02.02.16, 09:10

Czy czekają nas pogromy uchodźców w Niemczech?

Władze Saksonii wraz z policją alarmują - nastroje w tym niemieckim landzie stają się coraz bardziej napięte i realna staje się groźba regularnych walk a wręcz pogromów na linii mieszkańcy-uchodźcy. 

Jak poinformował komendant policji w Lipsku Bernd Merbitz, sytuacja w tym regionie Niemiec staje się bardzo trudna. Tylko w ostatnim czasie odnotowano tam aż pięć przypadków ataków na obozy dla uchodźców. Policja obawia się, że niebawem napięte nastroje społeczne mogą przerodzić się w otwartą agresję, którą będzie bardzo ciężko opanować. 

W wywiadzie dla jednej z niemieckich gazet Merbitz stwierdził, że w całym landzie nastrój sprzyjający pogromom wykazuje "skrajnie niebezpieczną dynamikę". 

Funkjonariusz zwrócił uwagę, że w tej chwili w Lipsku i okolicach zaistniała już sytuacja, w której liczni agitatorzy specjalnie rozbudzają obawy miejscowej ludności, podjudzając ją i wywołując często histeryczne i agresywne reakcje względem uchodźców. Naturalne obawy i niezadowolenie z powodu obecności imigrantów w ich miejscu zamieszkania przeradza się tym samym w rzecz niebezpieczną.

Ostatnio do ataków na uchodźców doszło w Lipsku, Grimmie, Chemnitz i Oelsnitz. W Lipsku doszło do próby podpalenia ośrodka dla uchodźców, która jednak okazała się nieudana. W innej części miasta próbowano zdetonować bombę, jednak to również zakończyło się niepowodzeniem. W innych miejscach obrzucano kamieniami ośrodki dla uchodźców. 

ds/tvp.info

Komentarze

anonim2016.02.2 11:00
może się Niemcy obudzą wreszcie
anonim2016.02.2 14:16
Może i taki był pomysł? Sposób by obudzić niemieckiego, rozleniwionego demona? Pisałem wcześniej już o tym. Obawiam się powtórki z lat 30-tych XX wieku. Państwo, w odbiorze społecznym, w rozkładzie i powszechne oczekiwanie na kogoś silnego - jak Hitler. Teraz ten rozleniwiony, paraliżowany politpoprawnością, demon się budzi. Czy na pewno chcemy tego?
anonim2016.02.2 14:20
Wolę Niemcy sparaliżowane i w rozkładzie, niż silne i agresywne. Rozgrzane po właśnie zwycięskiej rozróbie, z oczywistym dla całego świata wrogiem. Będą mieli czyste ręce - islamscy imigranci to były potwory. Gwałciciele i rabusie. Spuścili im łomot przy aprobacie całego świata. Wszyscy zrozumieją, czemu Niemcy znowu komuś musieli przyłożyć. A Niemcy już będą obudzeni.... a to niedobrze dla reszty świata, a zwłaszcza dla sąsiadów.
anonim2016.02.2 14:33
http://www.fronda.pl/blogi/zerwac-lancuchy/policja-w-niemczech-napiete-nastroje-spoleczne-przerodza-sie-w-agresje,44390.html
anonim2016.02.2 15:13
Jestem ZA pogromem przede wszystkim międzynarodówki neokomunistycznej multikulturowej i to czym się da i co pod ręką byle skutecznie
anonim2016.02.2 16:44
Eliminować hołotę arabską a niedobitki niech wracają skąd przyszli!