,,Bycie dumnym Polakiem jest czymś wspaniałym!'' - zdjęcie
18.12.20, 09:05Fot. soccer.ru (Светлана Бекетова) via Wikipedia, CC 3.0 [https://commons.wikimedia.org/wiki/File:JAP-POL_(6)_(cropped).jpg]

,,Bycie dumnym Polakiem jest czymś wspaniałym!''

28

Robert Lewandowski w końcu został należycie doceniony! W plebiscycie FIFA Polak został uznany za najlepszego piłkarza na świecie w 2020 roku. Co istotne, kapitan reprezentacji Polski nie zapomina o kraju, z którego pochodzi i podkreśla że jest dumny z bycia Polakiem.

Mówiąc o swojej grze w Bayernie Monachium podkreślił w trakcie konferencji prasowej:

To szalone, czego dokonaliśmy w tym roku jako zespół. Wygraliśmy wszystko, co tylko mogliśmy. To niesamowite uczucie i bardzo cieszę się, że jestem”.

Wczoraj Polak wygrał plebiscyt walcząc o nagrodę razem z żywymi legendami piłki nożnej, wciąż aktywnymi napastnikami. To jednak Robert Lewandowski, a nie Leo Messi ani Cristiano Ronaldo został uznany za najlepszego piłkarza na świecie.

Choć Lewandowski ma już 32 lata, nie zamierza kończyć kariery. Przyznał, że liczy na jeszcze dobrych kilka lat:

Liczba lat nie zawsze oddaje dobrze, w jakim wieku się tak naprawdę jest. Nie czuję się na tyle lat, ile mam. To chyba dla mnie dobrze, bo nie myślę jeszcze o końcu kariery. Przede mną jeszcze wiele lat i chciałbym grać cały czas na najwyższym poziomie”.

Podziękował nie tylko rodzinie:

Dziękuję wszystkim kibicom, którzy oddali na mnie głosy, którzy wierzą we mnie i zawsze wspierają. To jest dla mnie wspaniałe i fantastyczne wsparcie, które doceniam. Bycie dumnym Polakiem, grając za granicą, jest czymś wspaniałym i życzę każdemu Polakowi, aby był dumny z tego, skąd pochodzi i co robi”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (28):

