Bp Schneider apeluje: Módlmy się o nawrócenie papieża  - zdjęcie
26.10.20, 12:08Fot. screenshot - YouTube (PCh24TV · Polonia Christiana, Radio Maryja)

Bp Schneider apeluje: Módlmy się o nawrócenie papieża

69

„Papież nie może zachowywać się tak, jakby był Bogiem albo wcieleniem Jezusa Chrystusa” – napisał bp Athanasius Schneider w reakcji na słowa papieża Franciszka o związkach homoseksualnych z filmu dokumentalnego Francesco, które wywołały kontrowersje i wzburzenie w świecie katolickim. Wiele mediów świeckich zareagowało przychylnie, dopatrując się w tych słowach zmiany doktryny Kościoła o czynach homoseksualnych, interpretując je jako aprobatę legalizacji związków tej samej płci.

W tekście, który pierwotnie ukazał się na blogu watykanisty Edwarda Pentina, bp Schneider stwierdza, iż nawet w przy zachowywaniu wstrzemięźliwości seksualnej, która w przypadku związków homoseksualnych „w rzeczywistości okazuje się być całkowicie nierealistyczna – takie związki stanowią wielkie zgorszenie, publiczne uznanie grzechów nierządu przeciwnych naturze i nieustanną bliską okazję do grzechu. Ci, którzy są rzecznikami związków cywilnych tej samej płci, są zatem także winni tworzenia swojego rodzaju struktury grzechu, a w tym przypadku prawnej struktury notorycznego nierządu przeciwnego naturze, gdyż czyny homoseksualne należą do grzechów, które wołają o pomstę do nieba, jak uczy Katechizm Kościoła Katolickiego (por. nr 1867)”.

Stąd słowa papieża Franciszka o związkach tej samej płci powinny być przyjęte zdaniem bp. Schneidera przez katolików zarówno świeckich, jak i duchownych „z głębokim żalem”, gdyż oznaczałyby poparcie dla takich „struktur grzechu, a jednocześnie dla stylu życia przeciwnego szóstemu przykazaniu Dekalogu”. Oznaczałoby to próbę zmiany niezmiennego prawa, którego twórcą jest sam Bóg. A jak pisze bp. Schneider: „Każdy Pasterz Kościoła, a papież nade wszystko, powinien zawsze przypominać innym o tych poważnych słowach naszego Pana: Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim (Mt 5,19)”.

„Promowanie prawnego stylu życia w grzechu jest przeciwne sednu samej Ewangelii” – stwierdza bp Schneider, a następnie przytacza zarówno fragmenty Pisma Świętego, jak i wypowiedzi samego Magisterium Kościoła, które „wiernie powtarzają słowa Jezusa Chrystusa”. Hierarcha powołuje się m.in. na dokument Kongregacji Nauki Wiary pt. Uwagi dotyczące legalizacji związków między osobami homoseksualnymi, w którym czytamy, że „szacunek dla osób homoseksualnych nie może w żadnym wypadku prowadzić do aprobowania zachowania homoseksualnego albo do zalegalizowania związków homoseksualnych”.

Bp Schneider wezwał katolików do modlenia się poprzez „potężne wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi” o to, by „papież Franciszek się nawrócił i formalnie wycofał ze swojej aprobaty dla związków cywilnych tej samej płci po to, by utwierdzić swoich braci, jak przykazał mu Pan (por. Łuk 22,32)”. Jest to także ważne ze względu na dobro tych, którzy narażają swoją duszę na wieczne potępienie, przyjmując słowa ojca świętego za dobrą monetę.

 

jjf/LifeSiteNews.com, Vatican.va

Komentarze (69):

