Argentyński minister: Aborcja – ,,największe powszechne ludobójstwo'' - zdjęcie
03.12.20, 10:30Screenshot Youtube - Todo Noticias

Argentyński minister: Aborcja – ,,największe powszechne ludobójstwo''

18

W Argentynie toczy się batalia o życie nienarodzonych. 28 listopada tysiące ludzi wyszło na ulice Buenos Aires protestować w obronie życia. Jednocześnie minister zdrowia dr Ginés González García nieumyślnie przyznał rację pro-liferom, którzy zwracają uwagę, jak powiedziała jedna z protestujących, że „aborcja jest nielegalna (...). Jest nielegalna, bo nie może być legalnego prawa do zabijania człowieka”.

1 grudnia dr González García odpowiadał przez Internet na pytania komisji parlamentarnych. Odpowiadając na pytanie na temat aborcji, jakie zadała kongresmenka Dina Rezinovsky z partii Propozycja Republikańska, powiedział: „Tutaj nie ma dwóch istnień, jak niektórzy mówią. Mamy tutaj wyraźnie jedno życie, a drugie jest zjawiskiem (...). Jest jedna osoba, a drugie to zjawisko. (...) Powtórzę, że wydaje mi się, iż [język] nie jest używany właściwie. (...) Gdyby tak nie było, bylibyśmy świadkami największego powszechnego ludobójstwa”.

Komentując te słowa pro-liferka Mariana Rodríguez Varela stwierdziła: „Próbując nas wyśmiać, powiedział prawdę”. Działaczka zwróciła uwagę na szokujące nazwanie przez lekarza dziecka nienarodzonego „zjawiskiem”. Jak stwierdziła, kolejną rzeczą, jakiej można się spodziewać, to „zanegowanie rzeczywistości. My stwierdzamy, że zagrożone jest dziecko, a oni wiedzą, że oznacza to zamordowanie osoby”.

Rezinovsky zamieściła na Twitterze ironiczny komentarz wraz ze zdjęciem nienarodzonego dziecka: „To jest zjawisko. Kiedy stanie się starsze, będzie istotą żyjącą, ale obecnie według Ginésa jest jedynie zjawiskiem. Dzięki za pana akademickie koncepty, ministrze”.

Z kolei kongresman Francisco Sánchez zwrócił uwagę na negowanie przez byłego ministra zdrowia faktu naukowego, jakim jest „istnienie ludzkiego życia od chwili poczęcia”, a także „międzynarodowych traktatów, do których stosuje się Argentyna”. Jego zdaniem jest to próba usprawiedliwienia eliminacji nienarodzonych dzieci nawet do dziewiątego miesiąca ciąży. Sánchez wezwał jednocześnie do natychmiastowej rezygnacji ministra zdrowia.

Argentyński prezydent Alberto Fernandez dąży do realizacji swojej obietnicy wyborczej, jaką była zapowiedź ustanowienia aborcji jako prawa. Obecnie w Kongresie toczy się debata nad projektem nowej ustawy. Wśród propozycji znalazło się m.in. pozwolenie trzynastolatkom na dokonanie aborcji bez zgody rodziców oraz ograniczenie wolności sumienia lekarzy. Trwają też naciski na Argentynę międzynarodowych organizacji aborcyjnych.

Jednocześnie argentyńscy pro-liferzy zwracają uwagę na manipulacje aborcjonistów, którzy legalizację zabijania nienarodzonych usprawiedliwiają rzekomą wysoką śmiertelnością kobiet w wyniku nielegalnych aborcji. Jak zauważyła socjolog dr Maria Elena Critto, te twierdzenia nie znajdują żadnego potwierdzenia w badaniach naukowych.

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze (18):

