Czy mózg afery FOZZ próbuje przechytrzyć polski wymiar sprawiedliwości? - zdjęcie
06.09.20, 09:32fot. wikipedia.org/kartoteka policyjna stanu Floryda (USA)

Czy mózg afery FOZZ próbuje przechytrzyć polski wymiar sprawiedliwości?

7

Dariusz Przywieczerski w marcu 2020 ze względu na zły stan zdrowia wyszedł na wolność. Ze względu na swoją rolę w aferze FOZZ (Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego) jest on nazywany „mózgiem afery FOZZ”.

Przywieczerski miał być odpowiedzialny za wyprowadzenie z kasy FOZZ 1.5 mln dolarów. Został skazany na 3 lata i sześć miesięcy pozbawienia wolności. W wyniku afery FOZZ z lat 1989-1990 Skarb Państwa miał stracić 354 mln zł, a sama afera jest nazywana największą aferą III RP.

Zuzanna Falzmann to wieloletnia dziennikarka TVP i córka kontrolera NIK-u Michała Falzmanna, który w 1991 r. odkrył aferę FOZZ. Kilka dni dni później w wieku 37 lat zmarł, a jako oficjalny powód jego śmierci podano zawał serca.

Zuzanna Falzmann tak pisze na Twitterze:

- Człowiek który naraził państwo polskie na gigantyczne straty i latami unikał odpowiedzialności za swoje czyny, znów próbuje przechytrzyć wymiar sprawiedliwości. #aferaFOZZ#przywieczerski

Jak ustalił portal wpolityce.pl Przywieczerski po wyjściu z więzienia miał się starać o paszport. Wniósł też do sądu petycję o przerwę w wykonywaniu kary i tłumaczył się złym stanem zdrowia, przedstawiając dokumentację lekarską. Kolejna rozprawa Przywieczerski ma się odbyć 11 września 2020.

Na portalu wpolityce.pl w sprawie jego starań o paszport czytamy:

- To był wyraźny znak dla sądu i prokuratury, że może on opuścić kraj, może się ukrywać i w ten sposób uniknąć więzienia

mp/wpolityce.pl/twitter

Komentarze (7):

Jan Radziszewski2020.09.8 15:10
biedny on Budiet - i podobnie budiet bo niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! + Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ A może to być już 14 września, pojawić się Krzyż na Niebie + bo ok 2 000 000 polaków w Polsce.
Natalja Siwiec2020.09.6 11:09
Mózg afery FOZZ obecnie trzęsie Polską.
O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI FOZZ2020.09.6 16:39
W PUNKT. SKĄD BY MIELI SZMAL NA NOWĄ PARTIĘ?
nowiczok2020.09.6 10:05
Skoro paszport, to zapewne gdzieś dalej niż Francja, Szwajcaria...Argentyna? Stamtąd nie ma ekstradycji, można się urwać.
RS2020.09.6 10:29
Niestety minister Ziobro zrobił prezent Przywieczerskiemu, w Stanach opieka lekarska jest bardzo droga, Przywieczerski dostał darmową podróż do Polski , doskonałą darmową opiekę lekarską i Czarni w New Jersey nie każą mu klękać. Pieniądze które ukradł dawno się rozeszły Stanach, w Polsce z jego emeryturą będzie mógł dobrze żyć.
Anonim2020.09.6 14:00
Jak zwykle -wszystkiemu jest winien PiS. Złodziej został ściągnięty do Polski i wsadzony do więzienia - źle. Tutaj mało kto da złapać na taki idiotyzm. Założę się, że nawet "Urszula" w to nie uwierzy. Spróbuj tam gdzie większość stanowią wyborcy totalni.
RS2020.09.6 16:51
Znam realia w USA i wiem o czym piszę, poza tym nie wszystkiemu jest winny PiS dlatego od 15 lat głosuję na PiS. Jak mówią Amerykanie: nobody's perfect even me. PiS nie jest doskonały ale jak dotąd nie ma lepszych.