworzenia silnej narracji w jakiejś sprawie, nie ma żadnych przeszkód w jej realizacji. Można przekonywać, podejmować wyzwania, wykorzystywać wszelkie formy i środki audiowizualne, media społecznościowe i TVP, by uzasadnić podjęte decyzje i zachęcić opinię publiczną do ich poparcia. Skoro więc PiS ruszyło do politycznego boju z najbardziej kontrowersyjnymi pomysłami, czas zająć się sprawami tożsamościowymi, na które czeka zdecydowana część wyborców.

Autorka zwraca szczególną uwagę na ochronę życia pisząc:

- Ochrona życia jest sprawą cywilizacyjną i absolutnie kluczową. Jeśli zostanie odpowiednio przygotowana, „poprą ją wszyscy dobrzy ludzie”, bo to w niej wyraża się prawdziwie humanitarna postawa.

Nykiej kończy swój tekst następującą konkluzją:

- Należy odwrócić ten zabójczy trend, popracować nad formacją lekarzy, świadomością kobiet, zacząć trwale i atrakcyjnie promować rodzinę, wdrożyć zapisy ustawy „Za życiem” i z autentyczną, pomysłową troską zmieniać myślenie społeczne. To jedno z podstawowych wyzwań, jakie stoi przed PiS w tej kadencji, choć lista oczekiwań wyborców jest oczywiście znacznie dłuższa. Jeśli nie zostaną podjęte, zawiedziony elektorat odpłynie, a lewicowy, do którego teraz próbuje się puszczać oko, i tak przy PiS-ie nie zostanie.


mp/wpolityce.pl/fronda.pl

Komentarze (83):

Fajna ta dziunia na obrazku2020.09.16 10:30
:-D
Zbereźnik2020.09.16 11:50
Wystartuj - może na ogonek skoczy.
Henry2020.09.16 9:41
Ciekawe jak długo red. Nykiel będzie naczelną u Karnowskich!!??
Anonim2020.09.16 9:35
Zróbmy festiwal filmów nienakręconych i zawody w sportach nieuprawianych. No i pilnie trzeba uchwalić prawo budowlane dla budynków i nieruchomości niebudowanych. Dodałbym, ranking restauracji nieistniejących, może przewodnik Orlenu i gwiazdki dla nieistniejących lokali gastronomicznej oraz wyróżnienia za potrawy nieprzyrządzone w tych lokalach nieistniejących. Jak szaleć to szaleć!
Michał Jan2020.09.16 12:04
Na razie mamy natłok komentatorów nienazwanych.
Anonim2020.09.16 9:28
PiS nic nie robi by zabezpieczyć polską wodę i sprzedaje ją Izraelowi . Na polskim rynku zasobami wodnymi działa Eko --Wark , który jest częścią izraelskiej firmy TAHAL . Firma ta skupia się na wykupie ujęć wodnych od samorządów . Mnie to nie obchodzi , ale być może Wasze dzieci nie będą miały co pić lub też będą kupować wodę za niebotyczne pieniądze . W tej chwili trwa na świecie walka już nie o ropę , lecz o wodę . Żydzi , m/inn. Rothschild w niej przodują nabywając prawa do eksploatacji wody i prywatyzowanie usług sektora wody między innymi w Anglii tak jak firma TAHAL w Polsce .
Namiętny Zbychu2020.09.16 9:19
Ładna ta blondynka na foto, zasadziłby świntucha!:)
Namiętny Zbychu2020.09.16 9:52
2 minusy to pewnie od jakichś pedałów albo uciągniętych feministek których nikt nie chce na rożen nabić? Blondynka wcale niczego sobie, uśmiechnięta, miła buzia, robota by szła elegancko!
ks. Michał2020.09.16 8:21
PiS jest skuteczne, jeśli mają sobie zapewnić profity i bezkarność, a w przypadku tych najbardziej bezbronnych chronią gwałcicieli i morderców, a nie dzieci.
Klejnot Nilu2020.09.16 8:14
Czekaj, a dlaczego walka o prawa zwierząt ma wykluczać walkę o prawa dzieci nienarodzonych?
Klejnot Nilu2020.09.16 8:14
To do "Anonim" z 10:06.
Dariusz2020.09.16 8:59
"Prawa zwierząt"?Mam na posesji dwa psy,dwa koty,trzy kozy,trzyletniego kuca.Te zwierzęta nie mają żadnych praw.To ja mam obowiązki wobec nich.Karmię je,dbam o stan ich zdrowia,o ciepłe lokum.Chcesz się człowieku bawić w humanizowanie zwierząt? Przygotuj się na odhumanizowanie człowieka,bo do tego ten cały obłęd zmierza.Kotna locha nosi małego dziczka,a kobieta w ciąży zlepek komórek,czy jak jakiś idiota w komentarzu stwierdził,że kropelkę śluzu.To jest właśnie początek obłędu.
