Badacz Islamu krytykuje Watykan - zdjęcie
04.05.20, 13:25Robert Spencer, papież Franciszek/YT/Vatican Media

Badacz Islamu krytykuje Watykan

40

Robert Spencer, autor m.in. znanej w Polsce książki Niepoprawny politycznie przewodnik po islamie i krucjatach, w rozmowie z „Church Militant” skrytykował Papieską Radę ds. Dialogu Międzyreligijnego za zachęcanie chrześcijan do tego, by przyłączyli się do wspólnego świętowania z muzułmanami, biorąc wraz z nimi udział w spożywaniu tzw. „iftaru”. Iftar to posiłek, do którego każdego wieczora muzułmanie zasiadają w czasie ramadanu.

 

W wydanym z tej okazji 1 maja przesłaniu Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, skierowanym do muzułmanów, czytamy m.in.: „Dla nas, Waszych chrześcijańskich przyjaciół, jest to sprzyjający czas, by bardziej wzmocnić nasze relacje z Wami, witając Was, spotykając się z Wami z tej okazji i – tam, gdzie to możliwe – biorąc z Wami udział w iftarze. Ramadan i ‘Jd al-Titr są zatem specjalnymi okazjami, by budować braterstwo pomiędzy chrześcijanami a muzułmanami. To w tym duchu Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego składa Wam najlepsze modlitewne życzenia i serdecznie gratuluje Wam wszystkim”.

„Uczestnicząc w iftarze chrześcijanie pomagają świętować imperatyw podboju i podporządkowania ich. Iftar to nie jest po prostu posiłek. Jest to przerwanie każdego wieczora postu w czasie ramadanu. Ramadan jest miesiącem poświęconym nasileniu przestrzegania islamu i stawania się bardziej prawym” – powiedział Robert Spencer. Tymczasem „najbardziej prawym uczynkiem ze wszystkich jest dżihad, który najbardziej zdecydowanie obejmuje wojnę przeciwko niemuzułmanom i podporządkowanie ich” – dodał Spencer.

Spencer wyraził swoje zaniepokojenie „założeniami, które wyrastają z deklaracji Soboru Watykańskiego II, mówiącymi o tym, że muzułmanie wraz z nami adorują Boga Abrahama”.

„Church Militant” przytacza też wypowiedzi muzułmańskich autorytetów, które twierdzą, że zaproszenie chrześcijan do uczestnictwa w iftarze jest wówczas dopuszczalne, kiedy staje się okazją do nawracania ich na „prawdziwą wiarę albo zmiękczenia ich serc ku islamowi”. Natomiast zaproszenie chrześcijan tylko dla okazania przyjaźni jest uznane za „niebezpieczne”.

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze (40):

