Autorka, która jest również pastorem jednego z baptystycznych kościołów w USA, przekonuje w swojej pracy, że Biblia w kilku miejscach zezwala na seks przedmałżeński, homoseksualizm i prostytucje. Jednak Ewangeliccy kaznodzieje zarzucają jej błędną interpretacje Pisma Świętego. – Jennifer Knuts oferuje rewizjonistyczną interpretacje biblijnego tekstu. Jej interpretacja odbiega od prawdziwego przekazu Biblii- przekonuje Dr. Claude Mariottini, wykładowca Starego Testamentu na "Northern Baptist Seminary”. Z tą opinią zgadza się  również prezes  "The Southern Baptist Theological Seminary” Dr. Albert Mohler. – Tu nie chodzi o to, że przesłanie Pisma Świętego zostało źle zinterpretowane. Problemem jest to, że odrzucono całą etykę biblijną- napisał na swoim blogu.

W czwartkowym wywiadzie dla "Huffington Post” Knust powiedziała, że biblijna historia Rut jest przykładem na uświęcenie przez Boga seksu przedmałżeńskiego. Twierdzi ona, że fragment, gdzie Rut odkrywa stopy Boaza jest w rzeczywistości opisem aktu seksualnego, bowiem stopy oznaczają „genitalia”. Taką interpretację odrzucił jednak profesor filozofii Dr. Paul Copan z „Palm Beach Atlantic University” pisząc, że opis odkrycia stóp Boazanie ma żadnych podtekstów erotycznych. Wytłumaczył również, że słowo „leżeć” użyte w opisie nie może być użyte w kontekście aktu seksualnego.

Knust utrzymuje również, że Biblia usprawiedliwia prostytucje. Autorka wysnuła taki wniosek na podstawie historii Tamary. Również w tym przypadku bibliści precyzyjnie obalili jej tezy.  Profesor napisała też, że opowieść o Dawidzie i Jonatanie dowodzi, że byli kochankami. – Nie ma na to żadnych dowodów. Obaj mieli dzieci i żony. Ich przyjaźń miała specyficzny dla starożytnego świata charakter, ale nie można jej porównywać do homoseksualnego związku”- wyjaśnia jednak Mariottini. Dodał on, że dopiero w ostatnich latach zaczęto interpretować historię Dawida i Jonatana jako związek gejowski. Jednak nigdy nie zrobił tego żaden poważny egzegeta biblijny.

Knust powiedziała w CNN , że Biblia potępia oczywiście w kilku miejscach homoseksualizm jednak te potępienie „ jest adresowane do niektórych aktów seksualnych konkretnych osób a nie do całej ludzkości”. Paul Copan zaprzecza jej słowom pisząc, że homoseksualizm został definitywnie potępiony przez Św. Pawła. Knust uważa jednak, że nie można w tak dosłowny sposób odczytywać Pisma Świętego.

Ł.A/Christian Post

/

Podobał Ci się artykuł? Wesprzyj Frondę »