Anonim2020.09.16 8:06
W tej chwili jest gotowy na walkę o "prawa" zwierzątek.Cytując klasyka-"Spójrz jaka piękna katastrofa.Zatańczmy."
Aborter2020.09.16 7:52
Zarodek - niewidzialna kropelka śluzu - to nie jest dziecko. Zapłodnione jajko - to nie jest kurczątko. Żołądź - to nie jest dąb. Kobiety - to nie są niewolnice kościoła - z wyjątkiem tych - które chcą NIEWOLNICAMI BYĆ.
Dariusz2020.09.16 8:10
Proszę się nie przejmować,wkrótce glista będzie ważniejsza niż Twoje życie,kropelko śluzu.
Aborter2020.09.16 9:41
O mnie się nie martw - o mnie się nie martw - ja sobie radę dam.
Dariusz2020.09.16 10:39
Martwię się.Bo to będzie dotyczyło nas wszystkich.
ks. Adam2020.09.16 7:25
PiS ma krew na rękach! Tysiące nienarodzonych dzieci na sumieniu panów Kaczyńskiego, Dudy, Morawieckiego i innych satanistów z koalicji rządzącej.
ROBOTNICZAkrew2020.09.16 7:03
Gdyby była możliwość sprawdzenia orientacji seksualnej przed narodzeniem to aborcja by szła pełną parą ku chwale bożej!
Michał Jan2020.09.16 8:04
Gdyby była możliwość sprawdzenia orientacji seksualnej przed narodzeniem to aborcja by szła pełną parą ku chwale bożej, ale orientacja nie jest wrodzona. Tak jak za komuny: "gdybyśmy mieli cienką blachę walcowaną, to robilibyśmy konserwy mięsne, ale nie mieliśmy mięsa".
Anonim2020.09.16 8:14
Predyspozycje genetyczne już można sprawdzić, wystarczy zbadać 2 chromosomy X oraz ósmy. Czy zostaną aktywowane to zależy od hormonów matki - tego faktycznie nie potrafimy jeszcze badać. Ale w przypadku in-vitro na przykład można w 100% wyeliminować homoseksualizm selekcją genetyczną. Jednak ponieważ orientacja seksualna jest mechanizmem ochrony naszego genomu przed niepożądanymi mutacjami raczej byśmy sobie zaszkodzili taką selekcją i po paru pokoleniach ludzie zaczęliby prawdopodobnie poważnie chorować, więc zdecydowanie nie jest to najlepszy pomysł.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.16 7:03
Jestem chory na patologiczną nienawiść do Boga, Kościoła i Polski. Piszę to, co mi dyktuje najbardziej nieszczęsna istota - szatan, któremu ja oddałem swą duszę. Sam szatan nigdy nie odważy się bluźnić przeciw Bogu i Jego Matce. I dlatego wykorzystuje mnie. Nie czytajcie moich wypocin. Zresztą wiem, że nikogo nie przekonam, nawet nie oburzę. Po prostu jestem nudny jak koszerne flaki z olejem.
Urszula2020.09.16 7:02
Ta pisowska walka o życie płodów to pic na wodę. W Polsce przestał działać jedyny oddział, na którym lekarze operowali serca płodów, ratując tym samym życie nowonarodzonym. Noworodki z wadami serca są skazana na śmieć. I tym nie przejmuje się kościół, rząd i ci, którzy najgłośniej krzyczą o ochronie płodów. Czemu nie interesuje ich ochrona nowonarodzonych?
dyzio752020.09.16 6:59
Proponję walkę o życie jeszcze nie poczete i raźniej sobie poczynać
Po 11 ...2020.09.16 6:27
PiS to partia schizofreników. Z jednej strony to rodzina i tylko rodzina może decydować o losie dziecka, a z drugiej trzeba jej zabrać prawo decydowania o własnych płodach??? Zdecydujcie się. Dodatkowo sobie myślę, że tak na szybko PiS mógłby wprowadzić 5 dla płodów: 1⃣ Humanitarne traktowanie. 2⃣ Kontrola społeczna ochrony płodów. 3⃣ Precyzyjne prawo. Większa ochrona. 4⃣ Bezpieczne Schroniska dla matek 5⃣ Koniec z złotymi łańcuchami na szyjach ojców.
Jarosław Karłowaty2020.09.16 6:12
jest gotowy na walkę o nienarodzone dzieci żydowskie
Anonim2020.09.16 7:01
życie wszystkich dzieci musi być chronione, kropka, koniec!