Anna2020.05.5 9:54
Franciszek buduje kościół ogólnoświatowy. To jest już czyste diabelstwo.
Martin Marco2020.05.5 9:17
Allah to szatan- antychryst wspomniany w Apokalipsie. Potwierdził to sam Chrystus podczas niedawnych objawień Alicji Lenczewskiej (oficjalnie uznanych przez Kościół). Powstały dwie książki: 1.) Świadectwo Dziennik Duchowy, 2.)Słowo Pouczenia i właśnie w tej drugiej książce widnieje ta informacja (strona 282 i dalsze) Co ciekawe, zgodnie z Apokalipsą oraz z objawieniami danymi Lenczewskiej islam zniknie.
Hanys672020.05.5 8:03
Islam to mini-judaizm wymyślony dla arabów przez żydów obawiających się w średniowieczu ekspansji chrześcijaństwa. +++ Takie są nieoficjalne, ale naukowe, historyczne fakty których nie podważa żaden szanujący sie historyk. Ale oczywiście jest to tajemnica poliszynela i żaden historyk o zdrowych zmysłach i z instynktem samozachowawczym tego nie powie.
Joanna2020.05.5 6:57
Co ma wspolnego Aniol Swiatlosci z Belialem. Co ma wspolnego wierzacy z niewierzacym. Nie zasiadajcie do wspolnego stolu z wrogami Panan naszego Jezusa Chrystusa!
Jan Radziszewski2020.05.5 6:25
nie wymądrzaj się mądra inaczej tzn głupia tylko w KK jest Prawdziwy Bóg w innych religiach tj Ateizmie , Pogaństwie Bałwochwalczym Buddyzmie Islamie, w sektach Satanistycznych Talmudyzmie żydowskim i w Masonerii , czci się cezara żydów /J 19,15) tzn Lucyfera /Iz 14,12-15 Sura 113,1 zw Czerwonym Smokiem z Apokalipsy /Ap 12,3 nn)
Jan Radziszewski2020.05.5 6:08
Mahomet w piekle https://www.youtube.com/watch?v=1kJgdsfq1q4 obywatel piekła https://www.youtube.com/watch?v=XLGyaNelwg4&t=618s Odwiert do Bram Piekieł - Rosjanie natrafiają na dantejskie piekło. https://www.youtube.com/watch?v=zzdhSNLB8os
ramadan2020.05.4 23:14
Dziwne, bo paktowanie z diablem na pewno nie jest czynem moralnym. Bo islam to typowy antychryst.
adam2020.05.4 23:06
Cos z tym papiezem jest nie tak.
Bianka2020.05.4 19:00
Ja bym tam nie zasiadła do ichniego posiłku....poszczą cały dzień to niech się choć wieczorem najedzą...a nie jeszcze gości czyli wrogów spraszać do siebie....:-)
gośka2020.05.4 18:04
bo tak jest...Bóg jest jeden..wspólny...tylko jeden naród dostał objawienie jednej osoby Boskiej a katolicy 3 osób Boskich...nasz wspólny Bóg to Bóg Ojciec...źródło Boga
Jan Radziszewski2020.05.5 6:20
nie wymądrzaj się mądra inaczej tzn głupia tylko w KK jest Prawdziwy Bóg w innych religiach tj Ateizmie , Pogaństwie Bałwochwalczym Buddyzmie Islamie w sektach Satanistycznych Talmudyzmie żydowskim i w Masonerii czci się cezara żydów /J 19,15) tzn Lucyfera /Iz 14,12-15 Sura 113,1 zw Czerwonym Smokiem z Apokalipsy /Ap 12,3 nn)
Kuk2020.05.4 15:32
Mocni w wierze Chrześcijanie na kolacji u muslimów SĄ NIEBEZPIECZNI widać muzułmanie myślą logicznie i traktują swoją kociowiarę poważnie A bergolianie?
T2020.05.4 15:21
O ile pamiętam to masoni 32 stopnia rytu szkockiego przechodzą na Islam. A osiągający stopień 33 mówią - dotąd nie było boga poza Allahem, a teraz nie ma boga poza mną. Islam nie bez powodu ma logo w postaci rogatego księżyca.
Maria Blaszczyk2020.05.4 16:54
Tak wysoko zaszedłeś w masońskiej hierarchii?
Jan Radziszewski2020.05.5 7:03
zaiste złośliwość godna bycia w PIEKLE razem z żydami Talmudystami i Muzułmanami !!!
Wojtek Polak2020.05.4 15:08
2 Kor 6,14-18 ''Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo*. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? 15 Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? 16 Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg:* Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. 17 Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę 18 i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami - mówi Pan wszechmogący.''wierzymy w BOGA nie samego Abrahama a w BOGA Abrahama Izaaka Jakuba. a ujmując to ściślej wierzymy w Truj Jedynego Wszechmogącego Ojca Syna i Ducha Świętego. a naszą jedyną drogą do nieba jest Jezus Chrystus {Droga Życie i Zmartwychwstanie}.módlmy się za naszych duchownych aby Pan dał im wiarę i mądrość a za nas aby nas nikt nie zwiódł i abyśmy byli wierni Panu naszemu Jezusowi chrystusowi.
