Cela plus! Odpowiedzą za wyłudzenie prawie 1,4 miliona złotych z ,,tarczy covid-19'' - zdjęcie
24.05.21, 17:42fot. policja.pl

Cela plus! Odpowiedzą za wyłudzenie prawie 1,4 miliona złotych z ,,tarczy covid-19''

10

Prawie 1,4 miliona złotych wyłudzili z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości dwaj mieszkańcy Ząbek, których na polecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga zatrzymali policjanci stołecznego Wydziału do walki z Cyberprzestępczością. Pieniądze miały stanowić dofinansowanie z tzw. tarczy antykryzysowej związanej z COVID-19. W toku postępowania odzyskano 80% kwoty. 34 i 64-letni mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości. Decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga prowadzą śledztwo dotyczące wyłudzenia pieniędzy z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie z tzw. tarczy antykryzysowej związanej z COVID-19.

W trakcie działań policjanci ustalili, że dwaj mieszkańcy podwarszawskich Ząbek, posługując się sfałszowanymi pełnomocnictwami, wekslami i aktami notarialnymi, złożyli w imieniu firm, których dokumenty zostały sfałszowane, wnioski o dofinansowanie. Po rozpatrzeniu wniosków PARP przyznał wnioskowaną kwotę prawie 1,4 miliona złotych.

Jak się okazało w toku prowadzonego śledztwa, pieniądze, które trafiły na konto 34 i 63-latka zostały wyłudzone, a mężczyznom zostały przedstawione zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości. W toku postępowania zabezpieczono 80% wyłudzonych pieniędzy, czyli ponad 1,2 miliona złotych.

Policjanci dotarli też do miejsc, gdzie zatrzymani przechowywali elektroniczne nośniki danych. Dodatkowo zabezpieczyli w tych miejscach znaczne ilości papierosów bez polskiej akcyzy, tzw. krajankę tytoniową, maszynę do foliowania opakowań oraz kartonowe opakowania do papierosów z logiem jednej z marek papierosowych.

Prokurator nadzorujący śledztwo wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe zatrzymanie mężczyzn, do którego sąd się przychylił. Najbliższe 3 miesiące zatrzymani spędzą za kratkami.

 

mp/policja.pl

Komentarze (10):

Polak2021.05.25 7:29
Będą udawać że coś robią, ale matołuszka czy szumowskiego nie ruszą?
slawek522021.05.25 14:10
Te psychiatra się o ciebie pytał.
Jan2021.05.24 21:19
A Pinior za korupcję nie pójdzie siedzieć. Taką mamy w Polsce równość wobec prawa.
sok z banana2021.05.24 19:26
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, jak łatwo zrobić ją w ciula, kto tam pracuje, jakie ma ta agencja osiągnięcia, ile pieniędzy rozdała, by ile zyskać dla ogółu.
Polexit2021.05.24 18:32
Takich przypadków jest ZNACZNIE ZNACZNIE WIĘCEJ!!! Wystarczy tylko rozejrzeć się. Podobnie będzie z Nowym Ładem, a także z kasą reparacyjną za IIWW (jeśli wogóle do tego dojdzie)>
Skrzypek na dachu2021.05.24 18:17
Chyba taki cwaniak ze zapomnial uregulowac skladki na PiS .
Zarabiaj w domu Poradnik2021.05.24 18:17
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas. Zacznij zarabiać --> http://bitcointime.com.pl
Skrzypek na dachu2021.05.24 18:23
Bitcoin to Ponzisciema niczym bumbla mydlana ogromna tak jak bankster Morawitzer nabijal frankowiczow .
Anonim2021.05.24 18:07
Buhahahahhahaa, 😁😂🤣😂😁 amatorzy.... Zawodowcy biorą 140 mln na nieistniejace respiratory, albo lewe maseczki, i pop takie grosze nawet sie nie schylają.
Biskup2021.05.24 18:04
A czy nierząd pisowców odpowie za rozdawanie bezprawnie wspólnych pieniędzy? Pytanie retoryczne.