Cichanouska: Przekroczyliśmy punkt, z którego nie ma powrotu - zdjęcie
15.09.20, 08:15Screenshot Youtube - Страна для жизни

Cichanouska: Przekroczyliśmy punkt, z którego nie ma powrotu

2

Łukaszenka nie ma przyszłości jako przywódca tego kraju” – powiedziała Swiatłana Cichanouska w tekście na stronie internetowej „Washington Post”.

Jak podkreśliła – naród białoruski przekroczył już punkt, z którego nie ma powrotu. Stwierdziła, że im bardziej Łukaszenka swoją władzę stara się zachować, tym bardziej ta słabnie.

Zdaniem liderki białoruskiej opozycji przegrała w wyborach w wyniku rządowych oszustw. Ludzie tymczasem, mimo że władza usiłuje rozbijać protesty, gromadzą się na nich w dalszym ciągu i dochodzą swoich praw.

Wskazuje też:

Cotygodniowe niedzielne marsze setek tysięcy stały się normą. Propaganda państwowa twierdzi, że się kurczą - ale każdy na Białorusi może na własne oczy zobaczyć, że marsze z każdym tygodniem są coraz większe. Będą kontynuowane”.

Zapowiedziała także kontynuowanie bojkotu aparatu państwowego. Dodała, że wiele firm prywatnych przestało współpracować z państwowymi bankami i dołączają do nich kolejne podmioty. Podkreśliła również:

Dostęp do informacji to najsilniejsza broń, jaką mamy. Dzielenie się prawdą i jej rozpowszechnianie to obywatelski obowiązek w czasie, gdy rządowa telewizja wykorzystuje zagranicznych najemników do szerzenia kłamstw”.

Cichanouska zapowiada też, że będzie wywierana dalsza presja na instytucje państwowe. Podkreśliła:

Wbrew temu, co głosi propaganda państwowa, czas jest po naszej stronie. Ten reżim to olbrzym na glinianych nogach”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (2):

Anonim2020.09.15 9:11
Jednym z głównych działań propagandy w celu skuteczności jest niedopuszczanie do upubliczniania poglądów innych niż propagowane. Rolę tę spełniają doskonale polskie, zachodnie, mainstreamowe media. Dlatego żyjemy w zalewie propagandowej ściemy i większość z nas nie ma pojęcia, co się tak naprawdę dzieje na świecie, a nawet to, co mamy w kraju, też jest podciągane na siłę pod "jedynie słuszną linię" polityki medialnej naszego rządu, albo też polityki prozachodnich i w cudzysłowie prodemokratycznych sił. Gdyby nie YouTube itp. nie mielibyśmy pojęcia, że w USA dzieje się praktycznie wojna domowa, nie wiedzielibyśmy o atakach Izraela na Bejrut i takich, przemilczanych, niewygodnych faktów jest tysiące. A jeszcze więcej celowo sfałszowanych informacji.
Anonim2020.09.15 8:40
Team, Putin i Żydzi znajdą jedynie słuszną drogę dla "wolnej" Białorusi?