Adam2020.11.15 19:48
Abp Schneider to jeden z niewielu odważnych książąt Kościoła , który odważnie mówi o Prawdach Ewangelii!
Paweł2020.10.27 7:04
Siostry gwałcone na misjach W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate. Tajny raport Jego słowa potwierdza artykuł Marco Politiego, który ukazał się w dzienniku "La Repubblica" w 2001 roku i opowiadał o tajnym raporcie, który 18 lutego 1995 roku został przekazany kardynałowi Eduardo Martinez Somalo, ówczesnemu Prefektowi Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego autorka - siostra Maria O'Donohue - koordynatorka z ramienia Caritasu programów zapobiegających AIDS, była bardzo jasna i precyzyjna w swoich oskarżeniach: "Nadużycia są powszechne i jest wiele zgłoszeń". "Kandydatki do życia zakonnego są gwałcone przez księży, którym muszą przedstawiać certyfikaty zdrowia. Lekarze szpitali katolickich są często odwiedzani przez duchownych, którzy przyprowadzają siostry zakonne lub inne kobiety, by przerwały ciążę. Siostra O'Donohue opowiadała o historii jednej z zakonnic, która - zmuszona do aborcji - zmarła w wyniku zabiegu, a ksiądz odprawił za nią solenną mszę żałobną" - pisał Marco Politi w 2001 roku, cytując tajny raport. Choć Kościół już wtedy postanowił podjąć odpowiednie kroki, aby także na misjach dbano o przestrzeganie celibatu, problem nadal istnieje. Los i cierpienia zakonnic, które zaszły w ciąże, pozostaje nadal jedną z najciemniejszych tajemnic Watykanu.
czekista2020.10.26 22:39
A moze by Mu ciulnac?
Zimny lech.2020.10.26 19:22
Gdyby ministrancji zachodzili w ciążę aborcja byłaby sakramentem.
ja2020.10.26 19:13
Bergolio który lansuje się na Franciszka jest zatwardziałym masonem i heretykiem. Należy on do masońskiej grupy Sankt Gallen (Szwajcaria)
Hue2020.10.26 19:24
I co z tego. Jako człowiek, który rozumie drugiego człowieka nadal moralnie jest wyżej od ciebie. Nie gada o masonach i innych wydumanych wymyslach. . Uwierz można żyć bez teorii spiskowych.
Karko2020.10.26 18:40
Jeden rozsądny. Jak to jest? Wilk w owczej skórze? Papierze te się mieszczą w tym.
Rozbawiony2020.10.26 18:16
Jakoś nie słyszałam o dogmacie nieomylności biskupa
Maciej Płatov2020.10.26 17:19
TEMU SCHIZMATYKOWI NIC NIE POMOŻE.
gumowa kaczka2020.10.26 16:34
czasem myślicie co wypisujecie?
!!!!!!!!!!!!!!2020.10.26 16:23
wszyscy nagle świętsi od papieża, a prawda jest taka, ze tylko Franciszek moze przyniesc zmiane, a nie zamiatac pod dywan problemy, jak robili to jego poprzednicy. oby udalo mu sie wyplenic pedofilow z kosciola i walczyc o milosc i rowne prawa dla wszystkich!
matis892020.10.26 16:33
Tyle że Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik jako jedyna Głowa Watykanu oficjalnie wspiera pedofilię i lawendową gej mafię. Za pedofilię najczęściej odpowiada właśnie gejowska lawendowa mafia, która oficjalnie jest już wspierana przez Bergoglio. Bergoglio jak nikt wspiera pedofilię.
Schneider - zawrzyj gębę2020.10.26 16:12
Papież reprezentuje w Kościele najwyższą władzę prawodawczą i sądowniczą, wykonywaną bezpośrednio lub przez organy papiestwa. Na polu prawodawczym dokonuje zmian w prawie kanonicznym i w zakresie Magisterium, czyli nauczania wiary przez Kościół, co wyraża się w wydawaniu nieomylnych dogmatów wiary i moralności, a także w formie nauczania zwykłego - encyklik.
matis892020.10.26 16:39