Bycie dumnym Polakiem jest czymś wspaniałym!2020.12.19 18:57
to prawda ale to NIEMCY UCZYNIŁY UTALENTOWANEGO LEWEGO BOGATYM, NIE BIEDNA POLSZA. W POLSZY ZAMIAST W ATAKU GRAŁ BY NA JEDNOSTRUNOWYM BASIE OJCA RYDZYKA
lolo2020.12.18 18:45
Sponsorowanie chińskiego - komunistycznego Huawej jest czymś wspaniałym. Też mi autorytet:).
man.of.Stagira2020.12.18 14:57
Konieczna! SZCZEPIONKA to cyt. "Kolejny historyczny krok dla społeczności #LGBTQ, której członkowie mają tak wiele do zaoferowania światu". Ksiądz James Martin SJ - WATYKAN -Dykasteria ds. komunikacji // LOGICZNE! ILU partnerów ma przeciętny członek wspólnoty LGBTQ?..Jak żyć Panie BIDEN? Jak Żyć Panie Gates?!..
Anonim2020.12.18 12:49
Robert dziękujemy! Dalszych sukcesów życzymy! Z Bogiem!!!
Tom Bombadil2020.12.18 12:39
Tak. Ale to nasze ostatnie podrygi...
???2020.12.18 11:35
Nie ma czym się specjalnie podniecać. To tylko piłka nożna (tylko sport), czyli rzecz bez większego wpływu na losy większości ludzi.
Jarek2020.12.18 10:56
A gdzie schowaliście tytuł "Brawo Polska"? Ach te nasze narodowe kompleksy.
on2020.12.18 10:29
Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie ten Niemiec, który cały czas pluje Wam w twarz.
Anonim2020.12.18 10:28
Gdy się ma miliony na koncie to można być dumnym nawet z hemoroidów.
Anonim2020.12.18 9:58
No to niemiecki trener, pan Tusk się popłakał wraz ze swoimi kibolami, że jego taktyka pod hasłem "polskość to nienormalność" zawiodła totalnie.
Po 11 ....2020.12.18 9:45
Gdyby była komuna. Tak jak PiS chce. Pomyślcie ... Europa bez UE, granice, cła, wizy i pozwolenia na pracę to .... pan Lewandowski już od dawna miałby niemiecki paszport. Coś jak kiedyś Kozakiewicz. Tyle jest wart ten wasz "narodowy" zachwyt nad znakomitym piłkarzem, panem Lewandowskim.
x2020.12.18 9:39
I chwilowo wam nie przeszkadza, że gra dla Niemców?
ateusz2020.12.18 9:35
Brawo Niemcy! Trzeba przyznać, że niemieccy trenerzy (Hans-Dieter Flick, Jupp Heynckes, Jürgen Klopp) wspaniali poprowadzili Lewandowskiego. Sukcesy jakie odniósł w niemieckich klubach imponują - wielokrotnie zdobyty Puchar Niemiec, Superpuchar Niemiec i Mistrzostwo Niemiec (wszystkie te trofea podnosił i w Borusii Dortmund, i w Bayernie Monachium), wielokrotny król strzelców Bundesligi, a wisienką na torcie jest wygranie Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium.
Czym różni się od bycia dumnym Portugalczykiem2020.12.18 9:19
cebulak nie wyjaśnił?
wesoły tęczowy ormowiec2020.12.18 9:38
a powinien?
Po 11 ...2020.12.18 9:41
Każdy ma jakieś horyzonty, czasem ciasne, czasem trochę szersze. Dla mnie np. pan Lewandowski jest najlepszym piłkarzem w naszym układzie słonecznym.
ateusz2020.12.18 9:42
Przebijam, jest najlepszym piłkarzem w Drodze Mlecznej!
Po 11 ...2020.12.18 10:11
Ja nawet chciałem napisać, że w Supergromadzie Lokalnej (100 gromad i grup galaktyk), ale potem pomyślałem, że nie zbadaliśmy wszystkich tych planet (w samej Drodze Mlecznej znajduje się prawdopodobnie około 100 miliardów planet). Więc obawiam się, że prawdopodobne jest, że na jednej z nich mogą być lepsi piłkarze.... Może mają więcej nóg i lepiej dryblują?
ateusz2020.12.18 10:32
Oczywiście jest to całkiem możliwe, natomiast prawdopodobieństwo że grają według zasad dokładnie identycznych jak zasady FIFA jest znikome. W przypadku graczy grających według różnych zasad nie da się określić żadnej sensownej relacji służącej do porównania, to tak jakby się zastanawiać czy LeBron James jest lepszym zawodnikiem niż Tiger Woods. Dlatego podtrzymuję stanowisko, że Lewandowski jest najlepszym zawodnikiem w Drodze Mlecznej w grze rozgrywanej według zasad ustalonych przez FIFA. :)
Po 11...2020.12.18 10:44