matis892020.05.4 14:47
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik i największy masoński wróg KK jest założycielem Religi Światowej. BErgoglio to największy oszust w KK po Judaszu. Jako wróg katolicyzmu i mason śmiało buduje Religię Światową dla antychrysta.
katolicka kretynizacja polski2020.05.4 14:27
A co odwala ta niechlujna pokraka , ten ubecki skur.ysyn z Żoliborza. Przecież to jego polityczne harce doprowadziły do tego że zniszczone zostały dziedziny życia które zasadniczo wpływają na stan zdrowia i umysłu Polaków. Służba zdrowia wykończona, edukacja leży, propaganda TVP stawiana wyżej niż potrzeby zdrowotne Polaków, Armia pozbawiona przywódców i rozbrojona, instytucje opanowane przez politycznych gangsterów, szerzy się bezprawie, panoszą się specsłużby, NBP w rękach ignorantów . Gnom musi ponieść karę za sprawstwo kierownicze w grupie przestępczej!
Maria Blaszczyk2020.05.4 14:22
„Uczestnicząc w iftarze chrześcijanie pomagają świętować imperatyw podboju i podporządkowania ich". No dobrze. Czyli mamy muzułmanów i oni sławią podbój, czy tak? No więc stwórzmy sobie analogię. Inną dużą grupą ludzi są mężczyźni. Mężczyźni niekiedy robią paskudne rzeczy. Np. gwałcą kobiety. Robią to, by nad nimi dominować, a także, pewnie, znaczenie ma tu czynnik biologiczny, czyli instynkt rozmnażania się. I teraz istnieje nawet część mężczyzn, którzy takie zachowania promują. Weźmy np. takich zwolenników partii Korwin, czy jak ona się obecnie nazywa. Ofiara gwałtu - zdjęcie ilustracyjne CZYTAJ TAKŻE: "Gwałcić trzeba tak, by tego nie zgłosiła". Młodzieżówka z Katowic "dyskutuje" o przemocy wobec kobiet „Ja w ogóle uważam, że gwałt może być przyjemny ostatecznie. Najpierw mówi, że nie chce, i siłą trzeba, a potem zadowolona i zaskoczona”. „Gwałcić trzeba tak, żeby tego nie zgłosiła. Wtedy ona jest szczęśliwa i ty”. Czy mają do tego uzasadnienie religijne? Nie wiem, jak jest w przypadku tych akurat młodych działaczy, ale wiemy, że tak interpretuje się wiele zaleceń religijnych, o żonach, co mają być posłuszne mężom i kobietach, co to są przyczyną całego zła świata. W końcu pan radny Piasecki tłumaczył żonie, że jego celem jest "zrobienie z niej dobrej chrześcijanki". Księża - i inni religijni przewodnicy - uwielbiają zalecać żonom, by się pokornie dawały gwałcić. No i dobrze. I teraz odpowiedzmy sobie na pytanie - czy rozwiązaniem problemu zjawiska gwałcenia, czyli czegoś, co robi zdecydowana mniejszość mężczyzn jest to, by kobiety przestały utrzymywać normalne cywlizowane stosunki z mężczyznami w ogóle? Rozciągnęły to, że niektórzy mężczyźni są emocjonalnymi i moralnymi amebami na nich wszystkich? Nienawiść mniejszości - krowinistów czy księży - uznały za powód do pełnej izolacji od wszystkich? Czy to, że jakaś mała grupka muzułmanów nienawidzi ludzi żyjących inaczej niż oni - to powód, by izolować się od wszystkich? Ciekawe, czy większa jest szansa, że muzułmanie będą skłonni do nienawidzenia własnych przyjaciół, z którymi świętują i spędzają razem czas, czy ludzi, którzy z tchórzostwa się os nich izolują i ich dehumanizują.... https://natemat.pl/251027,kim-jest-ksiadz-stanislaw-jurczuk-seksistowski-komentarz-u-jaworowicz https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/radio-maryja-uczy-jak-byc-dobra-zona-w-sypialni-maz-ma-prawo-domagac-sie-wspolzycia/cc13tmn
matis892020.05.4 14:54
Lewakoateiści i i ich politycy są odpowiedzialni za islamizację UE i widzimy wdzięczność islamistów wyrażaną w zamachach, podżynaniu gardeł, gwałtach na niemkach itp.. A lewakoateiści i lewackie massmeida mówią do zgwałconych lewaczek że to nic takiego i to ukrywają, czyli wspierają. A teraz lewakoateiśći największe włazi tyłki dla BErgoglio chwalą go za kolejną islamizację.
Maria Blaszczyk2020.05.4 18:59
Może pojedź sobie, jak już bedzie można, do tej UE i skonfrontuj swoje fantazje z rzeczywistością?