Anonim2020.09.16 8:18
No chyba że się już urodzą, wówczas już nie musi być chronione. A jak się jeszcze urodzi LGBT to w zasadzie nawet lepiej jak się takie życie zlikwiduje i PiS nie uważa żeby to był jakiś problem, skoro niechciane przez partię i sektę dziecko się zabiło, albo zostało zabite to chyba problem rozwiązany, w czym problem?
Anonim2020.09.16 6:09
PiS ani o tym myśli, gdyż jest na uwięzi Chabad Lubawicz. PiS myśli jak Piłsudski, czyli że pomogą nam sojusze z jedną obediencją Masonów przeciw tej "rosyjskiej:, czyli francuskiej dokładnie mówiąc. Czyli innymi słowy PiS chce skorzystać z pomocy jednej bestii w walce z druga. Ale te dwie bestie mają jedno kierownictwo - Lucyfera. On zaś nie pozwoli aby aborcja została wyeliminowana, gdyż chce mordować. Jakie jest wyjście dla nas? - Jest nim Bóg! Nasz Pan - Jezus Chrystus i tylko On może nas uratować.
Konfederata2020.09.16 6:07
A my w Rasiji głosuwijemy na Braunu.
Apateista2020.09.16 6:07
Brednie! Brednie! Brednie! Fundacja Billa Gatesa to przede wszystkim instytucja wspomagająca walkę z AIDS i innymi chorobami szczególnie w krajach rozwijających się. Co do zasilenia sporą sumą DKT International, to co jest złego we wspieraniu zdrowia kobiet w najbiedniejszych krajach? Ideologom katolickim bardzo przeszkadzają takie organizacje, które wolą wspomagać humanitarne działania na rzecz kobiet niż Kościół. Trzeba pamiętać, że za równo aborcja jak i środki antykoncepcyjne nie rzadko ratują ludzie życie, szczególnie w odniesieniu do takich chorób jak AIDS. Trudno przecież zabronić ludziom seksu. Trzeba ich tam wspierać, gdzie sami sobie w tym temacie nie radzą. Walka o życie nienarodzonych dzieci, jak pisze autor jest jak najbardziej rzeczą ważną, ale trzeba zasadniczo odróżnić nienarodzone dziecko od kliku komórek , które jeszcze nim nie są. Antykoncepcja i wczesne aborcje to nic innego jak walka o życie nienarodzonych dzieci. To dzięki miedzy innymi takiej możliwści, mogą one rozwijać się zdrowo i rodzić tam gdzie będą kochane i objęte należyta opieką. Wszyscy radykalni działacze „pro live” zamiast gadać bzdury powinni zająć się dziećmi nie „nienarodzonymi” ale tymi żywymi, które nierzadko żyją w skrajnie trudnych warunkach bytowych, są molestowane, wykorzystywane do pracy, indoktrynowane przez religie. Decyzję o aborcji zostawmy lekarzom, rodzicom i prawnikom, religia niech sobie grzebie w swoich mitologiach. Pani Nykiej wywołana w powyższym artykule, żyje we własnym świecie, wyekstrahowanym z rzeczywistości jaka nas otacza. Chce utopii, która nie tylko nic dobrego dla społeczeństwa nie przyniesie, a wręcz może znacząco zaszkodzić. Nie mam pojęcia skąd się biorą tacy ludzie. Przecież wystarczy odrobina wyobraźni by dostrzec jak wiele zła można uczynić będąc tak bezkompromisowym człowiekiem. Pamiętajmy, tam się kończy nasza wolność, gdzie zaczyna wolność innych.
dr2020.09.16 6:39
z medycznego punktu widzenia granica kiedy jest człowiek a kiedy go jeszcze nie ma ? to moment poczęcia (czyli pierwszy podział komórki) wtedy tworzy się zdeterminowany nowy kod genetyczny nowego człowieka , fakt niemożności przeżycia na zewnątrz nie determinuje człowieczeństwa... bo wielu chorych też chwilowo nie może przeżyć poza skomplikowana aparaturą (podtrzymującą życie) ale to nie powód do odbierania człowieczeństwa... aborcja szkodzi zawsze, antykoncepcja również , problem biedy w Afryce to problem lokalnych wojenek.. zachód sprzedaje im broń a nie traktory, fakt że klient chce broń a nie traktory ... czy USA ma być żandarmem całego świata ? czy również i inne bogate kraje zachodu ? to pytanie do polityków , fakt : jakie można mieć interesy na gołej ziemi na której w dzień jest 40 stopni Celcjusza ? no to lokalni gangsterzy grasują i jaki jest interes aby ganiać za lokalnymi gangsterami za darmo ? z narażeniem życia ? są kraje afrykańskie które w tej sprawie przyjęły doktrynę katolicką i maja bardzo duże sukcesy ale w lewicowych mediach o tym nie mówią ... twój post 2 70% to zwykłe manipulacje i mijanie się z prawdą ...
