Brak aresztu dla Kramka. Prof. Czarnek: Ten człowiek wystąpił przeciwko bezpieczeństwu państwa polskiego! - zdjęcie
02.09.21, 08:25Fot. Screenshot TVP Info

Brak aresztu dla Kramka. Prof. Czarnek: Ten człowiek wystąpił przeciwko bezpieczeństwu państwa polskiego!

5

Minister edukacji i nauki broni postępowania rządu w sprawie jego działań, mających na celu zabezpieczenie naszej granicy z Białorusią. Przekonuje też, że Polska nie jest krajem zamkniętym na uchodźców, ale pragnie ich przyjmować w sposób odpowiedzialny i kontrolowany.

„Po prostu robimy wszystko, co jest niezbędne do tego, by zapewnić bezpieczeństwo państwa polskiego i jego mieszkańców”

– powiedział na antenie TVP Info Przemysław Czarnek.

Minister odniósł się też do decyzji sądu, który oddalił wniosek prokuratury domagającej się aresztu dla Bartosza Kramka, który wraz z grupą innych kilkunastu osób niszczył ogrodzenie na polsko-białoruskiej granicy. Czarnek stwierdził:

„Nie rozumiem tej sytuacji. Kiedy byłaby podstawa do tego, by zastosować areszt? Ten człowiek wystąpił przeciwko bezpieczeństwu państwa polskiego”.

Prof. Czarnek mówiąc o niepokojących działaniach niektórych polskich polityków, dziennikarzy czy aktywistów na granicy z Białorusią, zauważył także:

„Do tego wchodzą jacyś pojedynczy duchowni, którzy słyną z tego, że argumentów rozumu zbyt często nie używają. To dwóch, którzy stawili się na granicy i próbowali podważać działania służb państwa polskiego”.

ren/TVP Info

Komentarze (5):

Jacuś2021.09.2 14:08
Zawsze można zatrzymać przestępcę i wrzucić go na dołek do wyjaśnienia, ale pan minister nieudacznik - Kamiński zamotał się.
sołtys2021.09.2 11:36
Żydy z sądow pilnuja by agentura hulała po Polsce
Palestyna2021.09.2 11:34
Obca agentura hula po Polsce to co robi kontrwywiad ?
robaczek2021.09.2 11:13
DAWAJ CZARNEK!!!! .............. "bystrzacha"....... "bohater" młodzieży!!!! mocniej!!! ................................. najlepszy AantyPis jaki chodzil ostatnio po ziemi ;] ................................................... wychowuje pokolenia zażartych ANTYKLERYKÓW ;] ..................... mistrzunio ;]
wieslaw2021.09.2 9:42
Ochrona naszej granicy jest priorytetem i nie podlega żadnej dyskusji, dlatego trzeba podjąć wszelkie środki, aby bojówkarze opozycji nie grasowali na granicy i utrudniali naszym żołnierzom służbę. Tutaj nie ma nic do tłumaczenia, bo wszystko jest jasne, tylko totalni chcą sprawę utrudniać, ale oni nie kierują się dobrem Polski. Jeszcze raz się potwierdza, ze totalni działają na zlecenie Kremla i w jego interesie. Polska jest dla nich nienormalnością. Są wykorzystywani raz z komercyjnymi mediami w wojnie hybrydowej jako zielone ludziki