Aż 30 kobiet i 21 księży. Promocja oficerska rezerwistów - zdjęcie
02.05.15, 15:23(fot.youtube)

Aż 30 kobiet i 21 księży. Promocja oficerska rezerwistów

6

„Rezerwiści odgrywają ważną rolę dla siły obrony naszego państwa, a żyjemy w czasach, gdy bezpieczeństwo nabiera szczególnego znaczenia” - mówił prezydent Bronisław Komorowski.

Uroczystość była pierwszą tak dużą promocją oficerską rezerwistów od lat.

Wśród mianowanych na stopień podporucznika lub podporucznika marynarki podchorążych rezerwy było 30 kobiet i 21 księży.

Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że „żyjemy w czasach niespokojnych, kiedy bezpieczeństwo nabiera szczególnego znaczenia.

- Dlatego trzeba powiedzieć jasno i prosto, że dzisiejsza uroczystość jest cząstką działania na rzecz kształtowania współodpowiedzialności za polską obronę, za polskie bezpieczeństwo. Dzisiejsza uroczystość jest także sygnałem świadczącym o tym, że przygotowujemy się na najcięższą próbę w taki sposób, by było to logiczne, skuteczne.”

Na pl. Piłsudskiego obecny był także szef MON Tomasz Siemoniak, który życzył wszelkich sukcesów w stanie oficerskim.

- Ta promocja dla Polaka oznacza coś szczególnego. Wiąże się z historią pasowania na rycerza. Bardzo doceniamy tych dzielnych 179 rezerwistów, którzy spełniają dzisiaj swoje aspiracje, swoje marzenie i zostaną oficerami - powiedział.

Zwrócił się również do młodych oficerów:

- Życzę wam, aby ten awans był zapamiętany, ale też żeby był traktowany jako zobowiązanie do służby Rzeczypospolitej

Stopień podporucznika przysługuje podchorążym po odbyciu określonej liczby ćwiczeń i wcześniejszym zdaniu egzaminu oficerskiego. Nowi podporucznicy reprezentują różne specjalności i rodzaje sił zbrojnych. Z awansem wiąże się otrzymanie przydziałów na nowe, oficerskie stanowiska na wypadek mobilizacji.

KZ/Tvn24.pl

 

Komentarze (6):

anonim2015.05.2 20:57
UWAGA ! na Katniss Everdeen - to kacapski trol nowo wpuszczony na forum - nie zwracać uwagi na jej/jego bełkoty wpisywane, tylko zgłaszać do usunięcia
anonim2015.05.2 21:54
A gienierał Leszek Sławoj Flaszka Głódź obecnym był na nominacji czy odpoczywa wśród danieli ?
anonim2015.05.3 22:55
A ja się pytam gdzie tu równość ??? Od kiedy to 30 równa się 21. i jak to się ma do feministycznych parytetów ???
anonim2015.05.3 22:57
I jeszcze jeden kwiatek: ...Dla księży dobra fucha żóld oficerski robota żadna... (pisownia oryginalna) ale już dla kobitek nie
anonim2015.05.3 22:59
Katniss pomyśl najpierw, zanim napiszesz (o ile jesteś kobitką, bo te jak wiadomo mają z tym problem). Przecież ateizm to też wiara, a wiara to wyznanie, więc ???? resztę dopowiedz sobie sama
anonim2015.05.4 13:41
Kolejnych awansów ks. Pawle!