Czy aborcja i Schetyna dobiją obecną Platformę? "Wielu członków mówi o zamiarze odejścia z partii" - zdjęcie
02.03.21, 10:28Fot. screenshot - YouTube (Super Express, Wirtualna Polska)

Czy aborcja i Schetyna dobiją obecną Platformę? "Wielu członków mówi o zamiarze odejścia z partii"

17

Jak wyjawia w rozmowie z Wirtualną Polską poseł Platformy Ireneusz Raś, który jest przedstawicielem tzw. „konserwatywnego skrzydła” Platformy, do głosu w partii dochodzi coraz częściej środowisko Grzegorza Schetyny, które ma mieć swój pomysł na kryzysy, jakie od jakiegoś czasu trawią partię.

Głównym powodem, który może stanowić gwóźdź do trumny Platformy i przyczynić się do jej całkowitego rozpadu lub podziału na mniejsze frakcje jest w ostatnim czasie problem aborcji, który zdecydowanie dzieli polityków tego ugrupowania, a „PO skręca w złym kierunku” - mówi Raś.

Nowa umowa społeczna”, czyli nowy program PO zakłada opowiedzenie się partii, której przewodzi obecnie Borys Budka, po stronie legalizacji aborcji do 12. tygodnia ciąży po konsultacjach kobiety z lekarzem i psychologiem. Taki model z kolei był już znany w czasach PRL.

"Z jednej strony PiS odwracał aborcją w sposób cyniczny uwagę od problemów pandemii, z drugiej weszliśmy w grę pod tytułem „aborcja jest okej”. Obydwa kierunki są złe. Słyszałem od kolegów i koleżanek, że Platforma nie zaproponowała przecież „aborcji na życzenie”, ale ciężko tego bronić w podkrakowskich mniejszych miejscowościach" – argumentuje poseł z Małopolski.

Jak dalej wyjaśnia Raś, stanowisko PO w sprawie aborcji to „tak naprawdę zakamuflowana aborcja na życzenie”.

Wskazuje też na wewnętrzne konflikty oraz niektórych posłów, takich jak Sławomir Nitras, który „często jest w zbyt gorącej wodzie kąpany”. Za nim z kolei idą kolejni chcący „zrobić milowy krok ideowo-programowy i przejść na lewo”.

I tu następują wyraźne podziały na zwolenników wartości konserwatywnych oraz lewicowych, ale to nie są jedyne mechanizmy doprowadzające do rozłamów w partii.

"Nie odpowiadają wrażliwości większości ludzi, którzy nie pełnią ważnych funkcji, ale na ich barkach opierają się wszystkie kampanie. To oni wieszają plakaty i roznoszą ulotki" – mówi Raś o poglądach na aborcję polityków w terenie, którzy - jego zdaniem - w większości posiadają poglądy konserwatywne.

"Nie zapominajmy, że jest również środowisko Grzegorza Schetyny, które mówi o powrocie do źródła – co mi się bardzo podoba. Wielu członków PO w różnych rozmowach mówi o faktycznym zamiarze odejścia z partii. Co się wydarzy? Nie wiem" – przyznaje polityk.


mp/wp.pl

Komentarze (17):

Chór jednoosobowy kurwy żydowskiej:2021.03.2 12:57
Emeryt, AAAtomek, Po11... Cadyk spod Trocin, Cadyk bez Prostaty, doomsday, wd-59, Darek, Max, Michał jakiś, Klapa na sedes, ladysucksmydog'sdick, Izydor, chłopka, Grizzly, ateusz, belfer, Filip,...
Emeryt2021.03.2 11:09
Co się dzieje ? Według Onet " Rzecznik generalny TSUE wydał w czwartek opinię w tej sprawie, wskazując, że "polska ustawa wprowadzona w celu wykluczenia możliwości poddania kontroli sądowej oceny kandydatów na stanowiska sędziów Sądu Najwyższego przeprowadzanej przez Krajową Radę Sądownictwa narusza prawo UE". To wyglada bardzo źle.
straszny cios w sądownictwo Germany i Francy2021.03.2 11:15
szwabia to już III Rzeszy miała dobre prawodawstwo
a dla zaangażowanego aktywu POplatfy2021.03.2 11:03
owłosiona czarna dziura
podział całej tupy2021.03.2 11:02
na dwie mniejsze POłtupy- złoty Podział
Anonim2021.03.2 11:05
A miedzy nimi - brudna PiSda.
Wania Antonim stary, rozgoryczony KODzie Smrodzie2021.03.2 11:07
lizał, lizał i wylizał oraz kuwetę po kocie
Anonim2021.03.2 12:16
Lepsza kuweta niż brudna pała kotojebcy.
***** ***2021.03.2 10:48
JBĆ PIS i KLR!
Grizzly2021.03.2 10:42
Lewacka Szopka wnuka Gomułki!
Grizzly®2021.03.2 10:46
Może i lewacka, umyj najpierw wacka (brudna pało).
Jawny2021.03.2 10:51
Marnujesz się tu z takim talentem poetyckim...
Anonim2021.03.2 10:55
Ja tu się marnuje, PiSdzielce brudne ch.je.
Emeryt2021.03.2 10:39
NIe są to dobre wieści dla nas ludzi prawicy i wiary. Obseruję uważnie co się dzieje wokół. Myślę , że to jest pewien przełom mentalny, który niestety raczej wesprze naszych przeciwników niz ich osłabi. NIe wiem jak jest u was ale ja zagądam w niedzielę do róznych kościołów na mszę świętą. Jak to wygląda ? wszędzie staruszkowie i może dwie trzy osoby reprezentujące młodzież i ludzi w średnim wieku. Chyba coś spapralismy w naszym przekazie do młodych i nie wzięliśmy pod uwagę,że to oni są przyszłością Polski a nie my. Zgadzam się z przedmówcami, że to już tylko kwestia czasu.
Anton2021.03.2 11:26
Drogi Emerycie, przełom mentalny polega na tym, że młodzi nie chcą żeby im starzy mówili jak mają żyć. Chcą mieć własne życie i własne zasady. Dlatego odsuwają się od kościoła, który w swoim podejściu jest skrajnie konserwatywny a do tego papra się w polityce. Stare dziady chcą w tym kraju decydować o wszystkim i za wszystkich. Zresztą nie tylko w PL - wszędzie na świecie tak jest (jakich mieliśmy młodziutkich kandydatów na prezydenta USA ;). Biały mężczyzna chrześcijanin 60+ nie może pogodzić się z utratą wpływów - widać to na każdym kroku. A to się skończy średnią wieku w kościołach 80+ i to już nie długo.
Anonim, AAAtomek i reszta bandy2021.03.2 10:34
Moje credo: Mój antypolonizm jest wrodzony i nieusuwalny. Szlag mnie trafia gdy słyszę Polska, a zwłaszcza Kościół. Bo Polska od początku swych dziejów była, nadal jest i zawsze będzie chrześcijańska. A tego nienawidzi mój pan – szatan. Moją metodą jest kłamstwo, krętactwo, bezczelność. Przykład tej metody: każdy ksiądz = pedofil, każdy żołnierz wyklęty = bandyta, każdy Polak = antysemita, każdy głosujący na PIS = faszysta itd. Pojęcie wstydu, honoru i prawdy jest mi z natury obce. W końcu jestem wiernym pachołkiem mego pana. Mam też broń specjalną - zarzut antysemityzmu. Stosuję ją bez wahania w przypadku każdej krytyki.
AAAtomek2021.03.2 10:30
Niech dobiją tę partię! Aborcja na żądanie do 12 tygodnia to już kwestia czasu w Polsce.