Gdzie Bergoglio skorzystał z magistrium nieomylności i co wtedy powiedział ??? Bo coś nie kojarzę poza lewackim klepaniem ozorem do mediów, dziennikarzy, w samolocie.... Lewakoateiści już masowo twierdzą że ich pan Głowa Watykanu którego czczą najbardziej ze wszystkich religii nieomylnie gada nawet gdy sra klocka na kiblu. Tak jak lewakoateiści to nikt jeszcze w historii nie czcił Głowy Watykanu.
Biskup Bungabunga2020.10.26 21:52
Próbujesz być świętszy od papieża? Jak ci nie pasuje szef KK, następca św. Piotra, to się wypisz.
ryszard2020.10.26 15:58
Tyle tylko, że do "struktury grzechu" - jak to nazywa Schneider, w przypadku ukrywania (czyli po prostu - nierejestracji) dochodzi jeszcze grzechy hipokryzji, i świadomego krzywdzenia nieświadomych, jak to jest praktykowane wśród lewandowych. Zło jest złem, próba jego ukrywanie pod innym złem, jest złem największym. To przypadek Judasza.
Apostoł2020.10.26 15:57
Sam się nawróć sznajder katozbokou!
matis892020.10.26 15:33
Do ujawnienia antychrysta zostało pół roku, rok, może 2, 3, 4 lata. To już można liczyć w miesiącach nie latach. Antychryst ujawni się na Bliskim Wschodzie ze swoim fałszywym pokojem. Będą go za to wychwalać wszystkie massmedia, korporacje, politycy i rządy. Dostanie on też wsparcie od swojego Fałszywego Proroka Nie Katolika Bergoglio, który od lat służy antychrystowi. Po plandemii gdy masoneria zaszczepi globalnie swoim szajsem, bublem wielu ludzi, zacznie się dążenie ustawowe do satanistycznego państwa bezgotówkowego i Znamienia Bestii.
Jarek2020.10.26 16:13
Ty matis89, zdecyduj się w końcu kiedy. Może czytaj więcej Biblię niż te przepowiednie.
matis892020.10.26 16:26
Daty nikt nie zna, ale podałem, to już można liczyć w miesiącach nie latach. Kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy nie lat. To właśnie Biblia mówi o satanistycznym państwie bezgotówkowym w czasach ostatniego pokolenia na wygnaniu. I to już oficjalny cel rządów na świecie w tym lewackiego PISu.
ladychapel2020.10.26 15:18
Schizma w polskim KK jest od dawna - Natanek - suspendowany ale mimo to dalej dzialajacy w swej pustelni
ladycocksucker2020.10.26 15:29
Used to be Huecocksucker from the great city of Leningrad.
anatol2020.10.26 14:41
Papież Franciszek jest zatwardziałym grzesznikiem - z determinacją idzie w kierunku zniszczenia Kościoła!!!
Świadomy2020.10.26 14:36
Papież Franciszek jeszcze nie raz zszokuje katolików głosząc prawdę. Przyjdzie czas że Franciszek powie ludziom że reinkarnacja istnieje. Katolicy zrozumieją jak byli oszukiwani do tej pory. Jak wiadomo obecnie wciska im się kit o tym że 'żyje się raz'.
Jan Radziszewski2020.10.26 14:29
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐋𝐈𝐃𝐄𝐑 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐈 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐌𝐘 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐙 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐙𝐔 𝐙𝐀 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 - 𝐉𝐀𝐊 𝐃𝐔𝐌𝐍𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐂𝐘!
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 14:24
Mason na czele kosciola Swietego,ale to sie juz szykowalo od Drugiego Soboru Watykanskiego.. Ale dopiero nastepny papiez bedzie prawdziwym Antychrystem,co o czym mowia proroctwa. Zdumiewajace,ze sa jeszcze wierzacy ,ktorzy ufaja oszustom. Kazdy widzi ,ze Pan Bog podniosl poprzeczke,i skonczyly sie czasy,kiedy mozna bylo ufac kazdemu ksiedzu,biskupowi,czy kazdemu papiezowi,kazdy musi sam rozstrzygac i od tego ZALEZEC bedzie jego zbawienie. Bardzo sie to wiec skomplikowalo,i teraz dopiero widzimy,jak duzo zawdzieczalismy klerowi i Kosciolowi,ale latwizna darmowa sie