Cierpliwy..2020.05.4 14:56
Błaszczyk przeczytaj w końcu ze zrozumieniem Księgę Rodzaju w części stworzenia ludzi (Księga Rodzaju 1;1-24 i 2;1-19) oraz Mk 10; 1-11 i 12; 18-27). Tylko nie jestem pewien, czy " duch emancypacji" i pycha samowystarczalności, pozwoli Ci wyciągnąć prawidłowe wnioski z tej lektury. Ale spróbuj na zimno, z dystansem i wtedy pisz o mężczyznach, przemocy, islamie. Czy tego chciał Stwórca w swym projekcie? Tylko po co stało to drzewo pośrodku ogrodu? Jakie konsekwencje poniosła Ewa z powodu oblania "próby" jakiej została poddana i jakie Adam? My jako ich potomstwo z taśmy życia też poddani jesteśmy tej próbie. Mamy się opowiedzieć za Stwórcą lub Szatanem. "Kładę przed Tobą życie lub śmierć, wybieraj". Chyba że uznasz Pismo za mity i legendy.
Maria Blaszczyk2020.05.4 16:51
Ale ja to czytałam, drogo cierpliwy chamie. Serio. To zresztą nie chodzi o moje wnioski. Tylko o wnioski interprepretatorów. Właśnie o tym piszę. Mamy muzułmanow, którzy mają pogląd, ze należy kogośtam mordować. UZasadniają to świętymi pismami. Mamy chrześcijan, którzy dominację nad kobietami uzasadniają swoimi świętymi pismami. Co w tych pismach jest rzeczwiście napisane, nie ma aż takiego znaczenia, Znaczenie ma, co im ich przywódcy duchowi kładą do głów. A ja nie mam nic przeciwko mężczyznom w ogóle. A w historię o Adamie i Ewie nie wierzę. To nie jest "prawda". To się nigdy nie zdarzyło. Serio, chyba nie sądzisz, że jest to zapis prawdziwych wydarzeń? Stwórca zaś nic w swym projekcie nie chciał, bo żadnego projektu nie miał, a sam, wedle wszelkiego prawdopodobieństwa, nie istnieje. Ot. ludzie go wykorzystują, żeby uzasadnić mordowanie i gwałcenie. Nie wciągaj mnie w tę grę. Nie popieram ani jednego ani drugiego. Ja tylko pokazuję, że droga izolacji jest przeciwskuteczna, jeśli chcemy, by mordowania i gwałcenia było mniej, a nie więcej.
adam2020.05.4 23:07
Masz chyba cos z glowka .
Jan Radziszewski2020.05.5 7:23
Marysiu nie wymądrzaj się bo Piekło gore i czeka i jak tam wpadniesz - będziesz wiecznie wołała "a ja gorę z powodu własnej głupoty" Bo przecież każdy kto tam jest z powodu nie - mądrości a z powodu własnej głupoty tam jest
IPN BU 0604/854 - zajrzyj tu, Keller to kapuś 2020.05.4 14:22
Menda dzielnicowy obrzezana 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 gudłaj 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐤𝐫𝐞𝐭𝐲𝐧𝐢𝐳𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐬𝐭𝐚𝐫𝐮𝐜𝐡𝐚 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), skąd u niego takie zboczenie? 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 wyniósł z domu tzw. kompleks mamuśki która podglądał i się onanizował, potem robił to z siostrą - podglądał i "trzepał". Ostatecznie zakosztował dowdoopnego stosunku i smaku spermy. - "Ja słysząc lub widząc Kaczyńskiego myślę c h u j ..." - marzenia 𝐋𝐞𝐜𝐡𝐚 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤.
BOGAnieMA2020.05.4 14:21
Katole czy islamiści, wszyscy pijani kłamliwymi obietnicami beduinów i pastuchów.
ktoś tam2020.05.4 15:40
Misiu-Pysiu, przypomnij mi, do której to grupy należał p. Karol Marks... jak już tak chwalisz się swoim przekonaniem, że "BOGAnieMA", w ramach której to wiary, że "BOGAnieMA" - postęp, bo stwierdzono że "BOGAnieMA" - wyrżnięto w imię postępu ponad 100 mln ludzi w przeciągu circa lat 70, a w Korei Pn. nadal króluje ów postęp twierdzący, że "BOGAnieMA"...
BOGAnieMA2020.05.4 16:11
Kotku-Psotku, mniemam, że mówisz o Hitlerze i Stalinie. Hitler był ochrzczony w wierze katolickiej, jego hasło: Bóg z nami. Stalin był kształcony na popa - i stamtad zapewne wziął sie jego charakterek. Poza tym: krucjaty, polowania na czarownice, inkwizycja, święte wojny, ludobójstwo indian amerykańskich - wszystko ku chwale chrześcijańskiego boga!
ktoś tam2020.05.4 16:55