Zgoda. Identyczne fifowe zasady są krańcowo mało prawdopodobne ... ale zmieniając jedno założenie, wcale tak nie jest. Jakie założenie? Zakładamy, że Bóg istnieje i wysłał Jezusa na kilka tysięcy planet. A Jezus, to oczywiste, jest Polakiem i kibicem. No, to wtedy zasady fifowe mogą być powszechne na innych planetach. Kurcze jestem ciekawy czy wszędzie jest spalony?
ateusz2020.12.18 12:43
Ej, to nie fair. Wprowadzając do założeń postaci z bajek można dojść do całkowicie dowolnych wniosków. Ale zakładając że faktycznie Bóg wysłał Jezusa na tyle planet żeby promować piłkę kopaną, to może na którejś z tych planet jakiś polski klub wygrał Ligę Mistrzów? Przy miliardach prób prawdopodobieństwo działa na naszą korzyść.
Po 11 ...2020.12.18 15:41
Albo jest planeta na której KK nie gwałci dzieci? Eeeee ... nie, to akurat niemożliwe ....
on2020.12.18 12:47
Na tej stronie nie można pisać, że może istnieć życie pozaziemskie. Tutejszym pieniaczom w łepetynach się to nie mieści.
Alojzy Cedzidło2020.12.18 9:55
Ja , oderwany od pługa POLAK rozumię to tak . NICZYM . Każdy dumny ze swoich "korzeni narodowych . Rozumie Twoje wątpliwości . Piszesz to co widzisz w Polsce , nie musząc być nawet Polakiem Przy naszej , nie uznawanej tolerancji , napraliśmy Polskę elementem , który nie szukał patriotyzmu . Robił minę Polaka a w środku pozostawał np .Żydem Niemcem , Ruskiem . Co tacy robili z prawdziwymi Polakami , nie muszę chyba przypominać . Dziś już trupów nie produkują , Dziś chcą z nas Polaków zrobić swoich podwładnych .I mamy wypowiedzi dygnitarzy ,niby Polaków . PATRIOTYZM TO PRZEŻYTEK . WSTYDZĄ SIĘ BYĆ POLKĄ . POLSKA TO MĘCZARNIA . O pluciu po mojej Ojczyżnie nie wspomnę . Bo można mieć korzenie polskie ale podpisać np nową europejską " dojczlistę"
Jarek2020.12.18 11:05
E tam, myślę, że troch przesadzasz. Obecni rządzący szczują nas Polaków przeciw innym. Oni wygrywają jakiś tam swoje interesiki, a problemy generują nam - zwykłym obywatelom. Ja to odczuwam, gdyż współpracuję z firmami zachodnimi. Mimo, że jestem przeciw PIS i spółce, nie wstydzę się, że jestem Polakiem. Raz jedyny mi się zdarzyło przestać mówić po polsku, gdy zobaczyłem na stojaku z pocztówkami kartkę z napisem po polsku: "7 - nie kradnij" O historii trzeba pamiętać, ale nie żyć przeszłością. Ale co tu począć, gdy nasz premier niby mając fakultet z historii nie wiedział po której stronie byli Węgrzy podczas II WŚ. Nawet Orbana tym zadziwił. Młodzież szkolną nie uczy się wyciągać wniosków z historii, aby nie powielać błędów, uczy się dat i żyć przeszłością w nienawiści do innych narodów.
Alojzy Cedzidło2020.12.18 22:38
Oj Panie Jareczku . Trudno dyskutować z Pana opinią , bo ma Pan dużo racji . Dużo , ale nie całkiem . Jeśli to prawda z tą zagranicą , a tak wygląda po treści Pana wpisu , to widzi Pan Polskę ,Pana Ojczyznę (?) z daleka , np z Niemiec . Anglii itp. A to nie to samo co obserwacja kraju tu na miejscu. O nauce naszej polskiej , a I światowej , proszę nie pisać , przed sprawdzeniem jak było i jest niestety do tej pory.. Jak się Panu podoba przypisywanie holokaustu Polsce . Wywołania II W.ś. Katyniu . rozrywkowych strzelaniach do stoczniowców No i oczywiście braku rozliczenia tych , którzy nas tej " prawdziwej " historii nakazali uczyć Myśli Pan ,że w dobie nowego traktatu Ribentriop - Mołotow , myślę o Nord Stream , łatwo będzie ministrowi Czernkowi załatwi naukę prawdziwej historii Polski ?
Po 11 ...2020.12.18 9:19
Jakby pan Lewandowski czytał frendzal toby wiedział, że dumny Polak mieszka w Polsce i pracuje w Polsce. A najgorsze co może zrobić Polak to zatrudnić się u niemca. Dla mnie to wszystko jest ok, ale frendzel powinien wyć z nienawiści do pana Lewandowskiego.
ala2021.01.3 20:02
Brawo Panie Lewandowski!!! Czołowy polski napastnik, nadzieja narodowej reprezentacji odważnie przyznaje się do wiary w Boga. "Lewy" mówi o sile jaką daje mu wiara, zarówno na boisku, jak i w życiu codziennym.