skonczyla,i kazdy wierny jest w wiekszym stopniu wspolodpowiedzialny za zbawienie duszy. Zas ksiodz prawdziwy katolik stal sie obecnie naprawde na wage ZLOTA. Mozna sie pocieszac,ze bywalo jeszcze trudniej,bo bywalo czasem po trzech czy czterech papiezy jednoczesnie,wszyscy poswieceni,i wszyscy wyklinajacy pozostalych. ZATEM oczywiste jest ,ze jest to Godzina Proby. Trzeba jednoczesnie ostrzegac przed prowokatorami protestanckimi,ktorzy sie ciesza,i mowia,ze wyszlo teraz na ich. Tymczasem protestantyzm to w istocie tylko judaizm dla gojow,i pozostaje wrogo nastawiony w stosunku do Maryi,Matki Bozej,wszystkich swietych,jak i do calej moralnosci katolickiej.
Franek2020.10.26 14:15
Franciszek to Falszywy Prorok sluzacy Bestii.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 14:28
Wszyscy masoni modla sie do swojego Mistrza,Wielkiego Architekta,ktorym jest Lucyfer.
kasikas2020.10.26 14:04
ktoś celowo dokonuje nadinterpretacji słów Papieża,,,Papież powinien powiedzieć dosadnie do mas,,,bo oni nie kumają
pytajnik2020.10.26 14:03
Dlaczego Fronda nie daje przykładu polskich rozwiązań: "Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )? Czy chce zmarnować okazję, aby nasza Ojczyzna znowu stanęła na czele hufców w obronie chrześcijaństwa przed nawałą tęczowej zarazy?
Anonim2020.10.26 13:57
Shneider znów otwiera swój gestapowski pysk. Zawszyj jape naziolu!
Dictatus Papae2020.10.26 13:56
[...] 7. Quod illi soli licet pro temporis necessitate novas leges condere, novas plebes congregare, de canonica abbatiam facere et e contra, divitem episcopatum dividere et inopes unire. 26. Quod catholicus non habeatur, qui non concordat Romanae ecclesiae.
Tu Judæus cum sis, tu oblitus es2020.10.26 14:15
I. Quod Romana ecclesia a solo Domino sit fundata. . . . II. Quod solus Romanus pontifex iure dicatur universalis. . . . III. Quod ille solus possit deponere episcopos vel reconciliare. . . . IV. Quod legatus eius omnibus episcopis presit in concilio etiam inferioris gradus et adversus eos sententiam depositionis possit dare. . . . V. Quod absentes papa possit deponere. . . . VI. Quod cum excommunicatis ab illo inter cetera nec in eadem domo debemus manere.
Anonim2020.10.26 13:34
Chyba tylko egzorcyści dadzą radę.
Hue, used to be ladycocksucker2020.10.26 13:33
Poproś ładnie towariszcz a nauczę cię jak "załadować" polski alfabet na te twoje tanie chińskie govvno.
Anonim2020.10.26 13:12
UWAGA : Hue znowu nadaje na wschodniej klawiaturze bez Polskich znaków.
Hue2020.10.26 13:24
Dla ciebie to mogę i morsem pisac. Byle dobrze się gadało :)
Z tym, że nie tak się spacjuje2020.10.26 13:49
a przymiotniki pisze się małą literą. Powtórz, trolu!
🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈2020.10.26 12:55
Polacy z apelem do umiłowanego "prezydenta" Andrzeja D. https://twitter.com/michal_maks/status/1320425909099417600
Ania2020.10.26 13:02
nie kpij, bo z ciebie zakpią
RODO2020.10.26 12:52
To tylko konsekwencja paczamamy, pogrąża siebie i Kościół Katolicki, ale bramy piekelne Go nie przemogą.
Hue2020.10.26 12:56
KK ma ledwo 2k lat, a leicyzacja galopuje. I nawet nie trzeba specjalnie pomagac kosciolowi, sam swoimi czynami zachecaja ludzi od odejscia.
Hue2020.10.26 12:49
Katolicy uwielbiaja zamykac usta niewygodnym ksiezom, powolujac sie na sluby posluszenstwa ksiezy wobec biskupow. Wiec drodzy biskupowie i inni wyzsi duchowni, zacznijcie rowniez sluchac swojego przelozonego - papieza. Inaczej jestes hipokrytami.
matis892020.10.26 12:44