Apateista2020.09.16 7:06
Gdybyśmy wzięli twoją definicje człowieczeństwa za pewnik, to musielibyśmy uznać, że każda powstała w człowieku komórka, to nowe życie, bo ma kod genetyczny. np, katar, ślina, itd.. Czy w związku z tym również zakazałbyś smarkania, kichania, płakania , itd.? To bzdura. Definicji początku zycia człowieka nie ma, bo wciąż wokół tej kwestii jest wiele sporów. Mimo to w prawnie jest podawana definicja i konkretny moment kiedy komórki zamieniają się w człowieka. Wy katolicy przyjęliście skrajną koncepcję początku życia od poczęcia. ale to subiektywna opinia. Naukowcy widzą to inaczej. Dlatego potrzebny jest kompromis. Trzeba znaleźć złoty środek, tak, aby nie wylać dziecka z kąpielą. Co do manipulacji. Nie możesz nazywać manipulacją każdej wypowiedzi nie zgodnej z twoim rozumieniem świata. Znajdź argumenty, udowodnij, ze masz racje.
Anonim2020.09.16 7:18
"Naukowcy widzą to inaczej" - pieniądze, pieniądze, pieniądze? Ktoś płaci, jest zamówienie, i jest produkt? Naukowcy sparszywieli? Sprzedali się tym, co zgromadzili prawie cały majątek świata w kilku rodzinach?
Michał Jan2020.09.16 8:05
Inny kod genetyczny?
dr2020.09.16 9:18
do Apateista... każda wydzielina (przy smarkaniu, oddawaniu krwi innym itp.) ma taki sam kod genetyczny co dawca, a dawcy nic złego się nie dzieje... czyli nie narusza to jego integralności... nowy kod genetyczny który powstał po poczęciu jest inny od kodu matki i kodu ojca.. i jest już niezależnym bytem .. zdeterminowanym co do cech ... i co do tego że to jest człowiek a nie koń... to tak pro-po faktów kiedy ateiści przestaną kłamać i manipulować ?
Suweren2020.09.16 13:06
Proszę tak nie uogóliać. Jestem ateistą i mam podobne do pańskich "poglądy zaściankowe": człowiek staje człowiekiem w chwili poczęcia. Może jeszcze nie przypomina dorosłego człowieka, ale tak jak piszesz, rozwój zostaje zdeterminowany w określonym kierunku, a zygota ma ku temu pełen potencjał (przynamniej zwykle, tak jak mają w zwyczaju zdrowe komórki omnipotentne). Wydaje mi się jednak racjonalne utrzymanie tzw. konsensusu aborcyjnego, przynajmniej póki z tego konsensusu wyłaczone są np. osoby z zespołem Downa, które mogą rozwinąć się w wartościowe społecznie jednostki, a nawet jeśli nie, ich życie jest tak samo cenne jak innych ludzi. Co innego natomiast, jeśli mamy do czynienia z np. acefalią płodu, albo innymi malformacjami/mutacjami, determinującymi śmierć zaraz lub niedługo po narodzinach. Wtedy rozumiem wybór (i związany z tym ból) "niedoszłych przyszłych rodziców".
dr2020.09.16 17:43
niestety problem jest zero - jedynkowy czyli jak jest człowiek to go chronimy... konsensus wynika z czego innego.. : że nie całe społeczeństwo jest o tym przekonane i nie udzieliło pełnego mandatu aby to tak uporządkować (nawet PiS-owi) ...czyli czyli w imię konsensusu nie wywołamy wojny domowej... i tylko tak można rozumieć ten konsensus, wedle wiedzy i faktów jak suweren pisze (i tu się zgadzamy) po poczęciu mamy do czynienia z osobą czyli życie trzeba chronić ... tematy poboczne to inwitro bo rodzeństwo poczętego jest zamrażane ...czyli przez lekarzy uznane jako ? jako po prostu "odpad" "sic" (i co z tym dalej zrobić ? jakoś panie nie kwapią się w przyjeciu ich na swoje łono.. to co czekamy aż się lodówka zepsuje ? ) i również tak poczęte i urodzone dzieci mają statystycznie duże problemy zdrowotne ... np. przypadek prowokacji wobec prof. Hazana .... lekarz prowadzący to inwitro wysłał ten trudny przypadek (w celu prowokacji ) do prof Hazana ... innym tematem pobocznym jest to że antykoncepcja szkodzi kobietom, i aborcja szkodzi kobietom, a jeszcze innym problemem , to przemysłowy chów żarcia , sypanie roślin jadalnych jakimś "syfem" a lekarze milczą . a np. każdy lekarz podstawowy (ogólny) powinien być ogólnie dietetykiem (w 100%) ... bo 90 % chorób jest ze złego żarcia, źle jedzonego , i z tych powodów są i problemy również przy poczęciu i rozwoju dziecka... wracając do tematu konsensu jest polityczny ..czyli jest bo jest... ale wedle faktów i wiedzy nie powinno go być... ale lekarze milczą ...jak zwykle , kasę za wizytę, marze za leki i następny "do golenia" poproszę może nie wszyscy lekarze ale dużo taką ma postawę .. a poruszyć jakiś globalny problem zdrowotny ? po co ? lepiej przepisać witaminę "C" niż powiedzieć do pacjenta kup se kiszonej kapusty i jedz ile chcesz.. .ale tak nie powie bo z kiszonej kapusty nie ma marzy ... ot i cała medycyna w niskiej praktyce...