Matołku, obaj byli członkami masonerii. Faktem też jest, że obaj zażarcie walczyli z Kościołem Katolickim czy w ogóle z Chrześcijaństwem. To że na niemieckich pasach było odniesienie do "Boga" to nie znaczy, że był to Bóg Chrześcijan. Sam Hitler (i nie tylko on w aparacie władzy nazistowskiej) był okultystą co na pewno jest sprzeczne z wiarą KK. Natomiast komunizm był systemem bezbożnym. Ale Ty o tym znakomicie wiesz tylko rżniesz głupa. Kościół Katolicki, jeśli już się tak licytować to - co oczywiście nie jest chwalebne - badacze i to nie katoliccy, podają liczbę ofiar Świętej Inkwizycji w okresie 400 lat na 30 tys. Taka Wielka Rewolucja Francuska, ateistyczna w każdym przejawie swojego istnienia, wg. ostrożnych szacunków w ciągu 25 lat, ma na koncie 500 tys. ofiar. Odsyłam do źródeł i to francuskich, niekościelnych. Co więcej, Wielka Rewolucja Francuska była wzorcowym przykładem dla wszystkich późniejszych rewolucji jak postępować z osobami wierzącymi. Przestań powtarzać masońsko-komunistyczne brednie.
Lew Nikołajewicz2020.05.5 6:00
Jak dzieci w piaskownicy :( - Hitler był wasz! - A właśnie, że wasz! - wierzył w waszego boga! - nie, bo był żydem/masonem/okultystą/okulistą/ateistą/satanistą! Słynne reductio ad Hitlerum w akcji...
abbe2020.05.4 23:34
PSALM 53,2-3 2. Mówi głupi w swoim sercu: «Nie ma Boga». Oni są zepsuci, ohydne rzeczy popełniają, nie ma takiego, co dobrze czyni. 3. Bóg spogląda z nieba na synów ludzkich, badając, czy jest wśród nich rozumny, który by szukał Boga
i będziemy "ramadanować"!2020.05.4 13:44
Nawet przyniosę póllitra na kolację, galaretkę z nóżek i boczek wędzony.
taro2020.05.4 15:27
nie zapomnij schowac krzyza, ktorego do nich przytaszczysz,by ich nie urazic.
Lateinos2020.05.4 13:34
"Mahomet uwiódł narody obiecując rozkosze cielesne, których pragnienie inspiruje pożądliwość ciała człowieka. Głosząc uwolnienie więzów rozkoszy, dał też przykazania zgodne ze swoimi obietnicami, którym to człowiek kierowany własną zmysłowością podporządkuje się bez oporu. Były to nakazy łatwe do przyswojenia, skierowane do ludzi o umysłach nawet niezbyt otwartych. Jednocześnie do swojego nauczania wprowadził wiele nieprawdy, bajek i doktryn najbardziej zakłamanych. Nie przedstawił przy tym żadnych dowodów nadprzyrodzonych, a tylko takie mogłyby służyć jako świadectwa na korzyść boskiej inspiracji jego nauki. Wprost przeciwnie - utrzymywał, że był posłany mocą sił zbrojnych - dowody które niezbicie sytuują go wśród rozbójników i tyranów. Zresztą, ci, którzy wierzyli w niego od samego początku nie mieli nic wspólnego ani z boskim ani też z ludzkim nauczaniem. Byli to ludzie dzicy, mieszkańcy pustyni, którym wiedza o Bogu była absolutnie obca. Ogromna ich liczba wspomagała go zbrojnie w podbojach innych ludów którym siłą narzucał swoje prawo. Żadna z boskich przepowiedni nie świadczy na jego korzyść: wręcz odwrotnie, deformuje on nauczanie Starego i Nowego Testamentu przez cytaty pochodzenia zgoła legendarnego. Równocześnie używając przeróżnych zabiegów uniemożliwia swoim adeptom ich czytanie, gdyż mogłoby wzbudzić ich podejrzenia i przekonać o fałszerstwie" (Tomasz z Akwinu, Summa przeciwko poganom).
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.4 13:40
Czy to oznacza, że w katolickim niebie brakuje dziewic? To znaczy, że jest mniej niż 3 dziennie???
Phallus Impudicus judaeus canis.2020.05.4 14:05
Powiedz no mendo OBOJĘTNY dlaczego zmieniłeś swoje żydowskie nazwisko na takie polskie, szlacheckie na - ski? Hipokryta z was żydzie wyklęty! Fragment testu jaki miał na iloraz IQ Żyd wyklęty OBOJETNY: Z czym ci się kojarzy motyl? Z doopą! etc., etc., etc...
Erectus2020.05.4 14:17
a wy komuniści macie swoje dziewice,tak piekne jak Wanda Wasilewska czy Róża von Thun
Vanity of vanities all is vanity 2020.05.4 13:41
jak ktos juz sie powoluje na tego pana, to sa w jego pismach i inne ciekawe rzeczy, np. „Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.” „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna.” Juz nie mowiac o tym, ze uwazal niewolnictwo za konieczne...
Styki2020.05.4 14:14
Jasne , juz wtedy mieli Ultra sonograf , ze wiedzieli czy chlopiec czy dziewczynka.