CKE podała wyniki egzaminów ósmoklasisty. Najgorzej z … matematyki - zdjęcie
02.07.21, 10:10fot. pixabay.com

CKE podała wyniki egzaminów ósmoklasisty. Najgorzej z … matematyki

14

"Uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy w maju przystąpili do obowiązkowego egzaminu ósmoklasisty, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 60 proc. punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki - 47 proc." – podaje w piątek Centralna Komisja Egzaminacyjna.

W tym roku ósmoklasiści musieli również przystąpić do pisemnego egzaminu z języka obcego.

Najczęściej wybierany był język angielski, a średni wynik uzyskany przez uczniów to 66 proc. punktów. Z j. niemieckiego – 49 proc., rosyjskiego – 57 proc., francuskiego – 79 proc., hiszpańskiego – 69 proc. i włoskiego – 77 proc.

Absolwenci ósmych klas wyniki swoich egzaminów poznają w piątek, ale zaświadczenia o wynikach egzaminu otrzymają dopiero 9 lipca.

Zgodnie z przepisami przy ubieganiu się o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych, połowa punktów do zdobycia pochodzi właśnie z dobrze zdanego egzamin ósmoklasisty. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

Każdy uczniów może sprawdzić wyniki swojego egzaminu przez Internet. Należy w tym celu zalogować się do specjalnego systemu za pomocą numeru PESEL oraz hasła otrzymanego w szkole. Wyniki dostępne są już od godz. 10.

mp/cke.pl/polskieradio24.pl

Komentarze (14):

Anonim2021.07.3 22:59
Świetne przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty może zapewnić edukacja domowa. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550552-prof-karski-o-edukacji-domowej-i-ustawie-zakrzewskich
rebeliant2021.07.3 9:14
Coś mi się wydaje, że plany Hitlera liczenia do stu idą pełną parą. Z drugiej strony mamy te azjatyckie duchy walki i hinduskie straszne wedy... i jakoś tam poziom kontaktu z rzeczywistością oraz praca umysłem wychodzi im fenomenalnie. Tu mamy tylko dzwonienie jajec papieskich, następnie wóda po "robótce" i zachwalanie sierpa i młota (jak to cudowanie nas za ryj trzymano). Ze strachu przed Bogiem przedstawianym przez kościół oraz wszechobecnym socjalistycznym dawcą zezwoleń najlepiej jest robić nić i z nudów jedni grać przez co d.upy nie zawracać przy chlaniu w trakcie meczu. Ludzie nie zdają sobie sprawy co zdaje im destrukcję, a żyją z tym na co dzień, ale ja podpowiem - wszędzie tam, gdzie ludzie są ciągnięci do czynienia wysiłku, w którym nie wytwarzają dla siebie dóbr potrzebnych do życia (żywność, dach nad głową, profesjonalna higiena (a nie błyskotliwa na tip top z tatuażami)) lub do kontaktu z naturą na sportowo dla odnowy, to są oni ciągnięci w bajer gdzie tracą punty życia. Wszystkie te nasiadówki na meczach na stadionach (które też miliardy kosztowały) lub przed telewizorami, a także gry komputerowe są zawsze na wasz minus.
agata2021.07.2 21:39
Jestem nauczycielem matematyki. Nie dziwią mnie wyniki na egzaminach. Poziom na egzaminie nie był dostosowany do realiów szkolnych (obniżony poziom na zdalnym). Dlaczego obniżony? Bo uczniowie w trakcie zdalnego wpadli w uzależnienia od gier, przestali myśleć, stracili umiejętność koncetrowania się - to wszystko odbiło się na ich zdrowiu. I w dużej mierze egzaminy nie porównały potencjału uczniów, a warunki ich życia podczas nauki zdalnej. Jeden miał warunki, miał swój pokój, miejsce, inny - nie miał porządnego konta do nauki... Dużo pisać, naoglądałam się niesprawiedliwości i tyle. I jeszcze jedna sprawa - nieudolnych nauczycieli powinno sie zwalniac, dyrekcja powinna miec wiekszą władze.
fcuk piss2021.07.2 15:43
ale z religi najlepiej w europie swoja droga jaka trzeba miec iezly smietnik w glowie idziesz na religie kreacjonizm idziesz na biologie ewolucja idziesz na fizyke nauka i to wszystko w jeden dzien p..........ca idzie dostac
ela pawlowska2021.07.2 14:50
Mam dziecko w podstawówce. Na lekcjach zdalnych większość gra w gry online i bawi się. Mój od października zeszytów nie prowadził- dopiero po skontrolowaniu i wywaleniu wszystkich gier w kompa, zabrał się do roboty. Druga rzecz- pandemia trwa 2 rok, a szkoły nadal korzystają z platform, na których można siedzieć tylko 40 min. W niektórych liceach lekcje zdalne prawie nie istniały. Jak dzieciak nie miał rodziców, którzy się nim nie interesują, to marnie wyladował.
man.of.Stagira2021.07.2 14:44
PO CO komu matematyka jeżeli jedynym przedmiotem z którym należy uzgadniać reguły opisu i rozumienia świata jest ['JA'] (przedmiot desygnowany przez nazwę ujętą w odwrócony cudzysłów)? // I rest my case.
robaczek2021.07.2 13:43
A NAJGORSZE WYNIKI W POWIATACH!!!!!! .................................... co to nam mówi o mieszkańcach ???? ;]
mateuszjegliński2021.07.2 13:29
Niedobrze, te wykształciuchy zasilą elektorat totalno-lewacki.
ryszard2021.07.2 12:43
Przyczyną jest niedostosowanie podstawy programowej z matematyki do systemu nauczania zdalnego. W nauczaniu tego przedmiotu główną rolę spełnia skupienie uwagi ucznia na tym co mówi nauczyciel i nadążanie za tokiem jego logiki. W przedmiotach humanistycznych, skutki utraty wątku można zastępować jakimś własnym bełkotem - w przedmiotach ścisłych się nie da. Niestety stąd właśnie tyle bełkotu w naszej polityce i niezdolność (co właśnie widać) wypełniania w sposób logiczny zadań w zarządzaniu takimi systemami jak oświata. Strach pomyśleć co nasze państwo czeka kiedy władzę obejmą obecni absolwenci.
Anonim2021.07.2 12:13
Efekt faszerowania dzieci zabobonem katolickim. ZERWAĆ KONKORDAT!
Monika2021.07.2 10:53
Cześć panowie jestem chętna na spotkanko z miłym dyskretnym panem. Wiek nie gra roli, liczy sie dobre towarzystwo. Na studiach miałam tyle nauki że nie było czasu gdzieś wyjść a jednak trzeba się zabawić trochę w wakacje. Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: https://cutt.ly/monika89profil
Jenny2021.07.2 10:23
MP musiala sie przyłożyć,by napisać ten artykuł bez błędów:)
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.2 10:19
PiSdowata reforma nauki produkuje przygłupów!
Skanderbeg2021.07.2 10:53
Po deformie Buzka, poziom spada wciąż. I PiSiory wiele zrobić nie mogą, bo wcześniej był Buzek A Buzek to PO+PiS I równa sie dno PiSPO to takie same zło A lewusy? To dobiero debilowate jednostki i chcą debili produkować. Bo nikt rozumny, lewusem nie zostanie