Suweren2020.09.16 20:01
Zgadam się, jednak "problem" stanowią. Oni (jako tcy sami ludzie) też mają prawo wyboru zniesienia pewnego cierpienia lub nie (co gorsza obciążony noworodek nie ma, a za dzieci odpowiedzialność ponoszą rodzice). Co do prof. Hazana, nie bedę się wypowiadał. To nie jedyny kontrowersyjny profesor. Ale bądźmy szczerzy, żeby zostać profesorem rzeba mić coś w głowie. Niezależnie od "zaściankowych poglądów".
Suweren2020.09.16 20:02
[...] "problem" stanowią RODZICE. Błąd edycji.
dr2020.09.16 20:45
problem stanowią rodzice ...temat rzeka ... ale problem jest taki że w ich "stresie" nie dostają poparcia prawnego, bo go nie ma i moralnego od lekarza bo jest ateistą ? więc nie do końca można powiedzieć ze decyzję podjęli rozważnie.. ? a może z niewiedzy i stresu ? a w praktyce jest tak że problem medyczny to 0,1 % a zdeterminowane zdemoralizowaniem i nie świadomością to 99,9 % problemu... co do samego ateizmu ... zarówno wiara w Boga jest wiarą i Bycie Ateistą też jest wiarą ...z tym że o wiele trudniejszą .. kod genetyczny to po prostu program..Ktoś go napisał ... zasada pierwszej przyczyny... dlaczego z kodu genetycznego wycięta jest możliwość wiecznego życia na ziemi ? z komórek wieczne są tylko właśnie komórki rozrodcze... choć specjaliści mówią że i one z pokolenia na pokolenie ulegają (ich kod) lekkim deformacjom ... generalnie ateistom współczuje ... bo w zasadzie to oni maja jakieś (brak przymiotnika) zaściankowe poglądy choć fakty (o Stwórcy) mówią co innego .. więc wierzący są średni normalni w poglądach ... a ateiści ulegli uczuciowo ułudzie nicości choć intelekt temu przeczy ...a na pychę ateistów patrze z zażenowaniem i politowaniem...
Suweren2020.09.16 21:06
Nie panie "dr" komórki rozrodcze są dość krótkotrwałe, przynajmniej na niektórych etapach - np. oocyt II rzędu. Inna gwestia oocyty I rzędu albo spermatogonia. Natomiast jeśli chodzi o aspekt społeczny, zgadam się w całej rozciągłości: decyzja o podjęciu ciąży trudnej musi się wiązać z możliwie największą pomocą państwa bo tak się zwyczajnie godzi, chodzi o poszanowanie ludzkiego życia, najwyższej wartości (dla mnie i pewnie dla wierzących najwyszej "ziemskiej" wartości). Problem w tym, że na to nie ma pieniędzy. Dlaczego?
dr2020.09.16 21:20
skoro 99% robi to z powodów niemedycznych to chyba nie w pieniądzach problem ...ile aborcji robi się w bogatych USA ? dlaczego ?
Suweren2020.09.16 21:36
Ponieważ nie ma odpowiedniego wspacia społecznego i umożliwia się unikanie odpowiedzialności za elementarne kwestie. Od wielu lat. Robi się z ludzkiej rozrodczości i seksualności temat porno-tabu (i zlew i zpraw jest winny dpowiednio każdej z tych części), a to prowadzi tylko i wyłącznie do błędów, braku odpowiedzialności, nieświadomości lub odwrotnie: wyniesienia ludzkiej seksualności na pierwszy plan. A to... cóż, nikomu nie zabronie, ale dla mnie to sprowadzenie swojej egzystencji do poziomu pierwociny życia + zabawa.
