Ardanowski: Spór z Izraelem to wewnętrzne rozgrywki Lapida - zdjęcie
29.06.21, 15:45Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Ardanowski: Spór z Izraelem to wewnętrzne rozgrywki Lapida

6

Goszcząc na antenie Radia Wnet poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski przekonywał, że trwający polsko-izraelski konflikt dot. polskiego Kpa został wywołany przez szefa MSZ Izraela Jaira Lapida w powodu rozgrywek politycznych, jakie toczy on w Izraelu.

Poseł Jan Krzysztof Ardanowski komentował nasilający się spór pomiędzy Polską a Izraelem. Władze Izraela, wspierane przez Stany Zjednoczone, protestują przeciwko przyjętej przez polski Sejm nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego, w myśl której po upływnie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej nie będzie możliwe postępowanie w celu zakwestionowania tej decyzji. Izrael przekonuje, że przepis ten jest wymierzony przeciwko ofiarom Holocaustu, którym uniemożliwi odzyskanie utraconego na terytorium Polski mienia.

W ocenie parlamentarzysty PiS konflikt ma związek z wewnętrzną grą polityczną w Izraelu.

- „Dochodzę czasami do dziwnego wniosku, że bieżąca polityka w Izraelu w sposób istotny rzutuje na wypowiedzi izraelskich polityków odnoszące się do Polski. Kiedy jest okres spokojniejszy, wypowiedzi były stonowane, spotykaliśmy się wielokrotnie z ambasadorami”

- zauważa.

- „M.in. Jair Lapid, lider partii Jest Przyszłość, słynie z bardzo ostrych wypowiedzi, w których od wielu lat próbuje zrównać Niemców i Polaków w odpowiedzialności za Holokaust. Tylko, że w tych oszczerstwach gubi się i kłamie”

- dodaje.

Na antenie Radia Wnet poseł Ardanowski zauważył też, że na świecie narasta zła atmosfera wokół Izraela. Sami Żydzi wyraźnie wskazują jednak, jak dodał, że chodzi o takie kraje jak Niemcy czy Francja, nie zaś Polska, w której Żydzi mogą czuć się bezpiecznie.

kak/Radio Wnet, DoRzeczy.pl

Komentarze (6):

antysemita !!!2021.06.30 7:21
.... do czasu... dalej szkalujcie polaków, a w waszej kwestii dogonimy naszych zachodnich "przyjaciół" (Niemcy, Francja). Nie będziecie się czuć jak u siebie...
POdPIS2021.06.30 6:48
Nadzieja polskiego rolnictwa jest teraz ekspertem od stosunków polsko-żydowskich ? Marne te pisowskie kadry znające się na wszystkim i niczym....
Anonim2021.06.29 18:34
a czemu mądralo ardanowski nic nie powiesz czemu pis w dużej ilości daje myckowym nasze obywatelstwo co rok? co q-wa kombinujecie łachudry? bedzie tu pieprzył o jakims cutasie lapidzie zydzie
Suweren2021.06.29 18:20
Lubię Ardanowskiego. Jak wszystkich tych pis-baranów słuchać nawet nie mogę, tak Ardanowskiego - bez problemu. Ideałem nie jest, ale mam wrażenie, że lubi swoją robotę i stroni od ideologizacji. Bodaj jedyny pisowski (ex-)miniester, którego szanuję.
Po 11 ...2021.06.29 15:54
Ardanowski specem od polityki zagranicznej? To ja już tylko czekam na komentarz Suskiego, albo jeszcze lepiej Andruszkiewicza :)
Darek2021.06.29 15:52
Ten udawany spór to zasłona dymna dla ustawy, która de facto legalizuje okradzenie Polaków przez żydo-komunę. Przecież ustawa nie dotyczy roszczeń żydowskich a tym bardziej mienia bezspadkowego - ustawa mówi że jeśli komuniści ukradli Polakom majątek to PiS teraz wręcza złodziejom akt własności a okradzionym właścicielom każe się gonić.