Tak jak zostało przepowiedziane przez Boga. LEwakoateiści na końcu czasów zaczną wielbić Głowę Watykanu w swoim odstępstwie od Jezusa. To znak czasów ostatecznych. Znak to że ta Głowa Watykanu jest Fałszywym Prorokiem antychrysta. Plandemia też została przepowiedziana przez Boga i jest ona początkiem do satanistycznego państwa bezgotówkowego i Znamienia Bestii co oficjalnie popiera już rząd PIS i wszystkie rządy na zachodzie. To też przepowiedziany znak czasów ostatecznych.
Hue2020.10.26 12:58
Wyjdz do ludzi, wez 10 glebokich oddechow. I moze wyzwolisz sie ze strachu, ktory wpoil ci kosciol katolicki.
Poproś ładnie towariszcz2020.10.26 13:23
a nauczę cię jak "załadować" polski alfabet na te twoje tanie chińskie govvno.
Hue2020.10.26 13:33
Miluj chinczyka swego jak siebie samego, drogi katoliku :).
Dear ladycocksucker2020.10.26 13:45
Eat my dick, platonically of course.
Hue2020.10.26 13:46
To jednak ciekawe, ze katolicy wciaz tylko o seksie i seksie. To jakas fiksacja.
Who said that I'm catholic?2020.10.26 14:19
I'm a dirty, filthy kike, just like you!
Anonim2020.10.26 13:07
Nikt nie wielbi "Głowy Watykanu". Bergoglio to taki sam zjeb, jak wszyscy jego poprzednicy.
mati892020.10.26 15:22
Owszem, lewakoateiści od lat masowo wielbią i czczą swojego pana Głowę Watykanu Bergoglio. Bardziej od wszystkich innych religii i robią to od jego pierwszego dnia w Watykanie.
babajaga2020.10.26 12:44
BUAHAHHAHAHAHHAHAHA BUAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHA sypie się ten jerdolnik od środka nawet!
Jarek2020.10.26 12:43
Módlmy się o nawrócenie polskich biskupów i Rydzyka
Szukam odważnego/ -ną aby mi2020.10.26 12:38
odpowiedział rzeczowo na pytanie: Co ma decyzja TK wspólnego z KK? Odwagi żydzie!
Po 11 ...2020.10.26 12:45
Ja odpowiem rzeczowo. Co ma wspólnego TK z KK i miś koala? .... Mokry nosek.
Actually, I did expect something2020.10.26 13:20
patronizing, but instead I got something, well, moronic. Nothing more. Now, check my spelling and composition.
Anonim2020.10.26 12:50
Pozwolę sobie skopiować moją odpowiedź na to pytanie z innego wątku: TK jest od niedawna pisowską przyzakładówką, a pis klęczy przed Kościołem.
Ale co to ma wspólnego2020.10.26 13:25
z tzw. LITERĄ KONSTYTUCJI?
Anonim2020.10.26 12:38
Do wszystkich tutaj piszących : Prawda jest JEDNA . Zawarta w STARYM i NOWYM TESTAMENCIE. Żaden człowiek NIC tutaj nie ma prawa zmienić. A jak będzie to robił to jest schizmatykiem.
Hue2020.10.26 12:59
Przeciez biblia sama sobie przeczy, wiec nie moze byc prawda. W starym testamencie mamy ideologie msciwego Boga, ktory w Nowym Testamencie stal sie chodzaca miloscia.
Anonim2020.10.26 13:09
Mówisz o tym śmiesznym zbiorku bajek starożytnych, półdzikich, nie mających pojęcia o niczym, bliskowschodnich kozojebców? No, toś se ale "prawdę" znalazł. To już lepsza chyba ta moskiewska.
Tom2020.10.26 12:33
To jak tam będzie schizemka? Od piotrowej skały oderwie się kolejny kamyczek? ;)
JULIA2020.10.26 12:31
widać że w polsce nie ma chcrześcijaństawa tylko sam polski katolicyzm żenada
Natalja Siwiec2020.10.26 12:31
„potężne wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi” - autor artykułu celowo ujął to sformułowanie w cudzysłów.
Ooooooo!!!2020.10.26 12:27
To jest finezyjna próba wzniecenia buntu!!!!
Anonim2020.10.26 12:25
Papież jest naszym papieżem wtedy i tylko wtedy gdy potwierdza nasze praktyki i spojrzenie na wiarę
Po 11 ...2020.10.26 12:19
To ten biskup z Kirgistanu? No, tak ten. Czyli we krwi muzułmanin....
AAAtomek2020.10.26 12:15
Komedia w tym kościele...