Suweren2020.09.16 22:14
A, i jeszcze jedna kwestia. Tu chyba się różnimy: czy życie ludzkie należy zawsze chronić za wszelką cenę. A jeśli tak to czyje? Czyje bardziej? Czy wolno mnie, jako obywatelowi, w dodatku niemogącemu mieć podobnych komplikacji, decydować o zdrowiu i życiu kobiety w przypadkach medycznych, których być może kompletnie nie rozumiem, a może nawet o których nie słyszałem? Chciałbym, żeby żcie było proste.
dr2020.09.17 6:28
w miarę możliwości ratować trzeba , a nie proponować unicestwienie.. a w sprawach seksu ? niech ludzie zobaczą swoje konsekwencje.. co to za partner co lubi ..to i tamto ? ale odpowiedzialności za swoje dziedzictwo nie weźmie ? poza tym matka może oddać dziecko do adopcji ... są też "okna życia" można oddać anonimowo ... tak więc jak sam zobaczy swoje błędy i inii zobaczą to się dopiero wyedokują.. obowiązkiem lekarza jest leczyć a nie unicestwiać a jak się nie dla leczyć to trochę poprawić komfort.. (skutki) i po to składa przysięgę Hipokratesa.. (nie chrześcijanina) może w coś wierzył ale nie wiem a ludzie którzy naturalnie kogoś pochowali, wcześniej robiąc co mogli (opłakali) są zdrowsi psychicznie niż ci co udają ze nic nie było ...proszę sobie posłuchać świadectw kobiet po aborcji...całe mnóstwo
Suweren2020.09.17 8:52
Dokładnie: są okna życia, jest możliwość oddania do adopcji i jeśli miałbym wybór, sam wolałbym zostać porzucony a żyć. Aborcja powinna być ostatecznością, gdy nie ma innego rozwiązania i w żadnym razie nie można traktować jej jako rozszerzonej antykoncepcji.
dr2020.09.17 10:14
powinna być zabroniona, oprócz zdrowia matki, ale to już temat pomiędzy lekarzem a pacjentką ... a problem pewnie dotyczył by 0,001% problemu aborcji czyli praktyczni nie istnieje...
Anonim2020.09.16 7:13
Skoro jest to tak biedna i spalona słońcem ziemia, nic nie warta, to dlaczego Rosja, Chiny, USA tam się tak pchają?
Anonim2020.09.16 7:07
Tego bandyty od Windowsa pomimo opłacania ludzi o lepkich rękach wyrzuciły już wszystkie, jak to nazwałeś, biedne kraje? Tacy jak on, powinni stanąć przed Trybunałem w Hadze za ludobójstwo? Mam nadzieję, że dobrzy ludzie znajdą dowody, i tak się stanie?
Anonim2020.09.16 7:22
@Apateista Kłamiesz
Marcel2020.09.16 5:13
Jak na razie to naczelnika państwa bardziej interesują zwierzątka futerkowe niż dzieci. nie mam złudzeń co do tego czym jest PiS. TO LEWACTWO nic nie lepsze niż PO!
ladychapel2020.09.16 3:59
Księża w całej Polsce zbierają podpisy pod ustawą Stop LGBT. Biskupi są mocno podzieleni. BRAWO! Nie zdziwię się, gdy w odwecia zaczną być zbierane podpisy przeciwko urządzaniu np. procesji w przestrzeni publicznej - nie sakralnej. Polski KK kopie sobie grób wieloma łopatami...
Anonim2020.09.16 7:00
już widać, że walka lewactwa z KK prowadzona przy pomocy ludzi z wewnętrznym skrzywdzeniem z LGBT nie służy homoseksualistom?
lewacto pisowskie wychodzi na jaw2020.09.15 22:32
https://prawy.pl/110444-kompromitacja-kandydatki-na-rpo-zuzanna-rudzinska-bluszcz-blokuje-na-twitterze-to-ma-byc-rzecznik/
Tfu2020.09.15 22:16
Jest.Pod warunkiem ze zgodę na to wyda Berlin, Waszyngton i Tel Awiw
Anonim2020.09.15 21:48
Tak się walczy o życie nienarodzonych w Polsce . https://www.youtube.com/watch?v=swZc4ZkQd8A
Darek2020.09.15 21:34
Może jeszcze zorganizujcie olimpiadę sportów nieuprawianych i ranking książek nienapisanych.
Michał Jan2020.09.16 5:55
Na razie wystarczą parady miłośników seksu nieprokreatywnego.
Darek2020.09.16 8:27
Miłośnicy seksu nieprokreatywnego stanowią blisko 96% społeczeństwa, parady organizuje ułamek z pozostałych 4% religijnych oszołomów.
Anonim2020.09.15 21:31
Stałe zasiłki na przeżycie dla Polaków, ograniczenie ich aktywności, to dobroć PiS-u? Klasa średnia i inwestorzy zjeżdżają do Polski z Ameryki i Izraela?