Paweł2021.01.2 16:17
Siostry gwałcone na misjach W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate. Tajny raport Jego słowa potwierdza artykuł Marco Politiego, który ukazał się w dzienniku "La Repubblica" w 2001 roku i opowiadał o tajnym raporcie, który 18 lutego 1995 roku został przekazany kardynałowi Eduardo Martinez Somalo, ówczesnemu Prefektowi Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego autorka - siostra Maura O'Donohue - koordynatorka z ramienia Caritasu programów zapobiegających AIDS, była bardzo jasna i precyzyjna w swoich oskarżeniach: "Nadużycia są powszechne i jest wiele zgłoszeń". "Kandydatki do życia zakonnego są gwałcone przez księży, którym muszą przedstawiać certyfikaty zdrowia. Lekarze szpitali katolickich są często odwiedzani przez duchownych, którzy przyprowadzają siostry zakonne lub inne kobiety, by przerwały ciążę. Siostra O'Donohue opowiadała o historii jednej z zakonnic, która - zmuszona do aborcji - zmarła w wyniku zabiegu, a ksiądz odprawił za nią solenną mszę żałobną" - pisał Marco Politi w 2001 roku, cytując tajny raport. Choć Kościół już wtedy postanowił podjąć odpowiednie kroki, aby także na misjach dbano o przestrzeganie celibatu, problem nadal istnieje. Los i cierpienia zakonnic, które zaszły w ciąże, pozostaje nadal jedną z najciemniejszych tajemnic Watykanu.
BOLEK2020.12.4 7:14
ABORCJA JEST ZABÓJSTWEM CZŁOWIEKA BO CO DEFINIUJE CZŁOWIEKA? CZŁOWIEKA DEFINIUJE DNA, KTÓRE POWSTAJE JUŻ W MOMENCIE ZAPŁODNIENIA WIĘC JUŻ OD MOMENTU ZAPŁODNIENIA MÓWIMY O CZŁOWIEKU A NIE O ZLEPKU KOMÓREK. NIC NIE JEST W STANIE TEGO ZMIENIĆ A JUŻ NA PEWNO NIE ZMIENI TEGO LEWACKA ULICZNA HOŁOTA POD PRZYWÓDZTWEM ŻYDOWSKIEJ SPASŁEJ MACIORY LEMPART. ABORCJA TO DZIECIOBÓJSTWO I LUDOBÓJSTWO!!!!!!
pp2020.12.4 7:34
Pies też ma swoje indywidualne DNA. Czy to znaczy że jest człowiekiem? Polecam podręcznik do biologii. Wystarczy taki do szkoły średniej.
Anonim2020.12.4 12:30
I co chcesz udowodnić?
ks. Bogusław2020.12.3 16:37
To nowy większy, straszniejszy, liczebniejszy holokaust !
pp2020.12.4 7:46
Holokaust to eliminacja żydów. To niech się żydy nie abortują - nie będzie holokaustu.
Anonim2020.12.3 16:10
To prawda - o wiele więcej ludzi tak zamordowano niż na jakiejkolwiek wojnie. Bóg dopuszczając wojny właśnie ze względu na aborcję zmniejsza liczbę zamordowanych. Po prostu nie ma już innego wyjścia aby to zatrzymać. Zauważcie, że przed wielkimi wojnami zawsze aborcja była powszechna.
pp2020.12.4 7:47
Czy dwutygodniowy płód bez wyodrębnionych organów, bez świadomości, to już człowiek? Dlaczego i na jakiej podstawie?
Militant Christian Straight Edge2020.12.3 13:35
Aborcja to nie pogląd, aborcja to morderstwo. Zatem polityczno-prawna zgoda na aborcję, szczególnie aborcję na żądanie oznacza trwające przy milczeniu świata ludobójstwo. Jakie są logiczne konsekwencje poważnego przyjęcia tego stanowiska? Czy opór jest uzasadniony by przerwać ludobójstwo? Polecam poczytać tekst amerykańskiego katolika, więzionego działacza pro-life: https://web.archive.org/web/20201119230046/http://www.armyofgod.com/PacifismChristian1.pdf Artykuł polskiego konserwatywnego publicysty: Andrzej Solak - Ruch antyaborcyjny w USA http://www.krajski.com.pl/mysl2.htm Deklaracja wygłoszona przed sądem: http://bdp.xportal.pl/publicystyka/eric-rudolph-wciaz-tu-jestem/
pp2020.12.4 7:51
Kiedy i dlaczego od tego właśnie momentu płód zaczyna być człowiekiem? Medyczne argumenty poproszę. Inaczej nie można mówić o zabójstwie.
Co to jest aborcja2020.12.3 12:46
wg. starego-nowego określenia metodą marksistowską, tj. żydowską"? Aborcja jest DOBREM! . . . Tak to określił "etyk, moralista, filozof" i chüj wie jeszcze co, prof. doktor Real-Woleński, cyt.: "dziewczyny, dobro zwycięży!!!" - Dobro, tj aborcja zwycięży! . . . Ten stary chüj z brzuchem do kolan, 80-letni parch i "dziewczyny"... Nie ma na świecie takiej VIAGRY.
pp2020.12.3 12:33
Był już taki jeden obrońca rodziny na Węgrzech. Kolega?
Anonim2020.12.3 11:50
To prawda.
AAAtomek2020.12.3 11:30
Wygląda na dobrego kolegę Terleckiego?
Skrzypek na dachu2020.12.3 11:22
Pan Jezus jest Zbawiciel i najprawdziwszym Mesjaszem .
MT (‿ˠ‿)2020.12.3 10:46
Dla tego pana to już tylko miłosierna eutanazja...
Anonim2020.12.3 10:41
Masturbacja - jeszcze większe!
Lulek2020.12.3 11:27
Niedouczony jesteś dlatego obleciał cię tchórz.