Budżet a praworządność. Premier jasno: Nasze stanowisko się nie zmienia - zdjęcie
04.12.20, 12:35Screenshot Facebook

Budżet a praworządność. Premier jasno: Nasze stanowisko się nie zmienia

10

Rozporządzenie zaproponowane przez obecną prezydencję łamie traktaty europejskie. Ono narusza podstawowe zasady, podstawowe prawa” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej, na której pytano go o to, jakie rozwiązanie w kwestii budżetu UE byłoby dla polskiego rządu możliwe do zaakceptowania.

Szef polskiego rządu dodał:

Dlatego my, troszcząc się też o przyszłość całej Unii Europejskiej, wyraźnie powiedzieliśmy naszym partnerom, że w takim kształcie w jakim zostało zaproponowane, ono nie może być przez nas przyjęte”.

Podkreślił, że polski rząd wyraźnie zaznaczył, że nie przyjmie budżetu na kolejnych siedem lat jeżeli przyjęte będzie z tym równolegle wspomniane rozporządzenie.

To stanowisko się nie zmienia”

- zaznaczył Morawiecki.

Jednocześnie podkreślił, że wspomniane rozporządzenie może doprowadzić do wejścia UE w bardzo poważny konflikt oraz długotrwałe turbulencje. Dodał, że Polska nie zgadza się na to, aby poszczególnym krajom można było odebrać fundusze UE na podstawie „widzimisię” instytucji europejskich.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (10):

Ciekawy2020.12.4 19:23
A z kim Gowin uzgadniał swoją wypowiedź?
Jakub2020.12.4 16:46
To kto tego Gownina wysłał do Brukseli?! Albo pan kłamie albo pana nie słuchają jak policja w/s obrony kościołów i prowokacji na MN.
Prawda2020.12.4 15:23
Opozycja bez mrugnięcia oka poddała by się, bo jej na Narodzie naszym nie zależy. Brawo Panie Premierze jesteś wielki i godny podziwu. Tylko zdecydowani wygrywają. Takich właśnie chcemy mieć polityków. Przecież więcej wpłacamy do Unii niż otrzymujemy!!
Robert2020.12.4 13:42
66 proc. Polaków uważa, że Unia Europejska powinna przyznawać fundusze państwom członkowskim tylko wówczas, gdy przestrzegają one zasad praworządności. Więc jeżeli rząd zawetuje budżet EU, to będzie koniec tego rządu i koniec Polski w Europie. Bo to uderzy finansowo we WSZYSTKICH Polaków. A jak coś się zabiera osobiście Polakowi, to Polak jest BAAARDZO ZŁY ! Tylko sabotażysta i wróg Polski może pozbawić Polaków wiele miliardów pomocy. ***** ***.
Anonim2020.12.4 13:53
Problem jest dość złożony a więc nie będę go tu roztrząsać . Polski Rząd nie jest praworządny . Wręcz odwrotnie . Dąży do totalitaryzmu . UE też jest niepraworządna , ale inaczej nisz PiS i tu leży problem . Oboje dążą do tego samego , czyli absolutnej władzy nad podlegającymi im podmiotami . Dla własnych oczywiście , tylko własnych korzyści .
Anonim2020.12.4 14:05
Robert - skąd się biorą tacy fachowcy jak Ty. Piszesz naprawdę same bzdury , wprowadzasz Polaków w błąd, po co ? Pytam się po co ? Te pieniądze (Unijne)nie są czymś dla Nas tak ważnym . Polska ( Rząd) ma sposoby aby spokojnie poradzić sobie bez tych pieniędzy . I na dodatek te "inne" pieniądze są TANSZE ! od tych Brukselskich. Polska ( zapewniam ) da sobie spokojnie radę bez tych pieniędzy. Starczy dla takich jak Ty też. Ale proszę nie pisz propagandy.
Dam2020.12.4 14:31
Oczywiście, że ma sposoby. Na następny rok zapowiedzieli już 18 nowych podatków. Ale wyborcy PIS myślą, że żadnych podatków nie płacą, więc "ciemny lud to kupi"
Anonim2020.12.4 13:25
Panie Premierze kto puścił p. Gowina do Brukseli aby "coś" negocjował ???. Czy wyraził Pan na to zgodę, czy On sam tam pojechał.
Anonim2020.12.4 13:06
Skoczyliśmy "na główkę" do pustego basenu i tego się trzymamy!
Jerzy2020.12.4 12:47
co byś teraz nie mówił, finał będzie taki jak zawsze: uklękniesz, pocałujesz w tłusty zad agentkę stasi merkel, przeprosisz i podpiszesz dokładnie to czego odmawiałeś podpisać.... Mocny to ty jest w Polsce, zwłaszcza w zmuszaniu Polaków do nakładania szmat na gęby....