Anonim2020.09.15 21:25
Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski? Co Niebo zapowiedziało, to się stać musi? Wszystko w naszych rękach? W rękach KK i władz Państwowych?
matis892020.09.15 21:16
LEwacki PIS dobrych ludzi jak sami o sobie mówią zaciągnął PO, SLD, Nowoczesną, LZPKNTB+ i lewackich ekooszołomów agentów do obrony życia i futra kota Jarosława Kaczyńskiego. Wszyscy oni zgodzili się z PISem że życie, skóra i futro kota Kaczyńskiego są ważniejsze od dzieci mordowanych w aborcji.
Anonim2020.09.15 21:15
PiS jest zakładnikiem amerykańskich Żydów, amerykańskich wojsk stacjonujących w Polsce, i skoro na Ambasadzie USA w Warszawie wiszą / wisiały kolorowe szmaty LBGT, to PiS nie kiwnie nawet małym palcem w bucie przeciw ideologii LGBT, przeciw gender, przeciw aborcji? PiS musiałby stanąć przeciwko Ambasadzie USA? Nawet więcej, wypowiedzieć wojnę żydowskim Amerykanom? Mission Impossible??? PiS kłamie. PiS chodzi na pasku grandziarzy? PiS jedynie stwarza pozory, że jest patriotyczny, że jest chrześcijański, że reformuje Ojczyznę, że rządzi w Polsce? A faktycznie to PiS niszczy Państwo? PiS stoi za gadzią aferą koronawirusa, aferą COVID-19? Dziś, PiS niszczy zwierzęta futerkowe, a nam funduje większe ceny za wyroby mięsne? Dziś niszczy hodowlę kurczaka? Bydła? Jutro PiS stanie z razem z lewakami przeciw spożywaniu mięsa? PiS nigdy nie stanie w obronie dzieci nienarodzonych? Jeśli by tam miało być, to dziś jest ten moment, dziś PiS ma większość z Sejmie i swojego Prezydenta?
SzaryObywatel2020.09.15 22:19
Pena zgoda po zastąpieniu zdań pytających oznajmującymi.
Beno2020.09.15 21:15
Jeśli PiS nic nie zmieni w tej sprawie, to czas, by powołać inną partię i PiS-owi podziękować. to jest sprawa najważniejsza, której już nie wolno odkładać na później i nigdy nie nadejdzie stosowny czas, aby wprowadzić nowe ustawy i zaostrzyć przepisy. Ten czas jest teraz. Każdy dzień zwłoki jest na niekorzyść rządzących.
Anonim2020.09.15 21:05
Ziemkiewicz i Zajączkowska o “Piątce dla zwierząt”: rolnicy są wkur*ieni! ........... https://www.youtube.com/watch?v=hC80X22mvYo
Anonim2020.09.15 21:05
„Tej ustawy(aborcyjnej) nie należy zmieniać, bo to zdenerwuje feministki”-tak niedawno pisała pani Nykiel i jej gazeta.
matis892020.09.15 21:01
Co ona bredzi. PIS nie stanął w żadnej bitwie po stronie katolików tylko cały czas puszcza oczka do lewactwa. Lewacki PIS już stanął w obronie życia, ale zwierząt i futra kota Kaczyńskiego. Więc postawił życie zwierząt hodowlanych nad życie dzieci mordowanych w aborcji podczas gdy sam św. apostoł Paweł zajmował się obróbką skór zwierzęcych choć jako wykształcony i święty Boga mógł wybrać se każdy inny fach. Także mówimy tu o totalnym lewactwie PISu które jest większe nawet od PO. Mało tego PIS wspiera wprost satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt masonerii państwa bezgotówkowego do Znamienia Bestii. LZPKNTB+ za PISu pluje w twarz policji przed kamerami....itd. Więc co ta kobieta bredzi, na co liczy jak PIS to najbardziej lewacka partia ze wszystkich.
Glaudiusman2020.09.15 20:40
PIS jest odpowiedzialny za to przekładanie w czasie tej sprawy, sprawy najważniejszej, bo sprawy życia nienarodzonych, bezbronnych osób. Szatan, który zieje nienawiścią i chęcią mordowania skusił już bardzo wielu rządzących i decydentów do mordowania niewinnych. A jest to grzech wołający o pomstę do nieba. Każdy kto go popełnia automatycznie zostaje wyłączony ze wspólnoty Kościoła Katolickiego. Odwlekanie tej sprawy przez większość rządzącą, która boi się ataku feministek, podobnie zresztą jak TK. Ale jest to hańba, taki brak odwagi. Zawsze będzie trzeba walczyć ze złem, ideologiami i lewactwem. Diabeł przecież nie odpuści.
