Czechy: Strzelanina w szpitalu. Nie żyje sześć osób, napastnik popełnił samobójstwo - zdjęcie
10.12.19, 12:00Fot. Edward Kimmel via Flickr, CC BY-SA 2.0

Czechy: Strzelanina w szpitalu. Nie żyje sześć osób, napastnik popełnił samobójstwo

5

Nie żyje sprawca ataku, do którego doszło dziś w Szpitalu Uniwersyteckim w Ostrawie na zachodzie Czech. Po ucieczce z miejsca zbrodni mężczyzna się zastrzelił.

Łącznie w wyniku jego ataku zginęło sześć osób. Pięć na miejscu, szósta zmarła na sali operacyjnej.

Pierwsi policjanci pojawili się na miejscu już trzy minuty po odebraniu informacji o strzałach w szpitalu. Jak informują media, napastnik strzelał z broni krótkiej, z bliska, celując w głowy ofiar.

Po oddaniu strzałów napastnik zbiegł z miejsca zbrodni, wszczęto za nim pościg. Po ponad trzech godzinach udało się zlokalizować samochód napastnika, ten jednak odebrał sobie życie strzałem w głowę.

Nieoficjalnie mówi się, że mężczyzna miał być ojcem dziecka, które niedawno zmarło w szpitalu. W ataku miał użyć niezarejestrowanej broni czeskiej produkcji i działać sam. Wcześniej był trzykrotnie notowany za bójki.

dam/TVP.Info,PAP,IAR

Komentarze (5):

Polak Ateista Dumny Gej2019.12.10 14:20
Fronda mnie tym razem rozczarowała. Spodziewałem się co najmniej nagłówka w stylu "takie rzeczy w bezbożnych Czechach", nie to co w katolickiej Polsce... :D
Eva2019.12.10 20:48
uwazaj dostaniesz rozwolnienie ze szczescia i sie posrasz przy seksie
anonim2019.12.10 12:31
UWAGA! ! ! TVPis jest niebezpieczne. U oglądających tą telewizje zachodzą nieodwracalne zmiany. W miejscu gdzie kiedyś był mózg zaczyna pojawiać się psia kupa!
sralker2019.12.31 17:49
ty zamiast mózgu masz psią kupę!
Hlawa2019.12.10 12:29
Najgorsi to są ci z Metal Mind Prodoction w satanistycznych Katowicach oni to na święta znowu jakoś ściągną Iron Maiden-w ostatniej chwili -jak to się mówi w bisssnesie A w ogóle red is bad ,ale bez przesady pepiki !!!! Proszę przeprosić braci Słowaków i nigdy więcej aksamitnych rozwodów młodych wykształconych inteligentnych z dużych miast!!!