Olej2020.09.15 20:28
PiS nie walczy, PiS gada, gada i jeszcze raz gada. W kółko to samo. A lawina przeróżnych chlastów i chlastaczy gęstnieje i potężnieje. Na ulicach ich coraz więcej i coraz agresywniejsi. Zorganizowani, zaopatrzeni z w fundusze z zewnątrz, obstawieni sądami, robią co chcą, rozzuchwalają się coraz bardziej. A PiS ? Gada, gada .......gada..... no i futerka w tle i banialuki prezesa w zastępczych tematach, pośród jazgotu zidiociałych mediów.
Krzysztof2020.09.15 20:19
Kaczyński nigdy się nie zgodzi na likwidację aborcji w Polsce. Przez 5 lat tego nie zrobił,pomimo większości w sejmie,a wystarczy jedno jego słowo. Cóż,taki mamy katolicyzm i katolików w Polsce że zabijanie dzieci im nie przeszkadza. Czy to wina nauczania KK w Polsce,a raczej brak tego nauczania?
Anonim2020.09.15 21:08
Mariusza Dzierżawskiego, prezesa Fundacji Pro: "Kaczyński po prostu szczerze uważa, że chore dzieci trzeba abortować”
Suweren2020.09.15 20:06
<<Puk, puk>> - Kto taaam? - Zaleski! - Nikogo nie ma. Poszliśmy na pielgrzymkę.
Suweren2020.09.15 20:08
- Ale jak to? Kto mówi? - To ja Duch Święty...
Jagoda2020.09.15 21:19
"Suwerenie"...! CZY WIESZ CO ROBISZ? Z OBOWIĄZKU CZŁOWIEKA WIERZĄCEGO CI PISZĘ!....OTÓŻ PAN BÓG MOŻE ODPUŚCIĆ WSZYSTKIE GRZECHY , OPRÓCZ GRZECHÓW DOTYCZĄCYCH DUCHA ŚWIĘTEGO! WYŚMIEWAJĄC SIĘ Z DUCHA ŚWIĘTEGO, SZYKUJESZ SOBIE MARNĄ WIECZYSTĄ PRZYSZŁOŚĆ....W PIEKLE ! ...ROZWAŻ TO...! NIE KRZYWDŹ SIEBIE NA WIEKI!
Suweren2020.09.15 22:10
Droga Jagodo, dziękuję za troskę. Nie jestem wierzący, ale miejmy jasność: nie z waszego Ducha tu szydzę. Myślę, że widząc to, będzie ci łatwiej zidentyfikować rzeczywisty przedmiot anegdoty.
ladychapel2020.09.15 19:59
Takimi tekstami karmi GPC polonię na Litwie - w artykule mowa o tym, że gwiazdy czy celebryci wyglądają młodo, ponieważ stosują tajemniczą substancję pozyskiwaną z nienarodzonych... :) https://ibb.co/Hx80wd2
Marco Bresalviano2020.09.15 19:53
Och, odezwała się arcykatolicka pani red. Nykiel, która kilka lat temu, gdy można było zakazać dzieciobójstwa przekonywała skołowanych katolików, że "to nie jest odpowiedni czas". :D A dziś co proponuje? Ano mamy "przekonywać i formować lekarzy" i "uświadamiać kobiety", że mordowanie ludzi jest złe. :D Będziemy "atrakcyjnie promować rodzinę" i z "pomysłową troską zmieniać myślenie społeczne". :D Może szanowna pani redaktor zmieni najpierw myślenie swoje i sobie podobnych zakutych pisowców, którzy jeszcze nie tak dawno krzyczeli "to nie nasz projekt, to jest projekt obywatelski", "większość Polaków nie chce zmiany prawa dot. aborcji"... bla, bla, bla. A dziś walczą o ochronę życia poczętego zwierzątek. Obłudni łajdacy.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.15 19:52
Jestem przewlekle chory na patologiczną nienawiść do Boga, Kościoła i Polski. Piszę to, co mi dyktuje najbardziej nieszczęsna istota - szatan, któremu ja oddałem swą duszę. Sam szatan nigdy nie odważy się bluźnić przeciw Bogu i Jego Matce. I dlatego wykorzystuje mnie. Nie czytajcie moich wypocin. Zresztą wiem, że nikogo nie przekonam, nawet nie wkurzę. Po prostu jestem nudny jak koszerne flaki z olejem.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.15 19:27
PiSdowaci mordercy dzieci nienarodzonych nic nie zrobili z aborcją odkąd rządzą i nadal nic z tym nie będą robić! a kościół i rydzyk też na nich nie będzie naciskać, od czasu do czasu coś tam pewnie nieśmiało pyerną, ale rząd zatkał im ryje pieniędzmi i przywilejami oraz bezkarnością!
stop wrzodom2020.09.15 19:26
Pro-life to taka sama upierdliwa ideologia jak LGBT.
sok z banana2020.09.15 19:19
pis-owi rura już zmiękła. niech na ten temat powie coś gówin